تمیز کردن سرویس بهداشتی با استفاده از تکنیک!

دسته بندی :وبلاگ ۲ مرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 527
تمیز کردن سرویس بهداشتی با استفاده از تکنیک!


تمیز کردن سرویس بهداشتی یکی از ضرورت‌های هر خانه است و شما باید به این موضوع بسیار دقت کنید زیرا کثیف بودن سرویس بهداشتی روی تمام خانه شما تأثیرگذار است. به دلایل تمامی این موارد سعی کردیم که در این مقاله مرحله‌به‌مرحله به شما تمیز کردن سرویس بهداشتی را آموزش دهیم تا شما همیشه سرویس بهداشتی تمیز و خوش‌بو داشته باشید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

روشویی سرویس بهداشتی (تمیز کردن سرویس بهداشتی)

روشویی سرویس بهداشتی (تمیز کردن سرویس بهداشتی)

در قدم اول باید بگوییم تا جایی که می‌توانید از مواد شیمیایی مانند اسیدها و یا جوهر نمک استفاده نکنید زیرا اگر تمیز هم کند کوتاه‌مدت است و می‌تواند در درازمدت باعث ازبین‌رفتن رنگ نیز شود. شما می‌توانید از سرکه و آبلیمو برای تمیزکردن روشویی استفاده کنید که هم در ازبین‌بردن بو تأثیر دارد و هم این که در درازمدت آسیبی به وسایل شما وارد نمی‌کند. شما می‌توانید که سرکه را در یک آب‌پاش بریزید و آن را به‌تمامی بخش‌های روشویی بزنید و چنددقیقه‌ای صبر کنید و آن را بشویید و مشاهده خواهید کرد که سرکه خاصیت ازبین‌بردن لکه‌ها و بو را دارد. شما همین کار را می‌توانید با آبلیمو هم انجام بدهید ولی آبلیمو خاصیت سفیدکنندگی بیشتری هم دارد. این مراحل و مواد را برای روشویی سرویس بهداشتی استفاده کنید و از مواد شیمیایی استفاده نکنید و تأثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

سرامیک سرویس بهداشتی

تمیز کردن سرامیک هم یکی دیگر از موارد تمیز کردن سرویس بهداشتی است. اکثر افراد برای تمیزکردن سرامیک سرویس بهداشتی از مواد شوینده شیمیایی و یا اسیدی استفاده می‌کنند که این کار در درازمدت باعث آسیب جدی به انسان می‌شود و همچنین باعث می‌شود سرامیک‌ها از بین بروند ولی اگر قصد ندارید با مواد طبیعی سرامیک سرویس بهداشتی را تمیز کنید می‌توانید از مایع ظرفشویی استفاده کنید. شما می‌توانید مایع ظرفشویی را کف سرویس بهداشتی بریزید و یا یک فرچه آن را به‌خوبی تمیز کنید و بگذارید چنددقیقه‌ای در آن حالت بماند و در آخر با آب داغ بشویید. سعی کنید بعد از اتمام کار درب و یا هواکش را باز بگذارید تا سرامیک‌ها زودتر خشک شوند و رطوبت به آن‌ها آسیب وارد نکند.

شیرآلات سرویس بهداشتی

یکی از کارهایی که باید برای تمیز کردن سرویس بهداشتی انجام دهید تمیز کردن شیرآلات است. کثیف بودن شیرآلات همیشه رابطه مستقیم با لکه آب دارد که اگر شما به‌صورت مستمر شیرآلات را تمیز نکنید باعث می‌شود لکه‌ها روی شیرآلات باقی بماند و باعث به‌وجودآمدن زنگ زدی و کدری و حتی لکه‌های سیاه‌رنگ خواهد شد. در ادامه روش‌هایی را می‌گویم که شما بتوانید به‌راحتی شیرآلات خود را برق بیندازید. همان‌طور که در بخش روشویی سرویس بهداشتی اشاره شده شما می‌توانید از آبلیمو برای تمیز شیرآلات استفاده کنید و آبلیمو را روی شیرآلات بزنید و با یک حله آن را به‌خوبی تمیز کنید و در آخر حتماً آن را خشک کنید.

در آخر اگر می‌خواهید برق در شیرآلات بماند می‌توانید از فاصله دور کمی آبلیمو روی شیرآلات بپاشید. همچنین اگر شیرآلات شما دارای لکه و می‌خواهید این لکه‌ها را از بین ببرید می‌توانید از ترکیب مایع ظرفشویی و جوش شیرین استفاده کنید. شما در قدم اول باید شیرآلات را کاملاً خشک کنید و سپس مقداری مایع ظرفشویی و جوش شیرین را مخلوط کنید و به شیرآلاتی بزنید و بگذارید ۳۰ الی ۴۰ دقیقه روی شیرآلات باقی بماند زیرا می‌تواند تأثیر بیشتری بگذارد. بعد از گذشت این زمان شیرآلات را به‌خوبی خشک کنید و از آب داغ برای تمیزکردن شیرآلات استفاده کنید.

برای خرید شیرآلات سرویس بهداشتی و موارد دیگر به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

کاشی دیوار سرویس بهداشتی

کاشی دیوار سرویس بهداشتی

برای تمیزکردن کاشی‌های دیوار استفاده از محلول خاصی پیشنهاد نمی‌شود زیرا با استفاده از حوله ساده هم می‌توان دیوارها را تمیز کرد ولی سعی کنید از هواکش استفاده کنید تا بوی رطوبت در فضا باقی نماند. اما اگر می‌خواهید با استفاده از ترکیبات طبیعی دیوار سرویس بهداشتی را تمیز کنید می‌توانید از محلول سرکه و آب استفاده کنید و این مخلوط را به دیواره‌ها بزنید و سپس با دستمال یا حوله آن را تمیز کنید. استفاده از سرکه می‌تواند در ازبین‌بردن قارچ و باکتری‌ها هم کمک کند.

سنگ توالت سرویس بهداشتی

کثیف بودن سنگ توالت سرویس بهداشتی می‌تواند باعث وجود بیماری‌های زیادی در خانه شما بشود ولی اگر تمیزکردن آن را به‌صورت مستمر و حداکثر سه روز یکبار انجام دهید می‌توانید در کاهش میکروب‌های سنگ توالت تأثیرگذار باشید. برای تمیزکردن این بخش باید از جرم‌گیر استفاده کنید و بگذارید ۳۰ الی ۴۰ دقیقه جرم‌گیر روی سنگ توالت باقی بماند و در آخر برای راحتی کار فلاش تانک را بزنید تا خودش تمیز شود. همچنین از مواد طبیعی مانند سرکه و آبلیمو هم می‌توانید استفاده کنید و برای تمیزی بهتر می‌توانید با فرچه آن را خوب تمیز کنید و در آخر با آب داغ آن را بشویید.

جمع‌بندی

تمیز کردن سرویس بهداشتی یکی از کارهای سخت ولی ضروری است زیرا اگر همه جای خانه شما هم تمیز باشد اما اگر سرویس بهداشتی کثیف باشد می‌تواند تمام زحمات شما را از بین ببرد. تمیز بودن سرویس بهداشتی نشان دهند اهمیت شما به خانه است و امروز ما سعی کردیم به‌صورت کامل آموزش تمیز کردن سرویس بهداشتی را در اختیار شما قرار دهیم تا راحت‌تر این کار را انجام بدهید.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: