راهنمای خرید شیرآلات | اولین انتخاب بهترین انتخاب!

دسته بندی :وبلاگ ۱۷ مهر ۱۴۰۱ مرتضی عبدالرزاقیان 482
راهنمای خرید شیرآلات اولین انتخاب بهترین انتخاب شما

راهنمای خرید شیرآلات می‌تواند باعث شود شما در آینده به مشکل نخورید؛ زیرا امروز انتخاب شیرآلات باکیفیت کار سختی است و شما با داشتن یک راهنمای دقیق می‌توانید که انتخاب مناسب خودتان را به‌راحتی انجام بدهید. از نظر برخی از افراد خرید شیرآلات باکیفیت می‌تواند کار سختی باشد؛ زیرا اگر انتخاب به‌درستی انجام نشود می‌تواند برای آنها مشکلات زیادی را در آینده به وجود بیاورد و آنها مجبور به تعویض و یا تعمیر شیرآلات خود شوند. برای همه شما این سؤال پیش‌آمده که بهترین نوع شیرآلات برای شما کدام است و آیا بهترین برندهای شیرآلات کدام هستند؟ برای اینکه بتوانید به پاسخ این سؤال‌ها برسید پس در ادامه با شیرآلات تهران همراه باشید تا یک راهنمای کامل و جامع را در مورد راهنمای خرید شیرآلات در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

راهنمای خرید شیرآلات با کیفیت و استاندارد

راهنمای خرید شیرآلات با کیفیت و استاندارد

امروز شیرآلات یکی از بخش‌های مهم زیبایی هر خانه هستند پس برای اینکه بتوانید زیبایی مناسب را به خانه خود بیاورید به‌غیراز کیفیت باید به‌ظاهر و جذابیت آن هم دقت کنید. اما شما برای انتخاب شیرآلات مناسب و باکیفیت فقط باید به چند نکته ساده دقت کنید پس در ادامه مقاله سعی داریم یک چک‌لیست کامل با فاکتورهای مهم را برای شما عزیزان فراهم کنیم تا شما با تکیه به این چک‌لیست به‌راحتی بتوانید انتخاب مناسب خود را داشته باشید و در آینده به هیچ‌گونه مشکلی برخورد نکنید.

عوامل مختلفی روی شیرآلات تأثیرگذار هستند که آنها را باکیفیت و با استانداردهای جهانی همسو می‌کند که برخی از آنها عبارت‌اند از قیمت شیرآلات، نوع آبکاری، زیبایی، دوام و جنس شیرآلات و همچنین گارانتی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار روی شیرآلات هستند که شما باید به همگی آنها دقت کنید. همان‌طور که گفته شد سعی داریم در این مقاله یک چک‌لیست کامل با اصلی‌ترین فاکتورهای خرید شیرآلات که شما باید حتماً آنها را رعایت کنید را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

۱_ ظاهر و زیبایی

مطمئناً این‌همه سعی دارند که یک‌خانه خاص و زیبا داشته باشند و اگر شما هم می‌خواهید؛ مانند بقیه افراد کس شیرآلات معمولی استفاده می‌کنند استفاده نکنید و شیرآلات خود را طوری انتخاب کنید که روی زیبایی خانه شما تأثیرگذار باشد پس به سراغ شیرآلات خاص و لوکس بروید.

یکی از عوامل تأثیرگذار روی شیرآلات باکیفیت و لوکس این است که آنها توسط استانداردهای جهانی تست می‌شوند پس مطمئن باشید شیرآلاتی را که می‌خرید تست‌های جهانی را پشت سر گذاشته باشد.

حتی اگر از متخصصان این زمینه نباشید شما می‌توانید که شیرآلات خود را زیر نور مستقیم قرار بدهید و کیفیت آبکاری آن را به‌صورت چشمی مشاهده کنید و در این لحظه نباید هیچ‌گونه موج و ناصافی روی آبکاری شیرآلات به چشم بیاید و اگر این‌چنین بود شیرآلات شما از استاندارد و کیفیت خوبی برخوردار نیست.

۲_ قیمت شیرآلات

امروز به دلیل رقابت زیاد در بازار برخی از افراد سعی می‌کنند که شیرآلات بی‌کیفیت را با قیمت ارزان‌تر به مشتری‌ها بفروشند ولی شاید شما هم وسوسه شوید که از این شیرآلات استفاده کنید؛ اما باید بدانید که در ادامه به مشکل برخواهید خورد و باید هزینه کنید و آنها را تعمیر و یا تعویض کنید.

شما برای خرید یک است باکیفیت استانداردهای مناسب را هم داشته باشد می‌توانید متوسط دو میلیون تومان را در نظر بگیرید و با این قیمت شما می‌توانید یک شیرآلات کامل و باکیفیت و با استاندارد را به‌صورت معمولی در اختیار داشته باشید.

نکته مهمی که باید بدانید این است که شیرآلات ارزان‌قیمت بیشتر گارانتی‌های معتبر ندارند و بعد از اینکه شیرآلات به مشکل برخورد کرد شما هم به مشکل خواهد خورد و باید هزینه‌های زیادی را انجام بدهید تا آنها را تعمیر و یا تعویض و پس از شیرآلات باکیفیت و ارزان‌قیمت استفاده نکنید و شیرآلات خود را از مراکز معتبر خریداری کنید.

 ۳_ جنس شیرآلات باکیفیت (راهنمای خرید شیرآلات)

استفاده از آلیاژهای استاندارد در شیرآلات باکیفیت بسیار مهم است و شما باید مطمئن شوید شیرآلاتی را که می‌خرید به‌صورت استاندارد از آلیاژهای مناسب استفاده شده باشد. آلیاژ اصلی استفاده شده در تمامی شیرآلات استاندارد باید برنج باشد که حدود ۶۰ درصد آن را آلیاژ برنج و مابقی آن را روی و سایر آلیاژها تشکیل می‌دهند.

همچنین سرب موجود در آلیاژ شیرآلات نباید بیشتر از ۲.۵ درصد باشد؛ زیرا برای بدن انسان مضر است.

علاوه بر قطعه‌هایی که به‌صورت چشم دیده می‌شوند و در ظاهر شیرآلات وجود دارند تمامی قطعه‌های ریز که درون شیرآلات وجود دارند نیز باید با بهترین کیفیت ساخته شده باشند تا در آینده به مشکل نخورد و به دلیل برخورد مستقیم با آب و سایر مواد معدنی نباید به مشکل و خرابی بخورند.

۴_ کاربرد آسان

امروزه دسته‌های مختلفی برای شیرآلات وجود دارد که هم برای زیبایی و هم برای سهولت استفاده بسیار کاربرد دارند. شما هم باید به سراغ خرید شیرآلات بروید که استفاده از آنها راحت است و دیگر نباید از شیرآلات قدیمی که از اهرم استفاده می‌شد استفاده کنید. به دلیل اینکه برخی از افراد از شیرآلات برای شستشوی ظروف استفاده می‌کنند و وقت زیادی را در کنار آن هستند خسته نشدن در کنار کارکردن می‌تواند یکی از ویژگی‌های شیرآلات باکیفیت و استاندارد باشد.

برای  خرید شیرآلات راسان می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

۵_ دوام شیرآلات استاندارد

شیرآلات استاندارد و باکیفیت درون قطعات خود قطعه‌هایی دارند که باعث می‌شود عمر آنها بسیار زیاد شود و در طول درازمدت آب چکه نکند و سایر مشکلات برای شیرآلات و شما به وجود نیاید. برای مثال یکی از قطعاتی که درون تمامی شیرآلات باکیفیت و استاندارد باید وجود داشته باشد تا عمر و دوام و همچنین ماندگاری شیرآلات را بالا ببرد کارتریج سرامیکی است و شما هم باید مطمئن شوید که درون شیرآلات شما از این قطعه استفاده شده است.

۶_ مصرف بهینه آب بدون کاهش فشار

به دلیل اینکه امروز کم‌آبی یک معضل بسیار بزرگ در جهان و همچنین در کشور ما است استفاده از شیرآلاتی که می‌توانند مصرف آب را بدون کم‌کردن فشار آب کاهش بدهد حتماً پیشنهاد می‌شود.

 یکی از قطعاتی که می‌تواند تا حدود ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و همچنین باعث می‌شود فشار آن کاهش پیدا نکند استفاده از پرلاتور در شیرآلات است که امروزه به دلیل دلایلی که گفته شد استفاده از این قطعه در شیرآلات استاندارد اجباری است. پس شما هم مطمئن شوید که درون شیرآلات شما از این قطعه استفاده شده است که هزینه کمتر و همچنین مصرف آب کمتر را برای خود به ارمغان بیاورید.

۷_ ارتفاع علمک شیرآلات استاندارد (راهنمای خرید شیرآلات)

۷_ ارتفاع علمک شیرآلات استاندارد (راهنمای خرید شیرآلات)

امروزه به دلیل اینکه شیرآلات برای هر نقاط مختلف خانه فرق دارد شما هم باید دقت کنید که می‌خواهید شیرآلات خود را در کجای خانه استفاده کنید. برای مثال اگر شما می‌خواهید که شیرآلات را برای ظرف‌شویی و سینک خودش استفاده کنید باید بدانید که ارتفاع آن باید بلند و مناسب باشد تا شما بتوانید تمامی ظروف بزرگ خود را نیز درون آن شستشو دهید و همچنین دامنه حرکت آن باید طوری باشد که شما بتوانید اگر از سینک‌های دوقلو استفاده می‌کنید بتوانید علامت را به بخش‌های مختلف به چرخانید.

اگر بخواهیم به سؤال دیگری را هم بزنیم تا شما مطمئن شوید که چگونه باید ارتفاع و دسترسی شیرآلات را انتخاب کنید می‌توانیم به عمق سینک شارژ کنیم که اگر نقص اینکه شما زیاد است باید از شیرآلات با ارتفاع زیاد استفاده کنید و اگر سینک شما ارتفاع کمتری دارد باید از شیرآلات با ارتفاع علمک کوتاه‌تر انتخاب کنید تا آب را به خارج از سینک پرتاب نکند.

۸_ نوع آبکاری و رنگ شیرآلات باکیفیت

آبکاری و رنگ شیرآلات کی از بخش‌های مهمی است که امروزه افراد به دلیل اینکه می‌خواهند ظاهر و جذابیت خانه خود را بیشتر کنند به سراغ آن می‌روند و سایت دارند که رنگ شیرآلات خود را هماهنگ با دکوراسیون خانه خود انتخاب کنند. امروزه به دلیل روش‌های مختلف تولید شیرآلات تنوع رنگ آنها و همچنین آبکاری آنها بسیار زیاد است که اگر بخواهیم به اصلی‌ترین نوع آبکاری‌ها اشاره کنیم باید به مواردی همچون کروم، نیکل، برنز اشاره کنیم.

هرکدام از رنگ‌ها و آبکاری‌های مربوط به شیرآلات ویژگی‌ها و معایب خاص خود را دارند که شما باتوجه‌به کاربرد آن می‌توانید آنها را انتخاب کنید تا بهترین بهره را از آنها ببرید برای مثال اگر می‌خواهید که از شیرآلات لوکس استفاده کنید می‌توانید به سراغ خرید شیرآلات با رنگ و آبکاری طلایی بروید.

۹_ گارانتی و ضمانت شیرآلات استاندارد

یکی از مواردی که در هنگام خرید شیرآلات باید توجه ویژه‌ای به آن کنید گارانتی و خدمات پس از فروش است. هنگامی که به سراغ خرید شیرآلات می‌روید حتماً باید از فروشنده گارانتی معتبر را به همراه تاریخ و همچنین امضا دریافت کنید و اگر از مراکز معتبر خرید خود را انجام می‌دهید حتماً زمانتان را تضمین کنید و مطمئن شوید که ضمانت آن به‌صورت مدت‌زمان مشخصی می‌تواند برای شما مناسب باشد.

۱۰_ نصب سریع و آسان در شیرآلات باکیفیت

یکی از مواردی که مخصوصاً برای تأسیس کار آن بسیار مهم است قابلیت نصب آسان شیرآلات است‌. تاکنون حتماً برای شما هم پیش‌آمده که در هنگام تعمیر و نصب شیرآلات با تعداد زیادی پیچ‌ومهره روبرو شده‌اید و نتوانسته آنها را خودتان نصب و وصل کنید. پس در نتیجه شما باید به سراغ خرید شیرآلات بروید که قابلیت نصب آسان را دارند و در این نوع از نصب شما دیگر با پیچ‌ومهره‌های زیادی سرکار ندارید.

در این شیرآلات به‌جای استفاده از پیچ‌ومهره از قطعه‌ای بزرگ مانند واشر استفاده شده است که شما بدون استفاده از ابزار و فقط پس می‌توانید آن را در محل خود محکم کنید و دیگر نیاز به ابزار و سایر سختی‌ها ندارید.

۱۱_شناخت انواع شیرآلات (راهنمای خرید شیرآلات)

همان‌طور که گفته شد طراحی در تولید شیرآلات بسیار زیاد شده است و شما هنگامی که به سراغ خرید شیرآلات می‌روید باید بدانید که تنوع آنها چگونه است و چه نوع شیرآلات می‌تواند برای شما مناسب باشد. انواع مختلف شیرآلات عبارت‌اند از شیرآلات اهرمی، کلاسیک، چشمی، پدالی، هوشمند، دیجیتال که هرکدام از این شیرآلات کاربردهای خاص خود را دارند.

همچنین شما باید بدانید که شیرآلات امروزه به‌صورت توکار و روکار نصب می‌شوند که می‌تواند برای محلی که از آن استفاده می‌کنید مناسب باشد برای مثال اگر آشپزخانه شما کوچک است می‌توانید از شیرآلات توکار استفاده کنید که فضای کمتری را می‌گیرد.

جمع‌بندی

خرید شیرآلات باکیفیت و استاندارد می‌تواند خیال شما را از جهات مختلف راحت کند و شما در آینده‌ای نه‌چندان دور بعد از خرید شیرآلات به مشکلات خاص بعد از آن برخورد نکنید. ما در این مقاله کامل به راهنمای خرید شیرآلات پرداختیم. سعی کردیم به شما اصلی‌ترین فاکتورهایی که در هنگام خرید شیرآلات باید به آن توجه کنید را به شما بگوییم تا شما با درنظرداشتن این فاکتور را بهترین و معتبرترین خرید خود و همچنین مناسب‌ترین خرید خود را انجام دهید.

اگر شیرآلاتی که قصد انتخاب آن را دارید این فاکتورها را داشته باشد می‌توانید مطمئن شوید که یک انتخاب مناسب را داشته‌اید؛ ولی اگر شما به سراغ خرید شیرآلات ارزان‌قیمت و باکیفیت بروید می‌تواند برای شما مشکل‌ساز شود. در نتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این فاکتورها برای خرید شیرآلات خود استفاده کنید و آنها را رعایت کنید تا بتوانید یک خرید لذت‌بخش و طولانی‌مدت را در اختیار داشته باشید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
مرتضی عبدالرزاقیان

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: