سینک براق یا مات؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 1489
سینک براق یا مات

سینک براق یا مات؟ امروز سینک‌های ظرف‌شویی جزوی از وسایل ضروری برای آشپزخانه هستند و امروزه نسبت به گذشته طرح‌های مختلفی برای سینک‌های ظرف‌شویی وجود دارد که شما می‌توانید بسته به سلیقه و چیزی که مدنظرتان هستش آن را انتخاب کنید ولی درگذشته چنین نبود و افراد باید از بین طرح‌های محدود طرح موردنظر خود را انتخاب می‌کردند. شما برای خرید سینک ظرف‌شویی می‌توانید از بین سینک‌های مات و یا سینک‌های براق یک نوع را انتخاب کنید که امروز در این مقاله هر دو را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما راحت‌تر بتوانید انتخاب خود را انجام بدهید. پس در ادامه به بررسی سینک مات یا براق خواهیم پرداخت. با شیرآلات تهران همراه باشید.

سینک براق یا مات

ظاهر مربوط به سینک‌های براق

سینک براق

سینک‌های براق سینک‌هایی بودند که از ابتدا وجود داشتند و اولین طرح‌های مربوط به سینک‌ها بودند که برای ظرف‌شویی ساخته شده‌اند. دلیل محبوبیت سینک‌های براق نسبت به سینک‌های چوبی جابه‌جایی راحت‌تر و نگهداری راحت‌تر آنها بود که موجب این شد که سینک‌های براق مورد محبوبیت قرار بگیرند و جزئی از پرفروش‌ترین سینک‌ها برای آشپزخانه و ظرف‌شویی سینک‌های براق شدند.

ظاهر مربوط به سینک

اگر بخواهیم که از نظر ظاهری این دو محصول را مورد بررسی قرار دهیم سینک‌های براق برای شما مناسب‌تر است و درخشندگی خاصی دارد و با بودجه پایین‌تر هم مناسب‌تر است. این نوع سینک‌ها از استیل‌های ضدزنگ ساخته شده است که می‌تواند برای شما عمر طولانی داشته باشد البته که در سینک‌های مات هم همین امر پابرجا است.

کدام سینک‌ها راحت‌تر تمیز می‌شوند؟

سینه‌های براق یکی از دلایل محبوبیت آنها این است که به‌راحتی تمیز می‌شود و به‌خاطر لکه پذیری پایین و راحت تمیز شدن دارای طرف‌داران زیادی است. این نوع سینک‌ها برای تمیز شدن نیاز به مواد شوینده خاص و خطرناک ندارند و شما با همین مواد شوینده که در خانه همه وجود دارد به‌راحتی می‌توانید که سینک را تمیز کنید.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

کدام سینک بادوام‌تر است و قیمتش مناسب‌تر است؟

کدام سینک بادوام‌تر است و قیمتش مناسب‌تر است؟

در بین سینک‌های موجود که از جنس‌های مختلف هستند چه براق و مات از نظر دوام و ماندگاری تفاوت خیلی زیادی با یکدیگر ندارند زیرا همگی آنها از بهترین فلزات و آلیاژهای موجود ساخته می‌شوند و به همین دلیل اکثر آن‌ها ضدزنگ هستند و همین امر موجب می‌شود که عمر طولانی داشته باشند. سینک‌های براق به دلیل اینکه مراحل تولید آنها آسان‌تر است قیمت پایین‌تری نسبت به سینک‌های مات دارد و به همین دلیل بیشتر افراد این‌چنین سینک‌هایی را انتخاب می‌کنند.

ویژگی‌های سینک مات

در واقع سینک‌های مات بعد از سینک‌های چوبی که درگذشته مورداستفاده قرار می‌گرفتند امروز بیشترین استفاده را دارند. این سینک‌ها بیشتر از سرامیک و با سنگ‌های مخصوص ساخته می‌شوند که در آنها از گرانیت نیز استفاده می‌شود و امروزه سینک‌های مات از سینک‌های براق قابلیت‌های بیشتر و محبوبیت‌های بیشتری دارد. امروزه به دلیل طراحی‌های آشپزخانه بیشتر از سینک‌های براق استفاده می‌شود اما اگر که طراحی آشپزخانه شما به صورتی است که از سنگ استفاده شده است و رنگ‌های خنثی در آن وجود دارد می‌توانید از سینک‌های مات استفاده کنید.

ظاهر سینک مات

از نظر ظاهری سینک‌های مات ظاهر براقی مانند سینک‌های براق ندارد و جنس سینک‌های مات سنگ‌های مانند گرانیت و سرامیک است. جنس و ساخت سینک‌های مات به‌گونه‌ای است که به‌صورت کامل آفتاب را در خود جذب می‌کند و منعکس نمی‌کند و همین باعث می‌شود که یکی از ویژگی‌های سینک‌های مات باشد.

سهولت در تمیزکردن سینک‌های مات

یکی از ویژگی‌های منفی سینک‌های مات این است که به‌صورت کامل لکه روی آن‌ها باقی می‌ماند و اگر بعد از استفاده آن را تمیز نکنید باعث می‌شود که لکه‌ها روی آن‌ها باقی بماند. اما یکی از ویژگی‌های مثبت سینک‌های مات این است که خط‌وخش روی آنها بسیار کم می‌افتد و در مقایسه با سینک‌های براق این مورد کمی بهتر است. شما برای تمیزکردن سینک‌های مات می‌توانید که از مواد شوینده معمولی و آب گرم استفاده کنید و برای تمیزکردن نیاز نیست که از مواد اسیدی استفاده کنید.

ماندگاری و قیمت سینک‌های مات

ماندگاری و دوام سینک‌های مات به دلیل ساخته شده از سنگ‌های مخصوص کمی بیشتر است و قابل‌توجه است. نکته مهم این است که شما در مراقبت از آنها باید چنین مواظب باشید زیرا می‌تواند به‌راحتی بشکند و اگر ضربه به آن وارد شود می‌تواند بشکند. از نظر قیمت هم سینک‌های مات به دلیل اینکه مراحل تولید بیشتری دارد و سنگ‌های بیشتری استفاده می‌شود در آنها قیمت کمی بیشتری دارد.

جمع‌بندی

انتخاب میان سینک‌های براق و یا مات چند سخت است و شما با استفاده از این مقاله می‌توانید که انتخاب خود را انجام بدهید. ما تمام ویژگی‌ها و معایب این دو نوع را به شما دادیم و شما با مقایسه چند جام بدهید می‌توانید که یک انتخاب مناسب متناسب با آشپزخانه خود داشته باشید. از نظر نگهداری قیمت و ویژگی و ساخت به‌صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و شما هم اکنون به‌راحتی می‌توانید انتخاب خود را میان این دو محصول انجام بدهید.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: