چگونه وسایل آشپزخانه را براق کنیم؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 1151
چگونه وسایل آشپزخانه را براق کنیم؟


چگونه وسایل آشپزخانه را براق کنیم؟ برق انداختن آشپزخانه از هر نظر یکی از آرزوهای بزرگ هرکسی که در آشپزخانه کار می‌کند است و این موضوع مخصوصاً برای خانم‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا زمانی که آشپزخانه خانه شما بدرخشد تمام خانه را زیبا نشان می‌دهد و نشان‌دهنده تمیزی خانه شما از همه نظر است پس در ادامه همراه ما باشید تا نکاتی را به شما بگوییم که با رعایت آن‌ها و عمل به آن‌ها همیشه آشپزخانه‌ای تمیز و براق داشته باشید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

وسایل آشپزخانه

شما ابتدا در آشپزخانه خود به سراغ جاهایی بروید که استیل و کروم کاری زیاد دارد زیرا با استفاده از مواد شوینده و براق‌کننده به‌راحتی با یک دستمال می‌توانید که براقیت زیبایی را در این بخش‌های ایجاد کنید برای مثال رویه کابینت‌ها و یا حتی لباسشویی و یخچال استیل همگی از این موارد هستند. برای بخش‌های فلزی هم شما باید اهمیت زیادی را قائل باشید زیرا که این بخش‌ها نور را جذب می‌کنند و اگر کثیفی و لکه داشته باشند به‌راحتی نشان می‌دهند پس حواستان باشد بخش‌های فلزی همیشه تمیز باشند.

برای براق کردن آشپزخانه و خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

چگونه وسایل آشپزخانه را براق کنیم؟

چگونه وسایل آشپزخانه را براق کنیم

چگونه وسایل آشپزخانه را براق کنیم؟ شیرآلات قدیمی باتوجه‌به عدم رسیدگی به آن‌ها کدر می‌شوند و دیگر جذابیت و براقیت خاصی ندارند و هرکس به آن‌ها نگاه کند متوجه لک‌های زیاد و کثیفی آن می‌شود.

البته که اگر شیرآلات شما فکر می‌کنید لکه‌هایش از بین می‌رود می‌توانید از سرکه و دستمال برای تمیزکردن لکه‌های آن استفاده کنید و نتیجه فوق‌العاده این تمیزکاری را مشاهده کنید که چقدر سرکه شیرآلات را براق می‌کند. یکی دیگر از راه‌ها این است که شما شیرآلات ۳ الی ۴ ساعت درون محلول سرکه قرار بدهید و سپس آن‌ها را بشویید در این صورت هم شیرآلات شما بسیار تمیز و براق می‌شود.

تمیزکردن کاشی آشپزخانه

یکی از نقاط کثیف آشپزخانه معمولاً کف آشپزخانه است که به دلیل رفت‌وآمدهای فراوان و همچنین ریختن مایعات و غذاهای مختلف روی زمین همیشه کثیف است و لکه دارد. شما برای تمیزکردن کاشی آشپزخانه می‌توانید از شوینده‌های صنعتی استفاده کنید که امروزه بسیار در بازار موجود هستند و تأثیر خوبی هم دارند.

استفاده از محصولات پاک‌کننده مجاز

محصولات شوینده قدیمی که اکثر ما با آن‌ها آشنا هستیم مانند وایتکس و یا جوهر نمک تأثیر مخربی روی انسان داشت و همچنین باعث اذیت می‌شد و برای سلامتی نیز ضرر داشت ولی امروزه محصولات شوینده جدیدی آمده‌اند که بوی آن‌ها مناسب است و برای پوست و ریه انسان هم ضرر خاصی ندارد پس سعی کنید از شوینده‌ها و تمیزکننده‌های استاندارد استفاده کنید.

استفاده از گل‌وگیاه

استفاده از گل‌وگیاه

یکی از راه‌های براق کردن آشپزخانه استفاده از گل‌وگیاه است. شما باید از راه‌های مختلف برای زیبایی آشپزخانه خود نیز استفاده کنید که یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از گلدان‌های جذاب و هماهنگ با رنگ خانه است که در آن می‌توانید گل‌های طبیعی و رنگارنگ را قرار بدهید که قراردادن گل‌وگیاه در خانه و آشپزخانه می‌تواند آرامش و صمیمیت را در خانه شما زیاد کند.

استفاده از ظروف چینی

یکی از راه‌های براق کردن آشپزخانه استفاده از ظروف چینی است. ظروف چینی و به‌صورت کلی ظروف آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های آشپزخانه ایرانیان است زیرا که قرار است این ظروف در مقابل مهمانان قرار بگیرد و اگر دارای کثیفی و لکه باشد می‌تواند روی مهمان و همچنین شما تأثیر منفی بگذارد که شاید شمارا آزرده‌خاطر کند پس برای حل مشکل ظروف خود از و تمیزی آن‌ها از روش زیر می‌توانید استفاده کنید.

اولین نکته‌ای که باید برای شستن ظروف شما بگویم این است که همیشه باید ظروف خود را با آب گرم بشویید زیرا آب گرم خاصیت این را دارد که تمامی میکروب‌ها را به‌سادگی از بین ببرد ولی آب سرد این کار را سخت می‌کند و تمیزکاری با آب گرم راحت‌تر است.

راه‌حل بعدی این است که در هنگام شستشوی ظروف خود می‌توانید از مقداری آبلیمو استفاده کنید ولی مقدار آن را نباید زیاد کنید و در چند قطر می‌توانید به ظروف اضافه کنید و مایع شوینده خود را می‌توانید و آبلیمو اضافه کنید و سپس ظروف خود را به راهت بشویید و زیر آبلیمو می‌تواند که براقیت ظروف را بالا ببرد.

هیچ‌وقت برای تمیزکردن ظروف از مواد اسیدی و وایتکس و جوهر نمک استفاده نکنید زیرا هم برای سلامتی شما ضرر دارد و هم این که می‌تواند به‌راحتی طرح زیبای ظریف شما را از بین ببرد. به‌صورت کلی از مواد شوینده قوی و شیمیایی برای شستن ظروف استفاده نکنید زیرا که می‌تواند باعث شود ظروف شما تغییر رنگ به زرد نیز بدهند.

یکی دیگر از راه‌هایی که شما می‌توانید مخصوصاً زمانی که حجم ظروف شما برای شستشو زیاد است استفاده کنید جوشاندن ظروف خود در یک قابلمه و یا ظرف بزرگ است که در نتیجه می‌تواند باعث شود شما راحت‌تر ظروف خود را تمیز کنید و چیزی به آن نچسبد پس برای اینکه مطمئن شوید می‌توانید راحت‌تر ظروف خود را تمیز کنید آنها را یک‌بار به جوشانید.

لازم است در انتهای مقاله یک اشاره هم به ماشین ظرف‌شویی کنیم شما اگر از ماشین ظرف‌شویی استفاده می‌کنید تمام نکات آن را رعایت کنید زیرا ماشین ظرف‌شویی این قابلیت را دارد که به ظروف شما آسیب وارد کند پس از ماده‌ای که استفاده می‌کنید و از نوع شستشوی که استفاده می‌کنید مطمئن باشید.

جمع‌بندی

براق کردن آشپزخانه یکی از آرزوهای هر زن خانه‌داری است و اکثر افراد در محل کار بیات خانه خود می‌خواهم آشپزخانه براق و بسیار تمیز را داشته باشند زیرا آشپزخانه نشان‌دهنده زیبایی کلی خانه شما اصلاً نمی‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی ظاهر زیبای خانه شما بگذارد. امروز به شما عزیزان نکاتی را گفتیم که با رعایت آنها می‌توانید آشپزخانه همیشه تمیز و براق را داشته باشید که هر کس با دیدن آن متحیر شود پس این نکات را رعایت کنید و به آنها عمل کنید و نتیجه مثبت آن را مشاهده کنید و امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: