علت هرز شدن شیر آب چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 301
علت هرز شدن شیر آب چیست؟


span style=”color: #000000;”>علت هرز شدن شیر آب چیست؟ یکی از مشکلاتی است که باعث می‌شود زمانی که شما در حال استفاده از شیر آب هستید مانند زمانی که ظرف‌ها را در آشپزخانه می‌شوید ناگهان آب خودبه‌خود بسته می‌شود و باعث می‌شود که شما با سختی مواجه بشوید و دلیل این اتفاق این است که شما زمانی که شیر آب را باز می‌کنید شیر آب به محل اولیه خود برمی‌گردد و باعث بسته‌شدن آب می‌شود و جریان آب قطع می‌شود. هرزه  شدن شیر آب دلایل مختلفی دارد که در ادامه مقاله آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را راهنمایی می‌کنیم تا در صورت چنین مشکلی چه‌کار کنید. در ادامه به موضوع دلایل هرز شدن شیر آب خواهیم پرداخت. پس تا آخر با سایت شیرآلات تهران همراه باشید.

علت هرز شدن شیر آب چیست؟

دلایل هرز شدن شیر آب

علت هرز شدن شیر آب چیست؟ در برخی از مواقع دسته و یا اهرم شیرآلات شما شل می‌شود و باعث بروز مشکلاتی می‌شود که این مشکلات باعث می‌شود که شیر آب شما جریان را قطع کند و دیگر شما به آن دسترسی نداشته باشید و این اتفاق زمانی که شما در حال استفاده از آب شیرآلات اسید می‌تواند باعث نگرانی و یا مشکل برای شما بشود. اما شاید شما بتوانید بدون تعویض کردن شیرآلات خود مشکل به وجود آمده را حل کنید.

علت هرز شدن شیر آب بیشتر در شیرآلاتی که دارای دسته‌های اهرمی هستند به وجود می‌آید و اگر که شما دانش لازم و یا کمی صبر و حوصله داشته باشید می‌توانید با ابزارهای ساده این مشکل را به‌راحتی در منزل حل کنید. اگر بخواهیم دلایل حرف‌زدن شیر آب را نام ببریم می‌توانیم به مواردی همچون شل شدن پیچ مربوط به کارتریج، ایجاد خرابی در کارتریج، مشکلات مربوط به داخل شیرآلات و قطعات و تراشکاری آن و وجود دسته بیش از حد سنگین برای شیرآلات اشاره کرد.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

شل شدن پیچ کارتریج چگونه باعث هرز شدن شیر آب می‌شود؟

یکی از دلایل هرز شدن شیر آب می‌تواند شل شدن پیچ کارتریج باشد و دلیل این اتفاق می‌تواند مربوط به زمانی باشد که قطعات شیرآلات بسته می‌شود و پیچ مربوط به کارتریج به‌خوبی سفت نشده است و یا زمانی که شما تعمیراتی را در خانه در حال انجام بدید یادتان رفته است که پیچه مربوط به کارتریج را محکم سفت کنید و باعث شده‌اید که هرز شدن شیر آب برای شما اتفاق بیفتد.

شما برای حل این مشکل باید چه پیش مربوط به کارتریج را مناسب و استاندارد سفت کنید و از ابزارهای مخصوص این کار استفاده کنید و اگر هم به ابزار مخصوص این کار دسترسی ندارید می‌توانید با آزمایش کردن دسته مربوط به شیرآلات آن را به‌خوبی محکم کنید تا در صورت استفاده به پایین نیفتد. برای حل این موضوع ابتدا اهرم شیر را در حالت باز قرار دهید و آن را باز کنید و بعد از اینکه توانستید حرم را باز کنیم پیش مربوط به کارتریج را مشاهده می‌کنید که می‌توانید آن را سفت کنید.

کارتریج شیرآلات اهرمی چیست و چه کاربردی دارد؟

کارتریج شیرآلات اهرمی چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم که در مورد کارتریج شیرآلات اهرمی صحبت کنیم می‌توانیم به این اشاره کنیم که وظیفه این قطعه تنظیم دمای آب و شدت جریان خروجی آب است. این قطعه دارای دو بخش مجزا است که روی یکدیگر قرار می‌گیرند و با سوراخ‌هایی که روی خود دارند باعث می‌شود که شدت آب را تغییر بدهند و آب در این راه جریان داشته باشد. شما باز کردن آب باعث خروج جریان از این دولت‌های مختلف می‌شوید و با برگرداندن به سمت سرد و یا گرم می‌توانید دمای آب را نیز تنظیم کنید.

نکته: حتما مقاله مغزی شیر آب چیست را بخوانید.

دسته کارتریج به دسته اهرم شیرآلات متصل است و تعیین اینکه آب سرد باشد و یا گرم می‌تواند با استفاده از این اهرم تعیین شود. مهره مربوط به کارتریج قطعی است که در داخل آن وجود دارد و باعث می‌شود که کارتریج بر روی اهرم و شیرآلات محکم شود. اگر که این مهم را به‌خوبی سفت شده باشد می‌تواند باعث حل شدن شیر آب شود و باعث شود که اهرم مربوط به شیرآلات شل شود. اگر مهره مربوط به کارتریج به‌خوبی سفت باشد می‌تواند دست را به‌خوبی نگه دارد ولی اگر این مهره شده باشد می‌تواند باعث شود که جریان ورودی‌ها به شما بسته شود و اهرم مربوط به شیرآلات به سمت پایین بیفتد.

خرابی کارتریج چگونه باعث هرز شدن شیر آب می‌شود؟

اگر کارتریج شیرآلات شما خراب شود هم می‌تواند باعث حذف شدن شیر آب بشود و شما برای حل این مشکل باید کارتریج نورا تهیه کنید. بعد از خریدن یک کارتریج نو باید قطعه مربوط به شیرآلات را از هم باز کنید و کارتریج خراب شده را در بیاورید و کارتریج نورا جایگزین آن بکنید. در آخر هم نکته‌ای که باید آن را رعایت کنید این است که حتماً مهره کارتریج را سفت کنید تا باسن باعث حل شدن شیر آب نشود و در آینده برای شما مشکلی را به وجود نیاورد.

جمع‌بندی

همان‌طور که مشاهده کردید ما علت هرز شدن شیر آب را به شما آموزش داده‌ایم که شما باید آنها را بررسی کنید تا متوجه علت هرز شدن شیر آب بشوید. یکی از اصلی‌ترین دلایل این مشکل خرابی کارتریج است که شما باید آن را تعویض کنید و آن را به‌صورت کامل به شما آموزش داده‌ایم. اگر مهره کارت بی‌شعور شود می‌تواند باعث شل شدن دسته اهرم به شود و باعث می‌شود که جریان ورودی آب برای شما بسته بشود پس شما باید مهره کارتریج را به‌خوبی سفت کنید تا مشکلتان حل شود.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: