۱۰ بایدونباید در تمیزکردن کف‌پوش لمینت که باید بدانید!

دسته بندی :وبلاگ ۴ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 207
۱۰ بایدونباید در تمیزکردن کف‌پوش لمینت که باید بدانید!

۱۰ بایدونباید در تمیزکردن کف‌پوش لمینت که باید بدانید و این موضوع به شما کمک می‌کند که در مورد این لمینت‌ها کمی بیشتر تفکر کنید زیرا نیاز به مراقبت‌های بیشتری نسبت به سایر کف‌پوش‌ها دارد و شما در تمیزکردن این نوع از کف‌پوش نباید مانند سایر کف‌پوش‌ها برخورد کنید. کف‌پوش‌های لمینت شاید از نظر جنس و از نظر ساختار با سایر کف‌پوش‌ها تفاوت‌هایی داشته باشد و از همین نظر شما برای تمیزکردن آن هم باید یک سری نکات را رعایت کنید تا باعث نشوید آسیبی به آن‌ها وارد شود و در نتیجه نسبت به هزینه‌کردن برای آن و تعویض آن اقدام کنید.

احتمالاً برای شما هم پیش‌آمده است که بعد از تمیزکردن کف‌پوش‌های لمینت متوجه شدید که گردوغبار روی آن باقی می‌ماند و یا لکه‌های تمیزکردن شما روی آن باقی‌مانده است. دیگر نگران نباشید؛ زیرا با نکاتی که در اختیار شما قرار می‌دهیم دیگر برای تمیزکردن کف‌پوش‌های لمینتی کار سختی ندارید و می‌توانید کف‌پوش‌های خود را حتی اگر قدیمی هستند به‌خوبی تمیز کنید و از این به بعدازاین روش و نکات استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر با سایت شیرآلات تهران نمایندگی رسمی راسان غرب تهران همراه باشید.

هر‌چند وقت یکبار کف‌پوش لمینت را تمیز کنیم؟

هر‌چند وقت یکبار کف‌پوش لمینت را تمیز کنیم؟

برای اینکه کف‌پوش‌های لمینت شما همیشه تمیز باشد شما باید یک برنامه هفتگی منظم و مستمر برای تمیزکردن آن‌ها را داشته باشید. برای مثال می‌توانید هفته‌ای یکبار کف‌پوش‌های خود را به‌خوبی تمیز کنید؛ اما باتوجه‌به اینکه ممکن است اتفاقاتی بیفتد و مقداری کثیفی زیاد شود، شما باید به‌صورت همیشگی کف‌پوش‌های خود را از کثیفی‌های زیاد دورنگه دارید و سعی کنید همیشه آن‌ها را به‌خوبی تمیز نگه دارید و هفته یکبار فقط آن‌ها را گردگیری کنید.

این کار باعث می‌شود که به آن‌ها آسیب خاصی وارد نشود و همچنین کارتان را برای تمیزکردن آن‌ها را راحت‌تر خواهد کرد. برای تمیزکردن کف‌پوش لمینت روش‌هایی را می‌خواهیم در اختیار شما قرار بدهیم و نکاتی را به شما خواهیم گفت. در ابتدا کار به وسایل زیر نیاز دارید و باید آن‌ها را تهیه کنید.

  • تی یا جاروبرقی
  • بطری اسپری
  • تی مرطوب
  • دستمال نظافت یا سر تی میکروفایبر
  • سرکة سفید

وسایلی هستند که ما برای تمیزکردن کف‌پوش لمینت به آن‌ها احتیاج داریم و این وسایل در همه خانه‌ها به‌سادگی یافت می‌شود.

۱۰ بایدونباید در تمیزکردن کف‌پوش لمینت که باید بدانید!

۱۰ بایدونباید در تمیزکردن کف‌پوش لمینت که باید بدانید

همان‌طور که گفته شد در تمیزکردن کف‌پوش‌های لمینت شما باید حساسیت بیشتری به خرج بدهید؛ زیرا آسیب بیشتری می‌بینند و از نظر جنس حساسیت‌های بیشتری نسبت به سایر کف‌پوش‌ها دارند. مواردی که در ادامه گفته می‌شود را به‌خوبی رعایت کنید و از آن‌ها استفاده کنید تا به مشکل خاصی برخورد نکنید. این نکات حاصل تجربه است و اگر شما این نکات را به‌خوبی رعایت کنید هیچ آسیبی به کف‌پوش‌های شما وارد نمی‌شود و می‌توانید در مدت‌زمان طولانی به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنید و مانند روز اول زیبا به نظر بیایند.

۱- عدم استفاده از آب زیاد

اولین موردی که باید به آن اشاره کنیم و افراد زیادی آن را نادیده می‌گیرند این است که در هنگام تمیزکردن و طی کشیدن روی کف‌پوش‌های لمینت نباید از آب زیاد استفاده کنید؛ زیرا ممکن است به آن نفوذ پیدا کند و طی گذشت مدتی به آن‌ها آسیب وارد کنند و آن‌ها را از شکل اولیه خود خارج کند.

۲- از مواد تمیزکننده مخصوص لمینت استفاده کنید.

امروزه در بازار تمیزکننده‌های زیادی وجود دارد که مواد اصلی تشکیل‌دهنده آن‌ها شیمیایی هستند و می‌توانند به جنس‌های مختلف آسیب وارد کنند، پس برای اینکه شما بتوانید کف‌پوش‌های لمینت را تمیز کنید باید از مواد تمیزکننده و شوینده‌ای استفاده کنید که بر پایه لمینت ساخته شده است؛ زیرا مواد شیمیایی می‌توانند به کف‌پوش‌های لمینت آسیب وارد کنند و رنگ آن‌ها را از بین ببرد و حتی باعث شود زیبایی آن‌ها مانند روز اول نباشد، پس به این نکته هم توجه خاصی داشته باشید.

۳- خودتان می‌توانید تمیزکننده لمینت تهیه کنید.

برای تمیزکردن کف‌پوش‌های لمینت خودتان می‌توانید مایع تمیزکننده تهیه کنید و از مایع ظرف‌شویی، آب و همچنین سرکه می‌توانید استفاده کنید، به صورتی که مایع ظرف‌شویی را با آب مخلوط کرده و با این محصول می‌توانید کف‌پوش لمینت را تمیز کنید. همچنین استفاده از سرکه می‌تواند باعث شود که باکتری‌های کف‌پوش لمینت را از بین برود و همچنین یک تمیزکننده مناسب است.

از هرکدام از این مواد چه سرکه باشد، چه مایع ظرف‌شویی به‌ازای هر ۴ لیتر آب، یک فنجان اضافه کنید و سپس با استفاده از این محلول کف‌پوش لمینت خود را تمیز کنید و مقدار را بیشتر از این نکنید. همچنین سرکه یک ماده بسیار مناسب برای تمیزکردن در خانه است زیرا می‌تواند تمام باکتری‌ها را از بین ببرد و هم چنین اثر فوق‌العاده‌ای روی لکه و گردوغبار دارد، پس از این روش برای تمیزکردن کف‌پوش لمینت خود استفاده کنید و تأثیر فوق‌العاده آن را مشاهده کنید.

۴- می‌توانید از لوازم منزل برای تمیزکردن کف‌پوش لمینت استفاده کنید.

ممکن است روی کف‌پوش لمینت شما موادی مانند آدامس ریخته شود و زمانی شما می‌توانید با استفاده از کیسه یخ و قراردادن روی این مواد باعث شوید آن‌ها سختی خود را از بین ببرد و بعد از گذشت چند دقیقه به‌راحتی با استفاده از کاردک و یا یک کارت عابربانک به‌راحتی می‌توانید آنها را جدا کنید. پس در هنگام تمیزکردن کف‌پوش لمینت متوجه شوید که دلیل مشکل چیست و سپس با استفاده از راه‌حل مناسب آن را از بین ببرید.

۵- کف‌پوش لمینت خود را از آسیب‌های احتمالی دور کنید!

ممکن است شما روی کف‌پوش‌های لمینت خود را وسایل مختلفی مانند مبل و میز قرار بدهید و برای اینکه مشکل خاصی در آینده به وجود نیاید می‌توانید برای پایه‌های آن‌ها طرح‌های مختلف تهیه کنید و به این شکل شما باعث می‌شوید که در استفاده از وسایل هیچ آسیبی به کف‌پوش‌های شما وارد نشود. پس قبل از اینکه اتفاق خاصی بیفتد به فکر این باشید تا بعدازاین اتفاق ناگواری افتاد مشکلی برای شما پیش نیاید.

۶- استفاده از پادری در ورودی منزل

گردوغبار و کثیفی‌هایی که از بیرون خانه وارد منزل شما می‌شود یکی از دشمنان اصلی کف‌پوش‌های لمینت هستند؛ زیرا می‌توانند به آن‌ها آسیب وارد کنند. برای مثال ممکن است با استفاده از کفش شما سنگ‌ریزه‌ها وارد منزل شما بشوند پس برای اینکه از این مشکلات در امان باشید سعی کنید از پادری در ورودی منزل خود استفاده کنید تا هیچ کثیفی و آسیبی را که می‌تواند برای کف‌پوش لمینت شما مضر باشد وارد خانه نشود.

۷- دستورالعمل‌های شرکت سازنده کف‌پوش لمینت را مطالعه کنید!

قبل از هر کاری دررابطه‌با کف‌پوش لمینت خود ابتدا دفترچه راهنما و مواردی را که مربوط به شرکت سازنده کف‌پوش لمینت شما است را مطالعه کنید؛ زیرا ممکن است تنها یک سری نکاتی را به شما بگویند که با سایر کف‌پوش‌های لمینت تفاوت‌هایی داشته باشد و شما باید ابتدا به آن نکات اکتفا کنید و اگر خواستید از سایر نظرات می‌توانید استفاده کنید؛ ولی به این موضوع هم توجه کنید؛ زیرا شرکت سازنده از هر فرد دیگری دررابطه‌با کف‌پوش لمینت شما آگاهی بیشتری دارد و می‌تواند بیشتر به شما کمک کند. در ادامه همراه “۱۰ بایدونباید در تمیزکردن کف‌پوش لمینت که باید بدانید” باشید.

۸- لکه‌های آب نباید روی کف‌پوش لمینت باقی بماند.

بعد از اینکه هر مایه‌ای روی کف‌پوش لمینت شما ریخت به‌سرعت آن را پاک کنید و اجازه ندهید روی کف‌پوش لمینت شما باقی بماند؛ زیرا می‌تواند آسیب جدی به آن وارد کند و بعد از گذشت مدتی متوجه آسیب خواهد شد. پس بعد از اینکه هر مایعاتی مانند آب و یا سایر مایعات روی کف‌پوش لمینت نماند و برای اینکه به مشکل خاصی برخورد نکنید به‌سرعت آن را تمیز کنید و خشک کنید.

۹- از ابزارهای ساینده استفاده نکنید.

کف‌پوش‌های لمینت در اثر برخورد با ابزارهای ساینده به‌سرعت خط‌وخش روی آن‌ها باقی می‌ماند پس در هنگام تمیزکردن آن‌ها سعی کنید از پارچه‌های نرم و یا برس نرم استفاده کنید و اگر از جاروبرقی برای تمیزکردن آن‌ها استفاده می‌کنید سعی کنید از سری‌های مخصوص برای تمیزکردن لمینت استفاده کنید و یا حداقل از سری‌هایی استفاده کنید که نرم هستند و مطمئن هستید آسیب و خط‌وخش وارد نمی‌کند.

۱۰- در طی مدت‌زمان مشخص کف‌پوش لمینت را تی بکشید!

شما می‌توانید در مدت‌زمان مشخص مانند هر دو ماه یکبار کف‌پوش‌های لمینت خود را به‌خوبی طی بکشید و این کار باعث می‌شود که کثیفی‌ها مدت‌زمان زیادی روی آن‌ها باقی نماند و در هنگام تی‌کشیدن سعی کنید از پارچه‌هایی استفاده کنید که نرم هستند. برای مثال پارچه‌های مایکرو فایبر یکی از بهترین جنس‌ها هستند که به کف‌پوش شما آسیبی وارد نمی‌کند.

جمع‌بندی

۱۰ بایدونباید در تمیزکردن کف‌پوش لمینت که باید بدانید و این موضوع به شما کمک می‌کند که دیگر کف‌پوش‌های لمینت شما آسیب خاصی نبیند و اگر از این نکات به‌خوبی استفاده کنید کف‌پوش‌های لمینت شما نیاز به تعویض نخواهند داشت و دیگر نیازی نیست شما برای آن‌ها هزینه جدایی را در نظر بگیرید، زیرا نگهداری کف‌پوش‌های لمینت نسبت به سایر کف‌پوش‌ها حساسیت‌های بیشتری دارد و از نظر اکثر افراد کار سخت‌تری است و حتی به همین دلایل ممکن است به سراغ خرید کف‌پوش‌ها بروند؛ اما سعی کردیم نکاتی را در اختیار شما قرار بدهیم که با رعایت آن‌ها به‌راحتی می‌توانید کف‌پوش‌های لمینت خود را مانند روز اول زیبا نگه دارید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: