جرم گیری شیرآلات اهرمی به بهترین روش!

دسته بندی :وبلاگ ۱ شهریور ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 458
جرم گیری شیرآلات اهرمی به بهترین روش!


جرم گیری شیرآلات اهرمی یکی از کارهایی است که بر خلاف تصور عموم می‌توان با استفاده از مواد طبیعی آن را انجام داد و شما برای اینکه جرم گیری را انجام بدهید نیاز به مواد شیمیایی نخواهید داشت. جرم می‌تواند درون شیرآلات و یا اینکه روی شیرآلات به وجود بیاید و می‌تواند باعث شود زیبایی و همچنین عملکرد شیرآلات مورد اختلال قرار بگیرد از جمله مواردی که می‌تواند به وجود بیاید تحت‌تأثیر قرارگرفتن فشار شیر آب و یا همچنین ازبین‌رفتن زیبایی شیرآلات همگی از مواردی است که با به‌وجودآمدن جرم ممکن است به وجود بیاید.

در ادامه همراه ما باشید تا به شما آموزش بدهیم چگونه در خانه جرم گیری شیرآلات اهرمی را انجام بدهید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

رسوب و جرم گیری شیرآلات اهرمی

رسوب و جرم گیری شیرآلات اهرمی

اگر بخواهیم به‌صورت کلی دلیل جرم و رسوب درون شیرآلات اهرمی را بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم که این اتفاق می‌تواند طی چندین سال رخ بدهد و به دلیل وجود املاح معدنی در آب تمامی این املاک به‌مرورزمان درون شیرآلات قرار گرفته و باعث می‌شود که سختی آنها زیادتر شود و اگر مقدار آن‌ها بیش از حد شود می‌تواند فشار آب را نیز دچار اختلال کند و روی آن تأثیر بگذارد.

به‌خاطر همین دلایل اکثر افراد فکر می‌کنند که جرم گیری شیرآلات کاری است که در خانه می‌توان انجام داد اما شما می‌توانید با دانستن راهکارهای جرم‌گیری شیرآلات این کار را در خانه انجام بدهید.

برای  خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

رسوب‌گیری شیرآلات اهرمی به چه شکل است؟

جرم گیری شیرآلات اهرمی به بهترین روش! ابتدا قبل از اینکه بخواهیم در مورد ازبین‌بردن رسوب‌ها صحبت کنیم باید به شما بگوییم که رسوب‌گیری شیرآلات راسان کنید در فواصل زمانی کوتاه و مشخص انجام بدهید تا سختی رسوبات بیش از حد زیاد نشود و همچنین شما می‌توانید برای تمیزکردن رسوب از مواد طبیعی مانند سرکه و جوش شیرین و یا مواد شوینده مانند مایع ظرف‌شویی استفاده کنید و همچنین هیچگاه روی شیرآلات خود را با استفاده از مواد زبر مانند اسکاچ تمیز نکنید البته که رسوبات و همچنین املاح معدنی می‌توانند زیبایی شیرآلات شما را نیز تحت‌تأثیر قرار دهد اما شما نباید به هر قیمتی آنها را تمیز کنید زیرا می‌تواند به بدنه شیرآلات آسیب وارد کند.

رسوب‌گیری شیرآلات با سرکه

در اولین قدم می‌خواهیم رسوب‌گیری شیرآلات با استفاده از سرکه را به شما عزیزان معرفی کنیم زیرا این ماده طبیعی در تمامی خانه‌ها یافت می‌شود و همچنین سرکه سفید به آبکاری شیرآلات هیچ‌گونه آسیبی را وارد نمی‌کند پس شما می‌توانید با استفاده از سرکه سفید رسوب‌گیری شیرآلات را انجام بدهید در ادامه همراه ما باشید تا به شما آموزش بدهیم.

در اولین قدم روی شیرآلات خود را با استفاده از دستمال خشک به‌خوبی تمیز کنید تا روی آن هیچ‌گونه خاک و گردوخاکی وجود نداشته باشد و در قدم بعدی درون یک ظرف نسبت مساوی سرکه و آب بریزید و این دو را مخلوط کنید تا یک محلول به دست بیاید.

بعد از آن با استفاده از یک حوله نرم می‌توانید که با قراردادن حوله درون این محلول حوله را دور شیرآلات بپیچید و روی آن محکم کنید.

بعد از گذشت حدود یک ساعت حوله را باز کنیم و متوجه خواهید شد که رسوبات نرم شده‌اند و شما می‌توانید به‌راحتی با یک دستمال خیس آن‌ها را تمیز کنید اما اگر رسوبات شما نرم نشده بودند این مرحله را تکرار کنید و مجدداً حوله را درون آب و سرکه قرار داده و به مدت چند ساعت دیگر روی شیرآلات قرار بدهید ولی مطمئن باشید با این راهکار می‌توانید به‌راحتی رسوبات را از بین ببرید.

رسوب‌گیری شیرآلات با استفاده از جوش شیرین و مایع ظرف‌شویی

رسوب‌گیری شیرآلات با استفاده از جوش شیرین و مایع ظرف‌شویی

روش دوم و ساده‌ای که برای رسوب‌گیری شیرآلات به شما می‌خواهیم معرفی کنیم استفاده از جوش شیرین و مایع ظرف‌شویی است که در تمامی خانه‌ها به‌راحتی یافت می‌شود و کار سختی ندارید در ادامه همراه ما باشید تا مرحله‌به‌مرحله این رسوب‌گیری را به شما آموزش بدهیم.

ابتدا مایع ظرف‌شویی را درون آب گرم ریخته و سپس با استفاده از یک دستمال این محلول را روی شیرآلات کشیده و سعی کنید به‌آرامی تمامی رسوبات را از بین ببرید اما اگر رسوبات شما از بین نرفت می‌توانید مقداری جوش شیرین را با آب گرم قاتى کنید تا یک مخلوط خمیری به دست بیاورید و با استفاده از مسواک می‌توانید که این مخلوط خمیری را به بخش‌هایی که رسوب وجود دارد بزنید.

بگذارید خمیر جوش شیرین چند دقیقه روی شیرآلات باقی بماند و سپس با استفاده از همان مسواک می‌توانید که روی رسوبات را تمیز کنید برای بخش‌های بسیار ریز و جزئی هم می‌توانید از نخ دندان برای رسوب‌گیری استفاده کنید.

رسوب‌زدایی قطعات داخلی شیرآلات

برای جرم گیری شیرآلات اهرمی چندین راه وجود دارد. همان‌طور که گفته شد ممکن است رسوب درون قطعات شیرآلات نیز به وجود بیاید و باعث می‌شود که فشار آب را تحت‌تأثیر خود قرار بدهد پس برای اینکه رسوب‌زدایی قطعات داخلی شیرآلات را انجام بدهید موارد زیر را مرحله‌به‌مرحله انجام بدهید.

ابتدا آب را از فلکه اصلی قطع کنید و سپس با استفاده از آچار می‌توانید که قطعات مختلف شیرآلات مانند دست و یا حتی بخش‌های توری مانند پرلاتور را از آن جدا کنید تا جایی که می‌توانید و توانایی قراردادن مجدد قطعات کنار هم را دارید قطعات را از هم جدا کنید.

بعد از آن قطعات جدا شده را می‌توانید درون سرکه سفید قرار بدهید و یا با استفاده از محلول جوش شیرین و آب گرم با استفاده از مسواک قطعات بسیار ریز را رسوب‌زدایی کنید.

بگذارید چند ساعتی در همان حالت درون محلول و مخلوط خمیری باقی بماند و بعد از گذشت چندین ساعت با تمیزکردن آنها و سپس خشک‌کردن آنها تمامی قطعات را در جای خود قرار بدهید.

جمع‌بندی

جرم گیری شیرآلات اهرمی یکی از کارهایی است که شما می‌توانید در خانه آن را انجام بدهید اما نیاز دارید که دراین‌رابطه اطلاعاتی را به دست بیاورید تا با استفاده از موادی که در آن دارید این کار را به‌راحتی انجام بدهید. به همین دلیل سر کردیم که به شما آموزش بدهیم چگونه رسوب‌گیری شیرآلات را انجام بدهید تا اگر مشکلی دررابطه‌با آن دارید بتوانید خودتان حل کنید. شما می‌توانید به‌راحتی بدنی شیرآلات و همچنین قطعات و اجزای آن را به‌راحتی رسوب‌گیری کنید و فقط کافی است که مراحل بالا را طی کنید تا متوجه زیبایی اولیه شیرآلات خود شوید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: