ازبین‌بردن لکه روغن از روی دیوار با استفاده از 3 روش کاربردی!

دسته بندی :وبلاگ ۱ آبان ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 1160
ازبین‌بردن لکه روغن از روی دیوار با استفاده 3 روش کاربردی

ازبین‌بردن لکه روغن از روی دیوار به‌صورت مستمر و صحیح می‌تواند کار شما را برای تمیزکردن دیوارهای آشپزخانه راحت‌تر کند. همان‌طور که شما همه با این مشکل روبرو هستید می‌دانید که ماندن لکه‌های روغن روی دیوار آشپزخانه به‌مرورزمان می‌تواند این لکه‌ها را سخت کند و شما نمی‌توانید با روش‌های معمولی و با یک شستشوی ساده آنها را از بین ببرید. در چنین زمانی شاید شما ناامید شوید و حتی به فکر رنگ کردن مجدد دیوارها بیفتد؛ اما باید بدانید که شما می‌توانید با روش‌های ساده ولی کاربردی این لکه‌ها را از بین ببرید پس در ادامه با شیرآلات تهران همراه باشید

چگونگی ازبین‌بردن لکه روغن از روی دیوار؟

چگونگی ازبین‌بردن لکه روغن از روی دیوار؟

همان‌طور که گفته شد شما می‌توانید سخت‌ترین لکه‌ها را هم از بین ببرید فقط باید بدانید که از چه موادی برای ازبین‌بردن آن‌ها باید استفاده کنید و شما باید روش‌های صحیح و اصولی آن را بلد باشید. در ادامه ما می‌خواهیم بهترین روش‌هایی که شما در خانه بدون صرف هزینه‌های زیاد می‌توانید لکه‌های دیوار آشپزخانه و مخصوص لکه روغن را از بین ببرید را به شما معرفی کنیم و شما از این روش‌ها مطمئن می‌توانید تأثیر ۱۰۰ درصدی دریافت کنید.

۱- ازبین‌بردن لکه روغن از دیوار رنگ شده

ممکن است که دیوار آشپزخانه و همچنین دیوار خانه شما رنگ روغنی داشته باشد و شما نگران خرابی رنگ باشید و نتوانید به‌راحتی دیوارها را تمیز کنید و لکه‌های روغن و سخت را نتوانید از بین ببرید. یکی از راه‌هایی که می‌تواند برای شما مناسب باشد استفاده از محلول آب و سرکه است که این مواد طبیعی برای ازبین‌بردن لکه‌های روغن بسیار مناسب و عالی است. شما می‌توانید که به‌ازای یک پیمانه سرکه ۳ پیمانه آب را اضافه کنید و از این محلول به محل روغنی اسپری کنید و سپس با دستمال آن را تمیز کنید و مشاهده کنید که چه تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

۲- استفاده از سشوار برای ازبین‌بردن لکه‌های روغن

ممکن است دیوار شما به صورتی باشد که شما می‌توانید از دستمال مرطوب و شستشو و همچنین آب استفاده کنید در چنین زمانی شما می‌توانید با استفاده از یک سشوار لکه روغن را نرم کنید و به این صورت شما با یک دستمال خشک می‌توانید لکه روغن نرم شده را پاک کنید. این کار را تا پاک شدن کامل لکه روغن انجام بدهید و می‌توانید مشاهده کنید که رفته‌رفته لکه روغن شما به‌صورت کامل از بین خواهد رفت.

۳- استفاده از جوش شیرین

شاید دیواری که روی آن لاک روغن برای گرفته است به‌صورت گچی باشد و شما نتوانید که از شستشو استفاده کنید؛ زیرا مقاومتی در برابر آب و شستشو ندارد در چنین زمانی شما می‌توانید از جوش شیرین برای تمیزکردن استفاده کنید. همیشه ما به شما پیشنهاد دادیم که نگذارید لکه‌های روغن شما به مدت‌زمان زیادی باقی بماند و سفت‌وسخت و باید هرچه سریع‌تر لکه‌های روغن را تمیز کنید کار خودتان راحت‌تر است. اما شما می‌توانید که از مخلوط جوش شیرین هم استفاده کنید و با ریختن چند قطره آب‌روی جوش شیرین یک مخلوط خمیری شکل به دست می‌آید و با استفاده از آن می‌توانید در چای روغن را از بین ببرید.

برای خرید شیرآلات راسان می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

نکات مهم برای ازبین‌بردن لکه‌های روغن

نکات مهم برای ازبین‌بردن لکه‌های روغن

۱- اولین نکته مهمی که دررابطه‌با تمیزکردن لکه روغن از روی دیوار باید به شما بگویم این است که هیچگاه سعی نکنید که به دیوار آسیب برسانید مخصوصاً اگر جنس دیوار شما گچی باشد از مواد مرطوب و شستشوی زیاد استفاده نکنید؛ زیرا مقاومت در برابر رطوبت و آب ندارد و می‌تواند به دیوار شما آسیب وارد کند پس به دیوار خود دقت کنید.

۲- ممکن است شما بعد از چندین سال به یک لکه روغنی برسید که در مکانی بوده است که شما تابه‌حال آن را ندیده‌اید و بسیار سفت‌وسخت شده است. اینکه شاید روی دیوار یا کابینت باشد و شما می‌توانید با دستمال و شستشو را از بین ببرید در چنین زمانی شما نباید از اشیای سخت برای ازبین‌بردن لکه روغنی استفاده کنید؛ زیرا اگر لکه روی دیوار باشد شما به دیوار آسیب جدی وارد می‌کنید و از نظر ظاهری آن را از بین می‌برید.

اگر هم لکه روغنی شما روی کابینت باشد با کشیدن اشیای سخت می‌توانید تصاویری که روی آن خط‌وخش به وجود بیاید و این هم می‌تواند ظاهر قضیه را از بین ببرد پس از کشیدن سخت و آسیب به‌ظاهر مکان روغنی جدا خودداری کنید.

جمع‌بندی

ازبین‌بردن لکه روغن از روی دیوار شاید از نظر شما کار سختی باشد؛ اما شما با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های اصولی با استفاده از مواد طبیعی در خانه خودتان می‌توانید لکه‌های قدیمی و سفت را از بین ببرید. امروز سعی کردیم سه روش از بهترین روش‌هایی که شما با استفاده از آن به‌راحتی بدون صرف هزینه می‌توانید لکه‌های روغن را از بین ببرید و باعث نشوید که آسیب خاصی وارد شود را به شما معرفی کنیم. همچنین نکات مهمی که در هنگام پاک‌کردن لکه‌های روغن باید به آن بسیار توجه کنید را به شما عزیزان گفتیم تا با رعایت این اصول و نکات باعث می‌شود که آسیبی وارد شود.

5/5 - (1 امتیاز)
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: