مرتب کردن آشپزخانه به بهترین شکل!

دسته بندی :وبلاگ ۲۹ تیر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 466
مرتب کردن آشپزخانه به بهترین شکل!


مرتب کردن آشپزخانه به بهترین شکل! همیشه مرتب کردن آشپزخانه یکی از کارهای سختی است که افراد به سراغ آن می‌روند اما شما با رعایت چند نکته ساده می‌توانید این کار را به‌صورت اصولی انجام بدهید و این کار را برای خودتان راحت کنید. همیشه افراد به این موضوع اشاره می‌کند که شاید ابعاد آشپزخانه آنها کوچک هستند اما شما در این مقاله و همراه ما می‌توانید متوجه شوید که مرتب کردن آشپزخانه به کوچک و بزرگ بودن آن ربط زیادی ندارد و شما باید اصول و نکات آن را بدانید پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

راهکارهای ساده برای مرتب کردن آشپزخانه

راهکارهای ساده برای مرتب کردن آشپزخانه

در ابتدا اجازه دهید یک نکته بسیار مهم را به شما عزیزان بگویم تا ساده‌تر با این موضوع برخورد کنید و مرتب کردن آشپزخانه برای شما کار راحتی به نظر بیاید. همیشه در آشپزخانه‌ها وسایلی وجود دارند که بسیار بزرگ هستند اما کاربرد زیادی ندارند اما به دلایل مختلف مانند زیبای آنها را در آشپزخانه خود قرار داده‌اید ما به شما پیشنهاد می‌دهیم در بدن اول تمامی آن‌ها را دسته‌بندی کنید و در آشپزخانه قرار ندهید تا فضای کافی برای شما باز شود.

البته که در آشپزخانه وسایل بسیار زیادی وجود دارد که شاید کاربرد کمی داشته باشند اما از نظر شما کاربرد دارند ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم همیشه وسایلی را در آشپزخانه به‌صورت همیشه قرار بدهید که به‌صورت مستمر از آنها استفاده می‌کنید و کاربرد آنها همیشگی است. اما در ادامه نکات بهتر و اصولی تری را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا شما با استفاده از آنها بتوانید یک آشپزخانه شیک و مرتب را در اختیار داشته باشید‌.

کابینت‌ها و پیشخوان

در قدم اول می‌خواهیم به‌ظاهر آشپزخانه شما بپردازیم و اگر بخواهیم یکی از مواردی که بسیار در چشم هستند را به شما معرفی کنیم کابینت‌ها و یا اپن خانه هست که همیشه در دید افراد است و شما باید این بخش‌ها را همیشه مرتب نگه دارید. همیشه افراد تمامی وسایلی که نیاز ندارند را روی اپن و روی کابینت‌ها قرار می‌دهند شما باید از این کار اجتناب کنید و وسایلی که نیاز ندارید و ضروری نیستند را از روی اپن و کابینت بردارید تا فضای کافی به‌اندازه موردنیاز باز شود.

ما به شما پیشنهاد می‌دهیم روی اپن و کابینت خود وسایلی را قرار بدهید که همواره به آنها نیاز دارید و می‌خواهید که در دسترس شما به‌راحتی قرار بگیرند برای مثال می‌توانید که ادویه‌ای را روی اپن آشپزخانه قرار بدهید اما لوازم برقی مانند توستر را که همیشه نیاز ندارید را روی اپن و کابینت قرار ندهید زیرا ظاهر و جذابیت خاصی را برای آشپزخانه شما ندارد و همچنین مرتب بودن را از آشپزخانه شما دور می‌کند.

بخش بعدی که می‌خواهیم به آن بپردازیم مرتب کردن داخل کابینت‌ها است و اگر شما داخل کابینت‌های آشپزخانه را به‌خوبی مرتب کنید هم برای وسایل بیشتر فضا در اختیار دارید و هم اینکه به مشکل خاصی برخورد نمی‌کنید. اگر بخواهیم چند راهکار مفید را برای داخل کابینت را به شما پیشنهاد کنیم در مورد اول می‌توانیم به این موضوع بپردازیم که شما می‌توانید درون کابینت‌ها از میله‌ها استفاده کنید.

روی آن‌ها موارد غیرضروری مانند اسپری‌ها و یا دستمال‌های خود را آویزان کنید تا فضای پایین کابینت را اشغال نکند و درون چشم‌ها می‌توانید از مکانی برای قراردادن قاشق و چنگال استفاده کنید تا آن‌ها را به‌صورت ساده رها نکنید و هر بخش را با استفاده از پارتیشن‌بندی جدا کنید. شما حتی می‌توانید که از در کابینت‌ها استفاده کنید و با قراردادن در قابلمه‌ها روی آن با استفاده از چندپیچ ساده باعث می‌شود که فضای خاصی از درون آن اشغال نشود و تمامی این نکات نکاتی است که باعث می‌شود شما یک آشپزخانه مرتب و ساده داشته باشید.

بخش بعدی که می‌خواهیم به آن بپردازیم مرتب کردن داخل کابینت‌ها است و اگر شما داخل کابینت‌های آشپزخانه را به‌خوبی مرتب کنید هم برای وسایل بیشتر فضا در اختیار دارید و هم اینکه به مشکل خاصی برخورد نمی‌کنید.

اگر بخواهیم چند راهکار مفید را برای داخل کابینت را به شما پیشنهاد کنیم در مورد اول می‌توانیم به این موضوع بپردازیم که شما می‌توانید درون کابینت‌ها از میله‌ها استفاده کنید و روی آن‌ها موارد غیرضروری مانند اسپری‌ها و یا دستمال‌های خود را آویزان کنید تا فضای پایین کابینت را اشغال نکند و درون چشم‌ها می‌توانید از مکانی برای قراردادن قاشق و چنگال استفاده کنید تا آنها را به‌صورت ساده رها نکنید و هر بخش را با استفاده از پارتیشن‌بندی جدا کنید.

شما حتی می‌توانید که از در کابینت‌ها استفاده کنید و با قراردادن در قابلمه‌ها روی آن با استفاده از چندپیچ ساده باعث می‌شود که فضای خاصی از درون آن اشغال نشود و تمامی این نکات نکاتی است که باعث می‌شود شما یک آشپزخانه مرتب و ساده داشته باشید.

در مورد ادویه‌ها نمی‌توانند زیاد راهکاری را پیشنهاد داد ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه سردرگم نشوید و تمامی موارد لازم را به‌سادگی در اختیار داشته باشید می‌توانید که روی تمامی شیشه‌ها اسم موردنظر را یادداشت کنید تا ساده‌تر به آنها دسترسی داشته باشید.

برای خرید موارد زیر به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

قرارگیری مناسب لوازم

شما در قراردادن وسایل آشپزخانه باید یکسری اولویت‌های را قرار بدهید برای مثال لوازمی که بیشتر از آنها استفاده می‌کنید را جلوی دست تر قرار بدهید وسایلی که از آنها استفاده نمی‌کنید را و استفاده کمتری دارد را عقب‌تر قرار بدهید تا راحت‌تر بتوانید به وسایلی که بیشتر کاربرد دارد دسترسی داشته باشید.

طبقه در دیوار آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما کوچک است می‌توانید از طبقه‌بندی دیوارها استفاده کنید و وسایل خود را درون آن قرار بدهید تا فضای اضافی به علت وسایل موجود روی دیوار گرفته نشود و شما حتی می‌توانید وسایل دیگر آشپزخانه را هم مانند بشقاب‌ها و قاشق و چنگال را روی دیوار آویزان کنید. البته کتاب بندی دیوار آشپزخانه هم می‌تواند یک سری اصول داشته باشد و شما می‌توانید حتی آن را هم مرتب نگه دارید برای مثال قاشق‌چنگال‌ها در یک قسمت قرار بدهید و حتی بشقاب‌های خود را در بخش دیگر قرار بدهید تا شلوغی به وجود نیاید. در ادامه حتما مقاله دکوراسیون آشپزخانه مدرن رو مطالعه کنید.

فضای آشپزخانه

فضای آشپزخانه

یکی از نکاتی که می‌تواند باعث شود شما یک آشپزخانه مرتب را در اختیار داشته باشید استفاده کردن از مکان‌هایی است که استفاده چندانی ندارند و شما می‌توانید با استفاده از این بخش‌ها در شهرهای دیگر که در دید هستند و استفاده بیشتری دارند را باز کنید. در بالا به چند مورد از این موارد اشاره شده برای مثال شما می‌توانید از دیواره‌های کابینت‌ها برای قراردادن وسایل استفاده کنید و یا اینکه روی دیوارها می‌توانید از طبقه‌بندی استفاده کنید و وسایل را درون آنها قرار بدهید و تمامی این بخش‌ها بخش‌هایی هستند که شما قبلاً از آنها استفاده نمی‌کردید و با استفاده از این بخش می‌توانید باعث شوید که بخش‌های دیگر خانه شما بازتر شود.

سینک آشپزخانه

همیشه یکی از شلوغ‌ترین بخش‌های آشپزخانه سینک آشپزخانه است که با وجود وسایلی مانند اسکاچ، مایع شوینده ظروف و سیم ظرفشویی یا حتی سینی‌ها همیشه این بخش آشپزخانه شلوغ است. شما برای اینکه برای این بخش آشپزخانه خود یک فضای مرتب و چند وسایل را ایجاد کنید می‌توانید که تمامی وسایل را درون کابینت‌ها قرار بدهید و در صورت نیاز آنها را استفاده کنید و سپس جای خود قرار بدهید و همیشه آنها را اطراف سینک آشپزخانه رها نکنید.

جمع‌بندی

مرتب کردن آشپزخانه یکی از کارهایی است که می‌تواند باعث شود خانه شما زیبایی چندانی داشته باشد و اگر کسی از بیرون آشپزخانه شما را نگاه کرد از مرتب بودن و سلیقه شما متعجب شود. شما برای اینکه بتوانید این فضا را به وجود بیاورید باید یک سری نکات و اصول را رعایت کنید تا یک آشپزخانه کم وسیله و مرتب داشته باشید. ما امروز سعی کردیم چند مورد از این اصول و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار بدهید و مطمئن باشید که با رعایت این نکات می‌توانید یک آشپزخانه چند وسیله و مرتب را داشته باشید که همگی وسایل در اختیار شما است و شما هیچ مشکلی در آشپزخانه ندارید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

مرتب کردن آشپزخانه یکی از کارهایی است که می‌تواند باعث شود خانه شما زیبایی چندانی داشته باشد و اگر کسی از بیرون آشپزخانه شما را نگاه کرد از مرتب بودن و سلیقه شما متعجب شود. شما برای اینکه بتوانید این فضا را به وجود بیاورید باید یک سری نکات و اصول را رعایت کنید تا یک آشپزخانه کم وسیله و مرتب داشته باشید. ما امروز سعی کردیم چند مورد از این اصول و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار بدهید و مطمئن باشید که با رعایت این نکات می‌توانید یک آشپزخانه چند وسیله و مرتب را داشته باشید که همگی وسایل در اختیار شما است و شما هیچ مشکلی در آشپزخانه ندارید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: