۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید!

دسته بندی :وبلاگ ۲۴ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 287
۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید!

۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید! با استفاده از سرکه که یک ماده طبیعی است و در همه خانه‌ها وجود دارد بتوانید تمیزکاری را انجام بدهید. با وجود مواد شوینده و شیمیایی مختلف در بازار افرادی هستند که به دنبال مواد طبیعی برای تمیز کردن هستند و همانطور که می‌دانید یکی از بهترین ماده‌های طبیعی برای تمیز کردن در همه زمینه‌ها سرکه است.

امروز می‌خواهیم با استفاده از سرکه ۳۰ چیز که شما می‌توانید تمیز کنید را معرفی کنیم تا با استفاده از این ماده کاربردی بتوانید به‌راحتی تمیزکاری را انجام بدهید. پس این مقاله آموزشی را از دست ندهید و تا آخر این مقاله با سایت شیرآلات تهران همراه باشید.

فهرست محتوایی: پنهان
1 ۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید!

۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید!

۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید!

۱ـ تمیز کردن لکه‌های مداد شمعی

۱ـ تمیز کردن لکه‌های مداد شمعی

تمیز کردن لکه‌های مربوط به مداد شمعی که از سخت ترین کارها است و شما می‌توانید برای تمیز کردن آن مسواک را درون سرکه ببرید و با استفاده از مسواک به راحتی لکه‌های مربوط به مداد شمعی را پاک کنید.

۲_ تمیز کردن پارچه‌های سوخته

ممکن است سطح لباس و یا یک پارچه سوخته باشد و شما برای اینکه بتوانید لایه سوخته را از بین ببرید می‌توانید یک دستمال را آغشته به سرکه سفید کنید و به آرامی بسابید تا لایه سوخته از بین برود.

۳_ تمیز کردن قیچی‌های چسبنده

ممکن است به هر دلیلی قیچی شما چسبنده باشد و کند عمل کند در چنین حالتی شما می‌توانید با استفاده از یک دستمال آغشته شده به سرکه قیچی خود را تمیز کنید تا مواد چسبنده روی آن از بین برود و بعد از تکرار چندین بار این کار قیچی شما مانند روز اول تیز و با سرعت خواهد شد.

۴_ تمیز کردن چای‌ساز و قهوه‌ساز

بعد از چندین بار استفاده از چای ساز و قهوه‌ساز ممکن است بعد از گذشت مدت زمان زیادی باکتری‌های مختلفی درون محفظه‌های آن به‌وجود بیاید که برای باکتری‌زدایی و از بین بردن باکتری‌ها می‌توانید نیمی از محفظه آن را با آب و نیم دیگر را با سرکه پر کنید و اجازه بدهید کار کند. بعد از اینکه بخار شد شما یک باکتری‌زدایی را انجام دادید.

۵_ تمیز کردن لکه‌های روی فرش و موکت

لکه‌هایی که روی فرش‌ها و موکت به‌وجود می‌آید شاید به راحتی پاک نشود و شما برای اینکه بتوانید آن را تمیز کنید می‌توانید که نصف یک فنجان و سرکه را با هم مخلوط کنید تا یک ترکیب خمیر شکل را در اختیار شما قرار بدهد. با استفاده از این مخلوط خمیری شکل می‌توانید لکه‌ها را بسابید تا از بین برود.

۶_ تمیز کردن شمع آب شده

شمع آب شده ممکن است در هر بخشی بریزد و برای تمیز کردن آن مخصوصاً لکه‌های آن می‌توانید مقدار مساوی آب و سرکه را قاطی کنید.

۷_ تمیز کردن آجر

شاید عجیب به نظر برسد اما شما می‌توانید با استفاده از سرکه آجر را به‌خوبی تمیز کنید. پس اگر نمای دیوار شما و خانه شما آجر است نسبت مساوی آب و سرکه را قاطی کنید و روی آجر بریزید و اجازه دهید چند دقیقه باقی بماند و سپس با استفاده از فرچه می‌توانید آن را تمیز کنید.

۸_ از بین بردن خراش کیف و کفش چرمی

ممکن است روی کفش و کیف چرمی شما خراش‌هایی به‌وجود آمده باشد که با استفاده از سرکه به آرامی می‌توانید آن را از بین ببرید و باید دقت کنید که خراش‌ها باید سطحی باشد و اگر خراش‌ها عمیق باشد سرکه نمی‌تواند آن‌ها را از بین ببرد.

۹_ تمیز کردن ماگ‌ها

۹_ تمیز کردن ماگ‌ها

بعد از گذشت چندین ماه استفاده از ماگ‌ها ممکن است رنگ آن‌ها تغییر کند و در چنین زمانی شما می‌توانید با استفاده از سرکه و جوش شیرین به همراه آب تمامی لکه‌ها را از بین ببرید و ماگ شما مانند روز اول شود.

۱۰_ تمیز کردن یخچال

اگر تصمیم به تمیز کردن یخچال گرفته‌اید و می‌خواهید بوی نامطبوع آن را بعد از گذشت مدتی از بین ببرید می‌توانید از سرکه کمک بگیرید. به این صورت که سرکه و آب را به نسبت مساوی با هم قاطی کنید و سپس با استفاده از دستمال تمامی بخش‌های داخلی یخچال و قفسه‌ها را دستمال بکشید و در آخر با استفاده از یک دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.

۱۱_ مسیر فاضلاب سینک

مسیر فاضلاب به دلیل قرار گرفتن ماده‌های مختلف ممکن است گرفته شود و برای آزاد کردن راه آن شما حتماً نباید که از ماده‌های شیمیایی که آثار مخرب دارند استفاده کنید. می‌توانید که به مسیر آن آب جوش را اضافه کنید و نصف فنجان جوش شیرین را بریزید و سپس سرکه را درون آن بریزید و اثر شیمیایی این مخلوط می‌تواند مسیر را به‌خوبی باز کند.

۱۲_ تمیز کردن ماشین ظرفشویی

سعی کنید برای اینکه ماشین ظرفشویی شما از تمام باکتری‌ها تمیز شود ماهی یک بار درون محل شوینده آن سرکه بریزید و اجازه بدهید که یکبار به‌صورت کامل کار کند. شما با این کار می‌توانید ضدعفونی ماشین ظرفشویی خود را به‌راحتی انجام بدهید و همچنین باعث می‌شود که به‌خوبی درون آن تمیز شود. در ادامه همراه مقاله “۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید!” باشید.

۱۳_ ظروف کریستال

اگر لکه‌های غذا به ظروف کریستال شما چسبیده‌اند برای اینکه بتوانید آن‌ها را راحت‌تر تمیز کنید می‌توانید درون آن‌ها سرکه بریزید و درون مایکروفر یا روی حرارت قرار دهید تا سرکه داغ درون آن چند دقیقه باقی بماند. سپس به راحتی می‌توانید آن‌ها را جدا کنید.

۱۴_ تمیز کردن توری تهیه‌ی کباب یا توری فر

برای اینکه بتوانید سیخ‌ها و یا توری را تمیز کنید می‌توانید سرکه را درون یک ظرف اسپری بریزید و روی سیخ و توری قرار دهید. بعد از گذشت چند دقیقه می‌توانید مشاهده کنید که راحت‌تر می‌توانید باقیمانده غذاها را جدا کنید.

۱۵_ تمیز کردن شیر آب

مطمئناً بعد از گذشت مدتی شیرآلات شما هم کدر می‌شود و برای اینکه بتوانید مانند روز اول درخشندگی آن‌ها را برگردانید می‌توانید از سرکه استفاده کنید. سرکه باعث درخشش بیشتر و از بین رفتن کدر‌ها می‌شود و با دستمالی که آغشته به سرکه است می‌توانید شیرآلات خود را تمیز کنید.

۱۶_ تمیز کردن سی‌دی و دی‌وی‌دی

ممکن است شما بخواهید که از سی دی استفاده کنید اما آن کثیف شده است و به خوبی نمی‌توانید محتوای مورد نظر خود را تماشا کنید. در چنین حالتی می‌توانید با دستمال آغشته به سرکه قبل از استفاده پشت آن را تمیز کنید و سپس آن را درون دستگاه قرار بدهید.

۱۷_ تمیز کردن مبل‌های چرمی

برای درخشان کردن مبل‌های چرمی شما می‌توانید که از سرکه استفاده کنید اما نباید مقدار آن زیاد باشد. سعی کنید آن را با مقداری روغن تمیز کنید و سپس با استفاده از دستمال سطح بسیار نازکی سرکه را روی آن بریزید.  سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب آن را خشک کنید و اجازه ندهید سرکه به مدت زمان طولانی روی آن باقی بماند.

۱۸_ تمیز کردن کتری

بعد از چندین بار استفاده از کتری برای اینکه رسوبات آن از بین برود و همچنین ضدعفونی شود می‌توانید نسبت مساوی آب و سرکه را قاطی کنید و اجازه دهید روی حرارت جوش بیاید. با این کار کتری شما می‌تواند محل مناسبی برای جوشاندن آب باشد.

۱۹_ تمیز کردن کفپوش چوبی

ممکن است خانه شما دارای کفپوش چرمی باشد اما بعد از گذشت مدتی که آن‌ها درست شده‌اند و برای اینکه مانند روز اول درخشان و براق شوند می‌توانید از نسبت مساوی آب گرم و سرکه استفاده کنید و کفپوش‌های خود را با استفاده از این محلول به خوبی تمیز کنید.

۱۰ بایدونباید در تمیزکردن کف‌پوش لمینت که باید بدانید!

۲۰_ تمیز کردن سردوش‌ها

برای تمیز کردن سردوش‌های خود شما می‌توانید از سرکه کمک بگیرید. به این صورت که درون یک کیسه پلاستیکی را با سرکه پر کنید و آن را به دور سر دوش ببندید. اجازه دهید یک روز در این حالت باقی بماند و سپس بعد از گذشت یک روز آن را به‌خوبی بشویید و متوجه خواهید شد که تمامی رسوبات از بین رفته است و همچنین درخشندگی و براقیت بسیار بالایی به خود گرفته است.

۲۱_ تمیز کردن دکمه‌های پیانو

بعد از گذشت مدت زمانی متوجه خواهید شد که به دلیل تماس مستقیم دست با دکمه‌های پیانو آن‌ها کثیف می‌شوند و به‌راحتی تمیز نمی‌شوند. در چنین حالتی شما می‌توانید با استفاده از سرکه و آب و با استفاده از یک دستمال سفید دکمه‌های پیانو را تمیز کنید و مانند روز اول درخشان و تمیز می‌شوند.

۲۲_ تمیز کردن مایکروفر با سرکه

درون یک ظرف که می‌توانید آن را در نمک رو فر قرار دهید و آن را به نسبت مساوی آب و سرکه پر کنید. اجازه دهید درون مایکروفر بجوشد. این کار باعث می‌شود که درون مایکروفر شما به‌خوبی تمیز و ضد عفونی شود. این کار را هر چند مدت یکبار انجام بدهید تا برای تمیز کردن مایکروفر خود بعد از مدت زمان طولانی به مشکل برخورد نکنید.

۲۳_ تمیز کردن فلاسک چای

بعد از مدت زمان زیادی که از یک فلاسک چای استفاده کرده‌اید ممکن است لکه‌های چای باعث شود که روی آن باقی بماند. در چنین زمانی می‌توانید به کمک سرکه آن‌ها را از بین ببرید. همچنین برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن داخل فلاسک می‌توانید که به نسبت مساوی آب و سرکه در آب بریزید و اجازه دهید چند دقیقه در این حالت بماند و سپس آن را خالی کنید.

۲۴_ تمیز کردن سینک ظرفشویی

۲۴_ تمیز کردن سینک ظرفشویی

برای اینکه رسوبات و باکتری‌ها را از روی سینک ظرفشویی از بین ببرید می‌توانید از ترکیب آب و سرکه استفاده کنید. این ترکیب به شما کمک می‌کند که ضدعفونی را انجام بدهید و همچنین هرگونه لکه و کدری را از بین می‌برد. پس از این محلول فوق‌العاده برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده کنید.

در ادامه همراه مقاله “۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید!” باشید.

۲۵_ تمیز کردن قاشق و چنگال نقره

برای اینکه قاشق و چنگال نقره شما مانند روز اول براق و درخشان به نظر بیاید می‌توانید درون یک ظرف را از آب و سرکه پر کنید و سپس قاشق و چنگال خود را به‌صورت کامل درون آن قرار بدهید. بعد از گذشت چند دقیقه آن‌ها را تمیز کنید و اثر فوق‌العاده آن را مشاهده کنید.

۲۶_ تمیز کردن تخته‌ی آشپزخانه

بعد از استفاده از تخت چوبی ممکن است لکه‌های غذا و مواد خورد شده روی آن باقی بماند. در چنین حالتی برای اینکه بتوانید آن‌ها را از بین ببرید می‌توانید از سرکه کمک بگیرید. سرکه با اثر تمیز کننده خود می‌تواند سخت‌ترین لکه‌ها را نیز از بین ببرد.

۲۷_ تمیز کردن شیشه‌ها

می‌توانید به جای استفاده از شیشه پاک‌کن‌ها از ترکیب مساوی آب و سرکه برای تمیز کردن شیشه‌ها استفاده کنید. برای اینکار یک اسفنج را درون این مخلوط آغشته کنید و سپس شیشه‌های خود را تمیز کنید. در نهایت با استفاده از یک دستمال آن را تمیز کنید.

۲۸_ تمیز کردن میزهای چوبی

ممکن است به دلیل قرار گرفتن لیوان چای روی میزهای چوبی لکه‌ها روی آن باقی بماند که در چنین حالتی شما می‌توانید از نسبت مساوی سرکه و روغن زیتون برای تمیزکردن آن استفاده کنید. یک دستمال آغشته به محلول را می‌توانید برای میزهای چوبی بکشید.

۲۹_ تمیز کردن وام حمام

برای ضدعفونی کردن وان حمام و از بین بردن لکه‌های آن می‌توانید درون یک ظرف اسپری سرکه بریزید و به تمام بخش‌های وان حمام خود اسپری بزنید. بعد از گذشت چند دقیقه با استفاده از دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.

۳۰_ تمیز کردن کاسه توالت

شما برای تمیز کردن کاسه توالت هم می‌توانید از سرکه کمک بگیرید و دیگر نیاز نیست از مواد شیمیایی که می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد حتما استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید درون کاسه توالت مقداری سرکه بریزید و با استفاده از فرچه مخصوص تمیز کردن کاسه توالت به‌خوبی آن را تمیز کنید.

جمع‌بندی

۳۰ چیز که باید با سرکه تمیز کنید! این مورد به شما کمک می‌کند که حتماً از مواد و نمادهای شوینده شیمیایی استفاده نکنید و برای تمیز کردن روزمره می‌توانید از سرکه یک ماده فوق‌العاده برای ضد باکتری کردن و تمیز کردن استفاده کنید.

در این مقاله سعی کردیم تمامی چیزهایی که شما می‌توانید با استفاده از سرکه تمیز کنید و ضدعفونی کنید را به شما معرفی کنیم تا به راحتی با استفاده از این ماده فوق‌العاده که در هر خانه پیدا می‌شود بدون هیچ هزینه تمیزکاری را انجام بدهید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: