تعویض سینک ظرفشویی با چند ترفند کلیدی!

دسته بندی :وبلاگ ۷ تیر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 367
تمیز کردن سینک ظرفشویی با استفاده از چند روش!


تعویض سینک ظرفشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد برای مثال شاید شما بخواهید که یک سینک ظرفشویی با عمق زیاد را داشته باشید تا کار شست‌وشوی شما راحت‌تر باشد. تنوع زیاد در محصولات نیز یکی دیگر از دلایل این است که شما بخواهید سینک ظرفشویی خود را تعویض کنید تا سلیقه خودتان را پیش ببرید. اما همین تنوع محصولات می‌تواند باعث شود که افرادی که قصد دارند تعویض سینک ظرفشویی را داشته باشند کار راحت‌تری را داشته باشند پس در ادامه همراه ما باشید تا  روش اصولی و صحیح تعویض سینک ظرفشویی را به شما آموزش دهیم و مورد بررسی قرار دهیم. با شیرآلات تهران همراه باشید.

چگونه سینک جدید را انتخاب و خریداری کنیم؟ (تعویض سینک ظرفشویی)

در قدم اول سعی کنید محل قرارگیری سینک خود را بررسی کنید تا مطابق آن سینگ جدید را خریداری کنید همچنین شما باید ابعاد سینک قبلی را هم در یاد داشته باشید زیرا محل قرارگیری بسیار مهم است. همان‌طور که گفته شد امروزه طرح‌های متنوع بسیار زیاد است پس نگران نباشید و دقیقاً خواسته‌ها و انتظارات خود را مشخص کنید زیرا می‌توانید پیدا کنید و سپس در بازار از فروشندگان هم بخواهید که شما را راهنمایی کنند. یکی دیگر از نکات مهم گارانتی و معتبر بودن شرکت و برند است که باید این ویژگی مهم را در اولویت قرار دهید.

مشخص کنید که سینک ظرفشویی شما روکار است یا توکار زیرا نمی‌توان که از مدل دیگری در برش‌کاری محل استفاده کرد‌ و همچنین شما باید سیستم لوله‌کشی پلاستیکی که در زیر سینک با قطعات پلاستیکی وجود دارد را نیز مورد بررسی قرار بدهید تا این بخش را هم دقیق مطابق سینک قبلی خریداری کنید. برای تعویض سینک ظرفشویی باید بدانید که سینک شما به چه شکل است؟

برای خرید شیرآلات ارزان راسان می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

قدم دوم باز کردن شیر آب از سینک ظرفشویی قبلی

بررسی انواع سینک ظرف‌شویی

سینک ظرفشویی شما دارای شیر است که شما باید آن را ابتدا باز کنید و برای این کار باید فلکه آب را از زیر سینک ظرفشویی باز کنید و باید شیلنگ آن را جدا کنید و بعد از آن مهره‌های شیر را باز کنید و شیر را از بالا خارج کنید و مهره‌های آن را جایی بگذارید که گم نشود زیرا باز هم به آن‌ها احتیاج دارید.

سپس شما باید سیفون را از زیر سینک جداسازی کنید که وظیفه آن این است که آب را به فاضلاب وصل می‌کند و طراحی آن با سینک‌های مختلف عوض می‌شود. برای خارج کردن سیفون مهره بالای آن را باز کنید و سپس خرطومی آن را خارج کنید تا به‌صورت کامل در بیاید و کار شما در این مرحله هم به اتمام رسید. البته شاید برای شما سوالی پیش بیاید که سینک براق یا مات؟

آموزش جدا کردن سینک قدیمی

شما در مرحله بعدی باید سینک قدیمی را در بیاورید و برای این کار باید تمامی اتصالات را باز کنید و باید دقت کنید که هیچ‌گونه اتصالی وجود نداشته باشد. برخی از سینک‌ها به‌صورت کامل به کابینت وصل شده است و برخی از آن‌ها هم به دیوار پیچ شده است پس دقت کنید تمامی بخش هارا به‌صورت کامل جدا کنید و اگر هم که با چسب متصل شده بود سعی کنید با کاردک آن را جدا کنید. نکته مهم بعدی هم که باید دقت کنید این است که محل قرارگیری سینک را باید به‌صورت کامل تمیز کنید و هیچ‌گونه چسب و مهره‌ای نماند تا قرارگیری سینک ظرفشویی به‌صورت کامل مناسب باشد.

اقدامات قراردادن سینک ظرفشویی جدید

انواع سینک ظرفشویی که باید بشناسید!

قبل از شروع سعی کنید تا در خرید شیر ظرفشویی راسان هم دقت کافی را داشته باشید. در مرحله اول شما باید که محل قرارگیری سینک ظرفشویی جدید را به‌صورت ضخیم و یکنواخت چسب کاری کنید تا محل قرارگیری سینک ظرفشویی آماده باشد.

در مرحله دوم هم باید سینک را در جای خود قرار بدهید و سعی کنید تا زمان خشک‌شدن چسب سینک را فشار بدهید تا به‌خوبی در جای خود قرار بگیرد و سفت شود.

در مرحله سوم هم شما باید تمام اتصالات مربوط به شیرآلات و سیفون را همان گونه که باز کردید ببندید. برای بستن سیفون طبق نقشه‌ای که داده شده است آن سر هم کنید و شیر آب را هم روی سینک ظرفشویی به‌صورت دقیق و صحیح نصب کنید. چند باری آب را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید آب چکه نمی‌کند و اگر مشکلی بود سعی کنید محل مشکل را سفت کنید.

جمع‌بندی

تعویض سینک ظرفشویی یکی از کارهایی است که دلایل مختلفی را دارد که به آن‌ها اشاره شد. شما هر دلیلی داشته باشید به‌راحتی می‌توانید که سینک ظرفشویی قدیمی خود را عوض کنید و سینک جدید را در محل آن قرار بدهید. ما به شما گفتیم که چگونه می‌توانید سینک قبلی را خارج کنید و چه اقدامی را برای سینک ظرفشویی جدید باید انجام بدهید.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: