هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید!

دسته بندی :وبلاگ ۸ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 585
هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید!

هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید! ممکن است شما تصمیم به خرید سینک آشپزخانه گرفته باشید؛ اما یکسری نکات می‌تواند خرید شما را دقیق‌تر و بهتر کند تا شما در هنگام استفاده از آن به مشکل نخورید و بتوانید چندین سال از آن سینک استفاده کنید. فاکتورهای مهمی در هنگام خرید سینک آشپزخانه وجود دارد که در ادامه سعی می‌کنیم آن‌ها را معرفی کنیم و هریک از آن‌ها را بررسی کنیم تا شما بتوانید با درنظرگرفتن این فاکتورها خرید راحت‌تر و همچنین دقیق‌تری داشته باشید. پس با سایت شیرآلات تهران همراه باشید.

فهرست محتوایی: پنهان

نکات مهم قبل از تعویض سینک آشپزخانه

شما قبل از اینکه بخواهید سینک آشپزخانه خود را تعویض کنید باید یک سری نکات را بررسی کنید تا بتوانید انتخاب صحیح را داشته باشید. برای مثال ممکن است شما یک سینک یا روشویی را در نظر بگیرید و از هر نظر برای شما مناسب باشد؛ اما می‌تواند یک سری هزینه‌های اضافی مانند نصب سینک آشپزخانه و یا تغییر در کانتر آشپزخانه به وجود بیاید.

همه سینک‌ها برای نصب دارای حفره‌هایی هستند که این حفره‌ها روی همدیگر قرار می‌گیرد پس سعی کنید هنگام انتخاب سینک حفره‌ها را در نظر داشته باشید تا دیگر نیاز به تغییر در محل قرارگیری سینک نباشد. همچنین به این موضوع دقت کنید که سینک انتخابی شما نباید فضای زیادی را بگیرد؛ زیرا ممکن است شما نیاز به تعمیرات داشته باشید. در چنین زمانی شما به مشکل برخواهید خورد. پس از هر نظر محل قرارگیری سینک خود را بررسی کنید.

بررسی انواع مدل‌های سینک آشپزخانه

بررسی انواع مدل‌های سینک آشپزخانه

باتوجه‌به اینکه امروزه سینک‌های مختلفی تولید می‌شود و تنوع در آن‌ها زیاد است و دیگر مانند گذشته فقط از یک سینک برای شستشو استفاده نمی‌شود و افراد سعی می‌کنند که از نظر زیبایی و ظاهری هم اولویت‌هایی برای انتخاب سینک داشته باشند. پس به همین دلیل سعی می‌کنیم در ادامه انواع مدل‌های سینک‌های آشپزخانه را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما بتوانید مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید که بتواند تمام نیازهای شما را برطرف کند.

۱- تک لگن و عمیق

این مدل از سینک‌های آشپزخانه به دلیل اینکه پهن هستند و عمر زیادی دارند ممکن است برای فضاهای استاندارد مناسب نباشد و اگر شما چنین سینکی را انتخاب کنید ممکن است نیاز به تغییر در محل قرارگیری داشته باشید. طراحی این نوع از سینک‌ها به‌طوری است که شما در هنگام کارکردن با آن خسته نمی‌شوید و نیازی به خم شدن ندارید و همچنین به دلیل طراحی خود باعث کمترین مقدار خیس شدن اطراف می‌شود و همچنین به کابینت‌های اطراف آسیبی وارد نمی‌شود.

۲- سینک‌های توکار (هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید)

سینک‌های ظرف‌شویی توکار مدل‌هایی هستند که برای نصب آن از زیر اقدام می‌شود و به همین دلیل هیچ‌گونه لبه‌ای وجود ندارد و مانند یک محفظه قرار می‌گیرد که در اطراف آن هیچ‌گونه لبه وجود ندارد. شاید یکی از معایب سینک‌های توکار این است که اطراف سینک زیاد خیس می‌شود و به همین دلیل شما بعد از هر بار شستشو نیاز دارید که اطراف آن را به‌خوبی خشک کنید تا آسیبی به کابینت‌ها وارد نشود. اگر قصد دارید آشنایی بیشتری با شیرآلات توکار راسان داشته باشید مقاله “معرفی شیرآلات توکار راسان” را مطالعه کنید.

۳- سینک‌های روکار

همگی ما با سینک‌های روکار برخورد داشته و آن‌ها را در همه‌جا دیدیم. نصب آن‌ها بسیار راحت است و با استفاده از پیچ‌ومهره در جای خود قرار می‌گیرد و حتی اگر شما خودتان هم ابزار کافی داشته باشید می‌توانید نصب سینک‌های روکار را در خانه انجام بدهید. نصب راحت و همچنین داشتن لبه برای محافظت از کابینت‌های اطراف از بزرگ‌ترین مزایای سینک‌های روکار هستند و همچنین داشتن فضای بیشتر یکی دیگر از مزایای سینک‌های روکار است.

اما اگر بخواهیم در مورد معایب آن صحبت کنیم باید بگوییم که به دلیل طراحی‌های قدیمی تنوع زیادی در این محصول وجود ندارد و رنگ‌های ساده و طراحی ساده را می‌توانیم از معایب سینک‌های روکار بگوییم.

۴- سینک اتاق لباسشویی

برخی از مدل‌های سینک‌ها وجود دارند که بزرگ هستند و در اتاق‌های مخصوص شستشو و لباسشویی قرار می‌گیرند و بیشتر از آن برای تمیزکردن حیوانات خانگی و یا پرده‌های بزرگ استفاده می‌کنند؛ اما در نوع خود یکی از مدل‌های سینک‌ها هستند.

۵- سینک‌های گوشه‌ای (هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید)

ممکن است در هر خانه‌ای و مخصوصاً در هر آشپزخانه‌ای یک فضای پرت وجود داشته باشد که شما نمی‌توانید از آن استفاده کنید و در چنین زمانی شما می‌توانید از این مدل از سینک‌ها استفاده کنید و در آن فضای پرت آشپزخانه قرار بدهید تا هیچ فضای بلااستفاده‌ای را در آشپزخانه خود نداشته باشید.

فرقی ندارد فضای پرت آشپزخانه شما به چه شکلی است شما می‌توانید که از سینک‌های گوشه‌ای به شکل‌های مختلف استفاده کنید؛ ولی درهرصورت اگر شما آشپزخانه کوچکی دارید و یا فضای غیرقابل‌استفاده‌ای دارید می‌توانید سینک آشپزخانه خود را در آنجا قرار بدهید.

۶- سینک‌های روکار/ توکار

برخی از مدل‌های سینک‌ها وجود دارند که هم به‌صورت روکار و هم به‌صورت توکار نصب می‌شوند و به همین دلیل شما می‌توانید از طراحی‌های مختلف آن استفاده کنید و این سینک‌ها برای کسانی که می‌خواهند از سینک خود به‌صورت چند مدل استفاده کنند مناسب است و پیشنهاد می‌شود. در آخر هم اگر قصد دارید درباره انواع سینک ظرفشویی اطلاعات بیشتری داشته باشید به مقاله مورد نظر مراجعه کنید.

بررسی متریال و جنس سینک‌های آشپزخانه

بررسی متریال و جنس سینک‌های آشپزخانه

مطمئناً در کنار ظاهر و جذابیت سینک، یکی از اولویت‌های مهم برای انتخاب سینک آشپزخانه متریال و جنس ساخت آن است که شما باید به آن دقت زیادی داشته باشید؛ زیرا می‌خواهید چندین سال در کنار رطوبت از آن استفاده کنید و باید مقاومت بالایی در برابر سرما و گرمای آب و همچنین برخورد با آب داشته باشد که در ادامه سعی می‌کنیم بهترین جنس سینک‌های آشپزخانه را به شما معرفی کنیم.

۱- استیل یا فولاد ضدزنگ

سینک‌های استیل از گذشته تاکنون وجود داشته‌اند و به دلیل اینکه مقاومت بالایی دارند و همچنین قیمت پایین‌تری نسبت به سایر جنس‌های سینک‌ها دارد همیشه پرفروش و محبوب بوده است و افراد می‌توانند چندین سال به‌صورت متوالی و بدون مشکل از سینک‌های استیل استفاده کنند. به دلیل وزن کم و همچنین تمیزکردن راحت، سینک‌های استیل همیشه میان خانم‌ها محبوب بوده است و اگر شما هم می‌خواهید از یک سینک با عمر بالا استفاده کنید می‌توانید از سینک استیل استفاده کنید.

۲- سینک چدنی (هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید)

یکی از مقاوم‌ترین سینک‌ها سینک‌های چدنی هستند. جنس آن‌ها به‌طوری است که می‌تواند تا چندین سال بدون مشکل برای شما کار کند و همچنین شما می‌توانید سینک‌های چدنی را به‌صورت روکار و توکار در اختیار داشته باشید. همچنین طراحی و تنوع در سینک‌های چدنی بسیار بالا است. سینک‌های چدنی به دلیل اینکه راحت تمیز می‌شوند از مزایای بالایی برخوردار هستند.

۳- سینک‌های مسی

اگر شما به‌سلامتی هم اهمیت می‌دهید، می‌توانید از سینک‌های مسی که قابلیت ضدباکتری دارند استفاده کنید. به دلیل اینکه سینک‌های مسی دارای رنگ زیبا هستند از نظر ظاهری هم می‌توانند شما را راضی نگه دارند. سینک‌های مسی در گذشت زمان هیچ‌گونه کدر شدن و تغییر رنگی ندارند و یکی از مزایای بزرگ سینک‌های مسی همین موضوع است.

۴- سینک‌های کامپوزیت گرانیتی (هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید)

دلیل معرفی این مدل از سینک‌ها این است که طراحی و رنگ‌های زیادی در این مدل از سینک‌ها وجود دارد و اگر شما به دنبال خرید سینک با رنگ‌بندی مختلف و همچنین مقاومت بالا هستید می‌توانید که از این مدل از سینک‌ها استفاده کنید.

فاکتورهای مهم قبل از خرید سینک آشپزخانه

باتوجه‌به بازار متنوع این روزها شما برای خرید هر چیزی نیاز دارید که ویژگی هر یک از محصولات را بدانید و سعی کنید انتخابی مناسب داشته باشید. در ادامه سعی می‌کنیم فاکتورهای مهم و تأثیرگذار قبل از خرید سینک آشپزخانه را در اختیار شما قرار دهیم تا شما هنگام خرید از این فاکتورهای مهم استفاده کنید.

۱- نحوة نصب سینک آشپزخانه

یکی از موارد مهم که در هنگام خرید سینک آشپزخانه باید به آن دقت کنید نحوه نصب سینک شما است. باید بدانید اگر سینک شما به‌صورت روکار نصب شود، هزینه نصب آن کمتر است و اگر شما ابزار کافی داشته باشید همان‌طور که گفته شد می‌توانید خودتان نصب سینک را انجام بدهید؛ اما در سینک‌های توکار نیاز به نصاب حرفه‌ای است؛ زیرا ممکن است تا لوله‌کشی‌های شما هم تغییر کند و در نتیجه هزینه نصب آن بالا خواهد رفت.

۲- توجه به عمق لگن (هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید)

مطمئناً همه دوست دارند که عمق سینک آنها زیاد باشد، اما اگر شما به دنبال خرید سینک با عمق زیاد هستید باید به زیر محل قرارگیری سینک خود دقت کنید و لوله‌کشی‌های خود را بررسی کنید تا برخوردی با آن‌ها نداشته باشد و بعد از خرید با مشکل روبرو نشوید. توجه به عمق لگن هم می‌تواند یکی از عوامل تأثیرگذار در خرید سینک باشد.

۳- تعداد لگن‌های سینک

اگر بخواهیم سینک‌ها را از نظر تعداد لگن بررسی و معرفی کنیم باید بگوییم به‌صورت کلی سینک‌های تک لگن و همچنین سینک‌های دو لگن و یا چند لگن وجود دارند که تک لگن برای افرادی که فضای کوچک‌تری دارند مناسب‌تر است و چند لگن برای کسانی که می‌خواهند شستشوی زیاد انجام بدهند و نیاز به فضای بیشتری برای شستشو و آبکشی دارند مناسب‌تر است.

۴- بودجه (هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید)

شاید یکی از مهم‌ترین موضوعات در هنگام خرید سینک ظرف‌شویی یا آشپزخانه قیمت و بودجه است و شما باید بدانید که چه عواملی روی قیمت یک سینک تأثیرگذار است. یک سری عوامل تأثیرگذار روی قیمت وجود دارد که اگر بخواهیم به‌صورت کلی بگوییم آن است که هرچقدر اندازه سینک شما بزرگ‌تر شود قیمت آن هم بالاتر می‌رود؛ اما جدا از آن یک سری عوامل دیگر وجود دارد که می‌توان به نحوه نصب و همچنین جنس سینک خریداری شده اشاره کرد. برای مثال سینک‌های مسی باتوجه‌به مقاومت بالای خود و مس بودن جنس آن قیمت بالاتری نسبت به سینک‌های استیل دارند.

جمع‌بندی

هرآنچه باید قبل از خرید انواع سینک آشپزخانه و حمام بدانید به شما کمک می‌کند تا یک خرید مطمئن و بدون دردسر داشته باشید. باتوجه‌به اینکه تنوع محصول در بازار بسیار زیاد شده است و رقبا در حال پیشی‌گرفتن از یکدیگر هستند شما در هنگام خرید باید یک سری اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین انتخاب خود را داشته باشید. ما در این مقاله سعی کردیم از نظرهای مختلف سینک آشپزخانه را مورد بررسی قرار بدهیم تا در خرید به شما کمک کنیم. سعی کنید از این فاکتورها و نکات در خرید خود بهره بگیرید. امیدواریم توانسته باشیم به شما در یک خرید راحت کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: