تمیزکردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا

دسته بندی :وبلاگ ۲ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 279
تمیزکردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا

تمیزکردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا می‌تواند موجب شود که دیگر شما به فکر دور انداختن قابلمه سوخته خود نباشید و به‌راحتی بتوانید با استفاده از روش‌هایی که در اختیار شما می‌گذاریم قابلمه خود را تمیز کنید. ممکن است به هر دلیلی قابلمه شما سوخته باشد و این سوختگی‌ها همان‌طور که می‌دانید به‌سادگی از بین نمی‌رود و حتی افراد به این فکر می‌افتند که قابلمه سوخته خود را دور بیندازند و احساس می‌کنند دیگر نمی‌توانند از آن استفاده کنند. در ادامه همراه شیرآلات تهران باشید تا با استفاده از این روش‌هایی که گفته می‌شود بتوانید قابلمه خود را مانند روز اول تمیز کنید تا از آن مجدد استفاده کنید.

نکات قبل از تمیزکردن قابلمه سوخته

قبل از اینکه بخواهیم به شما روش‌ها را آموزش بدهیم ابتدا شما باید از یک موضوع مطمئن شوید و آن هم مقدار سوختگی قابلمه است. برای مثال اگر سوختگی آن کم باشد شما می‌توانید با آب جوش ساده هم آن را تمیز کنید. یا حتی می‌توانید با استفاده از مایع ظرف‌شویی و آب جوش لکه‌های سوختگی که عمق زیادی ندارند و تازه هستند را از بین ببرید. همان‌طور که اشاره شد در ادامه به پاک کردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا می‌پردازیم.

۱- سرکه

اولین موردی که شما با استفاده از آن می‌توانید سخت‌ترین سوختگی‌ها را هم از قابلمه از بین ببرید استفاده از محلول آب و سرکه است شما باید مقداری آب جوش و سرکه را درون قابلمه سوخته بریزید و اجازه دهید چند دقیقه روی حرارت باقی بماند و سپس می‌توانید با استفاده از دستمال، سوختگی‌ها را تمیز کنید و از بین ببرید.

۲- جوش‌شیرین (تمیزکردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا)

۲- جوش‌شیرین (تمیزکردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا)

دومین روش استفاده از جوش شیرین است که شما می‌توانید جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا یک ترکیب خمیری شکل به وجود آید و سپس آن ترکیب را درون قابلمه بگذارید و اجازه دهید چند دقیقه بماند و بعد از گذشت مدتی شما می‌توانید اثر فوق‌العاده آن را روی سوختگی‌ها ببینید و بعد می‌بینید که سوختگی‌ها به‌راحتی از قابلمه جدا می‌شوند.

۳- نمک

در ادامه پاک کردن قابلمة سوخته با 7 روش معجزه‌آسا یکی از اثرگذارترین موارد برای ازبین‌بردن سوختگی‌ها استفاده از نمک است و مخصوصاً اگر سوختگی‌ها در کف قابلمه باشد، شما می‌توانید با استفاده از نمک به‌خوبی آن را تمیز کنید تا قابلمه مانند روز اول شود. در قدم اول شما باید مقدار قابل‌توجهی نمک را در قابلمه بریزید و باتوجه‌به بزرگی قابلمه می‌توانید مقدار نمک را افزایش بدهید؛ ولی سعی کنید نمک تمام بخش‌های قابلمه را پوشش بدهد.

باتوجه‌به خاصیت ضدباکتری که نمک دارد می‌توانید قابلمه‌ای را که در آن نمک ریخته‌اید، روی حرارت بگذارید. نمک با خاصیت خود می‌تواند سوختگی‌ها را جدا کند. اگر از این روش استفاده کردید؛ ولی نتیجه نگرفتید شما می‌توانید از محلول آب و نمک استفاده کنید و اجازه بدهید که آب درون قابلمه همراه با نمک بجوشد و بعد از گذشت چند دقیقه می‌توانید آن را از روی حرارت بردارید و سپس سوختگی‌ها را تمیز کنید.

۴- برنج (پاک کردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا)

۴- برنج (پاک کردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا)

همان‌طور که می‌دانید برنج یکی از مواردی است که می‌تواند رطوبت را به‌خوبی به خود جذب کند و شما می‌توانید یک پیمانه برنج را درون قابلمة سوخته خود بجوشانید و بعد با استفاده از یک دستمال به‌راحتی لکه‌های سوختگی را از بین ببرید. همچنین می‌توانید به این ترکیب مایع ظرف‌شویی هم اضافه کنید تا قدرت آن را بالاتر ببرید.

۵- نوشابه کوکاکولا

استفاده از نوشابه برای ازبین‌بردن لکه‌های چربی و سوختگی هم یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند تأثیر خوبی روی حتی سخت‌ترین سوختگی‌ها داشته باشد. شما می‌توانید نوشابه را درون قابلمه بریزید و سپس آن را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و در نهایت می‌توانید متوجه شوید که به چه سرعتی تأثیر فوق‌العاده‌ای خواهد گذاشت.

۶- قرص ماشین ظرف‌شویی (تمیزکردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا)

۶- قرص ماشین ظرف‌شویی (تمیزکردن قابلمه سوخته با 7 روش معجزه‌آسا)

شما می‌توانید برای ازبین‌بردن لکه‌های سوختگی از قرص‌های ماشین ظرف‌شویی هم کمک بگیرید. برای این کار می‌توانید که درون قابلمه مقدار کمی آب بریزید تا فقط یک سانت اولیه آن را پوشش بدهد و سپس قرص‌های ماشین ظرف‌شویی را درون آب بریزید و به‌خوبی هم بزنید تا قرص‌ها درون آب مخلوط شود. اجازه بدهید چندین ساعت این محلول درون قابلمه باقی بماند و بعد از چند ساعت شما می‌توانید به‌راحتی سوختگی‌ها را از بین ببرید.

۷- اسیدسیتریک

یکی از ماده‌هایی که می‌تواند برای درخشان کردن هم مورد استفاده قرار بگیرد اسیدسیتریک است و افراد برای ازبین‌بردن لکه‌ها هم می‌توانند از این ماده استفاده کنند. شما می‌توانید درون آب مقداری محلول اسیدسیتریک بریزید و سپس آن را درون قابلمه بریزید و در نهایت روی حرارت قرار دهید و اجازه بدهید بجوشد و بعد از اینکه این محلول سرد شد لکه‌های سوختگی باید به‌راحتی با استفاده از دستمال از بین برود.

جمع‌بندی

تمیزکردن قابلمة سوخته با 7 روش معجزه‌آسا می‌تواند به شما کمک کند که دیگر با قابلمه‌های سوخته خود مشکل نداشته باشید و بتوانید از آنها مجدداً استفاده کنید شاید این کار از نظر شما کار سختی باشد؛ اما با استفاده از روش‌های درست و صحیح شما می‌توانید این کار را انجام بدهید. امروز در این مقاله ۷ روش برای ازبین‌بردن سخت‌ترین لکه‌های سوختگی را به شما آموزش دادیم و مطمئن باشید با استفاده از این روش‌ها می‌توانید هر نوع لکه سوختگی را از قابلمه از بین ببرید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: