خطر وجود سرب در شیرآلات غیراستاندارد!

دسته بندی :وبلاگ ۶ شهریور ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 266
خطر وجود سرب در شیرآلات غیراستاندارد!

خطر وجود سرب در شیرآلات غیراستاندارد یکی از خطراتی است که شما باید با آن آشنا شوید و عوامل تأثیرگذار روی قیمت یکی از دلایل وجود سرب در شیرآلات است. عوامل و دلایل مختلف دیگری نیز روی قیمت شیرآلات تأثیرگذار است که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم و عواملی که برای سلامتی بدن انسان هم مضر است را به شما معرفی می‌کنیم. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

جنس شیرآلات و تأثیر آن روی بدن انسان

جنس شیرآلات و تأثیر آن روی بدن انسان

عواملی که می‌تواند شیر استاندارد و غیراستاندارد را مشخص کند دلایل و ویژگی‌های مختلفی مانند وزن شیرآلات است که گاهی این وزن می‌تواند با استفاده از آلیاژهای مضر مانند سرب بالا برود و همین امر موجب می‌شود شما احساس کنید در حال خرید شیرآلات باکیفیت و سنگین هستید اما باید بدانید که تمامی آلیاژهای غیراستاندارد تأثیر مستقیم روی بدن و سلامتی انسان دارد.

گاهی اوقات شما باید بدانید که وجود آلیاژ بیش از حد می‌تواند تأثیر بد روی بدن شما بگذارد برای مثال آلیاژ سرب در شیرآلات نباید بیشتر از ۲ درصد باشد زیرا اگر بیشتر از آن باشد با آب گرم حل شده و وارد بدن انسان می‌شود که می‌تواند در درازمدت باعث بیماری‌ها و خطرات زیادی برای انسان شود.

درگذشته شیرآلات باکیفیت ایرانی و یا چینی وجود داشت که درون آنها آلیاژ سرب زیاد استفاده می‌شد تا وزن شیرآلات بالا برود ولی اطلاعات کافی وجود نداشت اما امروزه اگر به دنبال خرید شیرآلات هستید باید ابتدا تمامی راهنمایی‌های ممکن را مشاهده کنید و سپس با داشتن اطلاعات کافی خرید خود را انجام بدهید.

برای  خرید شیرآلات استاندارد می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

چگونه خطر وجود سرب در شیرآلات غیراستاندارد را شناسایی کنیم؟

چگونه خطر وجود سرب در شیرآلات غیراستاندارد را شناسایی کنیم؟

شیرآلاتی که دارای سر به بیش از اندازه باشند ابتدا روی بدنه خود تأثیرگذار هستند و در درازمدت شما می‌توانید مشاهده کنید که بدنه شیرآلات شما ترک برمی‌دارد و با برخوردهای ساده آبکاری آن از بین می‌رود و باعث می‌شود که بدنه آن ترک بخورد. دلیل این اتفاق این است که سر با آب قاتى می‌شود و در نتیجه باعث به‌وجودآمدن ترک و ازبین‌رفتن بدنی شیرآلات می‌شود.

تمامی ابزارهایی که امروز ساخته می‌شود و برای راحتی بیشتر انسان در طول زندگی ساخته می‌شود باید دارای یک سری ویژگی‌ها و استانداردهای باشد که در آن استانداردها وجود نداشت شما باید از خرید این جنس‌ها خودداری کنید.

اما امروزه به دلیل طراحی‌های متنوع و پایین بودن قیمت‌ها شاید شما وسوسه شوید که به سراغ خرید شیرآلات ارزان‌قیمت به روید اما باید بدانید که به‌غیراز طول عمر کوتاه‌مدت در درازمدت می‌تواند روی سلامتی شما تأثیر بسیار مستقیم و خطرناک بگذارد پس اگر شما به دنبال خرید هر نوع ابزاری هستید مخصوصاً ابزارآلات بهداشتی که می‌تواند روی شما و سلامتی شما تأثیرگذار باشد دقت کافی کنید و از خرید اجناس غیراستاندارد و بی‌کیفیت اجتناب کنید.

زمانی که در مورد استاندارد بودن شیرآلات صحبت می‌کنیم در واقع منظور ما این است که توسط تمامی ارگان‌های مختلف که باید نظارت انجام شود نظارت به‌صورت صحیح انجام می‌شود و به همین دلیل حتی اگر مهر استاندارد روی آنها قرار داشته باشد شما به‌راحتی می‌توانید که خرید خود را با خیال راحت انجام بدهید حتی اگر شیرآلات دارای برند معروف نباشد.

یکی از آزمایش‌هایی که همیشه روی شیرآلات انجام می‌شود و یکی از اصلی‌ترین معیارهای شیرآلات استاندارد و باکیفیت است عدم تأثیر آب‌روی بدن شیرآلات است زیرا نباید آب‌روی بدنه و همچنین بخش‌های مختلف شیرآلات تأثیرگذار باشد و آب به‌خاطر بر خود با بدنه شیرآلات نباید که مزه و رنگ آن عوض شود زیرا اگر این اتفاق بیفتد نشان‌دهنده این است که شیرآلات شما کیفیت و استاندارد لازم را ندارد.

اگر بخواهیم به‌صورت کلی بگوییم طبق گفته کارشناسان باید مقدار آلیاژ عمده در شیرآلات مس باشد که مقدار آن باید ۵۸ تا ۶۰ درصد شیرآلات باشد و مقدار باقیمانده آن باید از آلیاژ برنج و روی باشد.

همچنین همان‌طور که گفته شد میزان وجود سرب در آلیاژ شیرآلات نباید بیشتر از ۲ درصد باشد زیرا می‌تواند تأثیر بسیار خطرناک و منفی روی سلامتی و بدن انسان بگذارد.

جمع‌بندی

خطر وجود سرب در شیرآلات غیراستاندارد یکی از خطراتی است که شما باید با آن آشنایی پیدا کنید زیرا به دلیل نداشتن اطلاعات کافی باعث می‌شود که به‌سلامتی خودتان آسیب وارد کنید اما اگر در این زمینه اطلاعات کافی را داشته باشید می‌توانید که با خرید شیرآلات باکیفیت هم از اجناس بهتر استفاده کنید و همین که باعث ازبین‌رفتن سلامتی خودتان شوید.

سایت شیرآلات را از نظر به آلیاژ مس و سرب بررسی کنید تا شما با را آشنا شوید امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: