روش‌های از بین بردن رسوب کتری، شیرآلات و سینک ظرفشویی

دسته بندی :وبلاگ ۲۰ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 261
روش‌های از بین بردن رسوب کتری، شیرآلات و سینک ظرفشویی

روش‌های از بین بردن رسوب کتری، شیرآلات و سینک ظرفشویی به شما کمک می‌کند تا رسوبات را به‌صورت کامل از بین ببرید و با این مشکل دیگر روبه‌رو نشوید. با توجه به آبی که در سطح شهر استفاده می‌کنیم و املاحی که در آن وجود دارد بعد از هربار استفاده در مواردی همچون کتری مشاهده می‌کنیم که املاح در ته آن به رسوبات تبدیل شده‌اند. به همین دلیل بعد از چندین بار استفاده این املاح به قدری سفت می‌شوند که شما نمی‌توانید به راحتی آن‌ها را از بین ببرید.

مطمئنا شما هم با این مشکل تا به حال روبه‌رو شده‌اید اما اگر می‌خواهید از شر رسوبات کتری و شیرآلات و سینک ظرفشویی راحت شوید در ادامه همراه شیرآلات تهران باشید تا روش‌های موثر این کار را در اختیار شما قرار بدهیم.

روش‌های از بین بردن رسوب کتری، شیرآلات و سینک ظرفشویی

 

همانطور که اشاره شد زمانی که در آب ناخالصی و املاح وجود داشته باشد بعد از استفاده از آن ممکن است رسوبات در سطح آن تشکیل شود و بعد از گذشت چندین وقت ممکن است تاثیرات منفی مانند کدر شدن آب کتری و یا حتی تغییر مزه حس کنید که در چنین زمانی شما نیاز دارید که رسوبات را از بین ببرید.

برای از بین بردن رسوبات به دلیل اینکه این رسوبات به سادگی از بین نمی‌روند شما نیاز به محلول اسیدی دارید تا بتواند آن‌ها را از بین ببرد. برای مثال می‌توانید درون کتری را با محلول اسیدی پر کنید و روی گاز قرار دهید و اجازه دهید یک ساعت در این حالت فعالیت کند. بعد از گذشت این ۱ساعت مشاهده خواهید کرد که رسوبات به سادگی قابل جدا شدن هستند اما در مواردی مانند شیرآلات شما نمی توانید از این روش استفاده کنید.

به دلیل اینکه اسید می‌تواند به رنگ شیرآلات شما آسیب جدی وارد کند و کل آن را از بین ببرد شما نمی‌توانید که از آن برایای تمیز کردن رسوبات شیرالات استفاده کنید. برای از بین بردن رسوبات شیرآلات می‌توانید از محلول آب و صابون استفاده کنید اما نکته که به آن باید توجه کنید و آن را رعایت کنید این است که سعی کنید و اجازه ندهید رسوبات سفت شوند و تمیز کردن شیرآلات را حتی با آب ساده به صورت مستمر و روزانه انجام بدهید تا مشکل جدی‌تر نشود.

از بین بردن رسوبات شیرآلات و لوله‌ها

برای از بین بردن رسوبات امروزه مواد شیمیایی و شوینده‌های شیمیایی بسیار زیادی وجود دارد اما به دلیل اینکه این مواد شیمیایی ممکن است به شیرآلات و همچنین به انسان آسیب وارد کند و اکثر افراد از آن‌ها فراری هستند شما می‌توانید که از مواد طبیعی مانند سرکه برای از بین بردن رسوبات استفاده کنید.

سرکه یکی از ماده‌هایی است که هم باکتری را از بین می‌برد و هم به دلیل خاصیت‌ها و خواص خود می‌تواند سخت‌ترین لکه‌ها و رسوبات را هم از بین ببرد. پس برای از بین بردن رسوبات شیرآلات و لوله‌ها به جای استفاده از مواد شیمیایی و شوینده‌های شیمیایی می‌توانید از مواد طبیعی که در همه خانه‌ها یافت می‌شود مانند سرکه استفاده کنید.

برای از بین بردن رسوبات با استفاده از سرکه می‌توانید که سرکه را درون یک کیسه بریزید و آن را به دور شیرآلات خود ببندید و اجازه بدهید که یک ساعت شیرآلات شما درون سرکه بماند. مطمئن شوید که تمامی بخش‌های شیرآلات که دارای رسوب است درون سرکه قرار بگیرد و آن را به شیرآلات خود ببندید و اجازه دهید یک ساعت در این حالت بماند.

از بین بردن رسوبات کتری

از بین بردن رسوبات کتری

همانطور که اشاره شد به دلیل اینکه رسوبات در کتری‌ها معمولاً خیلی زود تشکیل می‌شود و یا در دیواره‌های آن وجود دارد شما می‌توانید که کتری خود را پر از آب کنید و به مقدار ۲ الی ۴ قاشق به آن سرکه اضافه کنید. روی حرارت قرار دهید تا این محلول بجوشد و بعد از آن متوجه خواهید شد که به راحتی می‌توانید رسوبات را جدا کنید در نهایت کتری خود را خشک کنید و به این شکل شما از رسوبات کتری خلاص خواهید شد. در ادامه همراه مقاله “روش‌های از بین بردن رسوب کتری، شیرآلات و سینک ظرفشویی” باشید.

از بین بردن رسوبات سینک ظرفشویی، دوش و وان حمام

یکی از مشکلاتی که می‌تواند شما را نگران کند به وجود آمدن رسوبات روی سینک ظرفشویی و یا دوش حمام و در اطراف وان حمام است که به دلیل برخورد پوست انسان با آن می‌تواند ناخوشایند باشد و حتی به انسان آسیب وارد کند.

برای رهایی از این مشکل شما می‌توانید درون یک بطری اسپری نسبت ۱ به ۳ آب و سرکه را پر کنید و با استفاده از اسپری تمامی بخش‌های اطراف را اسپری کنید و اجازه بدهید تا ۱۵ دقیقه این محلول در محل مورد نظر قرار بگیرد.

در نهایت با استفاده از یک پارچه مرطوب می‌توانید که بخش‌هایی که سرکه در آنجا وجود دارد را تمیز کنید و بوی آن را هم از بین ببرید. ولی اجازه ندهید بیشتر از این مدت محلول آب و سرکه در محل موردنظر باقی بماند زیرا می‌تواند به مرور زمان آسیب وارد کند.

چرا از مواد شیمیایی استفاده نکنیم؟

برخی از افراد برای از بین بردن کوچک‌ترین لکه‌ها هم از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند اما با توجه به تاثیرات مخرب مواد شیمیایی در محل مورد نظر و همچنین روی انسان ما به شما پیشنهاد می‌کنیم مگر در مواردی که نمی‌توان با استفاده از مواد طبیعی مشکل را حل کرد از مواد شیمیایی استفاده نکنید.

اگر شما در خانه فرزند دارید و مخصوصا اگر فرزند شما کوچک است با استفاده از مواد شیمیایی به مرور زمان می‌توانید به آن آسیب وارد کنید و به دلیل تنفس گازهای مواد شیمیایی وارد ریه انسان می‌شوند و می‌تواند تاثیر مخربی روی انسان و مخصوصاً فرزندان کوچک داشته باشد.

تا حد امکان سعی کنید برای از بین بردن رسوبات و همچنین لک از مواد طبیعی مانند سرکه استفاده کنید و اگر تمیز کاری را به‌صورت مستمر انجام بدهید و اجازه ندهید که مشکلات جدی‌تر شوند شما به راحتی با استفاده از مواد طبیعی می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید و دیگر نیاز به مواد شیمیایی نیست.

جمع‌بندی

روش‌های از بین بردن رسوب کتری، شیرآلات و سینک ظرفشویی به شما کمک می‌کند تا رسوبات را با استفاده از مواد طبیعی به راحتی از بین ببرید و دیگر نیاز نباشد از مواد شیمیایی که تاثیرات منفی دارند استفاده کنید.

سعی کردیم برای هر بخش از خانه که ممکن است رسوبات به وجود بیاید راه‌کارهای مناسبی در اختیار شما قرار بدهیم و با استفاده از این روش شما می‌توانید رسوبات تمامی بخش‌ها را به راحتی از بین ببرید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: