۸ روش ساده و مؤثر برای پاک کردن انواع لکه لباس!

دسته بندی :وبلاگ ۳۰ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 857
۸ روش ساده و مؤثر برای پاک کردن انواع لکه لباس!

۸ روش ساده و مؤثر برای پاک کردن انواع لکه لباس به شما کمک می‌کند که بتوانید تمام لکه‌ها را به‌راحتی از بین ببرید. همانطور که می‌دانید در اکثر مواقع لکه‌های لباس‌ها به همین سادگی از بین نمی‌روند و برای از بین بردن لکه‌های سخت شما نیاز به راهنمایی دارید تا هم به بافت لباس آسیب نرسانید و هم بتوانید لباس‌های خود را مانند روز اول از تمامی لکه‌ها پاک کنید.

شما برای از بین بردن لکه‌های ساده مانند لکه مربوط به آب کار سختی ندارید اما همان‌طور که می‌دانید بعضی از لکه‌ها وجود دارند که به همین راحتی از بین نمی‌روند. حتی شاید شما را مجاب کرده باشد دیگر از آن لباس استفاده نکنید و در ادامه همراه سایت شیرآلات تهران باشید تا برای انواع لکه‌ها راهکارهای مناسب را به شما عزیزان ارائه بدهیم.

۸ روش ساده و مؤثر برای پاک کردن انواع لکه لباس!

۸ روش ساده و مؤثر برای پاک کردن انواع لکه لباس!

۱- پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

شما برای از بین بردن لکه قهوه می‌توانید از دو روش طبیعی و استفاده از مواد شیمیایی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید با استفاده از روش طبیعی لکه را از بین ببرید می‌توانید از سرکه کمک بگیرید. برای اینکه بتوانیم با استفاده از مواد شیمیایی و شوینده‌ها لکه قهوه را از بین ببرید می‌توانید لکه‌برهای شیمیایی استفاده کنید.

برای اینکه بتوانیم با استفاده از سرکه لکه را از بین ببرید می‌توانید یک پنجم آب را سرکه بریزید و لباس را به مدت ۱۵ دقیقه در آن قرار بدهید تا به‌خوبی خیس شود. سپس می‌توانید با شستشوی ساده لک را از بین ببرید.

۲- از بین بردن لکه روغن از روی لباس

یکی از سخت‌ترین لکه‌ها که باعث می‌شود شما دیگر از آن لباس استفاده نکنید لکه روغن است. شما اگر با این اتفاق روبه رو شدید ممکن است ناامید شوید. اما اولین و مهم‌ترین نکته در رابطه با لکه روغن این است که باید سریعا و بلافاصله بعد از لکه شدن لباس نسبت به تمیز کردن و از بین بردن آن اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است دیگر نتوانید از آن لباس استفاده کنید.

بعد از اینکه لباس شما با لکه روغن کثیف شد با استفاده از دستمال سفید و تمیز می‌توانید به آرامی روی لکه بکشید تا زمانی که به‌صورت کامل از بین برود. اما اگر این اتفاق طول بکشد ممکن است که هیچ وقت از بین نرود. همچنین می‌توانید با مقدار کمی مایع ظرف‌شویی که روی لکه روغن می‌ریزید با استفاده از یک دستمال آن را از بین ببرید. در ادامه همراه مقاله “۸ روش ساده و مؤثر برای پاک کردن انواع لکه لباس” باشید.

۳- چگونه لکه را از روی لباس سفید از بین ببریم؟

لباس سفید هم یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند سریع کثیف شود و لکه‌ها را به خود جذب کند که اگر سریع اقدام نکنید ممکن است آن لباس دیگر قابل استفاده نباشد. برای اینکه بتوانید به‌راحتی لکه را از بین ببرید می‌توانید آن را درون آب گرم قرار بدهید. سپس به آرامی دوطرف لکه را به هم بسابید تا لکه از روی لباس از بین برود.

اگر با این روش لکه شما از بین نرفت می‌توانید مقداری جوش‌شیرین و سرکه به آب اضافه کنید. سپس همین کار را انجام بدهید اما ممکن است که لکه شما سر سخت‌تر از این حرفا باشد. در نتیجه شما باید از مواد سفیدکننده و مواد شوینده استفاده کنید که در نهایت باعث شود که به‌صورت کامل از بین برود.

۴- از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس

۴- از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس

وایتکس یکی از ماده‌هایی است که خودش می‌تواند در از بین بردن لکه‌ها به شما کمک کند اما اگر وایتکس با لباس شما برخورد پیدا کند می‌تواند باعث شود رنگ آن به‌صورت کامل از بین برود. شما در چنین حالتی می‌توانید که آن لباس را مانند روز اول کنید اما بعد از اینکه اتفاق افتاد اگر بلافاصله اقدام کنید می‌توانید از بزرگ‌شدن مشکل جلوگیری کنید.

بعد از اینکه وایتکس روی لباس شما ریخته شد سریع آن را درون آب قرار بدهید زیرا باعث می‌شود وایتکس دیگر از روی لباس شما نرود و با اضافه کردن جوش‌شیرین به آب می‌توانید تا حد زیادی اثر وایتکس را از بین ببرید.

۵- چگونه از روی لباس بافتنی لکه را را از بین ببریم؟

لباس‌های بافتنی کمی حساس هستند و همان‌طور که در هنگام خشک کردن آن‌ها باید مراقب باشیم تا کش نیایند برای تمیز کردن و از بین بردن لکه‌های آن‌ها هم باید یک سری نکات را رعایت کنیم. اولین قدم برای اینکه لکه را از بین ببرید باید نوع لکه را شناسایی کنید.

شما می‌توانید قسمتی را که لک شده است را با استفاده از نسبت مساوی سرکه و مایع شوینده پشم تمیز کنید و اطراف لکه را به‌خوبی با استفاده از دستمال سفید بسابید تا که به‌صورت آرام‌آرام از بین برود اما مراقب باشید که به لباس آسیبی نرسانید و اگر شدت را زیاد کنید ممکن است لباس شما آسیب ببیند.

۶- آموزش از بین بردن لکه از روی کاپشن

با توجه به جنس رویه کاپشن‌ها شما نمی‌توانید از هر ماده برای تمیز کردن آن‌ها استفاده کنید زیرا مواد شیمیایی می‌تواند به مناسب وارد کند و دیگر شما نتوانید از کاپشن استفاده کنید. پس سعی کنید از جنس کاپشن خود مطلع شوید و اگر کاپشن شما راهنما دارد متوجه شوید که از چه نوع لکه‌بر و شوینده می‌توانید استفاده کنید.

بعد از اینکه ماده مورد نظر را شناسایی کردید می‌توانید مقدار کمی از آن را روی لکه بریزید و اجازه دهید چند دقیقه روی آن بماند. سپس با استفاده از دستمال یا حوله می‌توانیم که به آرامی آن را پاک کنید تا در نهایت لک شما به‌راحتی از بین برود.

۷- از بین بردن لکه از روی بارانی

یکی دیگر از مشکلات برای تمیزکردن انواع لکه لباس لباس‌های بارانی است. همان‌طور که در بالا اشاره شد برای لباس‌های بارانی هم شما اول باید مطمئن شوید که چه نوع شوینده و تمیزکننده به آن آسیبی وارد نمی‌کند و رنگ آن را از بین می‌برد. سپس بعد از اینکه ماده شوینده خود را شناسایی کردید می‌توانید آن را با آب گرم مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک دستمال یا حوله این محلول را روی لکه بریزید و سپس شروع به تمیزکردن لکه کنید.

بعد از این که به‌صورت کامل از بین رفت می‌توانید لباس را درون لباسشویی قرار بدهید تا به‌خوبی تمیز شود و در نهایت آن را به‌خوبی خشک کنید.

۸- چگونه لکه چای را از روی لباس از بین ببریم؟

اولین کاری که بعد از ریختن چای روی لباس باید انجام دهید این است که لباس را از پشت زیر آب سرد قرار بدهید زیرا آب سرد می‌تواند باعث شود که به آرامی جدا شود و پخش نشود.

اگر با این روش لکه شما از بین نرفت می‌توانید از روش‌های دیگری مانند استفاده از مواد شوینده مانند مایع ظرف‌شویی استفاده کنید. سپس آن را زیر آب سرد بگیرید. اما ممکن است که لکه‌های شما قدیمی باشد که در چنین حالتی می‌توانید از جوش‌شیرین هم کمک بگیرید و مقداری جوش‌شیرین را با آب مخلوط کنید. سپس روی لکه بریزید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه به آرامی آن را پاک کنید و این روش می‌تواند برای از بین بردن لکه‌های قدیمی چای موثر باشد.

جمع‌بندی

۸ روش ساده و مؤثر برای پاک کردن انواع لکه لباس می‌تواند یک راه‌کار و راهنمایی مناسب برای از بین بردن لکه‌های لباس باشد. ممکن است شما لباسی را داشته باشید که به خاطر لکه‌های قدیمی به‌وجود آمده و دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. در چنین حالتی استفاده از راهنما و روش‌هایی که گفته شد می‌توانیم لکه‌های قدیمی و سرسخت را از بین ببرید.

لکه لباس شما هر دلیلی که داشته باشد می‌توانید با دانستن روش ازبین‌بردن آن به راحتی آن را از بین ببرید. در این مقاله سعی کردیم تمامی روش‌ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: