تمیزکردن آشپزخانه با چند روش کاربردی!

دسته بندی :وبلاگ ۶ مرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 199
تمیزکردن آشپزخانه با چند روش کاربردی!


تمیزکردن آشپزخانه چگونه است؟ اکثر افراد به دلیل داشتن مشغله‌های مختلف از تمیزکردن آشپزخانه خود شاکی هستند و مخصوصاً خانم‌هایی که شاغل هستند به دنبال تمیزی آشپزخانه خود هستند. شما هم قطعاً خانم‌های خانه‌داری را مشاهده کرده‌اید که اکثر وقت خود را در آشپزخانه هستند و در حال تمیزکردن آشپزخانه خانه خود هستند اما ما امروز به شما روش‌هایی را آموزش می‌دهیم که تمیزکردن آشپزخانه را سریع‌تر انجام بدهید و از این ترفندها حتماً استفاده کنید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

راه‌های تمیزکردن آشپزخانه به سریع‌ترین شکل!

راه‌های تمیزکردن آشپزخانه به سریع‌ترین شکل!

همان‌طور که گفته شد برای تمیزکردن آشپزخانه برخی از خانم‌ها وقت زیادی ندارند و آن‌ها شاغل هستند و ما سعی داریم که ترفندهای سریع تمیزکردن آشپزخانه را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

چگونه آشپزخانه خود را چنددقیقه‌ای تمیز کنیم؟

شمایی که به سراغ این مقاله آمده‌اید حتماً می‌خواهید آشپزخانه خود را در چند دقیقه تمیز کنید پس اگر این قصد را دارید باید از زمان‌های که در اختیار شماست به‌خوبی استفاده کنید تا در کمترین وقت ممکن یک آشپزخانه تمیز و مرتب را در اختیار داشته باشید.

برای مثال اگر شما فرزند کوچک داشته باشید در مدت زمانی که او در حال خوردن غذا در یک گوشه خانه است و یا این که خواب است شما می‌توانید که آشپزخانه خود را مرتب و تمیز کنید. شما برای اینکه تمیزکردن سریع را به توانید تجربه کنید می‌توانید از مواد شوینده و آنها را روی بخش‌های مختلف آشپزخانه اسپری کنید و اجازه دهید چند دقیقه در همین حالت بماند و با همین کار ساده و با یک دستمال کشی ساده می‌توانید شکل بهداشتی تروتمیزتری را به بخش‌های مختلف آشپزخانه خود فقط با یک‌بار دستمال کشیدن بدهید.

حتی شما می‌توانید که یخچال آشپزخانه خود را تمیز و مرتب کنید به صورتی که اگر در یخچال شما مواد غذایی که چند روز باقی‌مانده است را باید خارج کنید و موارد اضافی را از یخچال پاک کنید. بحث تمیزکردن آشپزخانه بسیار مفصل است که تمامی ندارد ولی شما می‌توانید به نکات ریز مانند اسفنج‌های سینک هم دقت کنید و اگر آن‌ها را خیلی وقت است که عوض نکرده‌اید باید عوض کنید زیرا زیبایی آشپزخانه در تمیزی جزئیات معلوم می‌شود.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

چه‌کار کنیم که آشپزخانه‌مان سریع‌تر تمیز شود؟

شما باید به‌صورت مستمر و عادت هر شب زباله‌های آشپزخانه خود را از خانه خارج کنید و برای این که بحث بهداشت آشپزخانه حفظ شود می‌توانید که قبل از گذاشتن کیسه جدید در سطل زباله آن را ضدعفونی کنید‌. همیشه به فرزندان خود بگویید که زمانی که غذایشان تمام شد ظرف عذارا فقط درون ظرف‌شویی قرار بدهند و این کار باعث می‌شود هم آن‌ها به نظم و تربیت خوبی برسند و هم این که در هر گوشه خانه ظروف باقی نمی‌ماند.

راهنمایی دوم برای تمیزکردن سریع آشپزخانه

در این بخش از مقاله سعی داریم که بخش‌هایی که همیشه کثیف است را به شما معرفی کنیم تا به آن بخش‌ها توجه ویژه کنید زیرا همیشه کثیف است. اگر از شما بپرسند که کثیف‌ترین بخش آشپزخانه کجاست شاید شما سینک ظرف‌شویی را مثال بزنید اما باید بگوییم بخش‌هایی که به‌صورت مستقیم دیده نمی‌شوند کثیف‌تر هستند و شما این بخش‌ها را هر مدت یکبار باید تمیز کنید و برای مثال می‌توانید از زیر سینک برای تمیزکردن شروع کنید.

به گفته بیشتر کارشناسان اکثر افراد برای تمیزکردن آشپزخانه به سراغ بخش‌هایی می‌روند که به‌صورت مستقیم دیده می‌شود ولی نمی‌دانند که باید بخش‌هایی را هم تمیز کنند که در دید افراد نیست. در این قسمت‌ها که شما به سراغشان نمی‌روید احتمال به‌وجودآمدن قارچ و باکتری بسیار زیاد است و می‌تواند منشأ به‌وجودآمدن بیماری شود پس به این موضوع دقت کنید.

چگونه زیر سینک را تمیز کنیم؟

شما در قدم اول باید تمامی وسایلی که در زیر سینک ظرف‌شویی در کابینت وجود دارد را خارج کنید و سپس در مرحله اول تمامی لوله‌ها را بررسی کنید که نشتی در آن‌ها وجود نداشته باشد و در مرحله دوم به سراغ دیواره‌ها و اطراف لوله‌های آشپزخانه بروید و مطمئن شوید که در آن جا باکتری و قارچ وجود ندارد.

شما می‌توانید لوله‌های خود را به‌راحتی با دستمال و مواد شوینده تمیز کنید و برای تمیزکردن داخل لوله‌ها می‌توانید از محلول‌های مختلف بازار استفاده کنید. در تمامی بخش‌های خانه وسایلی وجود دارند که باعث می‌شوند گردوغبار را به خود جذب کند و اگر شما بخش‌هایی از زیر سینک را که وسایل اضافی وجود دارد آنها را تمیز نکنید باعث می‌شود که قارچ و باکتری و همچنین گردوغبار در بخش‌های مختلف آشپزخانه و در نهایت در خانه شما جذب شود که می‌تواند برای سلامتی شما نیز مضر باشد پس سعی کنید وسایل اضافی را حذف کنید.

اگر مشکلی در این بخش‌ها وجود داشت سعی کنید با استفاده از افراد مجرب و حرفه‌ای در این زمینه در میان بگذارید تا مشکلات شما رفع شود. اگر شما در خانه خودتان گل‌های گیاهی را دارید سعی کنید که روی آنها را تمیز کنید و بخش‌های مختلف کانی که گردوغبار گرفته است را سعی کنید به‌صورت هرروزه تمیز کنید آشپزخانه را نیز با یک دستمال می‌توانید تمیز کنید اما سعی کنید که این جر و بارها را همیشه تمیز کنید تا وارد هدیه شما و در نهایت باعث مشکل تنفسی شما و کودکان شما نشود.

همان‌طور که متوجه شدید حرف کلیه ما این است که وسایل اضافی را از خانه حذف کنید زیرا در نهایت باعث می‌شود گردوغبار روی آنها قرار بگیرد تا اسباب‌بازی کودکان شما محلی برای جمع‌شدن گردوغبار و آلودگی هست و سعی کنید تمامی آنها را تمیز کنید اما شما اگر نخواستید که وسایل را از خانه خودتان کمتر کنید و اضافی را حذف کنید باید به‌صورت مستمر و هر روز آنها را یک دستمال ساده بکشید تا تمیزی آنها به چشم می‌آید و همچنین در بحث سلامتی شما و اعضای خانواده شما نیز تأثیرگذار است.

چگونه چربی‌های آشپزخانه را تمیز کنیم؟

چگونه چربی‌های آشپزخانه را تمیز کنیم؟

همه ما دیده‌ایم که مخصوصاً در زمان آشپزی چربی‌های روی گاز و یا بخش‌های مختلف آشپزخانه می‌ریزد که شما برای تمیزکردن سریع و فوری آن می‌توانید از مواد شوینده و یا از مواد طبیعی مانند جوش شیرین و یا ترکیب نمک و سرکه استفاده کنید.

همچنین اگر قصد دارید که لکه‌ها و چربی‌های قدیمی را از بین ببرید می‌توانید همان‌طور که گفته شد از مواد شیمیایی و شوینده‌ها استفاده کنید و چربی‌زدایی‌ها را نیز می‌توانید امتحان کنید اما از ترکیب جوش شیرین و آب هم می‌توانید به‌عنوان یک چربی‌زدای طبیعی استفاده کنید.

اگر برای تمیزکردن ظروف خود که چندین ساعت باقی‌مانده‌اند مشکل دارید شما می‌توانید که روی آنها آب‌باز کنید و بگذارید که چند دقیقه در همان حالت بماند و سپس آنها را بشویید و حتی می‌توانید از چربی‌های شما سوخته است و از بین نمی‌رود می‌توانید که روی ظروف خودکار جوش شیرین و آب بریزید و بگذارید چند دقیقه در همین حالت بماند و سپس شما می‌توانید به‌راحتی چربی‌های چند ساعت مانده را نیز تمیز کنید و از این روش به‌راحتی می‌توانید برای چربی‌زدایی ظروف حتی بعد از چندین ساعت استفاده کنید.

همه ما دیده‌ایم که مخصوصاً در زمان آشپزی چربی‌های روی گاز و یا بخش‌های مختلف آشپزخانه می‌ریزد که شما برای تمیزکردن سریع و فوری آن می‌توانید از مواد شوینده و یا از مواد طبیعی مانند جوش شیرین و یا ترکیب نمک و سرکه استفاده کنید.

همچنین اگر قصد دارید که لکه‌ها و چربی‌های قدیمی را از بین ببرید می‌توانید همان‌طور که گفته شد از مواد شیمیایی و شوینده‌ها استفاده کنید و چربی‌زدایی‌ها را نیز می‌توانید امتحان کنید اما از ترکیب جوش شیرین و آب هم می‌توانید به‌عنوان یک چربی‌زدای طبیعی استفاده کنید. اگر برای تمیزکردن ظروف خود که چندین ساعت باقی‌مانده‌اند مشکل دارید شما می‌توانید که روی آنها آب‌باز کنید و بگذارید که چند دقیقه در همان حالت بماند و سپس آن‌ها را بشویید.

حتی می‌توانید از چربی‌های شما سوخته است و از بین نمی‌رود می‌توانید که روی ظروف خودکار جوش شیرین و آب بریزید و بگذارید چند دقیقه در همین حالت بماند و سپس شما می‌توانید به‌راحتی چربی‌های چند ساعت مانده را نیز تمیز کنید و از این روش به‌راحتی می‌توانید برای چربی‌زدایی ظروف حتی بعد از چندین ساعت استفاده کنید.

جمع‌بندی

تمیزکردن آشپزخانه و ظروف آشپزخانه و به‌صورت کلی خانه و وسایل آن کار سختی است که مخصوص خانم‌ها در این باره مشکلات زیادی دارند و همیشه این مشکل را دارند که هرچقدر هم که سعی می‌کنند و تلاش می‌کنند که آنها به‌صورت همیشگی تمیز نیست. امروز سعی کردیم مواردی را به شما بگوییم که شما با رعایت آنها و به‌سادگی می‌توانید همیشه وسایل خانه و همچنین خانه خود را تمیز نگه دارید ولی شما باید همیشه و به‌صورت مستمر در چند دقیقه خانه و سنی خود را تمیز کنید امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: