تعویض مغزی شیر اهرمی در سریع‌ترین زمان!

دسته بندی :وبلاگ ۳ مهر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 1121
تعویض مغزی شیر اهرمی در سریع‌ترین زمان!

تعویض مغزی شیر اهرمی شاید از نظر شما یک کار تخصصی باشد و احساس کنید نمی‌توانید خودتان این کار را انجام بدهید ولی امروز به شما آموزش می‌دهیم که این کار را خودتان انجام بدهید. باگذشت زمان ممکن است که شیرآلات شما دچار مشکل شود و به علت کیفیت پایین قطعات آن مانند مغزی شیر از بین برود و از کار بیفتد و خودتان می‌توانید که تعویض قطعات شیرآلات را با آموزش انجام بدهید و به همین علت امروز قصد داریم به شما آموزش بدهیم که چگونه تعویض مغزی شیر اهرمی را انجام بدهید‌. پس برای دیدن آموزش تعویض شیر اهرمی با شیرآلات تهران همراه باشید.

موارد مهم در هنگام خرید شیرآلات اهرمی و تعویض مغزی شیر اهرمی

موارد مهم در هنگام خرید شیرآلات اهرمی و تعویض مغزی شیر اهرمی

قبل از اینکه به سراغ آموزش تعویض قطعات شیرآلات مانند مغزی شیر برویم ابتدا باید به شما نکاتی را در هنگام خرید بگوییم تا شما با رعایت آنها در آینده دچار مشکل و افت کیفیت نشوید.

برای اینکه شما با شیرآلات اهرمی آشنا شوید می‌خواهیم انواع آن را برای شما نام ببریم تا ابتدا با انواع شیرآلات اهرمی آشنا شوید. به‌صورت کلی شیرآلات اهرمی به دودسته تقسیم می‌شوند و شیرآلات دیواری و شیرآلات اهرمی ایستاده انواع شیرآلات اهرمی هستند.

شما در هنگام خرید شیرآلات ابتدا باید از برندهای معتبر خرید خود را انجام دهید زیرا با ضمانت‌هایی که به شما می‌دهند به‌نوعی شما را از خرید مطمئن می‌کند و به سراغ خرید شیرآلات بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت نروید زیرا باید هزینه‌های زیادی را در آینده برای تعمیر آنها کنید.

اما خوب با همه این مواردی که گفته شد ممکن است شیرآلات شما بعد از گذشت مدتی سفت شود و یا اینکه آب از آن خارج شود یا چکه کند.

یکی از قطعه‌های اصلی شیرآلات که بسیار هم روی تمامی بخش‌های شیرآلات تأثیرگذار است مغزی و یا کارتریج شیرآلات است که در ادامه آموزش تعویض آن در صورت خرابی را هم به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

برای  خرید شیرآلات راسان می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

چرا شیرآلات اهرمی سفت می‌شوند؟

یکی از رایج‌ترین مشکلات که در شیرآلات اهرمی بعد از گذشت مدتی به وجود می‌آید سفت شدن شیرآلات اهرمی در هنگام باز و بسته کردن است که اصلی‌ترین دلیل آن خرابی مغزی شیرآلات اهرمی می‌تواند باشد و یا سایر دلایل این اتفاق می‌تواند مواردی باشد که در زیر به آنها اشاره شده است.

فرسوده شدن واشر

خرابی مغزی

خشک‌شدن مغزی و واشر

جرم گرفتن مغزی

آموزش تعویض مغزی شیرآلات اهرمی

آموزش تعویض مغزی شیرآلات اهرمی

در قدم اول برای تعویض مغزی شیرآلات اهرمی آب را از فلکه اصلی به‌صورت کامل قطع کنید زیرا اگر آب و اصل باشد می‌تواند باعث شود مشکلات به وجود بیاید پس حتماً آب را به‌صورت کامل از فلکه اصلی قطع کنید.

در مرحله بعدی شما برای اینکه به مغزی شیرآلات دسترسی داشته باشید باید دسته آن را به‌صورت کامل از آن جدا کنید و سپس می‌توانید به مغزی دسترسی پیدا کنید.

برای این که بتوانید دسته را به‌صورت صحیح و بدون آسیب خارج کنید می‌توانید از پیچ‌گوشتی یا آلن مربوط به‌اندازه آن استفاده کنید اما هیچگاه سعی نکنید با استفاده از زور دست آن را خارج کنید زیرا ممکن است محل قرارگیری آسیب ببیند.

بعدازاین که دست را جدا کردید شما می‌توانید که مغزی را مشاهده کنید و ابتدا مغزی خراب را خارج کنید تا به مرحله تعویض و قراردادن مغزی جدید برسیم.

قراردادن مغزی جدید شیرآلات

ابتدا برای تعویض مغزی شیر اهرمی، مغزی جدید را تهیه کنید و بعد از آن می‌توانید مشاهده کنید که روی مغزی شما شیارها و محل‌هایی برای قرارگیری به‌صورت پیش‌فرض قرار گرفته است که این کار را برای شما راحت می‌کند و متوجه خواهید بود که مغزی باید در کجا قرار بگیرد تا در جای صحیح خود باشد.

بعدازاین که مغزی را در جای خود قرار داده‌اید سعی کنید تمامی قطعات آن را که روی مغزی قبلی بود قرار بدهید و با پیچ آن‌ها را سفت کنید.

در مرحله آخر هم برای تعویض مغزی شیر اهرمی همان گونه که دست را جدا کرده و در جای خود قرار بدهید و به‌خوبی آن را سفت کنید اما به‌اندازه این باشد که شما مجدداً در صورت بروز مشکل نتوانید آن را باز کنید سپس به این موضوع دقت کنید.

جمع‌بندی

تتعویض مغزی شیر اهرمی یکی از کارهای بسیار راحت است به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را یاد بگیرید وگرنه ممکن است چندین سال با شیرآلات خرابه خود زندگی کنید و برای شما ناخوشایند باشد. سعی کردن به‌صورت مرحله‌به‌مرحله و کامل آموزش تعویض مغزی شیر اهرمی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم تا این کار را خودتان در خانه انجام بدهید و امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: