علت کار نکردن شیرآلات چشمی چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۸ تیر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 1335
علت کار نکردن شیرآلات چشمی چیست؟


علت کار نکردن شیرآلات چشمی چیست؟ همه ما با شیرآلات چشمی آشنا هستیم و طریقه کار آنها را می‌دانیم امروز می‌خواهیم بیشتر در مورد شیرآلات چشمی صحبت کنیم و مشکلاتی که دررابطه‌با استفاده از این محصول وجود دارد را مورد بررسی قرار بدهیم. شیرآلات چشمی با استفاده از یک سنسور چشمی کار می‌کند و یکی از ویژگی‌های خوب آن صرفه‌جویی در مصرف آب و همچنین سلامت و بهداشت است. اما وجود بخش‌های مختلف الکترونیکی و سنسورها باعث می‌شود که باگذشت زمان این سنسورها از کار بیفتند و یا مشکلاتی برای آنها پیش بیاید پس شما در این زمان نیاز دارید که آنها را تعمیر کنید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

شیرآلات چشمی چگونه کار می‌کند؟

شیرآلات چشمی با استفاده از سنسور چشمی کار می‌کنند و برای روشویی اکثر آن مورداستفاده قرار می‌گیرد و در مکان‌های شلوغ و مکان‌های عمومی بیشتر به دلیل صرفه‌جویی در آب و همچنین نداشتن تماس با دست از شیرآلات چشمی استفاده می‌شود زیرا می‌تواند در بهداشت نیز تأثیرگذار باشد.

شما برای اینکه از شیرآلات چشم استفاده کنید کافی است تا دست خود را زیر شیر قرار بدهید تا جریان آب اتفاق بیفتد ولی باتوجه‌به اندازه کوچک شیرآلات چشمی نسبت به شیرآلات اهرمی شاید شما بگویید که دردسر کمتری دارد اما وجود کیت‌ها و سنسورهای الکترونیکی می‌تواند برای شما در آینده مشکل‌ساز شود. زمانی که شما دست خود را زیر شیر قرار می‌دهید و سنسور متوجه می‌شود سریعاً فرمان می‌دهد که جریان آب اتفاق بیفتد و زمانی که شما دست خود را می‌کشید جریان آب قطع خواهد شد.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

بخش‌های مختلف شیرآلات چشمی

بخش‌های مختلف شیرآلات چشمی

به‌صورت کلی شیرآلات چشمی دارای ۴ بخش مجزا هستند که با کنار گیری در کنار یکدیگر می‌توانند باعث شوند که عملکرد صحیح را ما از شیرآلات چشم مشاهده کنیم این چهار بخش را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم. اولین بخش در شیرآلات چشمی که مهم‌ترین بخش شیرآلات چشمی نیز هست سنسور شیر است و این سنسور در زیر شیر قرار گرفته است و می‌تواند حرکت دست شما را تشخیص بدهد. ولی همان‌طور که گفته شد شیرآلات چشمی دارای سنسورهای بسیار حساس هستند.

با استفاده از ضربه می‌تواند دچار مشکل شود پس همیشه سعی کنید که سنسورها را از ضربات مستقیم دورنگه دارید. همان‌طور که گفته شد شیرآلات چشمی دارای یک منبع تغذیه برای بخش الکترونیکی هستند و به‌صورت کلی دارای دو نوع شیرآلات چشمی هستیم که نوع اول به‌صورت مستقیم به برق وصل می‌شود و در نوع دوم از باتری استفاده می‌شود. همچنین شما برای نصب شیرآلات چشمی باید به دلیل سیم‌کشی‌های مربوط از افراد متخصص استفاده کنید اما یکی از ویژگی‌های که شیرآلات چشمی باطری‌خور دارند این است که در هنگام رفتن برق هم شما مشکلی نخواهید داشت ولی همیشه باید باتری آن را عوض کنید.

قسمت بعدی در شیرآلات چشمی بدنه شیرآلات چشمی از چه فرق چندانی با شیرآلات معمولی ندارد و همهٔ آنها دارای استیل‌های ضدزنگ در رنگ‌بندی‌های مختلف مانند طلا و کروم هستند. اما از نظر ابعاد نسبت به شیرآلات اهرمی کوچک‌تر هستند. یکی دیگر از بخش‌های مهم که در شیرآلات چشمی و همه شیرآلات وجود دارد و بسیار مهم است کارتریج شیرآلات است که باعث تنظیم فشار آب می‌شود و شما باید به این بخش هم مانند شیرآلات دیگر دقت کنید.

علت کار نکردن شیرآلات چشمی چیست؟

علت کار نکردن شیرآلات چشمی چیست؟

علت کار نکردن شیرآلات چشمی چیست؟ باتوجه‌به اینکه شیرآلات چشمی دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های بسیار زیادی هستند اما وجود برخی از معایب می‌تواند برخی از افراد را از خرید شیرآلات چشمی منصرف کند در ادامه معایبی که ممکن است در استفاده از شیرآلات چشمی به وجود بیاید را مورد بررسی قرار می‌دهیم و سعی می‌کنیم شما را با تمامی معایب شیرآلات چشمی آشنا کنیم.

به صدا افتادن شیرآلات چشمی

یکی از مشکلات شیرآلات چشمی که ممکن است بعد از گذشت مدتی به وجود بیاید به صدا افتادن شیرآلات چشمی است که صداهای غیرمعمول برای شما قابل شنیدن است. اما نکته مهمی که در این بخش وجود دارد این است که شما باید مطمئن شوید که سه تا از لوله‌کشی نیست و اگر مطمئن شدید که لوله‌کشی ساختمان و یا محلی که شیرآلات چشمی نصب شدن درست است می‌توانید مطمئن شوید که صدا از شیرآلات چشمی شما است.

همان‌طور که گفته شد سنسور شیرآلات چشم بسیار حساس است و شما نباید که آن را در معرض برخورد مستقیم مایعات قرار بدهید و همیشه سعی کنید که از آن به‌خوبی مراقبت کنید پس زمانی که سنسور شیرآلات چشمی نیز خراب شود شاید صدایی مانند صدای تیک تاک ساعت به گوش برسد که می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که برد سنسور شما خراب شده است.

نشتی در شیرآلات چشمی

یکی دیگر از علت کار نکردن شیرآلات چشمی نشتی آن است. اگر بخواهیم به‌صورت کلی بگوییم اکثر موارد و مشکلاتی که در شیرآلات چشمی وجود دارد در تمامی شیرآلات وجود دارد برای مثال نشتی در شیرآلات می‌تواند دلایل مختلفی مانند خرابی کارتریج را به همراه داشته باشد. پس اگر نشتی در شیرآلات چشمی شما وجود داشت می‌توانید که کارتریج آن را چک کنید و اگر مشکل داشته و یا خرابی داشت آن را تعویض کنید. ولی اگر مطمئن شدید که نشتی شیر به دلیل کارت ریز نیست می‌توانید از متخصصان این زمینه کمک بخواهید تا مشکل را برای شما حل کنند و نشتی از بین برود.

کم‌شدن قدرت آب

شاید بعد از گذشت مدتی شما با کمبود فشار آب مواجه بشوید که شاید دلیل این اتفاق و رسوب و گرفتگی در لوله‌ها باشد پس شما قبل از انجام هر کاری از لوله‌کشی خود مطمئن شوید تا رسوباتی و گرفتگی‌های در عمق وجود نداشته باشد. اما اگر مطمئن شدید که گرفتگی و رسوبات در ساختمان شما در لوله‌کشی‌ها نبود می‌توانید که شیرآلات چشمی را نیز مورد بررسی قرار بدهید زیرا ممکن است گرفتگی در شیر شما به وجود آمده باشد و نیاز باشد آن را تمیز کنید.

قطع و وصل شدن جریان آب هنگام استفاده

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که در شیرآلات چشمی وجود دارد قطع و وصل شدن آب به‌صورت غیرعادی است کشت دلیلی نمی‌تواند خرابی سنسور و یا برد الکترونیکی باشد که به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر آن حتماً از متخصصان این زمینه کمک بخواهید.

شیرآلات چشمی را چگونه تعمیر کنیم؟

بیشتر زمانی که مشکلاتی برای شیرآلات چشمی وجود می‌آید شما نباید خودتان تعمیر آن را انجام بدهید زیرا به دلیل ظرافت و اجزای ریز در شیرآلات چشمی این امکان وجود دارد که شما نتوانید به‌درستی تعمیر شیرآلات چشمی را انجام بدهید پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که از متخصصان این زمینه کمک بخواهید تا برای سنسور و بخش‌های الکترونیکی مختلف شیرآلات چشمی مشکلاتی به وجود نیاید.

شیرآلات چشمی را چگونه تنظیم کنیم؟

شیرآلات چشم به دلیل وجود بخش‌های مختلف الکترونیکی شاید بعد از گذشت مدتی دچار اختلال در عملکرد بشوند و شما نیاز دارید که تنظیمات آن را بازگردانی کنید و برای این کار کافی است آن را از برق خارج کنید و مجدداً به منبع تغذیه آن یعنی باتری و یا همان سیم برق متصل کنید. بعد از گذشت چند ثانیه دوباره از شیرآلات چشمی خود استفاده کنید و متوجه خواهید شد که تمامی تنظیمات آن مانند روز اول به حالت اولیه بازگشت است و از نظر عملکرد مشکلی وجود ندارد مگر اینکه در بخش‌های مختلف شیرآلات چشمی عید و یا ایراداتی وجود داشته باشد.

جمع‌بندی

علت کار نکردن شیرآلات چشمی چیست؟ شیرآلات چشمی باگذشت زمان به دلایل مختلفی بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند کمبود آب و صرفه‌جویی در آب و بحث  بهداشت باعث می‌شود که ما از شیرآلات چشم بیشتر استفاده کنیم مخصوصاً در مکان‌های شلوغ و عمومی استفاده از شیرآلات چشمی در روشی‌ها بسیار رواج پیدا کرده است و امروزه اکثر آن از این شیرآلات استفاده می‌شود.

شاید شما بخواهید برای محل کار خود و یا خانه خود از شیرآلات چشمی استفاده کنید و باید متوجه شوید که این شیرآلات باتوجه‌به ویژگی‌ها و مزیت‌های خوب خود دارای عیب و ایرادات و مشکلاتی نیز هستند که امروز سعی کردیم تمامی آنها را به شما عزیزان معرفی کنیم تا شما باید اطلاعات کافی خرید خود را انجام بدهید. البته همان گونه که اشاره شد مشکل در شیرآلات به‌صورت کلی برای همه آنها وجود دارد و فقط برای شیرآلات چشمی نیست و اکثر ایراداتی که گفته شد برای تمامی شیرآلات است. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم تا شما یک خرید خوب و بادقت و با داشتن اطلاعات کافی داشته باشید.

ارتباط با شیرآلات تهران

5/5 - (2 امتیاز)
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: