چکه کردن شیر آب + راه حل عملی

دسته بندی :وبلاگ ۲۴ مهر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 171
چکه‌کردن شیر آب راه حل عملی

چکه کردن شیر آب یکی از مشکلاتی است که اکثر ما با آن مواجه شدیم و برای حل این مشکل سفت کردن اهرم شیر آب می‌تواند یک موضوع کارساز باشد. اما همیشه این روش جواب نمی‌دهد و شما برای حل مشکل باید سایر روش‌ها را امتحان کنید تا مشکل شما سریع حل شود. شما برای اینکه بتوانید مشکل را ساده‌تر کنید ابتدا باید علت چکه کردن شیر آب را بدانید و سپس اقدام به حل مشکل کنید. ما در این مقاله سعی داریم که دلایل چکه کردن شیر آب را مورد بررسی قرار دهیم و در ادامه می‌خواهیم داشت تا روش‌های حل این مشکل را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم پس در ادامه با شیرآلات تهران همراه باشید.

بررسی چکه کردن شیر آب

بررسی چکه کردن شیر آب

اگر بخواهیم یک بررسی کلی داشته باشیم باید بگویم که علت خروج آب از سایر نوبت شیرآلات می‌تواند به دلیل خرابی قطعات آن مانند پرلاتور باشد. همچنین زمانی که آب از سایر نقاط خارج می‌شود و به‌نوعی هدر می‌رود کیفیت و شدت آب شما کاهش پیدا می‌کند و فشار آب به‌صورت کامل در اختیار شما نیست و به همین خاطر چکه کردن شیر آب ایراد دارد.

چکه کردن شیرآلات چه زمانی فرامی‌رسد؟

اگر بخواهیم در مورد چک کردن شیرآلات و دلایل آن صحبت کنیم اولین عامل تأثیرگذار روی این موضوع کیفیت شیرآلات است. هرچقدر کیفیت شیرآلات اهرمی شما پایین‌تر باشد در نتیجه باعث می‌شود که شیرآلات شما زودتر چکه کنند. اما اگر می‌خواهید از این مشکل در امان باشید شما باید شیرآلات با ضمانت بالا و همچنین کیفیت بالا خریداری کنید تا در آینده نه‌چندان دور و خیلی زود به مشکل برخورد نکنید و زمانی که این مشکل برای شما پیش آمد بتوانید از تضمین آن استفاده و تعمیر آن را انجام بدهید.

یکی از مواردی که هنگام خرید شیرآلات باید به آن توجه کنید داشتن کارتریج استاندارد است؛ زیرا اگر کارتریج شیرآلات شما به‌صورت کاملاً استاندارد باشد ضمانت آن بسیار زیاد خواهد بود و در نتیجه اگر مشکلی هم پیش آمد می‌توانید به‌راحتی مشکل را حل کنید؛ ولی آنها تضمین می‌کند که مشکلی برای شیرآلات شما پیش نخواهد آمد.

چکه کردن شیرآلات چه ایرادی دارد؟

مطمئن زمانی که شیرآلات شما چک می‌کنند ایرادات زیادی به وجود می‌آید و تمامی آنها می‌تواند به ضرر شما و همچنین محیط‌زیست و آب باشد. اگر بخواهیم اصلی‌ترین عوامل مخرب چکه کردن شیرآلات را مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد زیر اشاره کنیم.

هدررفتن حجم زیاد آب

ایجاد صدای آزاردهنده در فضای منزل

تشکیل ذرات رسوب آب در سینک ظرف‌شویی یا روشویی و دشواری در نظافت و کاهش زیبایی

  • راهنمای خرید شیرآلات

بررسی علت‌های چکه کردن شیر آب

بررسی علت‌های چکه کردن شیر آب

زمانی که چک کردن شیرآلات شروع می‌شود از جدیدترین سؤالی که به ذهن شما می‌رسد این است که دلیل چکه کردن آب از شیرآلات چیست و شما زمانی می‌توانید مشکل را حل کنید که بتوانید علت آن را پیدا کنید. در ادامه دلایل را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ایراد در کارتریج شیرآلات

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث چکه کردن آب از شیرآلات شود خرابی در کارتریج است و در نتیجه باعث می‌شود که اهرم شیرآلات شما به‌خوبی سفت نشود و زیر آن نشت پیدا کند و شما باید سریعاً به تعمیر آن اقدام کنید.

حل مشکل خرابی کارتریج

اگر شما مطمئن شدید که علت نشتی آب از خرابی کارتریج است می‌توانید که این مشکل را به‌سادگی حل کنید. شما در این مرحله باید که کارتریج شیرآلات خود را تعویض کنید که برای این کار می‌توانید خودتان هم این کار را انجام بدهید. ابتدا بر فلکه اصلی قطع کنید تا هنگام تعویض مشکلی برای شما پیش نیاید و سپس با تهیه یک کارتریج سرامیکی و استاندارد نسبت به تعویض کارتریج خراب اقدام کنید.

تمامی قطعاتی که نیاز است را خارج کنید و سپس کارت ایجاد تعویض کرده و مطمئن شوید که تمامی قطعات را به‌صورت محکم و دقیق در جای خود قرار داده‌اید. در مرحله آخر می‌توانید که فلکه آب را از مرکز اصلی باز کرد و مشاهده کنید آیا مشکل حل شده است یا خیر اگر مشکل شما حل شد به شما تبریک می‌گویم؛ ولی اگر مشکل نشد می‌توانید در ادامه همراه ما باشید تا دلایل دیگر را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما بتوانید مشکل را به‌سادگی مانند همین مرحله هر کنید.

 ایراد در اتصالات لوله شیر آب

از دلایل دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد و باعث می‌شود که نشتی آب در شیراز شما به وجود بیاید اتصال لوله‌ها است که باعث نشتی آب خواهد شد. اگر به هر دلیلی اتصالات لوله‌های شما از هم جدا شود و به‌صورت کاملاً دقیق روی‌هم قرار نگیرد باعث خواهد شد که از محل آب سرد و همچنین از محل آب گرم آب خارج شود و ابتدا باعث چک کردن و حتی می‌تواند موجب اتفاقات و بدتر مانند کاملاً آب شود.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که همیشه اتصالات لوله خود را به‌صورت کامل بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ‌گونه نقشی در آن وجود ندارد؛ زیرا می‌تواند باعث مشکلات بزرگ‌تر شود. البته باید این موضوع را هم به شما بگویم که رشتی در اتصالات می‌تواند به علت کهنه بودن لوله‌ها هم باشد و اگر شما را سفر کردید؛ ولی باز هم نشد ای وجود داشت می‌توانید مطمئن شوید که لوله‌های شما فرسوده شده‌اند و باید نسبت به تعویض آن‌ها و قطعات آن اقدام کنید.

برای  خرید شیرآلات راسان می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

خرابی اورینگ شیر ظرف‌شویی

اگر از بخش کف ظرف‌شویی شما آب بالا می‌آید و نشتی در آن قسمت وجود دارد می‌تواند دلیل خرابی اورینگ شیر ظرف‌شویی شما باشد. اما شما نمی‌توانید خودتان این مشکل را حل کنید و باید بزنی برای حل این مشکل باید از متخصصان این زمینه کمک بگیرید. اگر شیر ظرف‌شویی شما از کف نشتی دارد می‌تواند دلیل آن عدم نصب کامل این به‌صورت صحیح باشد و همین امر موجب می‌شود که آب از کف نشتی کند.

نشتی شیر آب به دلیل اندازه سوراخ سینک

همان‌طور که گفته شد چک کردن شراب می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ اما برای اینکه شما دلایل را بشناسید باید به‌تمامی بخش‌های شیرآلات خود و اطراف آن دقت کنید. زمانی که اندازه سوراخ سینک به‌صورت صحیح و مطابق با علم کن باشد می‌تواند باعث نشتی آب شود و همین دلیل موجب می‌شود که شما احساس کنید که شدت آب و فشار آب کاهش پیدا کرده است و گربه زیر سینک خود دقت کنید می‌توانید متوجه شوید که آب از آن خارج می‌شود.

حل مشکل نشتی آب به علت سوراخ سینک

اگر شما متوجه شدید که سوراخ سینک شما اندازه مناسبی ندارد می‌توانید با استفاده از چسب آکواریوم درزهای آن را بپوشانید و باعث می‌شود که آب از آن خارج می‌شود و به این کار آب‌بندی نیز گفته می‌شود.

چکه کردن شیر آب به علت شل بودن پیچ کارتریج

همان‌طور که در بخش کارتریج گفته شد می‌تواند این بخش باعث شود که آب نوشتی پیدا کند اما شاید کارتریج شما سالم باشد و از زیردسته اهرمی آن باز هم نشدی وجود داشته باشد و باعث نگرانی شما شود. در چنین زمانی می‌تواند مشکل از پیچ و شل شدن کارتریج باشد که در نتیجه باعث خروج آب از زیردسته را می‌خواهد شد.

شما برای حل این مشکل هم می‌توانید که به کارتریج خود دسترسی پیدا کنید و با استفاده از آلن اندازه مناسب آن را به‌خوبی سفت کنید و سپس آن را در جای خود بسته و مشاهده کنید که مشکل حل شده است یا خیر. اما به یاد داشته باشید که این مشکل آن‌یکی از مشکلات رایجی است که در بخش کارتریج قطعات شیرآلات به وجود می‌آید و شما باید این مورد را هم مورد بررسی قرار بدهید و اگر نیاز به تعمیر آن را خودتان در خانه انجام بدهید.

چکه کردن شیر آب از شیرآلات توالت و حل آن

چکه کردن شیر توالت هم می‌تواند برای شما به وجود بیاید و این مشکل راه‌حل ساده‌ای دارد که اغلب مشکلات آن به علت قرار نگرفتن واشر در جای خود به‌صورت صحیح است. برای حل این مشکل شما می‌توانید که شیر توالت خود را از محل خود خارج کنید و بحران را در جای خود به‌صورت دقیق قرار بدهید و سپس شیر خود را به‌صورت صحیح و محکم ببندید و می‌توانید متوجه شوید که چک کردن دیگر از این بخش وجود ندارد و اگر از بخش‌های دیگر بود می‌توانید سایر بخش‌ها را هم مورد بررسی قرار بدهید.

چکه کردن شیر آب از شیرآلات حمام و حل آن

چکه کردن شیر آب از شیرآلات حمام و حل آن

چک کردن شیرآلات مربوط به هم می‌تواند رخ بدهد؛ اما به دلیل اینکه در این بخش رطوبت زیاد است شاید شما آن را متوجه نشوید؛ ولی سعی کنید هرچند وقت یکبار آن را مورد بررسی قرار دهید تا از سلامت آن به‌صورت کامل و مطمئن شوید. خرابی در این و همچنین سوپاپ می‌تواند اصلی‌ترین دلایل چک کردن آب مربوط به شیرآلات حمام باشد. اگر شما با تعویض قطعاتی مانند سوپاپ و یا اورینگ مشکلتان حل نشد می‌توانید آن را به نمایندگی ببرید؛ زیرا می‌تواند مشکل به‌صورت بزرگ‌تری باشد و حتی نیاز و شما شیرآلات خود را به‌صورت کامل تعویض کنید؛ اما مطمئن شوید که علت نشتی آب از کجاست.

چکه کردن آب از تنه شیرآلات

ممکن است زمانی شما متوجه شوید که آب از تنه اصلی شیرآلات شما در محلی که هیچ‌گونه تساوی وجود ندارد خارج می‌شود و باید بدانید که این مشکل یکی از مشکلات بزرگ است. اگر مطمئن شدید که خروج آب از بدنه اصلی شیرآلات شما باید بدانید که به شیرآلات شما دچار فرسودگی و در نتیجه باعث شکستگی یا ترک‌خوردگی است که از این محل‌ها آب بیرون و یا نشتی می‌کند.

این مشکل راه حلی ندارد و شما باید سریعاً نسبت به تعویض شیرآلات خود اقدام کنید و برای تعویض آن می‌توانید به سراغ نمایندگی‌ها بروید و ضمانت و گارانتی شیرآلات خود استفاده کنید. زمانی که چنین مشکلات بزرگی به وجود می‌آید که ما باید صرف هزینه‌های زیادی نسبت به تعویض شیرآلات کنید و به همین دلایل گفته می‌شود که از نمایندگی‌های معتبر شیرآلات خود را خریداری کنید تا از گارانتی‌های آن برخوردار شوید و چنین مشکلاتی اگر برای شیرآلات شما به وجود آمد بتوانید نسبت به تعویض آن بدون دردسر اقدام کنید.

جمع‌بندی

چکه کردن شیر آب از مشکلاتی است که می‌تواند برای همه ما به وجود بیاید؛ اما باید بدانیم که علت‌های آن چیست و سپس نسبت به رفع آن مشکلات اقدام کنیم. سعی کردیم امروز تمامی دلایل مربوط به چک کردن شیرآلات را معرفی کنیم و همچنین روش‌های حل این مشکلات را هم تا حدودی در اختیار شما عزیزان قرار دادیم؛ اما اگر شما علت مشکل را پیدا کردید به‌راحتی می‌توانید از طریق نمایندگی‌ها هم مشکل را حل کنید و یا از افراد متخصص بخواهید مشکلات شما را حل کنند.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: