اجزای تشکیل دهنده شیرآلات چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 151
اجزای تشکیل دهنده شیرآلات چیست؟


اجزای تشکیل دهنده شیرآلات چیست؟ شما اگر قصد داشته باشید شیرآلات جدید را خریداری کنید و یا اینکه شیرآلات خانه خود را تعمیر کنید نیاز دارید که اجزای تشکیل دهنده آن را بدانید اگر می‌خواهید با اجزای تشکیل دهنده شیرآلات بیشتر آشنا شوید در این مقاله همراه ما باشید. شاید مشکلی برای شیرآلات شما پیش‌آمده باشد اما شما با آن مشکل زیاد آشنا نیستید و فکر می‌کنید برای تعمیر آن حتماً نیازمند تعمیرکار هستید اما اگر اجزای تشکیل دهنده شیرآلات را به‌خوبی بشناسید شاید مشکل چندان سخت نباشد و خودتان بتوانید مشکل را حل کنید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

چرا باید در جای شیرآلات را بشناسیم؟

همان‌طور که در بالا اشاره شد شما اگر قصد تعمیر شیرآلات را داشته باشید نیاز دارید که اجزای شیرآلات را به‌خوبی بشناسید و با دانستن این موضوع به‌راحتی می‌توانید خودتان کار تعمیر را انجام بدهید. اگر بخواهیم یکی دیگر از ویژگی‌های شناختن اجزای تشکیل دهنده شیرآلات را بگویم این است که شما در هنگام خرید شیرآلات می‌توانید انتخاب دقیق‌تر و صحیح در داشته باشید تا تمامی انتظارات شما را برطرف کنند زیرا شما اجزای تشکیل دهنده شیرآلات را می‌شناسید و وظیفه هرکدام را می‌دانید و متوجه خواهید شد که کدام شیرآلات برای شما مناسب‌تر است.

امروز مشکل آلودگی آب در تمامی شهرها کم‌وبیش وجود دارد و شما باید بدانید که چه نوع شیرآلات برای شهرم شما مناسب است تا کمترین آسیب را به خودتان برسانید. شما برای اینکه متوجه شوید آلودگی آب با کدام یک از اجزای شیرآلات به از بین می‌رود باید در جای تشکیل دهنده شیرآلات را به‌خوبی بشناسید تا باتوجه‌به منطقه‌ای که در آنجا زندگی می‌کنید شیرآلاتی را تهیه کنید که مقاوم‌تر هستند و آسیب کمتری به شما وارد می‌کنند.

بررسی اجزای تشکیل دهنده شیرآلات

بررسی اجزای تشکیل دهنده شیرآلات

در ادامه مقاله به‌صورت تخصصی تر و با نام‌بردن از شیرآلات سعی داریم که آنها را به‌صورت کامل اجزای تشکیل دهنده شیرآلات بررسی کنیم و وظیفه آنها را به شما بگویید تا شما به‌صورت کامل با آنها آشنا شوید. اکثر شیرآلات جنس بدنه آنها از برنج است که از چند فلز تشکیل شده است اما درگذشته از سرب برای شیرآلات استفاده می‌شد اما باگذشت زمان تمامی کارشناسان متوجه شدند که سرب زودتر از سایر فلزات فرسوده می‌شود و همین امر موجب می‌شود که آسیب بیشتری به بدن انسان برساند به همین دلیل از جنس برنج امروزه بیشتر در شیرآلات باکیفیت استفاده می‌شود.

بعد از اجزای تشکیل دهنده شیرآلات می‌توانید برای خرید موارد زیر به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

بدنه شیرآلات

در قدم اول برای شناختن شیرآلات همگی مظاهری شیرآلات را نگاه می‌کنیم و در واقع بدنی شیرآلات همان ظاهر شیرآلات هستند. جنس بدنه اکثر شیرآلات ضدزنگ است و همان‌طور که اشاره شد اغلب محصولات باکیفیت از فلز برنج برای شیرآلات استفاده می‌کنند زیرا نسبت به سایر فلزات ویژگی‌های بیشتری دارد و ضرر آن برای بدن انسان کمتر است. یکی از بخش‌های اصلی هر شیرآلات و دانی شیرآلات است که علاوه بر زیبایی‌ها و ظاهر جذابی که ایجاد می‌کند سایر اجزای شیرآلات را در کنار یکدیگر نگه می‌دارد و در واقع می‌توان گفت که بدنه شیرآلات بخش اصلی هر شیرآلات است.

بونت شیرآلات

بخش بعدی در شیرآلات بونت است که در واقع به بدنه شیرآلات متصل شده است و این قطعه‌ای است که دست روی آن قرار می‌گیرد. زمانی که شیرآلات در حال تولید است تمامی اجزای کوچک آن در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد و با استفاده از بونت تمامی اجزای شیرآلات در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در اغلب شیرآلات این قطعه با استفاده از پیچ‌ها به بدن متصل می‌شود و در برخی از شیرآلات هم با استفاده از جوشکاری به بدنه شیرآلات متصل می‌شود و قرار می‌گیرد.

تریم شیرآلات

تریم در شیرآلات وظیفه جریان آب را دارد و کنترل آب توسط تریم در شیرآلات انجام می‌شود. دیسک، نشیمنگاه و ساقه بخش‌های تریم در شیرآلات هستند.

دسته شیرآلات

ساختار دسته در شیرآلات مختلف است و هرگونه از شیرآلات به‌نوعی ساخته شدند ولی به‌صورت کلی دسته شیرآلات این وظیفه را دارد که جریان آب را قطع و وصل کند و در واقع به‌نوعی می‌توان گفت که دسته شیرآلات کنترل‌کننده مجرای آب نمی‌باشد. حرکت دستی شیرآلات می‌تواند در جهت‌های مختلف باشد و همچنین دسته شیرآلات دارای طرح‌های متفاوتی است ولی ما همه با آنها آشنا هستیم و وظیفه کلیه دستی شیرآلات ایجاد و قطع کردن جریان آب است.

سیت شیرآلات

این بخش مربوط به بخش داخلی شیرآلات است و در واقع بدنه خارجی شیرآلات روی این قطعه سوار می‌شود و قرار می‌گیرد و از این قطعه برای آب‌بندی شیرآلات استفاده می‌شود. طریقه کار این قطعه در شیرآلات مختلف فرق دارد ولی اغلب آنها یک کار را انجام می‌دهند.

دیسک شیرآلات

تنظیم، محدودکردن، بستن و باز کردن جریان داخل شیرآلات توسط دیسک شیرآلات انجام می‌شود. مجرا بند یا Disc می‌تواند تنظیم و محدودکردن، بستن یا باز کردن جریان داخل شیر را انجام بدهد. دیسک مانند یک جلوگیر داخل بدنه واقع می‌شود. حرکت این قطعه می‌تواند به شکل چرخش دسته، حرکت خطی داشته و یا لولا در شیرهای یک‌طرفه باشد. یک قطعه دایره شکل دیگر هم به اسم توپی راه‌های بین مجراها را به وجود میاورد تا جریان سیال بتواند از شیر عبور کند. وقتی توپی را می‌چرخانیم جریان آب در شیرآلات جاری می‌شود.

پرلاتور شیرآلات

یکی دیگر از بخش‌های مهم و اجزای تشکیل دهنده شیرآلات پرلاتور است که وظیفه آن این است که با استفاده از لایه‌های مختلف می‌تواند که آب را با هوا قاتى کند و وظیفه اصلی آن صرفه‌جویی در مصرف آب است و در واقع زمانی که پرلاتور در شیرآلات قرار می‌گیرد آب به‌صورت خالص و کامل از جریان خارج نمی‌شود و با هوا قاتى شده و باتوجه‌به نیاز شما خارج می‌شود و به همین امر موجب می‌شود که مصرف آب به‌صورت زیادی کاهش پیدا کند. زمانی که پرلاتور در شیرآلات قرار می‌گیرد آب در اطراف پاشیده نمی‌شود.

یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ این قطعه این است که می‌تواند آب را به‌صورت مستقیم و به‌صورت بهتری پرتاب کند. زمانی که از این قطعه در شیرآلات استفاده می‌شود به‌صورت ۵۰ درصدی آب‌وهوا با یکدیگر مخلوط می‌شوند و حتی با اینکه فشار آب تغییر نکرده است اما مصرف آب پایین می‌آید. باتوجه‌به مشکلات کم‌آبی و گرم‌شدن کره زمین همگی ما وظیفه داریم که در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم و سعی کنید از شیرآلاتی استفاده کنید که این قطعه را داشته باشند تا شما هم در صرفه‌جویی آب سهیم باشید و همچنین شما می‌توانید سایر اقدامات برای صرفه‌جویی در آب را انجام بدهید.

کارتریج شیرآلات

این قطعه یکی دیگر از قطعه‌های اصلی شیرآلات است که وظیفه زیادی در شیرآلات دارد ولی به‌صورت کلی وظیفه این قطعه این است که دمای آب را تنظیم کند و حتی می‌تواند که فشار آب را نیز تنظیم کند. درگذشته از کارتریج‌های پلاستیک استفاده می‌شد ولی به‌مرورزمان کارتریج‌های سرامیکی به وجود آمد که باعث می‌شود عمر زیادتری داشته باشند و عملکرد بهتری را از خود نشان بدهند زیرا انتهای پلاستیکی زودتر خراب می‌شوند و می‌توانند که عملکرد را با مشکل مواجه کنند و تعویض این قطعه کار بسیار سختی است پس به شما پیشنهاد می‌کنیم از کارتریج‌های سرامیکی استفاده کنید تا عمر طولانی تری داشته باشد و شما در مرور زمان به مشکل نخورید‌.

سایر اجزای تشکیل دهنده شیرآلات چیست؟

سایر اجزای تشکیل دهنده شیرآلات چیست؟

سایر اجزای تشکیل دهنده شیرآلات چیست؟ تا به اینجای مقاله سعی کردیم که اجزای اصلی تشکیل دهنده شیرآلات را به شما معرفی کنیم و وظیفه اصلی هر یک را بگویید تا شما بتوانید یک خرید را داشته باشید که بتواند هم برای شما و هم برای محیط‌زیست مثل کارتریج و پرلاتور که می‌تواند در مصرف آب صرفه‌جویی کند مناسب باشد. اما در ادامه مقاله سایر اجزای تشکیل دهنده شیرآلات را به شما معرفی می‌کنیم تا شما با آنها آشنا شوید هم توجه کنید که تمامی این اجزا در کنار یکدیگر یک وظیفه را انجام می‌دهند و ما نیاز است که شما آنها را بشناسید.

پایه اتصال، دیسک سرامیکی از نوع باکیفیت، مکانیزم مربوط به اهرم، پوشش شیرآلات و پوشش آکوستیک شیرآلات، توپی و فنر سایر اجزای تشکیل دهنده شیرآلات هستند که در تمامی شیرآلات پایه ثابت تمامی ساختارهای شیرآلات هستند و شما در این مقاله حتی با ریزترین اجزای تشکیل دهنده شیرآلات آشنا شدید. در آخر هم یک جمع‌بندی برای اجزای تشکیل دهنده شیرآلات خواهیم داشت.

جمع‌بندی

اجزای تشکیل دهنده شیرآلات چیست؟ خرید شیرآلات و یا تعمیر شیرآلات یکی از کارهایی است که اغلب افراد این کار را خودشان انجام می‌دهند و این کار را به متخصصان این زمینه می‌سپارند اما شما اگر اطلاعات لازم را در مورد شیرآلات داشته باشید می‌توانید که تعمیر شیرآلات را خودتان انجام بدهید ولی نیاز است که با اجزای شیرآلات آشنا شوید. سایت امروز تمامی اجزای تشکیل دهنده یک شیرآلات را مورد بررسی قرار بدهیم و بخش‌های اصلی آنها را به شما عزیزان معرفی کنیم تا شما بتوانید که به‌صورت بهتری با شیرآلات آشنا شوید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان در خرید بهتر و یا تعمیر شیرآلات کمک کنیم.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: