۶ گام ساده برای تمیزکردن دیوارهای سفید

دسته بندی :وبلاگ ۲۴ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 1601
۶ گام ساده برای تمیزکردن دیوارهای سفید

۶ گام ساده برای تمیزکردن دیوارهای سفید به شما کمک می‌کند تا بتوانید دیوارهای خانه خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کنید. ازآنجایی‌که دیوارهای سفید خانه در اثر برخوردهای کوچک هم لک می‌شوند و کثیفی‌ها را به خود می‌گیرد، ممکن است که فضای خانه شما را از نظر ظاهری و زیبایی دچار مشکل کند. زمانی که دیوارهای خانه شما تمیز باشد باعث می‌شود که فضای کلیه خانه شما بهتر دیده شود و دلبازتر و بزرگ‌تر شود.

شما برای تمیزکردن دیوارها می‌توانید از موادی طبیعی مانند جوش شیرین استفاده کنید و یا از مواد شوینده صنعتی هم می‌توانید استفاده کنید که در ادامه مقاله سعی می‌کنیم تمامی این موارد را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما بتوانید برای تمیزکردن دیوارهای سفید از آن‌ها استفاده کنید. پس با سایت شیرآلات تهران همراه باشید.

دیوارهای سفید را هرچند وقت یکبار تمیز کنید؟

دیوارهای سفید را هرچند وقت یکبار تمیز کنیم؟

اکثر افراد زمانی که مهمانی دارند و یا اینکه اسباب‌کشی می‌کنند و به خانه جدید می‌روند دیوارهای سفید را تمیز می‌کنند؛ اما پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید در برنامه تمیزکاری خود به‌صورت مستمر مانند ماهی یکبار را به دیوارها اختصاص بدهید تا کار تمیزکاری هم راحت‌تر باشد و گردوخاک زیادی شکل نگیرد.

البته عواملی هم روی تمیزکردن دیوارهای سفید تأثیرگذار است برای مثال اگر شما حیوان خانگی دارید و یا کودک کوچک دارید ممکن است دیوارهای شما زودبه‌زود کثیف شود و در نتیجه شما هم باید زودبه‌زود دیوارهای سفید خود را تمیز کنید. در ادامه همراه مقاله ۶ گام ساده برای تمیزکردن دیوارهای سفید باشید.

همان‌طور که گفته شد امروز ما می‌خواهیم روش‌هایی را در اختیار شما قرار بدهیم تا بتوانید دیواره‌های سفید خانه خود را به‌راحتی تمیز کنید. در ادامه لوازم و موادی که موردنیاز ما است را در اختیار شما قرار می‌دهیم. شما برای تمیزکردن دیوار سفید به مواردی همچون: اسفنج، پارچه یا دستمال میکروفایبر، دستمال حوله‌ای، محصولات پاک‌کننده، پاک‌کنندة همه‌منظوره، مایع ظرف‌شویی ملایم، جوش شیرین، پاک‌کنندة جادویی نیاز دارید.

۶ گام ساده برای تمیزکردن دیوارهای سفید

۶ گام ساده برای تمیزکردن دیوارهای سفید (2)

شما برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید نیاز است که به‌صورت اصولی و صحیح کار کنید در ادامه ۶ مرحله را به ترتیب انجام بدهید تا بیشترین نتیجه دلخواه خود را بگیرید.

۱- جمع‌کردن وسایل

تمامی وسایل محل موردنظر را بررسی و جمع کنید تا هیچ جای دیوار از چشم شما پنهان نماند و در مرحله بعدی سعی کنید دلیل کثیفی دیوار را پیدا کنید برای مثال اگر دلیل کثیفی دیوار سفید شما لکه‌های جای دست باشد شما می‌توانید با استفاده از دستمال آن را تمیز کنید؛ ولی اگر کثیفی‌ها دلیل سختی دارد و به‌راحتی پاک نمی‌شود می‌توانید از شوینده‌ها و مواد صنعتی هم برای تمیزکردن دیوار سفید استفاده کنید.

۲- ابتدا سقف را گردگیری کنید. (پاک کردن دیوارهای سفید)

ممکن است هدف شما از تمیزکردن دیوارها فقط یک گردگیری باشد و کثیفی خاصی روی دیوارها وجود نداشته باشد. اگر می‌خواهید گردگیری دیوارها را انجام بدهید با استفاده از یک نردبان ابتدا سقف خانه را با استفاده از یک دستمال مایکرو فایبر که نم شده است تمیز کنید و بعد از هر بار استفاده وقتی متوجه شدید که دستمال کثیف شده است آن را بشویید و آن را بکشید و مجدد کار خود را انجام بدهید.

برای اینکه مقدار اثرگذاری بیشتر شود می‌توانید از شوینده‌های همه‌منظوره هم استفاده کنید و یکی دیگر از نکات مهم این است که سعی کنید از دستمال استفاده کنید که تمامی بخش‌های دیوار و گوش‌ها را هم بتوانید گردگیری و تمیز کنید.

۳- استفاده از پاک‌کننده همه‌منظوره

بسته به سلیقه خودتان می‌توانید از هر نوع مواد شوینده و پاک‌کننده استفاده کنید؛ اما پیشنهاد ما به شما این است که از پاک‌کننده استفاده کنید که بافت‌های صابونی داشته باشد؛ زیرا به دیوار آسیبی وارد نمی‌کند و همچنین سخت‌ترین چربی‌ها و لکه‌ها را هم از بین می‌برد.

پاک‌کننده‌های همه‌منظوره برای تمیزکردن دیوار بهترین گزینه هستند و شما می‌توانید آن را روی اسفنج بریزید و تمیزکاری دیوارهای سفید خود را به بهترین شکل ممکن انجام بدهید و بیشترین تأثیر ممکن را می‌توانید مشاهده کنید.

۴- روش بعدی: استفاده از مایع ظرف‌شویی و اسفنج نرم

ممکن است شما برای تمیزکردن دیوار تحت‌تأثیر تبلیغات قرار بگیرید و گران‌ترین شوینده‌ها را تهیه کنید؛ اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از مایع ظرف‌شویی استفاده کنید؛ زیرا بیشترین تأثیر برای تمیزکاری را دارد و بیشترین کاربرد را نیز به همراه دارد. شما می‌توانید بخش‌های مختلف آشپزخانه و یا حتی فرش‌های خانه خود را با استفاده از این مایع به‌راحتی تمیز کنید.

مقدار کمی از مایع ظرف‌شویی روی اسفنجی ریخته و اجازه بدهید کف کند و سپس با استفاده از این روش می‌توانید دیوارهای سفید خود را به‌خوبی تمیز کنید. با استفاده از اسفنج روی لک‌ها تا زمانی که به‌صورت کامل پاک می‌شوند ادامه بدهید و محل موردنظر را تمیز کنید و بعدازاین که کار شما تمام شد با استفاده از یک دستمال می‌توانید محل مرطوب را خشک کنید.

۵- روش سوم: استفاده از خمیر جوش شیرین (پاک کردن دیوارهای سفید)

ممکن است برای شما بسیار سفت‌وسخت باشند و به‌راحتی از بین نرود در نتیجه شما می‌توانید از خمیر جوش شیرین استفاده کنید؛ زیرا برای سخت‌ترین چربی‌ها و لکه‌ها می‌تواند تأثیر خوبی داشته باشد. مقداری جوش شیرین را درون آب بریزید و تا جایی که یک مخلوط خمیری شکل در اختیار شما قرار بدهد هم بزنید و مقدار جوش شیرین و آب را با هم تنظیم کنید.

سپس با استفاده از یک اسفنج مخلوط خمیر شکل، روی لک‌ها بزنید و اجازه بدهید چند دقیقه روی آن بماند و هرچقدر بیشتر روی لکه‌ها و کثیفی‌ها بماند نتیجه بهتری خواهد داشت و سپس با استفاده از یک دستمال محل موردنظر را تمیز و خشک کنید.

۶- استفاده از پاک‌کننده جادویی

آخرین روش و به‌نوعی تیر آخر استفاده از پاک‌کننده جادویی است زیرا می‌تواند سخت‌ترین لکه‌ها و کثیفی‌ها را از بین ببرد و بدون اینکه نیاز به‌زور زیاد باشد به‌راحتی لکه‌ها و کثیفی‌ها از بین خواهد رفت. اما نکته مهم این است که استفاده از پاک‌کننده‌های جادویی به مقدار زیاد و یا استفاده ناصحیح می‌تواند به لایه‌های دیوار و رنگ آسیب وارد کند پس در هنگام استفاده از آن به این نکته توجه کنید.

جمع‌بندی

۶ گام ساده برای تمیزکردن دیوارهای سفید به شما این کمک را می‌کند که دیوارهای سفید را بدون هیچ‌گونه آسیب و سختی تمیز کنید و مانند روز اول بدرخشد و ازآنجایی‌که دیوارهای سفید می‌تواند روی زیبایی و ظاهر خانه شما تأثیر مستقیم داشته باشد نباید تمیزکردن آن‌ها را فراموش کنید. با روش‌هایی که در اختیار شما گذاشتیم به‌راحتی می‌توانید دیوارهای خود را تمیز کنید و در این روش‌ها استفاده از مواد طبیعی هم پیشنهاد شده است که در نتیجه آسیب و همچنین هزینه را به حداقل خود می‌رساند. امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: