11 نکته که زمان خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر داشته باشید!

دسته بندی :وبلاگ ۱۴ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 357
11 نکته که زمان خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر داشته باشید!

11 نکته که زمان خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر داشته باشید! انتخاب یک چاقوی تیز شاید از نظر شما کار راحتی باشد اما با در نظر گرفتن نکته هایی که لازم است آن‌ها را بدانید می‌توانید یک چاقوی مناسب انتخاب کنید که بتواند چندین سال برای شما کار کند و از آنجایی که یک چاقوی تیز می‌تواند لوازم اصلی شما در آشپزخانه باشد. باید در هنگام انتخاب آن تمام نکاتی که نیاز است را در نظر بگیرید برای مثال شما باید چاقویی را انتخاب کنید که بعد از گذشت چند سال بتواند تیز بودن خود را حفظ کند و در ابتدای خرید تمامی چاقو‌ها می‌توانند شما را راضی کنند و تیز هستند.

همچنین فقط تیز بودن چاقو مهم نیست و ساختار و ارگونومی آن می‌تواند از عوامل تاثیرگذار روی انتخاب چاقو باشد که سعی می‌کنیم در ادامه ۱۱ نکته را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم تا شما با رعایت آن‌ها بتوانید بهترین چاقوی مناسب خود را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

11 نکته که زمان خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر داشته باشید!

11 نکته که زمان خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر داشته باشید

۱_ بررسی بخش‌های مختلف چاقوی آشپزخانه

اگر شما هم تا به حال با چاقوی با کیفیت کار کرده باشید مطمئناً تفاوت آن با چاقوهای معمولی را حس کرده‌اید و حس لذت‌بخشی که چاقوهای باکیفیت دارند را تجربه کرده‌اید. پس در این حال شما باید تمامی بخش‌های مختلف یک چاقوی با کیفیت را بدانید که اگر به دنبال یک چاقوی باکیفیت هستید بتوانید به خوبی آن را تشخیص بدهید.

برای این که بتوانید یک چاقوی با کیفیت را انتخاب کنید باید بخش های مختلف آن را بررسی کنید که این بخش‌ها عبارت‌اند از تکیه‌گاه (Bolster)، لبه‌ی چاقو (Edge)، دسته (Handle) که در هنگام انتخاب چاقو باید این بخش‌ها را به خوبی بررسی کنید.

۲_ چاقوی سرآشپز را انتخاب کنیم یا چاقوی سانتوکو

منظور از چاقوی سرآشپز و چاقوی سانتوکو تفاوت در لبه‌های این چاقوها است و در چاقوهای سرآشپز جنس لبه‌های چاقو از فولاد کامل است. به همین دلیل با توجه به ساختار آن شما اگر به دنبال یک چاقوی فولادی باشید می‌توانید چاقوی سرآشپز را انتخاب کنید.

چاقوهای سرآشپز دارای تیغ‌های ضخیم‌تر هستند. به همین دلیل دوام و کیفیت آن‌ها بیشتر است اما در چاقوهای سانتوکو جنس تیغه از فولاد کامل نیست و به همین دلیل قیمت کمتری دارد و لبه آن نازک تر است.

۳_ چاقوی دندانه‌دار انتخاب کنیم یا بدون دندانه

در زمان انتخاب چاقو شاید یکی از بحث‌هایی که همیشه پیش می‌آید انتخاب بین چاقوی دندانه‌دار یا بدون دنده است و بحث بین این که کدام بهتر است نیست و شما باید بدانید که هر کدام از آن‌ها کاربرد زمان خاص خود را دارد که در ادامه سعی می‌کنیم کاربرد هر یک را در اختیار شما قرار بدهیم.

کاربرد چاقوهای بدون دندانه

زمانی که شما برای برش و یا استفاده از چاقو نیاز به فشار دارید می‌توانید که از چاقوهای بدون دندان استفاده کنید. برای مثال برای برش پنیر و یا گرفتن پوست سیب شما می‌توانید که از چاقوهای بدون دندان استفاده کنید و به صورت کلی باید بدانید که کاربرد چاقوهای بدون دندانه از کاربرد چاقوهای با دندان بیشتر است.

کاربرد چاقوهای دندانه‌دار

در چاقوهایی که دارای دندانه هستند شما فشار کمتری وارد می کنید اما ممکن است شما نخواهید به صورت اره‌ای برش خود را انجام بدهید و کاربرد چاقوهای دندانه‌دار در هنگام برش نان و یا میوه‌هایی مانند گوجه فرنگی است که شما نمی‌خواهید آن‌ها لهب شوند و به صورت کامل و به صورت صحیح و تمیز می‌خواهید که برش خود را انجام بدهید و در چنین زمانی چاقوهای دندانه دار می‌توانند به شما کمک کنند.

۴_ نکات مربوط به دسته چاقو

در بحث خرید چاقو نکته‌ای که بسیار مهم است جنس دسته چاقو است. برای مثال امروزه اکثرا چاقوها دارای دسته‌هایی با جنس پلاستیک و یا چوب هستند که اگر به دنبال یک چاقو هستید که میکروبی نشود و از دست شما لیز نخورد می‌توانید از چاقوهایی با دسته‌های پلاستیکی استفاده کنید.

همچنین نوع ارگونومی دسته چاقو و طریقه قرار گرفتن در دست هم یکی دیگر از بحث‌های مهمی است که شما باید به آن توجه کنید اما اگر به صرف خرید چاقو با دسته چوبی رفتید باید بدانید که در هنگام شستن آن نباید با آب زیاد برخوردار است زیرا ممکن است از بین برود و بعد از گذشت مدتی ساختار اولیه خود را چوب از دست بدهد.

۵- در هنگام خرید و انتخاب چاقو چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟

در هنگام انتخاب و خرید چاقوی آشپزخانه شما باید فاکتورهای مهم را در نظر بگیرید و چاقویی که انتخاب می‌کنید باید فاکتورهایی را داشته باشد که در ادامه تمامی فاکتورها را در اختیار شما قرار می دهیم تا با بررسی آن را بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

۶- خرید چاقو به صورت تکی از سرویس چاقو بهتر است!

۶- خرید چاقو به صورت تکی از سرویس چاقو بهتر است!

 

اکثر برندها و مخصوصاً برندهای بی‌کیفیت سعی می‌کنند تا با قرار دادن یک سرویس کامل در کنار یکدیگر و قرار دادن چاقو هایی که هیچگاه شما به آن‌ها نیاز پیدا نمی‌کنید شما را جذب سرویس خود کنند. در نتیجه شما بتوانید سرویس کامل چاقو را بخرید اما باید بدانید که خرید چاقو به‌صورت تکی و کاربردی بهتر از خرید چاقو به‌صورت سرویس است؛ زیرا شما به تمامی سرویس احتیاجی نخواهید داشت و از این راه شما را جذب محصولات خود می کنند. در ادامه همراه مقاله 11” نکته که زمان خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر داشته باشید!” باشید.

۷_ اندازه چاقو یک فاکتور مهم است!

با توجه به اینکه شما در طول روز با چاقوی خود زیاد کار خواهید کرد باید بدانید که اندازه مناسب می‌تواند کار را برای شما راحت‌تر کند به‌صورت کلی اندازه یک چاقوی استاندارد بین ۱۵ تا ۲۶ سانتی متر است اما اگر می‌خواهید که میوه‌هایی مانند هندوانه و یا برش‌های بزرگ ایجاد کنید باید از چاقوهای بزرگ استفاده کنید اما باید به این نکته توجه کنید که چاقوهای با سایز استاندارد برای کارکردهای روزانه بهتر است و شما به‌‌صورت راحت‌تر می‌توانید با آن کار کنید.

۸_ قبل از خرید نیاز خود و آشپزخانه را شناسایی کنید!

شاید شما برای خرید چاقو به سراغ چندین چاقو بروید اما ابتدا باید بدانید که به چه چاقویی نیاز دارید و سپس آن را تهیه کنید برای مثال خرید یک چاقوی دندان دار و خرید یک چاقوی بدون دندان شما را می‌تواند از تمامی نیازهای که در آشپزخانه دارید بی‌نیاز کند و با خرید چاقوهای روزمره و کوچک می‌توانید که نیازهای کوچک خود را برطرف کنید. پس از خرید چاقوهای بسیار زیاد اجتناب کنید و تنها چاقوهای را بخرید که به آن‌ها نیاز دارید.

۹_ آیا سرویس چاقوی آشپزخانه بخریم؟

با توجه به اینکه سرویس‌های چاقوی آشپزخانه می‌تواند آشپزخانه شما را زیباتر نشان دهد و جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد شاید شما به سراغ خرید سرویس چاقوی آشپزخانه بروید. پس ابتدا باید مزیت‌ها و معایب آن را بدانید.

مزیت‌هایی که سرویس چاقوی آشپزخانه دارد این است که شما یک سرویس کامل را در اختیار دارید و همانطور که اکثر افراد می‌گویند شما به تمامی این چاقوها نیاز پیدا نخواهید کرد اما به‌صورت کلی سرویس‌هایی برای آشپزخانه وجود دارند که فقط موارد پرکاربرد و ضروری را در سرویس خود جای دادند. به همین دلیل شما از تمامی چاقوهای آن می‌توانید به‌صورت کامل استفاده کنید. پس انتخاب نوع سرویس چاقوی آشپزخانه اولین نکته مهمی است که می‌تواند شما را از خرید راضی نگه دارد.

اما اگر بخواهیم معایب سرویس چاقوهای آشپزخانه را بگویم باید گفت که شما با هزینه زیادی که برای سرویس چاقوی آشپزخانه می‌خواهید پرداخت کنید ممکن است از تمامی چاقو های آن استفاده نکنید. می‌توانید که چاقوها را به‌صورت تکی خریداری کنید و هم هزینه کمتری را بپردازید و همین این که فقط چاقوهای پرکاربردی که نیاز دارید را خریداری کنید.

۱۰_ چاقو را قبل از خرید در دست بگیرید!

برای خیلی از افراد این که چاقو بتواند تمامی نیازهای آن‌ها را برطرف کند یک فاکتور مهم برای خرید است و برای اینکه شما بتوانید یک چاقو را قبل از خرید تست کنید و از خرید خود مطمئن شوید سعی کنید که قبل از خرید چاقو آن را در دست بگیرید و سعی کنید آن را بررسی کنید تا بعد از خرید به مشکلی بر نخورید.

۱۱_ به ساختار و جنس ماده سازنده چاقو اهمیت بدهید!

اکثر چاقوهای با کیفیت دارای جنسی از فولاد هستند اما باید بدانید مقدار فولاد و کربن به کار رفته در آن‌ها می‌تواند دوام و مقاومت آن‌ها را تضمین کند. پس اگر به دنبال یک چاقوی باکیفیت هستید سعی کنید چاقویی را انتخاب کنید که ساختار آن از فولاد ضد زنگ و همچنین کربن زیاد باشد و چنین چاقویی می‌تواند چندین سال بدون مشکل برای شما کار کند.

برخی از چاقوها هم دارای جنسی از سرامیک هستند که باید بدانید آن‌ها قیمت پایین‌تری دارند و حتی می‌توانند عمر بیشتری داشته باشند. اصلی‌ترین مشکلی که چاقوهای سرامیکی دارند همین است و شما نمی توانید آن‌ها را در خانه تیز کنید.

جمع‌بندی

11 نکته که زمان خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر داشته باشید! انتخاب چاقویی که بتواند چندین سال بدون دردسر برای شما کار کند نیازمند نکاتی است که شما باید آن‌ها را در نظر بگیرید و با دانستن فاکتورهای مهم یک خرید لذت بخش داشته باشید و از چاقوی که در دست دارید لذت ببرید. سعی کردیم تمامی نکات و فاکتورهایی که در هنگام خرید و انتخاب چاقوی آشپزخانه باید در نظر بگیرید را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم و با دانستن این نکات و فاکتورها مطمئناً شما یک خرید مناسب خواهید داشت.

منبع: Consumer Reports

5/5 - (1 امتیاز)
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: