ابزار لوله کشی ساختمان چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۱ تیر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 277
ابزار لوله کشی ساختمان چیست؟


ابزار لوله کشی ساختمان چیست؟ ابزار لوله کشی ساختمانی کسری وسایل تخصصی هستند که ما امروز در این مقاله قصد داریم آنها را به شما معرفی کنیم. اگر بخواهیم به‌صورت کلی بگوییم لوله‌کشی ساختمان به دو صورت لوله‌کشی فاضلاب و لوله‌کشی آب سردوگرم انجام می‌شود. شما همچنین به یک سری وسایل نیاز دارید که به‌غیراز لوله باید به‌وسیله آن‌ها عمل لوله‌کشی ساختمان را انجام بدهید که در ادامه مقاله به آنها می‌پردازیم. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

وسایل موردنیاز برای ابزار لوله کشی ساختمان

وسایل موردنیاز برای ابزار لوله کشی ساختمان

همان‌طور که گفته شد برای لوله‌کشی ساختمان به‌غیراز لوله به یک سری وسایل دیگری که برای انجام کار وسایلی مانند انبردست قفلی و کلاغی، گیره، حدیده، برقوزن، لوله بر و لوله‌خم‌کن (دستی یا هیدرولیکی) همگی وسایلی هستند که ما برای لوله‌کشی ساختمان به آنها احتیاج داریم. تمامی مواردی که گفته شد ابزارآلاتی هستند که برای ابزار لوله کشی ساختمان به آنها نیاز داریم و همچنین به یک سری وسایل دیگر برای اتصالات لوله‌ها نیاز داریم که بسته به نوع کار تفاوت دارند.

یکی دیگر از نکات مهم این است که ابزارآلات نیز مانند سایر محصولات دارای جنس خوب و بد هستند و به همین دلیل قیمت آنها نیز تفاوت دارد و کسانی که عمل لوله‌کشی ساختمان را انجام می‌دهند باید از بهترین وسایل استفاده کنند تا مشکلی در آینده پیش نیاید. اگر بخواهیم یک سری ویژگی‌ها و دلایل برای استفاده از ابزار خوب را بیان کنیم می‌توانیم به مواردی همچون سهولت کار برای فرد لوله‌کش, انجام سریع‌تر لوله‌کشی و صرفه‌جویی در زمان، به اتمام رسیدن کار در بهترین حالت ممکن بدون آسیب‌زدن به لوله‌ها اشاره کنیم که با استفاده از وسایل خوب این ویژگی‌ها را در اختیار خواهیم داشت.

اما یک نکته دیگر که حائز اهمیت است این است که شما باید بدانید باتوجه‌به جنس لوله‌ها باید از وسایل مناسب استفاده کنید زیرا برخی از لوله‌ها جنس ظریفی دارند و باعث می‌شود با وسایل مخصوص آن اگر کار انجام نشود باعث شکستگی و باعث به‌وجودآمدن سوراخ می‌شود از جنس لوله هم به وسایل بستگی دارد. شاید اصلی‌ترین فاکتور برای لوله‌کشی ساختمان استفاده از ابزار و وسایل مناسب است و اگر شما از ابزار غیراستاندارد استفاده کنید مطمئناً باعث می‌شود که در آینده نه‌چندان دور برای ابزار لوله کشی ساختمان شما مشکلی پیش بیاید.

پس شما با داشتن این اطلاعات می‌توانید که اگر لوله‌کشی ساختمان خود را به یک متخصصین کار می‌سپارید حواستان به انجام کار او باشد تا بهترین و درست‌ترین کار ممکن را برای لوله‌کشی ساختمان شما انجام بدهد. در بالا به ابزارهایی که برای لوله‌کشی ساختمان نیاز است به‌صورت کلی اجاره کردیم ولی در ادامه قصد داریم که تمامی وسایل موردنیاز برای لوله‌کشی را نام ببرید و وظیفه هر یک را برای شما بررسی کنیم.

به‌صورت کلی وسایلی که برای ابزار لوله کشی ساختمان احتیاج داریم عبارت‌اند از متر، کولیس، خط کش فولادی، گونیا، گیره لوله، آچارها، آچار لوله گیر، آچار سوئدی، آچار فرانسه، آچار لوله زنجیری، آچار تسمه‌ای، لوله برها، لوله بر چدن، کمان اره آهن بر، حدیده، برقو، روغندان، قلم کنف کوبی و سرب کوبی، بوته سرب، کوره ذوب سرب، ملاقه سرب ریزی، کمربند سرب ریزی، انبردست، قلاویز همگی اینها وسایلی هستند که شما برای لوله‌کشی ساختمان به آنها احتیاج دارید.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

وظایف ابزارهای لوله کشی ساختمان

وظایف ابزارهای لوله کشی ساختمان

متر: شما برای اندازه‌گیری‌ها نیاز به متر دارید که مترها امروز در بازار بسته به جنس خود وجود دارند و جنس‌های آنها مانند پلاستیکی چوبی و فلزی است که شما می‌توانید برای اندازه‌گیری از آنها استفاده کنید.

کولیس: این وسیله یکی از وسیله‌های مهندسی است که با استفاده از قابلیت‌های خود می‌تواند اندازه‌گیری‌های دقیق و همچنین اندازه‌گیری‌های عمقی را داشته باشد که شما برای اندازه‌گیری صحیح و دقیق می‌توانید از این ابزار استفاده کنید.

آچارها: در هر کاری استفاده صحیح از آچارها می‌تواند کار را به‌درستی پیش ببرد و شما در لوله‌کشی ساختمان نیاز دارید که از وسایل تخصصی استفاده کنید که یکی از این وسایل آچارها هستند. آچارها در جنس‌ها و سایزهای مختلف و همچنین با کاربردهای مختلف در بازار وجود دارند که شما بسته به کاربرد آنها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

گیره‌ها: شما در ابزار لوله کشی ساختمان نیاز به گیره دارید و اگر بخواهیم انواع گیره‌ها را نام ببریم می‌توانیم به مواردی مانند گیره لوله رومیزی، گیره لوله صحرایی، گیره لوله زنجیری اشاره کنیم.

لوله برها: شما برای این که لوله‌ها را در جای خود قرار دهید و اتصال آنها را انجام بدهید و نیاز دارید که آنها را ببرید و این کار را لوله بر ها انجام می‌دهند و این ابزار می‌تواند بسیار برای شما کارآمد باشد زیرا شما بسته به فضا و اندازه نیاز به برش دارید.

انبردست: یکی دیگر از ابزاری که شما به آن بسیار احتیاج دارید و یکی از پرکاربردترین ابزارها در هر کار تأسیساتی است و در کار لوله‌کشی ساختمان همدان احتیاج دارید انبردست است. امروزه در طرح‌های مختلف و با کارآمدی‌های مختلف انبردست‌ها در بازار وجود دارند که شما می‌توانید آنها را تهیه کنید.

جمع‌بندی

استفاده از ابزارآلات خوب و مناسب می‌تواند کار شما را بسیار راحت‌تر کند و همچنین باعث شود که کار شما به‌صورت اصولی درست انجام بشود و مشکلی برای شما پیش نیاید. ما امروز تمام ویژگی‌های ابزارآلات خود را به شما گفتیم تا در لوله‌کشی ساختمان از آنها استفاده کنید. همچنین تمامی وسایل موردنیاز شما را برای لوله‌کشی نام بردیم و برخی از ویژگی‌ها و وظیفه‌های هرکدام را به شما گفتیم.

سعی کنید در لوله‌کشی ساختمان از ابزارآلات مناسب استفاده کنید و جنس آنها را در اولویت قرار دهید تا برای شما و ساختمان شما در آینده مشکلی پیش نیاید. همچنین هم اکنون شما با اطلاعاتی که دارید می‌توانید نظارت خوب و دقیقی روی انجام ابزار لوله کشی ساختمان خود داشته باشید.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: