۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی

دسته بندی :وبلاگ ۲۶ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 281
۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی

۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی به شما کمک می‌کند تا اگر به دنبال ساده‌زیستی در زندگی خود هستید از این ترفندها و روش‌ها استفاده کنید؛ زیرا زمانی که شما به دنبال ساده‌زیستی هستند و زندگی را می‌خواهید ساده‌تر دنبال کنید، یکی از بخش‌های مهم هر خانه، آشپزخانه آن است که شما باید در این بخش خانه هم ساده‌زیستی و زندگی مینیمالیستی را در نظر بگیرید. پس در ادامه همراه سایت شیرآلات تهران باشید تا بتوانید از این روش‌ها و ترفندها در آشپزخانه خانه خودتان استفاده کنید.

منظور از زندگی مینیمالیستی این است که شما تمامی وسایل اضافی را حذف کنید و فقط از وسایلی استفاده کنید که به آن‌ها نیاز دارید و مهم هستند. در آشپزخانه هم باید همین روش را پیاده کنید که در ادامه سعی می‌کنیم ۷ روش برای ساده‌تر کردن آشپزخانه را در اختیار شما قرار بدهیم.

۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی (2)

۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی

۱- منظم نگه‌داشتن انباری

ممکن است که آشپزخانه شما انباری داشته باشد و شما مواد غذایی را در آن نگهداری کنید در چنین حالتی باید انباری خانه شما نظم کافی داشته باشد تا مواد غذایی به‌صورت سالم بمانند و همچنین ممکن است در هنگام استفاده از آن‌ها هیچ ایرادی در آن‌ها وجود نداشته باشد؛ زیرا به‌هم‌ریختگی می‌تواند باعث مشکلات زیادی شود که یکی از این مشکلات می‌تواند تأثیر روی آشپزی و همچنین ازبین‌رفتن نظم آشپزخانه شما باشد.

شما می‌توانید با رعایت مواردی همچون: چیدمان کاربردی، گروه‌بندی، استفاده از برچسب، دسترسی آسان یک انباری مرتب و منظم برای قراردادن مواد غذایی در اختیار داشته باشید.

۲- استفاده از ابزارهای ساده برای آشپزخانه (۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی)

امروزه تنوع وسایل و ابزارهایی که شما می‌توانید در آشپزخانه از آن‌ها استفاده کنید بسیار زیاد است؛ ولی تمامی این وسایل شاید کاربرد کامل ندارند و شما فقط برای انجام یک کار از آن‌‎ها استفاده کنید و آن‌ها را یک گوشه قرار می‌دهید تا شاید دوباره نیازتان شود و برای پخت‌وپز هم همین‌طور است و در آشپزخانه ممکن است شما وسایل زیادی داشته باشید که استفاده کمتری از آن‌ها دارید.

در چنین زمانی شما باید وسایلی که کمتر استفاده می‌کنید یا اصلاً استفاده نمی‌کنید را از آشپزخانه خود خارج کنید و یکی دیگر از موارد این است که شما باید وسایل را خارج کنید که از نظر شما اهمیت کمتری دارد و این نظر بسته به نظر شخصی هر فرد است و برای پخت‌وپز و استفاده در آشپزخانه ممکن است هر کس از وسیله‌ای دیگر استفاده کند. مطمئن باشید با خارج‌کردن این وسایل غیرضروری هیچ نیازی به آن‌ها پیدا نمی‌کنید و همچنین می‌توانید با فروش آن‌ها یک درآمد هم داشته باشید.

۳- قبل از خرید فکر کنید!

همیشه قبل از اینکه به خرید وسایل آشپزخانه بروید ابتدا یک سؤال از خودتان بپرسید که آیا به این وسیله احتیاج دارید یا نه و اگر به این وسیله واقعاً احتیاج داشتید و این وسیله را خریداری کردید از یک قانون دیگر استفاده کنید. آن قانون همین است که وسایل جدید را با وسایل قدیمی جایگزین کنید و به این صورت آشپزخانه شما هیچگاه شلوغ و پر از وسایل اضافی و بدون کاربرد نخواهد.

تغییر تفکر شما و عادت‌های همیشگی شما می‌تواند باعث شود که شما دیگر از وسایل زیاد استفاده نکنید. پس سعی کنید در هنگام خرید وسایل آشپزخانه واقعاً از وسایلی استفاده و خریداری کنید که در آشپزی از آن‌ها استفاده می‌کنید و یا در سایر بخش‌های آشپزخانه برای شما کاربرد دارد. در ادامه همراه مقاله ۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی باشید.

۴- مرتب‌کردن پیشخوان آشپزخانه (۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی)

تمیز بودن پیشخوان آشپزخانه شما می‌تواند تمرکز شما را بالاتر ببرد و آشپزخانه شما به‌صورت بهترین شکل دیده شود. برای این کار می‌توانید تمامی وسایل اضافی که روی پیشخوان آشپزخانه وجود دارد را درون کابینت‌ها قرار بدهید تا بتوانید وسایل مهم و پرکاربرد را نزدیک خود داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

در اکثر خانه‌ها روی پیشخوان آشپزخانه وسایل متفرقه مانند کیف و یا یک سری وسایل دیگر وجود دارد، سعی کنید تمامی وسایل متفرقه را از روی پیشخوان آشپزخانه خود دور کنید و اگر کابینت‌های شما کوچک است وسایل اضافی را می‌توانید در بخش‌های دیگر خانه قرار بدهید؛ اما همیشه سعی کنید روی پیشخوان آشپزخانه خود را مرتب و خلوت نگه دارید.

۵- استفاده از مواد غذایی کامل اما با یک ماده اصلی

۵- استفاده از مواد غذایی کامل اما با یک ماده اصلی

استفاده از غذاهای سالم و خانگی می‌توانند نسبت به غذاهای فراوری شده و بیرون از خانه روی سلامتی شما تأثیرگذار باشد و از طرفی دیگر می‌تواند باعث شود آشپزی شما با استفاده از مواد غذایی کامل آسان‌تر انجام بشود. شما می‌توانید از موادی مانند سبزیجات حبوبات و یا گوشت‌ها استفاده کنید و با استفاده از این مواد یک غذای کامل و یک غذای سالم در اختیار داشته باشید که کار شما هم برای آشپزی در این بخش سخت نیست.

۶- استفاده از طعم‌دهنده‌های ساده (۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی)

زمانی که در حال آشپزی هستید ممکن است از طعم‌دهنده‌ها و ادویه‌های مختلف استفاده کنید؛ اما همیشه سعی کنید که از ادویه‌های خانگی استفاده کنید و از طعم‌دهنده‌های آماده تا جایی که امکان دارد استفاده نکنید مگر اینکه از مواد تشکیل‌دهنده آن مطمئن باشید و همیشه از آن استفاده می‌کنید.

زمانی که شما به خرید ادویه‌های مختلف و فقط برای یک‌بار امتحان ادویه می‌روید فقط هزینه اضافی پرداخت کرده‌اید. در نتیجه بخش ادویه و طعم‌دهنده‌های آشپزخانه شما شلوغ خواهد شد.

۷- مرتب‌کردن ادویه‌ها

ممکن است در یخچال و کابینت‌های شما ادویه‌ها و یا موادی باشد که شما آن‌ها را بسته‌بندی کردید و نگه داشتید؛ اما چندین سال است از آن‌ها استفاده می‌کنید یا حداقل مدت زیادی است که در محل خود باقی‌مانده‌اند. اگر چنین شرایطی در آشپزخانه شما هم وجود دارد سعی کنید که این مواد و ادویه‌ها را مرتب کنید و به مواد و ادویه‌ها و طعم‌دهنده‌هایی که دیگر احتیاج ندارید را در اختیار دیگران قرار بدهید یا آن‌ها را دور بریزید؛ اما به‌هرحال از آشپزخانه خود دور کنید.

شما می‌توانید برای تمیزکردن آشپزخانه خود و خارج‌کردن وسایل و مواد اضافی مدت‌زمان مشخص کنید. برای مثال هر ۶ ماه یکبار می‌توانید آشپزخانه خود را زیرورو کنید و تمام مواد و وسایل اضافی را خارج کنید. اگر این کار را انجام بدهید در آشپزخانه شما نظم خوبی برقرار می‌شود. در هنگام آشپزی کار شما راحت‌تر است و آشپزی برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد شد.

جمع‌بندی

۷ روش برای آشپزی‌کردن با سبک زندگی مینیمالیستی به شما کمک می‌کند که آشپزخانه شما نظم خوبی داشته باشد و هنگام آشپزی و استفاده از مواد و همچنین وسایل آشپزخانه به مشکل خاصی برخورد نکنید؛ زیرا آشپزخانه قلب هر خانه است و اگر آشپزخانه شما مرتب و منظم باشد در نتیجه خانه شما هم دارای نظم و ترتیب خوبی خواهد بود.

سعی کردیم ۷ روش را در اختیار شما قرار بدهیم تا با استفاده از آن‌ها یک زندگی ساده و با حداقل وسایل را در اختیار شما قرار بدهیم که در نتیجه آشپزخانه شما می‌تواند بسیار خلوت باشد. پس اگر به دنبال این فضا هستید از روش‌هایی که گفته شد به‌خوبی استفاده کنید تا بهترین نتیجه بگیرید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: