علت سفت شدن شیر اهرمی چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 221
علت سفت شدن شیر اهرمی چیست؟


علت سفت شدن شیر اهرمی چیست؟ سفت شدن شیر اهرمی یکی از مشکلاتی است که می‌تواند در این‌گونه شیرها به وجود بیاید. زمانی که این مشکل به وجود می‌آید باز و بسته کردن دسته شیرهای اهرمی کمی با مشکل مواجه می‌شود و باعث می‌شود که دسته‌های شیرهای اهرمی سفت شود. اگر بخواهیم دلایل این اتفاق و نام ببرید می‌توانیم به مواردی همچون سفت شدن مهره کارتریج، گرفتن رسوب و یا خراب‌شدن کارتریج و یا اینکه مشکل در تراشکاری این قطعات اشاره کرد. شما به‌راحتی می‌توانید این مشکل را در منزل با کمی حوصله حل کنید و در ادامه روش‌های حل مشکل را به شما آموزش می‌دهیم. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

دلیل سفت شدن شیر اهرمی

دلیل سفت شدن شیر اهرمی

اگر بخواهیم به دلایل سفت شدن شیر اهرمی اشاره کنیم در بالا موارد را ذکر کردیم اما بیش از حد سفت شدن مهره کارتریج می‌تواند دلیل عمده سفت شدن شیر اهرمی باشد و شما می‌توانید با استفاده از ابزار مخصوص این کار پیچ آن را شل‌تر کنید و تنظیمات مربوط به آن را انجام بدهید تا کمی شل‌تر شود و در نتیجه باعث این شود که سفت شدن شیر اهرمی از بین برود.

شما اگر زمانی که علت سفت شدن شیر اهرمی را بدانید و متوجه مشکل باشید این امکان را دارید که در منزل بتوانیم شکل مربوط به شیر اهرم را حل کنید و سفتی آن را از بین ببرید. اگر بخواهیم به‌صورت کلی بار دیگر دلایل سفت شدن شیر اهرم را بگوییم دلایل اصلی این اتفاق مواردی همچون سفت بودن مهره کارتریج، وجود رسوب در کارتریج، وجود ذرات اضافی در کارتریج که باعث گرفتگی می‌شود، خرابی کارتریج و مشکلات مربوط به تراشکاری در بخش‌های مختلف شیرآلات اهرمی اشاره کرد.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

اگر مهره کارتریج بیش از حد سفت بود چه کنیم؟

اگر که دسته مربوط به شیرآلات اهرمی شما به‌سختی باز و بسته می‌شود و خشکی خاصی در آن وجود دارد می‌تواند مشکل سفت بودن بیش از حد مهره کارتریج باشد. اگر زمانی که می‌خواهید دسته شیرآلات را باز کنید با مشکل مواجه هستید و سفت است دلیل آن چیزی جز بیش از حد سفت بودن مهره کارتریج نیست. اما باید به این نکته توجه کنید که زمانی که می‌خواهید مهره را کمی شل‌تر کنیم باید به حدی شل شود که باعث شلی بیش از حد و در نتیجه هرز شدن آن بشود. برای تعمیر ابتدا سعی کنید که فلکه اصلی شیر آب را ببندید و نشانگر مربوط به آب سردوگرم را از محفظه آن بیرون بیاوری تا بتوانید به بخش مغزی پیچ دسترسی داشته باشید و در ادامه با استفاده از آچار مربوط به‌اندازه پیچ آن را می‌توانید باز و بسته کنید. در نتیجه شما می‌توانید که سفتی و شلی آن را تعیین کنید تا به حد استاندارد خود برسد و در آخر تمامی قطعات را در جای خود قرار داده و آنها را سفت کنید.

چرا مهره کارتریج باعث سفت شدن شیرآلات اهرمی می‌شود؟

چرا مهره کارتریج باعث سفت شدن شیرآلات اهرمی می‌شود؟

در واقع کارتریج دارای دو بخش مجزا است که بر روی یکدیگر آب‌بندی شده‌اند و دو مجرای خروجی دارد که آب سردوگرم از آن خارج می‌شود. شما با چرخاندن دسته شیرآلات می‌توانید که گرم و سرد بودن آن را تعیین کنید و به هر سمت که بکشید می‌توانید جریان آب را تغییر بدهید و به همین دلیل تعیین کردن دمای آب توسط دسته مربوط به شیرآلات انجام می‌شود و شما می‌توانید به‌راحتی آن را تنظیم کنید.

اگر مشکل شما سفت شدن شیرآب است و می‌خواهید بدانید که علت سفت شدن شیر آب چیست حتما مقاله مورد نظر را مظالعه کنید.

مهره کارتریج چه نقشی را در شیرآلات دارد؟

مهره کارتریج قطعه‌ای است که باعث سفت شدن کارتریج بر روی شیرآلات شود و می‌تواند یکی از دلایل سفت شدن شیر اهرمی باشد.این قطعه می‌تواند سفت بودن و شل بودن دسته مربوط به شیرآلات را تعیین کند و شما باید به‌صورت استاندارد سفت بودن و شل بودن آن را تنظیم کنید. اگر مهره کارتریج بیش از حد سفت باشد می‌تواند باعث سفت شدن دسته شیرآلات اهرمی به شود و اگر بیش از حد شل باشد می‌تواند باعث هرز شدن آن بشود.

وجود رسوب در کارتریج

یکی از دلایل سفت شدن شیر اهرمی وجود رسوب است. به دلیل برخورد زیاد مهره کارتریج با آب می‌تواند باعث رسوب گرفتگی در این قسمت شود. رسوب‌زدایی کارتریج می‌تواند باعث ازبین‌بردن این رسوبات شود زیرا وجود رسوب می‌تواند باعث سفت شدن دسته شیرآلات اهرمی به شود. برای ازبین‌بردن این رسوبات می‌توانید چه موقعی کارتریج را خارج کنید و اطراف آن را تمیز کنید تا رسوبات موجود در آن از بین برود.

گیرکردن کارتریج می‌تواند باعث سفت شدن مغذی شیر آب شود؟

یکی دیگر از اصلی‌ترین دلایل سفت شدن شیر آب می‌تواند وجود رسوب و ذرات خاک و ماسه در بین مهره کارتریج باشد. زمانی که این مشکل وجود دارد شما وقتی که می‌خواهید آب را باز و بسته کنید این ذرات از جریان آب جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود که شیرآلات سفت شوند و شما به‌راحتی می‌توانید که این مشکل را با استفاده از یک فیلتر رفع کنید. شما برای حل مشکل می‌توانید چه کارتریج روباز کنید و ذرات موجود در آن را با سوزن تمیز کنید تا تمام رسوبات و ذرات موجود در آن از بین برود.

جمع‌بندی

علت سفت شدن شیر اهرمی همان‌طور که گفته شد می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد شما باید این دلایل را چک کنید تا بتوانید مشکل اصلی را پیدا کنید و بعد از آن بتوانید مشکل را با استفاده از آموزش‌های بالا حل کنید. ‏سعی کنید که از  شیرآلات خود به‌خوبی محافظت کنید تا در صورت مشکل مجبور نباشید که کلاً آن را تعویض کنید و بتوانید با تعمیر مشکلات مربوطه را حل کنید.

ارتباط با شیرآلات تهران

5/5 - (8 امتیاز)
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: