انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب!

دسته بندی :وبلاگ ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 352
انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب!


انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب! امروزه که مسئله کمبود آب یکی از معضلات هر جامعه است و کشور ما هم مشکل کم‌آبی دارد ما باید از هر راهی برای صرفه‌جویی در مصرف آب استفاده کنیم. شناخت انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب یکی از این راه‌ها است که امروز به‌صورت کامل آن را بررسی می‌کنیم تا شما با آن آشنا شوید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

منظور از انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب چیست؟

منظور از انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب چیست؟ همان‌طور که گفته شد ما باید از تمامی راه‌های ممکن برای صرفه‌جویی در آب استفاده کنیم که یکی از این راه‌ها تجهیزات کاهنده مصرف آب است. در همه کشورها استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب ضروری است و مخصوصاً در ایران که آب شیر یک آب آشامیدنی است و ما باید حواسمان به آن باشد.

در اکثر کشورها دسترسی به آب آشامیدنی با پرداخت هزینه و خرید آن امکان‌پذیر است ولی در کشور ما در شیرهای خانه‌ها آب آشامیدنی وجود دارد پس ما نباید به‌راحتی آن را از بین ببریم.

شاید برخی از افراد بگویند که ما به‌تنهایی نمی‌توانیم در کاهش مصرف آب مؤثر باشیم ولی شما باید بدانید هر کس برای خود یک سهمی دارد و ما باید سهم خود در کاهش مصرف آب را رعایت کنیم و یکی از این راه‌ها استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب و به‌صورت کلی استفاده از شیرآلات کم‌مصرف است که دارای پرلاتور هستند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید آب با هر هدفی که به دست مردم می‌رسد تصفیه مربوطه انجام می‌شود برای مثال تصفیه آب آشامیدنی طولانی تر و پرهزینه‌تر از سایر آب‌ها مانند کشاورزی و یا آب آبیاری است و در این تصفیه باتوجه‌به هدف آب تصفیه انجام می‌شود و تمامی املاح غیراستاندارد و باکتری و ذرات آب از بین می‌رود و آب به‌صورت سالم در اختیار ما قرار می‌گیرد.

روش‌های تصفیه آب متفاوت هستند اما به‌صورت کلی به روش‌های قدیمی و جدید تقسیم‌بندی می‌شود. در نتیجه شما متوجه شدید که آب آشامیدنی به چه سختی و با صرف وقت و هزینه به دست شما می‌رسد پس باید برای حفظ آن از روش‌های مختلفی استفاده کنیم که یکی از روش‌ها استفاده از شیرآلات دارای تجهیزات کاهنده مصرف آب است که در ادامه نکاتی را در این باره به شما عزیزان می‌گوییم تا شما هم هزینه آب خانه خود را کاهش بدهید هم در مصرف آب صرفه‌جویی کنید.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

استفاده از سر دوش‌های کم‌مصرف

استفاده از سر دوش‌های کم‌مصرف

یکی از رایج‌ترین راه‌های کاهش مصرف آب استفاده از سر دوش‌های کم‌مصرف که جزو انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب است که به دلیل مخلوط کردن آب‌وهوا مصرف آب را می‌توان گفت حتی تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد و در مقابل فشار آب هم‌افزایش پیدا می‌کند.

این سر دوش‌ها دارای فیلترها قدرتمند و باکیفیت هستند و در نتیجه باعث می‌شوند که رسوب آب اتفاق نیفتد و در نتیجه طول عمر بیشتری داشته باشند و در مصرف آب و گاز و برق هم تأثیر دارند زیرا آب گرم کمتری را مصرف می‌کنند و پمپ آن‌ها فشار کمتری را وارد می‌کند.

نکته قابل‌توجه این است که شما باید بدانید در سر دوش‌های معمولی که آب به‌صورت مستقیم خارج می‌شود در هر دقیقه حدود ۱۷ لیتر آب هدر می‌رود ولی با استفاده از سر دوش‌های دارای تجهیزات کاهنده مصرف آب می‌توانید در هر دقیقه ۹ لیتر آب را مصرف کنید و باتوجه‌به مخلوط کردن آب‌وهوا این اتفاق می‌افتد.

یکی از رایج‌ترین راه‌های کاهش مصرف آب استفاده از سر دوش‌های کم‌مصرف است که به دلیل مخلوط کردن آب‌وهوا مصرف آب را می‌توان گفت حتی تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد و در مقابل فشار آب هم‌افزایش پیدا می‌کند. این سر دوش‌ها دارای فیلترها قدرتمند و باکیفیت هستند و در نتیجه باعث می‌شوند که رسوب آب اتفاق نیفتد و در نتیجه طول عمر بیشتری داشته باشند و در مصرف آب و گاز و برق هم تأثیر دارند زیرا آب گرم کمتری را مصرف می‌کنند و پمپ آن‌ها فشار کمتری را وارد می‌کند.

نکته قابل‌توجه این است که شما باید بدانید در سر دوش‌های معمولی که آب به‌صورت مستقیم خارج می‌شود در هر دقیقه حدود ۱۷ لیتر آب هدر می‌رود ولی با استفاده از سر دوش‌های دارای تجهیزات کاهنده مصرف آب می‌توانید در هر دقیقه ۹ لیتر آب را مصرف کنید و باتوجه‌به مخلوط کردن آب‌وهوا این اتفاق می‌افتد.

یکی از نگرانی‌هایی که افرادی که می‌خواهند به‌صورت سرد و شاه دارنده تجهیزات کاهنده مصرف آب روند این است که آیا با استفاده از این سردشت‌ها فشار آب ما کمتر می‌شود ولی در جواب این سؤال باید بگویم کاملاً برعکس است و به دلیل اینکه آب‌وهوا مخلوط می‌شود فشار بیشتری را نیز در اختیار دارید و همچنین به دلیل داشتن فیلترهای فراوان شما آب را به‌صورت سالم‌تری مصرف می‌کنید.

استفاده از رگلاتور

یکی دیگر از تجهیزاتی که شما می‌توانید بدون محدودیت در تمام شیرآلات خانه‌مانند آشپزخانه حمام و دستشویی استفاده کنید استفاده از رگلاتور است که باتوجه‌به صافی‌هایی که دارد می‌تواند مصرف آب را تا ۲۵ درصد کاهش دهد.

استفاده از پرلاتور

یکی دیگر از اصلی‌ترین قطعاتی که امروزه باید در تمام شیرآلات استاندارد وجود داشته باشد استفاده از پرلاتور است که اگر شما به خروجی شیرهای آب خود دست بزنید یک قطعه فلزی و یا پلاستیکی از جنس تو را مشاهده می‌کنید که پرلاتور دقیقاً همین قطعه است.

وظیفه کلیپ لاتور این است که آب را با هوا قاتى کند و در نتیجه آب یک‌دست و با فشار زیادی و همچنین با مصرف آب کمتر در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد همچنین باتوجه‌به این که می‌تواند فشار آب را تنظیم کند شما در تمام نقاط خانه می‌توانید از این قطعه استفاده کنید فشار آب را در تمام نقاط خانه به‌صورت یکسان داشته باشید.

همچنین باید بگویم زمانی که شما از پرلاتور استفاده می‌کنید آب در هر دقیقه به حدود ۷ لیتر می‌رسد و همچنین باتوجه‌به اینکه آب‌وهوا را به‌صورت منظم از تمام نقاط لوله خارج می‌کند شما آب را به‌صورت رشته‌ای و یکدست در اختیار دارید که باعث می‌شود آب به اطراف پخش می‌شود.

پرلاتور ابتدا در سال ۱۹۴۰ به کار گرفته شد و باتوجه‌به تکنولوژی ساخت و همچنین وظیفه خود توانست به یکی از مهم‌ترین و لازم‌ترین قطعات شیرآلات تبدیل شود و با ادغام آب‌وهوا طعم آب را بهتر کرد و جریان آب را نیز از هر نظر بهتر می‌کند در نتیجه امروزه این قطعه روی تمامی شیرآلات باکیفیت معتبر وجود دارد.

استفاده از فلاش‌تانک‌های دومرحله‌ای کم‌مصرف

استفاده از فلاش‌تانک‌های دومرحله‌ای کم‌مصرف

امروزه فلاش‌تانک‌های دارای دو دکمه ساخته شده‌اند و به‌نوعی به آن‌ها دو زمانه نیز گفته می‌شود و شما هم آن‌ها را دیده‌اید که دارای دو عدد دکمه روی آن‌ها است. شما در این فلاش‌تانک‌ها بسته به نوع حجم آب فاضلاب می‌توانید از دو دکمه حجم آب زیاد و حجم آب کم استفاده کنید.

اگر بخواهیم به آمار نگاهی کنیم باید بگوییم فلاش تانک ۲۰ لیتری در سال بالای ۳۶ هزار لیتر آب مصرف می‌کند اما اگر شما از فلاش تانک دو زمانه استفاده کنید این مصرف آب به کمتر از ۷ لیتر می‌رسد که قابل‌مقایسه نیست.

پس همان‌طور که متوجه شدید صرفه‌جویی در مصرف آب‌کار سختی نیست و نیاز نیست که شما طریقه زندگی خود را تغییر بدهید پس با یک تغییر ساده شما می‌توانید هم هزینه آب خود را کاهش بدهید هم این که سهم زیادی در کاهش مصرف آب داشته باشید.

شیرآلات چشمی و مکانیکی

یکی از روش‌هایی که بسیار در کاهش مصرف آب تأثیرگذار است استفاده از شیرآلات چشمی است که هم از نظر بهداشتی و هم اینکه از نظر هدررفتن آب می‌تواند بسیار گزینه خوبی برای انتخاب باشد. استفاده از شیرآلات چشمی هدررفتن آب را تقریباً به صفر می‌رساند و از نظر ظاهر و جذابیت و زیبایی هم جزو شیرآلات لوکس بازار هستند که قیمت بالاتری هم دارند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر تصمیم دارید شیرآلات خود را تعویض کنید و یا اینکه شیرآلات جدید بخرید حتماً به شیرآلات چشمی هم فکر کنید و در نظر داشته باشید که این شیرآلات یکی از انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب است.

جمع‌بندی

انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب چیست؟ صرفه‌جویی در مصرف آب یکی از کارهایی است که همه ما باید حواسمان به آن باشد و از راهی که ممکن است مصرف آب را کاهش بدهیم. یکی از روش‌های کاهش مصرف آب استفاده از انواع تجهیزات کاهنده مصرف آب است و شما باید نکاتی را باید بدانید تا با استفاده از آن‌ها به سراغ خرید و تعویض شیرآلاتی بروید که تجهیزات کاهنده مصرف آب را داشته باشند. امروز به‌صورت کامل تجهیزات کاهنده مصرف آب را به شما معرفی کردیم و آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم تا شما با آن‌ها آشنا شوید.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: