6 تا از علت‌‌های زردشدن برگ گیاهان آپارتمانی!

دسته بندی :وبلاگ ۱۶ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 142
6 تا از علت‌‌های زردشدن برگ گیاهان آپارتمانی!

6 تا از علت‌های زردشدن برگ گیاهان آپارتمانی به شما کمک می‌کند تا علت‌های زردشدن برگ گیاهان خود را پیدا کنید و نسبت به حل مشکل اقدام کنید. در برخی از موارد علت به مشکل خوردن گیاهان مشخص است؛ اما کار زمانی سخت می‌شود که شما علت زردشدن برگ گیاهان را ندانید و در چنین شرایطی شما باید علت‌های مختلف را امتحان کنید تا گیاهتان مانند روز اول شود.

ما امروز سعی کردیم در این مقاله به علت های زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی بپردازیم و تمامی علت‌های مربوط به زردشدن برگ گیاهان را جمع‌آوری کنیم تا شما اگر با این مشکل روبرو هستید تمامی این علت‌ها را برطرف کنید و بتوانید مشکل را بررسی و نسبت به حل آن اقدام کنید پس در ادامه همراه سایت شیرآلات تهران باشید.

6 تا از علت‌‌های زردشدن برگ گیاهان آپارتمانی

6 تا از علت‌‌های زردشدن برگ گیاهان آپارتمانی

۱- نور کم

یکی از اصلی‌ترین دلایل زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی نرسیدن نور کافی به برگ گیاهان و ریشه است و برای اینکه قبل از زردشدن کامل برگ گیاهان با مشکل مقابله کنید می‌توانید اثرات اولیه آن را پیدا کنید. برای مثال ممکن است برگ‌هایی که در سمت نور هستند به‌خوبی رشد کند و برگ‌هایی که در سمت نور نیستند ممکن است زرد شوند و در چنین زمانی شما می‌توانید متوجه شوید که نور کافی به گیاه شما نمی‌رسد.

روش حل این مشکل به این صورت است که نور کافی و یکدست باید به‌تمامی برگ‌های گیاهان بتابد و اگر نور کافی به‌تمامی قسمت‌های برگ شما به‌صورت منظم تابیده نمی‌شود سعی کنید که جای گلدان خود را عوض کنید و یا اگر نور کافی در خانه شما وجود ندارد می‌توانید از نور مصنوعی استفاده کنید.

۲- سرمای هوای محیط گیاه

یکی دیگر از علت های زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی سرمای هوای محیط گیاه است. اکثر گیاهانی که در خانه نگهداری می‌شوند نیازمند آب‌وهوای معتدل هستند و اگر در مقابل سرمای زیاد قرار بگیرند رفته‌رفته ممکن است که‌برگ‌های آن‌ها رنگ خود را از دست بدهند و به رنگ زردرنگ تبدیل بشوند. پس اگر چنین مشکلی برای گیاه شما ممکن است پیش بیاید سعی کنید دمای هوا را مناسب با شرایط ایدئال گیاه نگهدار دارید.

۳- برگ گیاه پیر می‌شود!

یکی از دلایل زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی می‌شود و شما نمی‌توانید آن را کنترل کنید و بسیار طبیعیست این است که‌برگ‌های گیاه بعد از گذشت مدتی و بالارفتن سن گیاه ممکن است پیر شود. در نتیجه رنگ آن تغییر پیدا کند و به رنگ زرد تبدیل شود. شما نباید در چنین زمانی نگران شوید و می‌توانید با جداکردن برگ‌های پیر و قدیمی این مشکل را برطرف کنید.

۴- استرس و رطوبت کم‌وزیاد

شاید اصلی‌ترین مشکلی که باعث می‌شود گیاه شما تغییر رنگ در برگ‌ها داشته باشد کم زیادشدن آب آن است. شما نباید آبیاری بیش از حد را انجام دهید و یا اینکه به گیاه خود آب کافی را نرسانید. اگر گیاه شما آب زیادی داشته باشد در نتیجه رطوبت آن زیاد خواهد شد و برگ‌های آن تغییر رنگ می‌دهند. همچنین اگر گیاه شما آب کافی نداشته باشد در نتیجه نمی‌تواند آبرسانی را به برگ‌های گیاه انجام دهد و در نتیجه گیاه شما با مشکل زردشدن برگ‌ها مواجه خواهد شد.

برای آبیاری گیاهان سعی کنید یک برنامه منظم و مستمر همراه با شرایط ایده آلی که گیاه انتظار دارد را داشته باشید و در زمان مناسب آبیاری گیاهان را انجام بدهید. در ادامه همراه مقاله “6 تا از علت‌‌های زردشدن برگ گیاهان آپارتمانی” باشید.

۵- بیماری ویروسی گیاه

۵- بیماری ویروسی گیاه

ممکن است به هر علتی گیاه شما بیمار شود و ویروس و آفت در آن به وجود بیاید که در چنین زمانی شما باید قبل از اینکه تمام گیاه درگیر بیماری شود بخشی که دچار بیماری شده است را به‌سرعت جدا کنید؛ زیرا ممکن است نتوانید مشکل را حل کنید و بیماری را از بین ببرید. در نتیجه بیماری به تمام گیاه پخش می‌شود. پس سعی کنید قبل از اینکه تمام گیاه شما آلوده شود و ویروس در آن پخش بشود بخشی که بیماری وجود دارد را به‌سرعت جدا کنید.

البته شما می‌توانید با پیداکردن علت بیماری آن را از بین ببرید. برای مثال اگر بیماری گیاهی شما قارچ باشد می‌توانید از قارچ‌کش‌ها استفاده کنید و یا اگر مشکل گیاه شما آفت‌ها باشد از اسپری‌های آفت‌کش می‌توانید استفاده کنید؛ اما اگر مشکل گیاه شما زیاد باشد و نتوانید آن را حل کنید شاید شما مجبور شوید گیاه را به‌صورت کامل از خانه خود خارج کنید.

۶- کمبود مواد مغذی برای گیاه

یکی دیگر از دلایل زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی کبود مواد مغذی برای گیاه است. گیاهان مانند انسان‌ها نیاز به مواد مغذی دارند و اگر این مواد مغذی به گیاهان نور نرسد ممکن است ضعیف شوند و در نتیجه نتواند؛ مانند روزهای اول رشد کند و بعد از گذشت مدتی گیاه شما از بین خواهد رفت. علائم اولیه برای اینکه گیاه شما مواد مغذی کافی را ندارد این است که‌برگ‌های آن رنگ اولیه خود را از دست می‌دهند و رنگ برگ آن‌ها ممکن است زرد شود.

برای اینکه بتوانیم مواد مغذی را به گیاه خود برسانید ابتدا باید گونه گیاه خود را شناسایی کنید و باتوجه‌به نیازی که گیاه شما دارد بتوانید مواد مغذی را به آن برسانید. البته برخی از گیاهان حساسیت کمی دارند و بر خلاف آن برخی از گیاهان نیاز به رسیدگی زیاد دارند و شما نیاز است که تمامی مواد مغذی را به آب برسانید. پس در قدم اول سعی کنید گیاه خود را شناسایی کنید و در قدم بعدی شرایط رشد و نگهداری آن را به‌صورت کامل رعایت کنید.

جمع‌بندی

6 تا از علت‌های زردشدن برگ گیاهان آپارتمانی از اصلی‌ترین علت‌های زردشدن برگ گیاهان است که سعی کردیم در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم و شما به بررسی این علت را می‌توانید زردشدن گیاهان خود را از بین ببرید و از این اتفاق جلوگیری کنید. ما در این مقاله به علت های زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی کامل پرداختیم. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان در این مشکل کمک کنیم.

5/5 - (3 امتیاز)
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: