مزایا و معایب شیرآلات توکار و بررسی کامل ویژگی‌های آن!

دسته بندی :وبلاگ ۱۸ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 189
مزایا و معایب شیرآلات توکار و بررسی کامل ویژگی‌های آن!

مزایا و معایب شیرآلات توکار و بررسی کامل ویژگی‌های آن به شما کمک می‌کند اگر به دنبال شیرآلات توکار هستید بتوانید اطلاعات خوبی در مورد آن به دست بیاورید و اگر قصد خرید آن را دارید می‌توانید تمامی مزایا و معایب را بدانید و همچنین به خوبی آن را بشناسید.

با توجه به زندگی شهرنشینی و کوچکتر شدن خانه‌ها و بیشتر شدن آپارتمان‌ها مهندسین خانه‌ها و همچنین طراحان سعی دارند که بیشترین بخش را از تمام فضای خانه داشته باشند و در این زمینه یکی از بخش‌هایی که می‌تواند کمک خوبی به شما کند اگر فضای کمی دارید استفاده از شیرآلات توکار است که در این مقاله و در ادامه سعی می‌کنیم تمامی مزایا و معایب آن را در اختیار شما قرار دهیم و بررسی کامل آن را انجام خواهیم داد.

در ادامه مقاله “مزایا و معایب شیرآلات توکار” همراه سایت شیرآلات تهران باشید.

منظورمان از شیرآلات توکار چیست؟

منظورمان از شیرآلات توکار چیست؟

یکی از بزرگ‌ترین تحولاتی که در رابطه با شیرآلات انجام گرفت تولید شیرآلات توکار بود و این شیرآلات به‌صورت کامل اتصالات آن درون دیوار قرار می‌گیرد و فقط شما شیر آب را می‌توانید مشاهده کنید که از دیوار خارج شده است. به همین دلیل فضای خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد و لوله‌ها و اتصالات باعث می‌شود که فضای اضافی از محل شما گرفته شود.

شیرآلات توکار به چه شکلی نصب می‌شوند؟

اولین نکته‌ای که در رابطه با نصب شیرآلات توکار باید بگویم این است که اکثر افراد احساس می‌کنند که فقط در خانه‌های نوساز می‌توانند شیرآلات توکار را نصب کنند اما این باور کاملا غلط است و شما در خانه خودتان بعد از گذشت چند سال هم می‌توانید شیرآلات توکار را نصب کنیم و این کار را به راحتی می‌توانید به نصاب‌ها بسپارید.

طریقه نصب شیرآلات توکار تقریبا مانند هم است اما اگر آپشن خاصی داشته باشد ممکن است طریقه نصب آن تفاوت‌هایی داشته باشد اما به‌صورت کلی نصب راحتی دارد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که نصب شیرآلات توکار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید اما اگر خودتان در این زمینه تجربه و تخصص دارید می‌توانید که این کار را انجام بدهید اما باید بدانید که نیازمند تخصص بالایی است.

نقشه لوله کشی در نصب شیرآلات توکار مهم است؟

همانطور که گفته شد ممکن است شما بخواهید شیرآلات توکار را در خانه‌های قدیمی استفاده کنید و در چنین حالتی شما باید نقشه لوله‌های ساختمانی خود را در اختیار داشته باشید. زیرا ما در نصب شیرآلات توکار عمل تخریب را انجام می‌دهیم و اگر نقشه درستی در دست نداشته باشیم ممکن است با مشکلاتی روبرو شویم. در هنگام نصب شیرآلات توکار باید تمامی اتصالات پشت دیوار قرار بگیرد و به این صورت است که شما می‌توانید به راحتی شیرآلات توکار را در تمامی شرایط به راحتی در اختیار داشته باشید.

نحوه انتخاب صحیح شیرآلات توکار

انتخاب شیرآلات توکار بسته به نوع انتظار شما می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد. برای مثال لوله و اتصالات مربوط به شیرآلات توکار برای توالت‌های ایرانی و یا فرنگی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. پس بسته به نوع محل قرارگیری شیرآلات توکار شما باید انتخاب صحیحی داشته باشید.

در ادامه همراه مقاله “مزایا و معایب شیرآلات توکار و بررسی کامل ویژگی‌های آن” باشید.

بررسی معایب شیرآلات توکار

همانطور که گفته شد ما در این مقاله قصد داریم تمامی مزایا و معایب شیرآلات توکار را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم و در مرحله اول سعی می‌کنیم معایب آن را به‌صورت شفاف به شما بگویم تا اگر شما به دنبال انتخاب و خرید شیرآلات توکار هستید معایب آن را به‌خوبی بدانید.

۱_ نصب دشوار شیرآلات توکار

اولین نکته‌ای که شما باید بدانید این است که نصب شیرآلات توکار نسبت به شیرآلات معمولی سخت‌تر است و نیازمند زمان و تخصص بیشتری هم می‌باشد و به دلیل اینکه تخریب در محل نصب شیرآلات توکار انجام می‌شود باید این نکته را در نظر داشته باشید.

۲_ هزینه نصب بالا

با توجه به اینکه نصب شیرآلات توکار نیازمند تخریب و تعویض اتصالات و لوله‌ها است ممکن است به همین دلایل مخصوصاً در خانه‌های قدیمی هزینه نصب و اجرای آن بالاتر از از سایر شیرآلات باشد.

۳_ آسیب دیدگی دیوارها

با توجه به اینکه تمامی اتصالات در پشت دیوار وجود دارد و شما نمی‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید در صورت خرابی و یا نشتی آب ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید و باید این نکته را در نظر داشته باشید. اما محافظ‌هایی وجود دارد که برای لوله‌ها و اتصالات در شیرآلات توکار در نظر گرفته می‌شود.

۴_ نیازمند فضای کافی درون دیوارها

مطمئنا اگر شما فضای کمی دارید و دنبال شیرآلات توکار هستید یکسری نکات مانند ضخامت دیوار برای نصب اتصالات و لوله‌ها مهم است. پس قبل از انتخاب شیرآلات توکار مطمئن شوید که فضای کافی برای نصب و اجرای شیرآلات توکار درون دیوارها را دارید.

مزایای شیرآلات توکار

مزایای شیرآلات توکار

با توجه به این که معایب شیرآلات توکار را با شما در میان گذاشتیم نیاز است که شما مزایای این شیرآلات را بدانید. هر چند که مزایای این شیرآلات بسیار زیاد است و می تواند شما را برای انتخاب و خرید مطمئن راهنمایی کند.

۱_ عمر بالای شیرآلات توکار

به دلیل اینکه شیرآلات توکار در مقابل یک نوع محافظ قرار گرفتند و در معرض اتفاقاتی نیستند که ممکن است به آن ها آسیب برسد به همین دلیل عمر بالاتری نسبت به سایر شیرآلات دارد.

۲_ زیبایی بیشتر

با توجه به طراحی شیرآلات توکار طراحی و جذابیت بیشتری برای مردم نسبت به سایر شیرآلات مانند شیرآلات اهرمی دارد. اگر به دنبال طراحی‌های خاص هستید و می‌خواهید که شیرآلات شما روی زیبایی خانه شما تاثیرگذار باشد می‌توانید از شیرآلات توکار استفاده کنید.

۳_ گرفتن فضای کمتر

همانطور که اشاره شد شیرآلات توکار به دلیل طراحی‌هایی که دارند تمامی لوله و اتصالات آن‌ها در درون دیوار قرار می‌گیرد و به همین علت فضای اضافی از شما نمی‌گیرد و فضای بیشتری در اختیار دارید.

۴_ سهولت در تمیز کردن

شیرآلات توکار نسبت به سایر شیرآلات راحت‌تر تمیز می‌شوند و شما برای تمیز کردن این نوع از شیرآلات نیاز نیست زمان زیادی را صرف کنید و شیرآلات دیگر برای تمیز کردن و گرفتن رسوب کار بیشتری دارند.

۵_ کاهش مصرف آب

یکی دیگر از مزیت‌های شیرآلات توکار این است که باعث می‌شود کاهش مصرف آب به‌وجود بیاید و صرفه‌جویی در آب با استفاده از شیرآلات توکار امکان‌پذیر است.

جمع‌بندی

مزایا و معایب شیرآلات توکار و بررسی کامل ویژگی‌های آن باعث می‌شود شما یک راهنمای کامل را در اختیار داشته باشید و اگر به‌دنبال خرید و انتخاب شیرآلات توکار هستید تمامی مزایا و معایب آن را قبل از خرید بدانید تا مبادا بعد از انتخاب آن به مشکل خاصی برخورد کنید. تمامی معایب و مزایای شیرآلات توکار را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم و همچنین سعی کردیم یک بررسی کامل را از شیرآلات توکار داشته باشیم تا شما به صورت کامل با آن آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: