تمیز کردن حمام در چند مرحله!

دسته بندی :وبلاگ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 141
تمیز کردن حمام در چند مرحله!


تمیز کردن حمام به چه شکل است؟ شما همیشه در تمیز کردن حمام و دستشویی منزل خود بسیار باید دقت کنید زیرا این مکان‌ها دارای رطوبت هستند و یک مکان بسیار مهیا برای رشد میکروب و باکتری هستند و همین مسئله می‌تواند که در درازمدت باعث می‌شود که سلامتی شما به خطر بیفتد پس اگر شما تمیزکردن اصولی این مکان‌ها را بلد باشید می‌توانید به‌راحتی و به‌آسانی تمیزکردن را انجام بدهید و همچنین از مشکلاتی که می‌تواند به وجود بیاید جلوگیری کنید. امروز در این مقاله خواهیم گفت که چگونه و با چه وسایلی بتوانید راحت‌تر به تمیز کردن حمام بپردازید تا با رعایت این نکات به‌راحتی بتوانید که سلامت و امنیت و همچنین زیبایی را در خانه خود حفظ کنید. با سایت شیرآلات تهران همراه باشید.

چگونه و به چه نحوی می‌توانیم حمام خود را به‌خوبی تمیز کنیم؟

همان‌طور که اشاره شد شما باید در تمیزکردن حمام خانه خود دقت کنید و تمیزکردن و نحوه تمیزکردن اصولی این بخش از خانه را نیاز است بدانید.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

برای تمیزکردن حمام از چه وسایلی کمک بگیریم؟

شما برای تمیزکردن حمام منزل خود نیاز به یک سری وسایل و محصولات دارید تا با استفاده از آن‌ها می‌توانید به‌صورت اصولی این کار را انجام بدهید. سفیدکننده کلرین یا وایتکس، دستمال خشک و تمیز،برس سفت و ضخیم،تی و لوازم مرتبط و دستکش لوازمی است که شما برای اینکه راحت‌تر بتوانید تمیزکردن را انجام بدهید نیاز دارید.

مرحله اول تمیزکردن کاشی‌های حمام

مرحله اول تمیزکردن کاشی‌های حمام

در تمام خانه‌ها در بخش حمام و دستشویی از کاشی و سرامیک استفاده می‌شود و این امر موجب شده است که تمیزکردن این بخش برای بسیاری از افراد سخت و چالش‌برانگیز باشد. وجود رطوبت زیاد در حمام خانه باعث می‌شود که میان کاشی‌ها و همچنین خود کاشی‌ها در مرور زمان به رنگ زرد تبدیل شوند و شما می‌خواهید چه کاشی و سرامیک حمام خود مانند روز اول سفید و براق باشد به همین منظور می‌توانید که با استفاده از وایتکس و با استفاده از یک برس می‌توانید که تمیزکردن این بخش از حمام را انجام بدهید. بعد از اینکه وایتکس را به روی کاشی و سرامیک ریختید با یک برس خوب و محکم آن را بکشید و بگذارید چند دقیقه روی کاشی و سرامیک بماند و سپس آن را بشویید.

چگونه کف حمام و دستشویی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن حمام  چگونه است؟ همان‌طور که اشاره شد کف حمام و دستشویی دارای رطوبت بسیار زیاد است و باعث می‌شود که باکتری و میکروب در این مکان‌ها اگر تمیز نشوند به وجود بیایند. شما باید کف حمام و دستشویی را به‌صورت منظم در فواصل زمانی مشخص تمیز کنید تا باعث نشود که باکتری در این مکان‌ها جمع شوند. کف حمام و دستشویی را با استفاده از شوینده‌هایی مانند وایتکس می‌توان تمیز کرد و با استفاده از یک برس و یا طی می‌توان که کفش آن را تمیز کرد.

اجازه بدهید چنددقیقه‌ای مواد شور گنده در کف حمام و دستشویی قرار بگیرد و سپس به شستن آن اقدام کند. همچنین اگر دارای بخارشوی هستیم می‌توانیم که با استفاده از آن راحت‌تر تمیزکردن کف حمام و دستشویی را انجام بدهید و این کار زحمت زیادی برای شما نسبت به سایر روش‌های تمیزکردن ندارد.

چگونه می‌توانیم دوش و وان حمام را تمیز کنیم؟

شما برای تمیزکردن دوش حمام خود می‌توانید از محلول‌های مخصوص این کار استفاده کنید و یا اگر می‌خواهید که به‌صورت طبیعی و با مواد گیاهی این تمیزکاری را انجام بدهید می‌توانید از سرکه استفاده کنید. شما می‌توانید که داخل یک کیسه پلاستیکی سرکه پر کنید و دوش خود را داخل آن قرار بدهید و در پلاستیک را ببندید و اجازه بدهید که یک روز در همین حالت بماند و روز بعد پلاستیک را از دوش جدا کنید و دوش خود را بشویید. همچنین شما برای تمیزکردن قطعات ریزتر دوش می‌توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

همچنین شما برای تمیزکردن وان حمام می‌توانید از یک روش بسیار ساده و مؤثر استفاده کنیم به‌طوری‌که وان حمام خود را پرازآب داغ کنید و شوینده تمیزکننده را به آن اضافه کنید و اجازه دهید چند ساعتی در همان حالت بماند و سپس آن را بشویید و با یک دستمال خشک کنید. این روش‌ها برای تمیزکردن بخش‌های مختلف حمام بسیار می‌تواند تأثیرگذار باشد و شما به‌راحتی می‌توانید با استفاده از وسایل در خانه این تمیزکاری را انجام بدهید. یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع تمیزکاری این است که برای سلامتی شما هیچ‌گونه ضرری ندارد زیرا می‌توانید از مواد طبیعی و خوراکی استفاده کنید مانند سرکه و جوش شیرین.

آموزش تمیزکردن آینه حمام

آموزش تمیزکردن آینه حمام

یکی دیگر از مکان‌هایی که در حمام همیشه کثیف است و روی آن لکه وجود دارد آینه حمام می‌باشد و دلیل این کثیفی و وجود لکه‌های آب این اصل شما بعد از هر بار دوش گرفتن باعث می‌شوید که قطرات آب‌روی آن بپاشد و زمانی که آن را تمیز نکنید باعث می‌شود که قطره‌های آب‌روی آن خشک شود و در نهایت باعث می‌شود که آینه حمام شما همیشه دارای لکه‌های آب باشد. شما برای تمیزکردن آینه حمام می‌توانید از شیشه‌پاک‌کن استفاده کنید ولی همان‌طور که گفتیم برای تمیزکردن بخش‌های مختلف حمام شما از یک روش طبیعی هم می‌توانید استفاده کنید آن هم ترکیب سرکه و آب است. این ترکیب را روی آینه بپاشید و با یک دستمال خشک و تمیز آن را تمیز کنید این روش بسیار برای تمیزکردن آینه مخصوصاً حمام بسیار تأثیرگذار است.

جمع‌بندی

تمیزکردن حمام و دستشویی یکی از کارهایی است که برای برخی از افراد همیشه یک کار سخت و بلکه چالش‌برانگیز است ولی شما با استفاده از روش‌های اصولی می‌توانید که این تمیزکاری را انجام بدهید. تمیزکردن حمام خانه می‌تواند باعث شود که از وجود میکروب و باکتری در خانه جلوگیری شود و اگر شما حمام خانی خود را تمیز نکنید باعث وجود رطوبت بیش از حد و در نتیجه تجمع باکتری شوید. شما با استفاده از روش‌هایی که گفته شد به‌راحتی می‌توانید که تمام بخش‌های مختلف حمام خود را با استفاده از حداقل دو روش‌های طبیعی و بدون استفاده از مواد شوینده صنعتی تمیزکاری را انجام بدهید تا برای سلامتی خود شما نیز در هنگام تمیزکاری ضرری نداشته باشد.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: