چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند

دسته بندی :وبلاگ ۴ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 248
چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند

چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند به شما کمک می‌کند تا این دغدغه همیشگی را برای چیدمان خانه‌های کوچک از بین ببرید و بتوانید تمامی وسایل خود را در خانه جای بدهید و دیگر نیازی به انبارکردن وسایل موردنیاز نباشد. از اصلی‌ترین چالش‌های خانه‌های کوچک چیدمان آن است؛ ولی شما می‌توانید با رعایت نکاتی که در ادامه می‌گوییم از این مشکل رهایی پیدا کنید. ترفندهایی که در اختیار شما می‌گذاریم زیاد هستند و به همین دلیل می‌تواند برای همه مناسب باشد و کارایی خوب و تأثیرگذاری داشته باشد. پس تا آخر مقاله با شیرآلات تهران همراه باشید.

فهرست محتوایی: پنهان
2 چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند

۱۰ ترفند و نکته برای چیدمان خانه کوچک قدیمی

۱۰ ترفند و نکته برای چیدمان خانه کوچک قدیمی

ابتدا می‌خواهیم با خانه‌های کوچک قدیمی کار را شروع کنیم؛ زیرا اکثر خانه‌هایی که قدیمی هستند برای چیدمان وسایل مشکل دارند؛ ولی از طرف دیگر افرادی که خانه‌های قدیمی دارند آن را دوست دارند و به همین دلیل احساس خوبی به آن‌ها دست می‌دهد. پس برای اینکه خانه قدیمی خود را از هر نظر آماده کنید باید بتوانید وسایل خود را به‌خوبی در آن بچینید، مخصوصاً اگر خانه قدیمی شما کوچک باشد. پس در ادامه سعی داریم ۱۰ ترفند را به شما بگوییم که شما می‌توانید از آن در خانه کوچک قدیمی خود استفاده کنید.

۱- پرده را روی پنجره نصب کنید.

مطمئناً در خانه‌های قدیمی معماری و زیبایی بسیار اهمیت دارد و افراد می‌خواهند که به‌خوبی دیده شود، پس به‌جای این که پرده را در اطراف پنجره نصب کنید دقیقاً مماس با پنجره نصب کنید تا هیچ فضای اضافی را نپوشانید. این کار می‌تواند زیبایی‌های اطراف پنجره و همچنین قاب زیبای آن را به‌خوبی نشان بدهد و همچنین می‌توانید با استفاده از این روش نور خوبی را در خانه داشته باشید.

۲- شیشه‌های رنگی را نگه دارید. (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

اکثر خانه‌های قدیمی دارای پنجره‌های رنگی است و یا خانه قدیمی شما هم این ویژگی را دارد شما باید بسیار خوشحال باشید؛ زیرا آرامش خانه شما را چندین برابر خواهد کرد، پس رنگ شیشه‌ها را عوض نکنید. اما شما می‌توانید دیوارها را رنگ سفید کنید تا به این صورت نور رنگی در خانه شما جریان داشته باشد و تأثیر فوق‌العاده آن را همیشه همراه خواهد داشت.

۳- از رنگ متضاد استفاده کنید.

ممکن است خانه قدیمی شما دارای تزیینات و یا موارد زینتی داشته باشد و در چنین زمانی شما می‌توانید که رنگ‌های آن‌ها را با فضای کلی خانه خود متضاد کنید. برای مثال می‌توانید از رنگ‌های آبی و فیروزه‌ای استفاده کنید که در خانه‌های قدیمی بسیار تأثیر خوبی خواهد گذاشت. پس به موارد زینتی و همچنین وسایل زینتی خود دقت کنید و سعی کنید آن‌ها را به چشم بیاورید.

۴- عیب‌های دیوار و سقف را پنهان کنید.

باتوجه‌به اینکه خانه شما قدیمی است ممکن است به‌مرورزمان به بخش‌های مختلف آن مانند گچ‌بری‌ها و یا بخش‌های دیگر آن آسیبی وارد شده باشد و شما می‌توانید با رنگ کردن بخش‌های آسیب‌دیده هم باعث شوید که زیباتر دیده شود و همین که می‌توانید عیب‌ها را پوشش دهید. این بخش‌ها مانند گچ‌بری، طاقچه‌های ریزودرشت و قاب‌بندی‌ها است که می‌توانید از این روش برای آن‌ها استفاده کنید.

۵- قسمت‌های عجیب خانه را متفاوت کنید. (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

مطمئناً شما هم دیدید که در خانه‌های قدیمی فضاهای عجیب وجود دارد؛ مانند راهرو های بسیار باریک و اتاق‌های بسیار کوچک که شما نمی‌توانید در آن جا وسایلی را قرار بدهید و یا به‌صورت کلی هیچ کاربردی ممکن است برای شما نداشته باشد و در چنین زمانی شما باید آنجا را تقسیم‌بندی کنید و سپس به دکوراسیون آنجا بپردازید. برای مثال شما می‌توانید برای راهروهای باریک و قدیمی تقسیم‌بندی مربعی شکل را انجام بدهید و در آنجا فرش‌های قدیمی و یا اینکه اکسسوری‌های قدیمی خود را قرار بدهید و اگر فضای بسیار باریکی دارید می‌توانید از صندلی‌های مستطیلی شکل و مبل‌های کوچک استفاده کنید؛ اما به هر صورت شما باید از این فضای زیبای خود استفاده کنید.

۶- طبیعت را به خانه بیاورید.

۶- طبیعت را به خانه بیاورید.

وقتی در مورد خانه‌های قدیمی صحبت می‌کنیم غیرممکن است که طبیعت را در خانه خود نداشته باشیم برای مثال شما می‌توانید از صندلی‌های چوبی قدیمی استفاده کنید و یا اینکه از گیاهان در خانه خود استفاده کنید و تأثیری که طبیعت در خانه‌های قدیمی دارد بسیار زیاد است و خودتان هم می‌توانید تأثیر بالای آن را مشاهده کنید.

۷- صنعتی و سنتی را با هم ترکیب کنید.

استفاده از وسایل مدرن هم می‌تواند در کنار وسایل سنتی یک فضای خوب را ایجاد کند. برای مثال اگر مبل‌های شما قدیمی است در کنار آن شما می‌توانید از تلویزیون‌های هوشمند جدید استفاده کنید و این تضاد می‌تواند تأثیر خوبی روی جذابیت و زیبایی خانه شما داشته باشد.

۸- چیدمان خانه را ساده و معاصر نگه دارید. (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

فرقی نمی‌کند خانه شما قدیمی و جدید باشد؛ اما درهرصورت استفاده از چیدمان‌های ساده و همچنین رنگ‌های ساده برای وسایل می‌تواند حتی برای فضای مدرن هم مناسب‌تر باشد و یک فضای شیک‌تر را به وجود بیاورد و سعی کنید از وسایل ساده استفاده کنید و از شلوغی‌ها دوری کنید.

۹- از قفسه‌های بزرگ استفاده کنید.

به‌جای استفاده از بوفه‌های قدیمی شما می‌توانید از قفسه‌های بدون قاب و همچنین بلند استفاده کنید و وسایلی مانند کتاب را در آن قرار بدهید و باعث شوید که فضای آزادتری در اختیار شما باشد؛ زیرا وسایل قدیمی و بوفه‌های بزرگ بسیار فضای اضافی را اشغال می‌کند و همچنین به دلیل بزرگ بودن می‌تواند برای شما تکراری به نظر بیاید؛ اما استفاده از قفسه این‌چنین نیست.

۱۰- پنجره‌های عجیب را با پارچه بپوشانید.

همان‌طور که گفته شد در خانه‌های قدیمی ممکن است موارد عجیبی دیده شود که شما قصد دارید آن‌ها را بپوشانید. برای مثال پنجره‌هایی وجود دارد که تکه‌تکه هستند و شما نمی‌خواهید آن‌ها دیده شوند و در چنین زمانی به فکر این می‌افتد که با آجر آن‌ها را بپوشانید؛ اما در این صورت شما به خانه آسیب وارد کرده‌اید، پس برای اینکه بتوانید آن‌ها را بپوشانید می‌توانید در بالای آن چوب پرده نصب کنید و با پرده‌های بزرگ آن قسمت‌هایی که می‌خواهید را بپوشانید. در چنین حالتی هم به خانه آسیب وارد نکرده‌اید و هم فضای زیباتری را ایجاد کرده‌اید.

چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند

چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند (2)

ترفندهایی که در ادامه در اختیار شما می‌گذاریم برای چیدمان خانه‌های کوچک بسیار مناسب است و شما می‌توانید که به‌راحتی با استفاده از این ترفندها خانه کوچک خود را بچینید.

۱- تلویزیون را به دیوار نصب کنید.

یکی از وسایل جاگیر هر خانه میز تلویزیون است و شما می‌توانید که با نصب تلویزیون روی دیوار هم فضای دلبازتری را ایجاد کنید و هم از نظر زیبایی به خانه کمک کرده باشید.

۲- استفاده از مبل تخت شو

شما می‌توانید با استفاده از مبل تخت شو به‌جای تختخواب فضایی در اختیار داشته باشید و دیگر فضای اتاق به‌صورت همیشگی اشغال نباشد. برای استراحت روزانه می‌توانید از این گزینه استفاده کنید و فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

۳- استفاده از میز غذاخوری کوچک (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

میزهای غذاخوری بزرگ با صندلی‌های بزرگ خود جاگیر هستند و شما می‌توانید با خرید میز غذاخوری کوچک‌تر و صندلی‌هایی که زیر میز قرار می‌گیرد فضای اضافی را اشغال نکنید و فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید.

۴- استفاده از وسایل جذاب مانند تاب

در بحث چیدمان خانه مطمئناً زیبایی خانه هم باید در نظر گرفته شود و برای اینکه هم فضای زیادی اشغال نشود و هم جذابیت خانه بیشتر شود شما می‌توانید که تاب را در خانه آویزان کنید و این کار فضای زیادی نمی‌گیرد و حتی فضای زیبا و خاصی را ایجاد می‌کند.

۵- مخفی کردن اتصالات

در راستای زیبایی خانه شما می‌توانید که اتصالات روکار خانه خود را با استفاده از اکسسوری‌ها و یا حتی مخفی کننده‌ها پنهان کنید تا در نتیجه خانه خود را از حالت آشفته به حالت زیباتری تبدیل کنید.

۶- استفاده از قفسه‌های عمودی

می‌توانید که با استفاده از قفسه‌ها وسایل خود را به‌صورت عمودی قرار بدهید و به‌جای استفاده از وسایل جاگیر برای قراردادن وسایل از کمدها و قفسه‌هایی استفاده کنید که جای زیادی نمی‌گیرد.

۷- از وسایل چند کاربرده استفاده کنید. (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

زمانی که شما فضای کمتری دارید باید بتوانید از وسایل خود حداکثر استفاده را داشته باشید تا از خرید وسایل اضافه خودداری کنید. برای مثال استفاده از میزهای تاشو به‌جای میزهای ثابت و یا وسایل چند کاربرد که می‌توانند فضای اضافی خود را بگیرند پیشنهاد خوبی برای خانه‌های کوچک است.

۸- از دیوار به‌عنوان جای عکس‌ها استفاده کنید.

تکنیک‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود خانه شما بزرگ‌تر از آنچه که هست دیده شود برای مثال تبدیل یک دیوار به یک گالری عکس یا نقاشی روی آن به‌صورت کامل می‌تواند فضای دلبازتری را ایجاد کند و در نتیجه خانه شما را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان بدهد.

۹- استفاده از درهای کشویی

استفاده از درهای کشویی باعث می‌شود که شما هیچ‌گونه فضای دیگری را اشغال نکنید و حتی می‌توانید چندین ساعت درب کمدهای خود را باز بگذارید. همچنین استفاده از درهای کشویی شیشه‌های بزرگ برای ورودی خانه و یا بالکن نمی‌تواند نور بیشتری را در اختیار شما بگذارد.

۱۰- استفاده از بازتاب نور

استفاده از آینه‌های زیاد در بخش‌های مختلف خانه و همچنین دیوارها و کاشی‌های سفید می‌تواند بازتاب نور را بیشتر کند و در نتیجه فضای دلبازتر و بیشتری را نشان بدهد و باعث می‌شود خانه شما بزرگ‌تر دیده شود.

۱۱- تقسیم‌بندی فضای خانه

ممکن است خانه شما اتاق نداشته باشد و در چنین زمانی شما می‌توانید با استفاده از پرده و یا وسایل دیگر مانند گلدان‌ها و یا مبل‌ها فضای کوچک‌تری را ایجاد کنید که این فضا می‌تواند؛ مانند اتاق باشد.

۱۲- استفاده از طرح اختصاصی (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

هر خانه‌ای مطمئناً بخش‌هایی دارد که فقط برای خانه شما است و شما برای چنین بخش‌هایی می‌توانید وسایل اختصاصی خودتان را سفارش بدهید تا بسازند. برای مثال برای کنج‌های خانه می‌توانید از وسایل مختلف استفاده کنید و زمانی که شما این کار را انجام بدهید از حداکثر فضا حداکثر استفاده را داشته‌اید.

۱۳- حداکثر استفاده از کمدها

۱۳- حداکثر استفاده از کمدها

یکی از دلایل اصلی آشفتگی و بهم ریختگی خانه این است که لباس‌های مختلف درون خانه رها می‌شوند؛ اما شما می‌توانید که یکی از کمدهای خود را به‌عنوان لباس‌های کثیف خود در نظر بگیرید و در چنین حالتی دیگر فضای خانه شما آشفته نخواهد شد و در حد توان سعی کنید از تمامی کمدهای خانه خود به نحو احسنت استفاده کنید.

۱۴- خنثی نگه‌داشتن فضای خانه

مطمئن باشید استفاده از وسایل و رنگ‌های زیاد در خانه می‌تواند خانه شما را کوچک‌تر نشان بدهد و فضای شلوغ را ایجاد کند پس در نتیجه سعی کنید از وسایل بسیار کم و کاربردی استفاده کنید و همچنین رنگ‌های آن‌ها را در حد سفید و خاکستری نگه دارید تا در این حالت فضای خانه شما بزرگ‌تر و آرام‌بخش‌تر دیده شود.

۱۵- تکمیل معماری خانه توسط خودتان

در ادامه مقاله چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند باید بگوییم هیچ‌کس مانند خودتان نمی‌تواند خانه شما را تکمیل کند و تمام انتظارات را برآورده کند، پس در نتیجه سعی کنید همان‌طور که احساس می‌کنید مناسب خانه خودتان است معماری آن را تکمیل کنید. برای مثال همه می‌گویند که میزناهارخوری کوچک را درون آشپزخانه قرار بدهید؛ اما ممکن است فضایی زیادی را اشغال کند و شما در آشپزخانه راحت نباشید پس در نتیجه شما می‌توانید میزناهارخوری را در ورودی آشپزخانه قرار بدهید و این می‌شود یک معماری شخصی.

۱۶- خرید مناسب و هوشمندانه وسایل

زمانی که خانه شما کوچک است باید از وسایلی استفاده و خرید کنید که بتواند تمام نیازهای شما را پاسخگو باشد تا شما خرید مناسب و هوشمندانه انجام بدهید. برای مثال به‌جای خرید یک میز با دو صندلی می‌توانید یک میز کوچک‌تر با صندلی‌های بیشتر خریداری کنید و در چنین حالتی فضای بیشتری در اختیار دارید و همچنین کاربرد بیشتری آن میز برای شما دارد.

۱۷- استفاده از آینه را فراموش نکنید. (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

همان‌طور که اشاره شد آینه‌ها می‌توانند خانه شما را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان بدهند پس این موضوع بسیار مهم است که شما در خانه خود در بخش‌های مختلف باید از آینه‌های بزرگ و کوچک استفاده کنید تا در نتیجه هم نور بیشتری در اختیار داشته باشید و هم فضای خانه خود را بزرگ‌تر نشان بدهید.

۱۸- استفاده از همه ویژگی‌های معماری خانه

معماری حل خانه شخصی است و شما با درنظرگرفتن این ترفندها می‌توانید تمام نقاط خانه خود را به یک بخش کارآمد تبلیغ کنید. برای مثال می‌توانید از شوفاژها برای قراردادن وسایل تزیینی استفاده کنید و در نتیجه آن بخش خانه شما یک فضای زیبا و جذاب خواهد شد و دیگران فضا هم حتی یک فضای اضافی محسوب نخواهد شد.

۱۹- استفاده از وسایل چند کاربرده بهترین تصمیم است.

همان‌طور که در بالا اشاره شد استفاده از وسایلی که می‌توانند دو کاربرد یا چند کاربرد داشته باشند برای شما می‌تواند در خانه کوچک بسیار مناسب باشد. برای مثال استفاده از مبل‌های تخت شو می‌تواند یک مثال بسیار عالی برای وسایل چند کار برده باشد یا مکعب‌هایی وجود دارند که از آن‌ها می‌توان هم برای صندلی و هم برای میز استفاده کرد؛ زیرا یک‌روی آن‌ها پارچه‌ای و نرم است و شما می‌توانید هم به‌عنوان صندلی و هم به‌عنوان میز از آن‌ها استفاده کنید.

۲۰- فضا را شلوغ نکنید.

بیشتر افراد سعی می‌کنند که تمام وسایل زینتی خود و همچنین وسایل زیبای خود را روی تمامی میزها قرار بدهند به‌طوری‌که تمامی وسایل آن‌ها در معرض دید باشد؛ اما چنین کاری می‌تواند باعث شود فضا بیش از حد شلوغ دیده شود. پس در نتیجه سعی کنید وسایل پرکاربردتر را کنار خود داشته باشید و وسایلی که زیاد به آن‌ها نیاز ندارید را در کمدها قرار بدهید.

۲۱- ایجاد نورپردازی

استفاده از نور می‌تواند خانه شما را دلبازتر نشان بدهد و یک‌خانه جذاب را داشته باشید، پس از استفاده از نورهای مختلف رنگی در بخش‌های مختلف خانه می‌تواند باعث شود خانه شما در شب هم دلبازتر دیده شود.

۲۲- ایجاد جریان نور در خانه (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

زمانی که در مورد پنجره‌های بزرگ صحبت می‌کنیم اکثر افراد می‌گویند که پنجره‌های ما کوچک است؛ اما شما می‌توانید با خراب کردن دیوار و قراردادن پنجره‌های بزرگ این مشکل را حل کنید. پیشنهاد ویژه ما این است که اگر منظره خارج از خانه شما زیبا است حتماً از پنجره‌های بزرگ استفاده کنید تا هم دیده خوبی داشته باشید و هم نور بیشتری را در خانه ایجاد کنید. در نتیجه همه این کارها می‌تواند باعث شود خانه شما بزرگ‌تر و دلبازتر دیده شود.

۲۳- عدم استفاده از وسایل حجیم و بزرگ

اکثر افراد سعی می‌کنند با استفاده از کابینت‌های بزرگ و حجیم سعی کنند وسایل خود را به‌راحتی درون آن‌ها قرار بدهند؛ اما شما باید بدانید که این استفاده می‌تواند فضای زیادی را از شما بگیرد پس پیشنهاد ما این است که از قفسه‌بندی‌های کوچک‌تر استفاده کنید تا وسایل خود را بتوانید در بخش مختلف خانه جای بدهید فضای بزرگ و حجیمی را از دست ندهید.

۲۴- استفاده کامل از دیوارهای خانه

یکی از نکاتی که در خانه‌های کوچک همیشه طراحان رعایت می‌کنند بلند نشان‌دادن دیوارهای خانه است. به این معنی است که سعی کنید دیوارهای خود را طبقه‌بندی کنید و وسایل مختلفی مانند کتابخانه را ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود دیوارهای شما بلند دیده شود و در نتیجه خانه شما را بزرگ‌تر نشان خواهد داد. پس دیوارهای خود را نادیده نگیرید و سعی کنید حداکثر استفاده از آن‌ها را داشته باشید؛ اما از شلوغی دوری کنید.

۲۵- استفاده از وسایل بزرگ به‌جای کوچک

شاید از نظر شما عجیب به نظر برسد؛ اما در بخش‌هایی از خانه‌مانند اتاق استفاده از یک کمد بزرگ و کلی می‌تواند نسبت به استفاده از کمدها و قفسه‌بندی‌های کوچک در خانه شما مناسب باشد و شما تمام استفاده خود را از یک کمد بزرگ می‌توانید داشته باشید و این کار می‌تواند فضای اتاق شما را شیک‌تر نشان بدهد و همچنین از شلختگی باعث می‌شود دوری کنید.

۲۶- استفاده از صندلی‌های تاشو

ممکن است تعداد شما در خانه کم باشد، استفاده از صندلی‌های زیاد نیاز نداشته باشید در چنین حالتی شما می‌توانید صندلی‌های تاشو استفاده کنید و زمانی که مهمان داشته باشید، آن‌ها را باز کنید و در غیر این صورت آن‌ها را تاکرده و درون کمد قرار بدهید.

۲۷- استفاده از میز دیواری

امروزه میزهای طراحی شده است که شما می‌توانید آن‌ها را روی دیوار نصب کنید و زمانی که می‌خواهید استفاده کنید، آن‌ها را باز کنید و در غیر این صورت آن را ببندید و دیگر هیچ فضای اضافی را میز اشغال نمی‌کند و فقط در زمانی که کاربرد دارد شما می‌توانید از آن استفاده کنید. این کار برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است و باعث می‌شود چگونه فضای اضافی توسط میز اشغال نشود و شما می‌توانید دیواری که میز روی آن نصب شده است را طراحی کنید و وسایل مختلف قرار دهید تا از نظر زیبایی هم هیچ‌گونه ایرادی نداشته باشد.

۲۸- مخفی کردن تلویزیون (چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند)

اگر نمی‌خواهید که تلویزیون خود را به دیوار نصب کنید می‌توانید یک محفظه کشویی برای تلویزیون خود در نظر بگیرید و زمانی که به تلویزیون احتیاج ندارید در به آن را ببندید. این کار باعث می‌شود فضای دوستانه‌تری در خانه شما به وجود بیاید.

جمع‌بندی

چیدمان خانه کوچک آپارتمانی با 38 ترفند کاربردی به شما این امکان را می‌دهد که از فضای خانه کوچک خود حداکثر استفاده را داشته باشید و هیچ‌گونه فضای اشغال شده را در خانه خود نداشته باشید. با این کار شما می‌توانید از تمامی وسایل و فضاهای خانه کاربرد کافی را داشته باشید و سعی کنید از این ترفندها در خانه قدیمی و یا کوچک خود استفاده کنید و این ترفندها برای تمامی خانه‌ها با هر نوع سلیقه‌ای می‌تواند مناسب باشد.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: