۵ ترکیب عالی برای تمیزکردن نقره‌جات که نمی‌دانستید!

دسته بندی :وبلاگ ۶ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 53
۵ ترکیب عالی برای تمیزکردن نقره‌جات که نمی‌دانستید!

۵ ترکیب عالی برای تمیزکردن نقره‌جات که نمی‌دانستید! زمانی که نقره‌جات درخشان و زیبا هستند از هر نظر شما آن‌ها را دوست دارید و برای مدت‌زمان زیادی می‌توانید آن‌ها را داشته باشید؛ اما بعد از گذشت مدتی ممکن است مشکلاتی برای آن پیش بیاید و مانند روز اول برای شما جذابیت نداشته باشد پس در نتیجه شما نیاز دارید که با روش‌های اصولی آن را مانند روز اول کنید. در ادامه پنج ترکیب برای پاک کردن نقره‌جات را در اختیار شما قرار می‌دهیم که با استفاده از آن‌ها نقره‌جات شما مانند روز اول زیبا و جذاب خواهد شد. پس در ادامه همراه سایت شیرآلات تهران باشید.

۵ ترکیب عالی برای تمیزکردن نقره‌جات که نمی‌دانستید!

۵ ترکیب عالی برای تمیزکردن نقره‌جات که نمی‌دانستید

۱- استفاده از خمیردندان

استفاده از خمیردندان‌های غیرتهاجمی و غیرجراحی می‌تواند در تمیزکردن نقره‌جات بسیار تأثیرگذار باشد و شما می‌توانید خمیردندان را به بخش‌های مختلف نقره خود بمالید و اجازه بدهید که تا ۵ دقیقه روی آن باقی بماند و سپس آن را بشویید و در آخر سعی کنید با استفاده از یک دستمال به‌خوبی آن را خشک کنید و تأثیر فوق‌العاده آن را روی نقره‌جات خود احساس خواهید کرد.

2- نوشابه برای پاک کردن نقره‌جات

نوشابه یکی از راه‌ها برای پاک کردن نقره‌جات است. درون یک ظرف را پر از نوشابه کنید و نقره‌جات خود را در آن غوطه‌ور کنید و اجازه بدهید به‌خوبی درون آن و به‌صورت کامل درون آن قرار بگیرد. اسید نوشابه می‌تواند به‌خوبی تمامی کثیفی‌ها و کدری‌ها را از بین ببرد؛ اما اجازه ندهید که نقره بیش از حد درون نوشابه باقی بماند زیرا می‌تواند به آن آسیب وارد کند.

در پایان با استفاده از آب گرم به‌خوبی نقره را تمیز کنید و بشویید و سپس با استفاده از یک حوله و یا دستمال به‌خوبی بخش‌های مختلف آن را خشک کنید تا هیچ‌گونه نوشابه و یا آبی روی آن باقی نماند.

۳- استفاده از سرکه و جوش‌شیرین

به‌صورت کلی استفاده از جوش شیرین برای تمیزکردن قاشق‌چنگال‌های نقره هم پیشنهاد می‌شود و قراردادن قاشق‌چنگال‌ها درون یک ظرف از جوش شیرین می‌تواند تأثیر معجزه‌آسایی داشته باشد؛ اما شما برای تمیزکردن سایر نقره‌جات نمی‌توانید یک قاشق غذاخوری نمک را به نیم لیتر آب اضافه کنید و جوش شیرین را نیز به آن اضافه کنید تا یک مخلوط را در اختیار شما قرار بدهد. سپس می‌توانید با استفاده از این ترکیب به‌خوبی نقره‌جات را تمیز کنید. در ادامه مقاله “۵ ترکیب عالی برای تمیزکردن نقره‌جات که نمی‌دانستید!” همراه ما با باشید.

اما اگر تأثیر موردنظر را نداشت می‌توانید مقداری با آن سرکه اضافه کنید و قدرت ترکیب خود را چندبرابر کنید و مطمئن باشید با انجام این کار شما می‌توانید تمام نقره‌جات‌ها را به‌خوبی تمیز کنید تا مانند روز اول درخشان شوند.

4- سس گوجه‌فرنگی برای پاک کردن نقره‌جات

4- سس گوجه‌فرنگی برای پاک کردن نقره‌جات

درون یک قالب را پر از سس گوجه‌فرنگی کنید و سپس نقره را درون آن قرار دهید و اجازه دهید چند دقیقه درون آن باقی بماند؛ اما اجازه ندهید مدت‌زمان زیادی را در این حالت بماند؛ زیرا می‌تواند به نقره‌جات شما و رنگ آن و همچنین بافت آن آسیب وارد کند. در گذشت زمان مانند روز اول شود بعد از اینکه این رویه انجام شد بخش‌های مختلف را با استفاده از یک مسواک می‌توانید تمیز کنید و در آخر نقره خود را به‌خوبی بشویید و با استفاده از یک دستمال خشک کنید.

۵- استفاده از جوش‌شیرین

همان‌طور که اشاره شد یکی از بهترین مواردی که می‌تواند در تمیزکردن بخش‌های مختلف به شما کمک کند استفاده از جوش شیرین است و در تمیزکردن نقره‌جات هم شما می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید. درون یک ظرف را آب جوش بریزید و سپس مقداری به آن جوش شیرین اضافه کنید تا جایی که یک مخلوط خمیری شکل را در اختیار شما قرار بدهد، سپس نقره‌جات خود را به‌خوبی درون آن قرار دهید و اجازه بدهید به‌صورت کامل در آن غرق شود.

شما می‌توانید به‌ازای هر یک لیتر آب ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین اضافه کنید و همان‌طور که گفته شد این ترکیب می‌تواند برای تمیزکردن نقره‌جات و شفاف‌کردن آن‌ها تأثیر خوبی داشته باشد و سپس بعد از گذشت چند دقیقه آن‌ها را به‌خوبی بشویید و با استفاده از دستمال آن را خشک کنید و از نتیجه کار لذت ببرید.

جمع‌بندی

۵ ترکیب عالی برای تمیزکردن نقره‌جات که نمی‌دانستید! این ۵ روش و پنج ترکیب به‌خوبی به شما کمک می‌کند تا بتوانید نقره‌جات خود را مانند روز اول درخشان کنید و تمامی کدری‌های آن را از بین ببرید. مزیت‌های روش گفته شده این است که شما از مواد طبیعی استفاده می‌کنید و آثار مخرب مواد شیمیایی روی نقره‌جات شما باقی نمی‌ماند و این روش‌ها هیچ‌گونه آسیبی را به نقره‌جات شما وارد نمی‌کند. پس با رعایت روش‌های اصولی می‌توانید چندین سال از یک نقره مانند روز اول به‌صورت درخشان استفاده کنید امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: