مزایا و معایب شیر چشمی چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۵ تیر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 277
مزایا و معایب شیر چشمی چیست؟


مزایا و معایب شیر چشمی چیست؟ امروز پیشرفت و تکنولوژی را می‌توانیم در تمامی زمینه‌ها مشاهده کنیم و یکی از همین زمینه‌ها شیرآلات هستند که امروز شیرآلات تولید می‌شوند که بدون نیاز به تماس دست شروع به کار می‌کنند. انسان‌ها در همه زمینه‌ها پیشرفت کرده‌اند و این پیشرفت در زمینه شیرآلات و صنعت هم ادامه داشته است اما امروز می‌خواهیم که شیرآلات چشمی را مورد بررسی قرار بدهیم و مزایا و معایب شیر چشمی را به شما عزیزان بگوییم. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

شیرآلات چشمی چگونه کار می‌کنند؟

ابتدا قبل از بررسی مزایا و معایب شیرآلات چشمی می‌خواهیم در مورد این نوع از شیرآلات صحبت کنیم تا شما در ابتدا شناختی در مورد این شیرآلات داشته باشید و سپس در مورد مزایا و معایب آن صحبت کنیم. همه ما شیرآلات چشمی را دیده‌ایم و نحوه کار آنها را می‌دانیم که بدون نیاز با تماس دست شروع به کار می‌کنند اما باید بدانیم که شیرآلات چشمی دارای چهار بخش اصلی هستند و نحوه طراحی شیرآلات چشمی به‌گونه‌ای است که بدون نیاز به تماس دست شروع به کار می‌کنند.

اما ما نمی‌دانیم که چگونه این کار انجام می‌شود در ادامه چگونگی کار شیرآلات چشمی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. چهار بخش اصلی شیرآلات چشمی عبارت‌اند از شیر کنترل برقی، حسگر الکترونیکی، منبع تغذیه و بدنه شیر که این اجزا در کنار یکدیگر یک شیره چشمی را تشکیل می‌دهند البته بسته به نوع کارخانه می‌تواند اجزای تشکیل‌دهنده شیرآلات چشمی تفاوت داشته باشد اما به‌صورت کلی اجزای تشکیل‌دهنده شیرآلات چشمی همین چهار مورد است که در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

حسگر الکترونیکی

اولین بخش اسکار الکترونیکی است که در واقع حضور اجسام و دست را در اطراف شیرآلات چشمی شناسایی می‌کند و همین امر موجب می‌شود که آب از درون شیر جاری شود.

شیر کنترل برقی

این قسمت در واقع بخش کنترل آب است و جریان آب را قطع و وصل می‌کند که به‌وسیله برق‌کار می‌کند و اکثر شرف تا از موتورهای برقی برای این قسمت استفاده می‌کنند که به‌صورت هوشمند کار می‌کند.

منبع تغذیه

همان‌طور که اشاره شد برای اتصال آب و جریان آب نیاز به یک منبع برقی است و منبع تغذیه در واقع نقش همان منبع برفی را دارد که در برخی از موارد حتی شرکت‌ها برای زمان قطعی برق یک باتری را رد می‌دهند.

بدنه اصلی شیر

زمانی که در مورد بدنه شیر صحبت می‌کنیم در واقع داریم در مورد اجزای خارجی آن صحبت می‌کنیم که همه آن را مشاهده می‌کنیم. به‌صورت کلی طریقه کار شیرآلات چشمی به این‌گونه است که یک چشمی روی بدنه اصلی آن طراحی شده که با دیدن اجسام می‌تواند شروع به کار کند و جریان آب را وصل کند.

بدنه اصلی شیر

زمانی که در مورد بدنه شیر صحبت می‌کنیم در واقع داریم در مورد اجزای خارجی آن صحبت می‌کنیم که همه آن را مشاهده می‌کنیم. به‌صورت کلی طریقه کار شیرآلات چشمی به این‌گونه است که یک چشمی روی بدنه اصلی آن طراحی شده که با دیدن اجسام می‌تواند شروع به کار کند و جریان آب را وصل کند. شیرآلات چشمی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که بعد از گذشت زمان داده شده جریان آب را قطع می‌کند و بعد از دیدن دوبارهٔ اجسام شروع به کار می‌کنند. همگی این موارد ویژگی‌های اصلی شیرآلات چشمی هستند که شما بدون تماس می‌توانید جریان آب را وصل کنید.

دسته‌بندی شیرآلات اتوماتیک

دسته‌بندی شیرآلات اتوماتیک

به‌صورت کلی شیرآلات اتومات به دو بسته‌بندی تقسیم می‌شود که نوعی از آنها شیرآلات چشمی هستند که به‌صورت کامل در مورد آن صحبت کردیم و نوع دیگر به‌صورت لمس و تاچ هستند که امروز در مورد آن صحبت نمی‌کنیم. در شیرآلات چشمی نیز دسته‌بندی خاصی وجود ندارد زیرا همه آنها به‌صورت چشمی کار می‌کنند ولی از نظر حسگرها می‌توان آن‌ها را تقسیم‌بندی کرد. همان‌طور که گفته شد شیرآلات چشمی را می‌توان به دو دسته‌بندی تقسیم کرد که این دسته‌بندی بر اساس سال ساخت انجام می‌شود برای مثال شیرآلات قدیمی دارای مشکلاتی بودند و حسگر آنها باتوجه‌به نور کار می‌کرد که مشکلاتی را نیز به همراه داشت و این مشکلات می‌توانست با وجود نور و یا عدم وجود نور خود را نشان بدهد که در ادامه سازندگان شیرآلات چشمی شیرآلات را با حسگرهای مادون‌قرمز ساختند.

بعد از استفاده از شیرآلات چشمی با مادون‌قرمز دیگر مشکلات قدیمی وجود نداشت زیرا حسگرهای آنها بسیار قوی بود و با وجود اجسام به‌سادگی می‌توانستند تشخیص بدهند به همین دلیل امروزه دیگر مشکلاتی برای شیرآلات چشمی وجود ندارد. همان‌طور که مشاهده کردید نمی‌توان در مورد معایب شیرآلات چشمی صحبت کرد زیرا مزایای آن‌ها بسیار زیاد است و همه کسانی که از آنها استفاده کردند رضایت کامل را دارند و محبوبیت بالای شیرآلات چشمی را همه ما مشاهده کرده‌ایم. یکی دیگر از بزرگ‌ترین ویژگی‌های شیرآلات چشمی صرفه‌جویی در مصرف آب از کی می‌تواند این صرفه‌جویی را تا حد زیادی بالا ببرد و شما با استفاده از شیرآلات چشمی مصرف آب خود را می‌توانید بسیار کاهش بدهید.

شاید یکی دیگر از ایراداتی که می‌توان به شیرآلات چشمی گرفت قیمت بالای آن‌ها نسبت به شیرآلات معمولی است ولی همان‌طور که گفته شد این ویژگی‌ها و این طراحی و ساختار طبیعتاً قیمت بالاتری دارد و مطمئن باشید که شما هزینه‌ای که می‌پردازید را در کاهش مصرف آب می‌توانید جبران کنید. البته بزرگ‌ترین ایرادی که می‌توان به شیرآلات چشمی گرفت تعمیرات آن است که شما برای تعمیر شیرآلات چشمی باید آن را به متخصصان بسپارید و خودتان نمی‌توانید آن را تعمیر کنید و این هم به‌خاطر ساختار و طراحی شیر است که دارای بخش‌های مختلف برقی و الکترونیکی است.

برای انتخاب شیرآلات مناسب با طراحی داخلی می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

چرا باید از شیرآلات چشمی استفاده کنیم؟

در بحث مزایا و معایب شیر چشمی باید به این سوال جواب بدهیم که چرا باید از شیرآلات چشمی استفاده کنیم؟ همان‌طور که گفته شد شیرآلات چشمی دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است و همین دلایل می‌تواند شما را مجاب کند تا شما از شیرآلات چشمی استفاده کنید. صرفه‌جویی در آب و سلامت و بهداشت دو ویژگی مهم شیرآلات چشمی هستند که شما به همین دلایل مخصوصاً در مکان‌های پر رفت‌وآمد می‌توانید از شیرآلات چشمی استفاده کنید.

در کجا از شیرآلات چشمی استفاده کنیم؟

در کجا از شیرآلات چشمی استفاده کنیم؟

همان‌طور که اشاره شد اکثر استفاده شیرآلات چشمی در مکان‌های عمومی و پر رفت‌وآمد است که هم به دلیل بهداشت و هم به دلیل صرفه‌جویی در مصرف آب استفاده می‌شود و اگر شما قصد دارید در خانه خود از شیرآلات چشمی استفاده کنید می‌توانید برای روشویی سرویس بهداشتی خود از شیرآلات چشمی استفاده کنید. همچنین در برخی از کشورها از شیرآلات چشمی برای آب خوردن حیوانات هم استفاده می‌شود. حیوانات با عبور از کنار شیرآلات چشمی جریان آب را متوجه می‌شوند و برای آن‌ها ظرف آب هم قرار می‌گیرد و این یک فایده بسیار خوب برای حیوانات است زیرا آن‌ها نمی‌توانند از شیر آب استفاده کنند.

جمع‌بندی

شیرآلات چشمی یکی از پیشرفت‌های بشر در صنعت است که نشان‌دهنده این است که همه ما باید به سمت تکنولوژی در همه زمینه‌ها حرکت کنیم زیرا می‌تواند در بخش‌های مختلف مانند سلامت و بهداشت و یا استفاده بهینه از منابع برای ما مناسب باشد. امروز به‌صورت کامل شیرآلات چشمی را مورد بررسی قرار دادیم و شما به‌صورت کامل با آن آشنا شدید. همچنین تمامی ویژگی‌های خوب و بد شیرآلات چشمی را گفتیم تا شما با اطلاعات کافی و دقیق انتخاب کنید تا در آینده به مشکل نخورید‌.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: