تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن با چند روش کاربردی!

دسته بندی :وبلاگ ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 461
تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن با چند روش کاربردی!


تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن با چند روش کاربردی! اگر که شما حس می‌کنید آشپزخانه‌تان از نظر طراحی و دکوراسیون قدیمی است می‌توانید با استفاده از روش‌ها و ترفندهای خاص آشپزخانه خود را به‌روز و مدرن کنید‌. یکی از بخش‌های مهم هر خانه آشپزخانه است زیرا خانم‌های خانه بیشتر وقت خود را آن جا هستند و از نظر طراحی باید زیبا باشد و به دلیل وجود وسایل گران‌قیمت در آشپزخانه این بخش خانه یک بخش مهم به شمار می‌رود.

شما برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن نیاز نیست که حتماً هزینه‌های زیادی کنید بلکه با چند نکته و ترفند می‌توانید آشپزخانه خود را زیبا و مدرن کنید پس همراه ما باشید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

پیشنهادهای تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

در ادامه می‌خواهیم به شما روش‌های کم‌هزینه ولی صددرصد تأثیرگذار را برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن بگوییم تا با انجام آن‌ها آشپزخانه مدرن و جدید داشته باشید.

برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن و خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

تزیینات پنجره

یکی از بخش‌هایی که زیاد در چشم است و شما هم می‌توانید تغییرات زیبا ایجاد کنید استفاده از تزیینات پنجره است که شما می‌توانید از طاقچه‌های چوبی برای قراردادن گل استفاده کنید و یا حتی از گچ‌بری‌های آماده استفاده کنید.

از ارتفاعات و فضاهای پرت غافل نشوید

اگر خانه شما کوچک باشد و فضای زیادی در آشپزخانه در اختیار شما نباشد شما باید به سراغ جزئیات بروید و از بخش‌های پرت آشپزخانه بیشتر استفاده کنید برای مثال همان‌طور که گفته شد شما می‌توانید از فضای بالای پنجره استفاده کنید.

حتی اگر پشت پنجره شما منظره زیبایی ندارد و می‌خواهید کمی به سمت منظره‌های زیبا بروید به‌کلی پنجره زیبا داشته باشید می‌توانید از شیشه‌های طرح‌دار و یا رنگی استفاده کنید که جلوه خوبی به خانه شما می‌دهد.

روکابینتی‌ها را جدید کنید‌

بعد از گذشت مدتی اگر جنس روکابینتی‌های شما خوب نباشد و به‌صورت پوسته باشد ممکن است پارگی‌ها و خراشیدگی‌ها در آن به وجود بیاید که شما با تعویض آن به سنگ و یا حتی مرمر می‌توانید هماهنگ با رنگ خانه دکوراسیون خوب و عالی به آشپزخانه خودتان بدهید در برخی از مواقع افراد فکر می‌کنند شما کابینت‌های خود را عوض کرده در ما فقط تعویض رو کابینتی می‌تواند چنین تأثیر خوبی داشته باشد.

روش‌های ارزان تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

روش‌های ارزان تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

روش‌های ارزان تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن! تا به اینجای کار چند نکات ساده و کاربردی را به شما عزیزان گفتیم ما در ادامه می‌خواهیم به سراغ تعویض وسایل آشپزخانه و بخش‌های ارزان برای تعویض وسایل بپردازیم و شما را با این بخش‌ها آشنا کنیم که تأثیر خوبی هم روی مادر نشدن آشپزخانه شما دارد.

لوستر جدید

نور یکی از بخش‌هایی است که می‌تواند زیبایی و ظاهر آشپزخانه شما را چندین برابر کند و اگر شما بتوانید نور مناسب و پرنور استفاده کنید تأثیر آن را بسیار مشاهده خواهید کرد و یکی از روش‌هایی که می‌تواند روی نور آشپزخانه شما و همچنین زیبایی آن تأثیرگذار باشد استفاده از لوسترهای زیبا و متناسب با فضای خانه شما و همچنین آشپزخانه شما است پس به سراغ خرید و یا تعویض لوستر جدید بروید.

ترمیم بخش‌های فلزی آشپزخانه

بخش‌های فلزی آشپزخانه مانند دستگیره‌ها یا حتی درب‌های فلزی بعد از گذشت مدتی ظاهر براق و قبلی خود را ندارند و خانه شما را زشت می‌کنند پس می‌توانید که آن‌ها را عوض کنید تا ظاهر جذاب و زیبایی و براقیت به خانه شما برگردد.

رنگ یک نکته مهم است

یکی از کارهایی که می‌تواند روی زیبایی خانه شما تأثیرگذار باشد استفاده از رنگ‌های مختلف است و شما رنگ‌بندی خانه خود نباید غافل شویم به‌صورت کلی شما می‌توانید که برعکس خانه باش از خانه کار کنید یعنی اینکه اگر خانه شما رنگ‌های زیادی دارد می‌توانیم در آشپزخانه از رنگ‌های خنثی و کمتری استفاده کنید و اگر خانه شما رنگ‌های کمتری دارد می‌توانید آشپزخانه رنگارنگ‌تر و جذاب‌تری داشته باشید.

تعویض کابینت‌های آشپزخانه

بخش اصلی هر آشپزخانه در واقع کابینت‌های آن از و شما می‌توانید که رویه کابینت‌ها و یا حتی به‌صورت کلی کابینت‌ها را عوض کنید اما اگر می‌خواهید هزینه شما زیاد نشود می‌توانید ظاهر کابینت‌های خود و حتی رنگ آنها را عوض کنید تا هزینه شما بالا نرود اما تأثیر آن بسیار زیاد خواهد بود.

حتی شما خودتان می‌توانید چه رنگ کابینت‌ها را عوض کنید و با استفاده از اسپری و یا رنگ می‌توانید که رویه کابینت‌های خود را رنگ کنید البته باید یکسره نکاتی را رعایت کنید و قبل از رنگ کردن کابینت‌های خود آنها را به‌خوبی تمیز کنید تا هیچ‌گونه لک روی آنها باقی نماند.

برای اینکه تغییرات بیشتر دیده شود چون می‌توانید که تغییراتی روی کابینت‌ها به‌صورت جابه‌جایی و یا اینکه تعویض درب‌ها ایجاد کنید شما می‌توانید برای مثال جابه‌جایی برای کابینت‌ها ایجاد کنید و چای آنها را با یکدیگر عوض کنید و یا حتی اینکه می‌توانید طرح درب‌های کابینت‌های خود را عوض کنید که همگی اینها تأثیرات خوبی روی آشپزخانه قدیمی شما می‌گذارد.

از وسایل مدرن و جدید استفاده کنید

به‌صورت کلی استفاده از وسایل و تزئینات جدیدی که به بازار آمده است می‌تواند باعث شود که آشپزخانه شما رنگ و بوی نوتری بگیرد و شما می‌توانید با مد روز جلو بروید و از وسایلی که می‌توانید در فضای اینترنت مشاهده کنید و با شناخت وسایل مدل برای آشپزخانه می‌توانید که فضای آشپزخانه خود را جدیدتر و مدرن‌تر کنید.

اما اگر می‌خواهید که هزینه شما کمتر شود می‌توانید وسایل قدیمی گران‌قیمت خود را ترک کنید و رنگ آنها را عوض کنید و اگر دیگر نمی‌توانید به علت قدیمی شدن ظاهر آنها از آنها استفاده کنید آنها را رنگ کنید و مانند روز اول کنید که نسبت به خرید وسایل شاید در برخی از وسیله‌ها به‌صرفه‌تر باشد پس به این موضوع و نو کردن وسایل قدیمی آشپزخانه هم دقت کنید.

ایده‌های کاربردی آشپزخانه مدرن

ایده‌های کاربردی آشپزخانه مدرن

چه ایده‌هایی برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن وجود دارد؟ تا به اینجای کار به شما روش‌ها و نکته‌هایی را که گفتیم که شما با رعایت آنها به‌راحتی می‌توانید آشپزخانه خود را دگرگون کنید ولی در ادامه هم می‌خواهیم یک سری نکات و ایده‌هایی را به شما بگویم که با عملی کردن آنها می‌توانید یک آشپزخانه فوق‌العاده و جدید داشته باشید و همراه ما باشید.

پیشخوان آشپزخانه

همان‌طور که در بالا اشاره شد تعویض کابینت‌ها شاید برای شما هزینه زیادی را داشته باشد اما شما می‌توانید از پیشخوان‌های آماده که در فروشگاه‌های لوازم‌خانگی وجود دارد و در کابینت فروشی‌ها و این تخصص هم این پیشخوان‌های آماده وجود دارد استفاده کنید و متناسب با اندازه و طراحی خانه خودتان یک پیشخوان را تهیه کنید و در آشپزخانه خودتان قرار بدهید.

کاشی‌های آشپزخانه

شاید بخش مهم آشپزخانه که همیشه زودتر از بقیه جاهای آشپزخانه قدیمی و کهنه نمی‌شود کاشی‌های آشپزخانه است که شما می‌توانید برای نو کردن کاشی‌های آشپزخانه با کمترین هزینه از کاشی‌های آماده و چسبی استفاده کنید که قیمت چندانی ندارند.

شما می‌توانید آن را روی کاشی‌های قدیمی خود بچسبانید و هرکسی که آن را نگاه کند فکر کند به‌صورت کلی شما کف آشپزخانه خود را تغییر داده‌اید و همچنین این کار دیگر نیاز به‌زحمت اضافی و کنده‌کاری ندارد و این روش یک روش مناسب و کم‌هزینه است.

فضاهای پنهان ولی کارآمد

در بالا ببر جایی که شما در آشپزخانه‌تان دارید ولی به آن توجه نمی‌کنید اشاره شد و این بخش‌ها در واقع بخش‌هایی هستند که کارآمد هستند ولی شما آنها را رها کردید مخصوصاً در آشپزخانه‌های کوچک شما باید از حداکثر فضای استفاده کنید برای مثال برای ارتفاعات آشپزخانه خود می‌توانید قفسه‌بندی انجام بدهید و وسایل تزیینی روی آنها قرار بدهید.

یا اینکه بخش‌هایی که شاید شما نمی‌توانید وسایل قرار بدهید و باریک است شما می‌توانید به‌صورت کلی وسایل تزیینی باریک را قرار بدهید در کل منظورمان این است که شما باید به فضاهایی که دسترسی دارید ما استفاده نمی‌کنی توجه کنید.

جمع‌بندی

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن شاید از نظر شما کار سختی باشد و فکر کنید هزینه‌های زیادی را باید صرف کنید اما نمی‌دانید که با رعایت چند نکته ساده می‌توانید که تغییرات کوچک ولی کاربردی با هزینه کم ایجاد کنید که می‌تواند آشپزخانه شما را مدرن می‌کند. به‌صورت کلی روش و ایده‌هایی را به شما عزیزان گفتیم که با عمل به آن‌ها و رعایت آنها می‌توانید یک آشپزخانه مدرن داشته باشید امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: