راه های کاهش مصرف آب چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۶ تیر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 287
راه های کاهش مصرف آب چیست؟


راه های کاهش مصرف آب  چیست؟ همه ما می‌دانیم که ایران در یک منطقه خشک در آسیا قرار گرفته و به همین دلیل احتمال خشکسالی در ایران نسبت به سایر کشورها بیشتر است و ما تنها راهی که برای جلوگیری از خشکسالی داریم صرفه‌جویی در مصرف آب است. روش‌های مختلفی توسط کارشناسان برای صرفه‌جویی در مصرف آب پیشنهاد شده است که امروز تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم امیدواریم که شما با استفاده از این راه‌ها در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

روش اول از راه های کاهش مصرف آب

روش اول از راه های کاهش مصرف آب

آب را هنگام شست‌وشو همیشه باز نگذارید!

اکثر افراد زمانی که در حمام هستند و یا در حال شستن ظرف هستند آب را باز می‌گذارند ولی هرگز این کار را نکنید. برای مثال شما می‌توانید برای مصرف آب شخصی از آب‌معدنی استفاده کنید که هم از نظر سلامت بهتر است و هم در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود. همچنین شما باید بدانید که هر دو دقیقه حمام با آب‌باز دو گالن آب را از بین می‌برد پس باید به این نکته هم توجه کنید.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

کم‌کردن فشار آب در هنگام حمام

مطمئناً در هر خانه حمام بیشترین سهم از آب را دارد و ما باید با حمام هوشمندانه در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم. اگر بخواهیم یک مثال جامعه را بزنیم اکثر افراد مخصوصاً در فصل زمستان آب حمام را بازمی‌گذارند تا حمام گرم شود ولی این کار به‌صورت کلی اشتباه است اما شما می‌توانید حداقل زیر آن آب یک ساعت را قرار بدهید تا آب به هدر نرود. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند به شما بسیار کمک کند استفاده از سر دوش‌های کاهش‌دهنده مصرف آب است و همچنین کم‌کردن زمان حمام روش‌هایی است می‌تواند ازبین‌رفتن آب جلوگیری کند.

شما با رعایت تمامی مواردی که گفته شد هم می‌توانید در مصرف آب جلوگیری کنید و هم می‌توانید هزینه قبض آب منزل خود را کاهش بدهید پس به‌تمامی این نکات توجه کنید. شما می‌توانید با یک حساب و کتاب ساده مشاهده کنید که استفاده از آب‌معدنی برای خانه هزینه کمتری نسبت به پرداخت قبض آب دارد.

برای سیفون از تنظیم‌کننده استفاده کنید.

امروزه در همه خانه‌ها سیفون وجود دارد ولی نکته‌ای که باید بدانید این است که در مرور زمان این سیفون‌ها فرسوده می‌شوند و اکثر آن‌ها نشتی آب دارند و شما برای حل مشکل باید از تنظیم‌کننده برای سیفون استفاده کنید. شما به همین راحتی می‌توانید که از هدررفتن زیاد آب جلوگیری کنید.

آبیاری گیاهان را کنترل کنید.

آبیاری گیاهان را کنترل کنید.

یکی از نکاتی که اکثر افراد به آن دقت نمی‌کنند انتخاب گل‌وگیاه برای خانه است. شما برای خانه خود باید گل‌وگیاهی را انتخاب کنید که با منطقه شما هماهنگی داشته باشد و با بوم شما سازگار باشد. برای مثال شما در شهر تهران باید از گیاهانی استفاده کنید که در مقابل کم‌آبی مقاومت داشته باشند و به همین راحتی می‌توانید در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. برای گیاهان از مالچ استفاده کنید زیرا می‌تواند رطوبت خاک را نگه دارد و به دیرتر خشک‌شدن خاک گیاه کمک کند. همچنین زمان آبیاری گیاهان مهم است برای مثال شما می‌توانید که آبیاری گیاهان را در صبح انجام بدهید زیرا آب خنک‌تر است و تبخیر آب دیرتر اتفاق می‌افتد.

در هنگام آشپزی هم می‌توانید صرفه‌جویی کنید!

در هر دقیقه کشیدن آب ظرف‌شویی باز است یک گالن آب از بین می‌رود به همین دلیل شما هنگام شستن ظرف‌وظروف و آشپزی و همچنین کارهایی مثل شستن میوه و سبزی‌ها می‌توانید که آب را ببندید زیرا باز بودن آب می‌تواند هدررفتن آب را در پی داشته باشد ولی شما با بستن شیر آب می‌توانید که صرفه‌جویی را انجام بدهید. سعی کنید قبل از باز کردن آب برای شستشو ظروف و یا سبزی‌ها و میوه‌های خود را به‌خوبی تمیز کنید و بعد از آن با یک پا را بکشی کار شما به اتمام برسد. یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام بدهید آبیاری گیاهان با استفاده از آب شستشوی میوه‌ها و سبزی‌ها است که می‌تواند برای آبیاری گیاهان بسیار مناسب باشد و یا برای مثال می‌توانید برای یخ‌زدایی گوشت و یا سبزی‌ها خود که آنها را درون آب جوش قرار می‌دهید از این آب استفاده کنید.

مصرف آب در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از راه های کاهش مصرف آب  برای ماشین لباسشویی است. ماشین لباسشویی همیشه آب زیادی را مصرف می‌کند و این موضوع ربطی به حجم لباس شما ندارد پس همیشه دقت کنید که از حجم لباس بالا در شستشو استفاده کنید تا تعداد دفعات شستشوی ماشین لباسشویی کمتر شود.

جمع‌بندی

راه های کاهش مصرف آب چیست؟ صرفه‌جویی در مصرف آب‌کار راحتی است که همگی ما می‌توانیم آن را انجام بدهیم فقط بسته به نوع زندگی هرکس است ولی این کار اصلاً سخت نیست. ما امروز مواردی را به شما گفتیم که با رعایت آنها می‌توانید تا چندین برابر در صرفه‌جویی آب کمک کنید.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: