دلایل صدا دادن شیرآلات خانه چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۸ آبان ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 478
دلایل صدا دادن شیرآلات خانه چیست

صدا دادن شیرآلات خانه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد برای مثال وجود رسوبات در شیرآلات می‌تواند باعث صدا دادن آنها شود. به‌صورت کلی باید بگوییم که منظور ما از صدا داد شیرآلات خانه یعنی صداهای اضافی که از شیرآلات و یا از لوله‌کشی‌ها خارج می‌شود اما به‌صورت کلی شیرآلات به‌صورت طبیعی به دلیل جریان آب دارای صداهایی هستند ولی منظور ما صداهای اضافی مانند صدای سوت است پس در ادامه با شیرآلات تهران همراه باشید.

بررسی دلایل صدا دادن شیرآلات خانه

بررسی دلایل صدا دادن شیرآلات خانه

شما بعد از مدتی شاید متوجه شوید که شیرآلات مانند روزهای اول کار نمی‌کند و دارای سروصداهای اضافی است؛ ولی باید به‌صورت کلی بگوییم هر نوع صدای اضافی نشان‌دهنده یک ایراد از شیرآلات شما است که می‌تواند نشان‌دهنده خرابی قطعات و یا اینکه سایر دلایل باشد که در ادامه به‌صورت کلی آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما دلایل را به‌خوبی متوجه شوید. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث شود شیرآلات شما به سروصدای اضافی بیفتاد و صدای سوت مانند بدهد خرابی واشر لاستیکی است که در طول مدت می‌تواند سطح پلاستیکی آن از بین برود و در نتیجه باعث به‌وجودآمدن این صدا شود.

۱- بررسی لوله‌کشی آب

همان‌طور که در بالا اشاره شد ایجاد سرو صدای اضافی حتماً باید از طریق شیرآلات باشد و اشکال در لوله‌کشی آب هم می‌تواند باعث سر صدای اضافی شود. متوجه شدن صدای اضافی از طریق لوله‌کشی کار سختی نیست؛ اما کار زمانی سخت می‌شود که صدا از طریق شیرآلات به گوش برسد و شما می‌توانید مطمئن باشید و تشخیص بدهید که صدا از شیرآلات و لوله‌کشی است. وجود صدای کم و عادی در شیرآلات طبیعی است؛ اما اگر متوجه شدید که صدای از لوله‌کشی شما بیش از حد نشان‌دهنده خرابی است و اگر سریعاً آن را رفع کنید می‌تواند باعث مشکلات بزرگ‌تر و جدی‌تر شود.
تفاوت خرابی شیرآلات و لوله‌کشی در این است که شما برای تعمیر لوله‌کشی و یا تعویض آن نیاز به افراد متخصص دارید و اگر خودتان تجربه و تخصص کافی نداشته باشید نمی‌توانید این کار را انجام بدهید پس ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر لوله‌کشی آب از افراد متخصص کمک بگیرید و اگر خودتان در این زمینه تخصص ندارید این کار را انجام ندهید.

۲- خرابی کارتریج باعث صدا دادن شیرآلات خانه می‌شود.

اگر بخواهیم یکی از اصلی‌ترین قطعات شیرآلات مخصوصاً شیرآلات اهرمی را مورد بررسی و معرفی قرار بدهیم کارتریج یا مرضی شیرآلات است که وظیفه آن قطع و وصل کردن آب و همچنین تغییر دمای آب است که شما می‌توانید آب را از سردوگرم تغییر بدهید و حتی تغییر فشار آب همگی از وظایف کارتریج و یا مغزی است.
امروزه در شیرآلات استاندارد و باکیفیت از کارتریج‌های سرامیکی استفاده می‌شود که در نتیجه باعث می‌شود شما در مدت‌زمان کم نیاز به تعویض آن نداشته باشید و کارتریج‌های سرامیکی و استاندارد عمر طولانی‌مدتی دارند. اما ممکن است به هر دلیلی کارتریج شیرآلات شما خراب شود و در نتیجه این خرابی می‌تواند باعث افت فشار آب و حتی باعث صدا دادن شود؛ زیرا شما به‌صورت روزمره شیرآلات خود را باز و بسته می‌کنید و آن را به سمت چپ و راست تغییر می‌دهید و کارتریج است که این وظیفه را به عهده دارد و در نتیجه می‌تواند خراب شود و به همین دلایل شما باید از شیرآلات استاندارد و باکیفیت استفاده کنید.

چگونه مشکل صدا از خرابی کارتریج را از بین ببریم؟

همان‌طور که گفته شد سر صدا می‌تواند از طرف کارتریج باشد و دلایل مختلفی دارد شاید کارتریج شما به‌صورت صحیح و دقیق به‌صورت کامل در جای خود نشسته است و اگر تعمیر یا باز کردن قطعات را به همراه داشته است همین مشکل به وجود آمده باشد.
شما برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید ابتدا باید آب را از فلکه اصلی خود دقت کنید و سپس مغزی شیرآلات خود را خارج کنید و مطمئن شوید که در محلی که کارتریج قرار می‌گیرد هیچ‌گونه رسوبی وجود ندارد و محل آن را به‌خوبی تمیز کنید و سپس کارتریج را به‌صورت صحیح و دقیق به‌صورت مردم در جای خود قرار بدهید و مطمئن شوید که به‌خوبی در جای خود قرار گرفته است.
اگر این مراحل را طی کردید و شیر خود را در جای خود قرارداد اما باز هم سروصدای اضافی از شیرآلات شما خارج می‌شود ابتدا مطمئن شوید که ایران از طرف کارتریج است.
اگر شما مطمئن هستید که ایراد از طرف کارتریج است و آن را مجدداً در جای خود قرار دادید؛ اما مشکل حل نشد باید بدانید که شما نیاز به تعویض کارتریج دارید و به شما پیشنهاد می‌کنیم که از کارتریج‌های سرامیکی و باکیفیت استفاده کنید و برای تعویض کارتریج مانند تمیزکردن آن باید تمامی مراحل را طی کنید و سپس کارتریج جدید را با کارتریج کهنه جابه‌جا کنید.

برای  خرید شیرآلات راسان می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

۳-صدای اضافی از سیفون توالت فرنگی

وجود رسوبات اضافی و زیاد می‌تواند باعث شود که توالت فرنگی شما دچار مشکل شود و بعد از گذشت مدتی با بیشتر شدن رسوبات سروصدای اضافی و مشکلات زیادی به وجود بیاید که این دلیل می‌تواند در نتیجه باعث خرابی شود. شما برای حل مشکل می‌توانید رسوبات را به‌صورت کاملاً تمیز کنید برای این کار ابتدا شما باید قطعات توالت فرنگی را خارج کنید و محلی که رسوبات جمع شده‌اند را به‌خوبی تمیز کنید اگر در این زمینه تخصص و تجربه ندارید می‌توانید از افراد متخصص کمک بگیرید؛ زیرا کار با توالت فرنگی و تعمیر آن کمی سخت است و شما باید مطمئن باشید که تمامی قطعات را به‌خوبی باز و بسته کرده‌اید.

۴-صدای تق‌تق از لوله‌کشی (صدا دادن شیرآلات خانه)

۴-صدای تق‌تق از لوله‌کشی (صدا دادن شیرآلات خانه)

بعضی اوقات ممکن است زمانی که شما آب گرم را باز می‌کنید صدای تق‌تق رت متوجه شوید این مشکل می‌تواند به دلیل استفاده از لوله‌های پلیمری باشد و در ساختمان‌هایی که از لوله‌های پلیمری استفاده شده است این مشکل کمی رایج است و دلیل عمده آن عدم نصب صحیح لوله‌های پلیمری است.
شاید که لوله‌های پلیمری نسبت به سایر لوله‌ها برتری‌هایی داشته باشند؛ اما به دلیل این که فضای مناسب برای آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود و عایق‌بندی آن‌ها به‌خوبی انجام نمی‌شود این صدای تق‌تق به وجود می‌آید. زمانی که آب گرم در این لوله‌ها جریان پیدا می‌کند انبساط این لوله‌ها و فضای کم باعث می‌شود که این سروصدای اضافی به وجود بیاید.

۵-صدای اضافی از شیرآلات زمانی که بسته هستند.

ممکن است زمانی شما تمام شیرآلات خود را بسته‌اید؛ ولی ناگهان صداهایی اضافی به گوشتان برسد و دلیل این صدا می‌تواند از طرف پکیج یا آب‌گرم‌کن شما باشد.
رسوبات آب بسیار زیاد هستند و در برخی از مناطق این رسوبات حتی بیشتر هم می‌شوند و در نتیجه ماندن این رسوبات می‌تواند باعث شود زمانی مه هوا عبور می‌کند صدایی ناگهانی و اضافی ایجاد شود و شما احساس کنید که صدا از طرف لوله‌کشی یا شیرآلات است.
برای حل مشکل شما باید سریعاً رسوبات را تمیز کنید و آن هارا از بین ببرید که برای این مار شما باید از نمایندگی‌ها درخواست متخصص بدهید و سعی نکنید خودتان این کار را انجام بدهید؛ زیرا ممکن است باعث به‌وجودآمدن مشکلات دیگری شوید.

جمع‌بندی

صدا دادن شیرآلات خانه یکی از نگرانی‌هایی است که شاید برای همه پیش‌آمده باشد و شما بدون دانستن دلیل باعث مشکلات و هزینه‌های زیادی شوید.
شما باید ابتدا دلیل اصلی صدا را متوجه شوید که امروز ما تمامی دلایل را به شما گفتیم و شما با بررسی دلایل می‌توانید مشکل را خودتان یا متخصصان حل کنند.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: