پاک کردن لکه چربی از آشپزخانه به بهترین روش!

دسته بندی :وبلاگ ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 360
پاک کردن لکه چربی از آشپزخانه به بهترین روش!


پاک کردن لکه چربی از آشپزخانه به بهترین روش! تمیز کردن لکه‌های چربی و همچنین لکه‌هایی که در هنگام آشپزی به وجود آمدند کار راحتی است که بدون ضرر به انسان می‌توان آنها را پاک کرد. شما در هنگام آشپزی نمی‌توانید جلوی روغن‌ها را بگیرید و آنها به اطراف می‌شوند و در نتیجه باعث به‌وجودآمدن چربی می‌شوند که در مرور زمان آنها سفت شده و به‌عنوان یک کسی شناخته می‌شود که جلوه خوبی آشپزخانه شما نمی‌دهد.

شما نمی‌توانید برای تمیزکردن آنها فقط از یک دستمال ساده استفاده کنید پس‌فردا به همراه ما باشید تا روزهای خوبی را در این زمینه در اختیار شما قرار بدهیم. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

روش‌های پاک کردن لکه چربی از آشپزخانه

روش‌های پاک کردن لکه چربی از آشپزخانه

اولین روش برای پاک کردن لکه چربی از آشپزخانه تقدیم به شما عزیزان آموزش دهیم استفاده از محلول روغن معدنی و جوش شیرین است که شما می‌توانید مقداری روغن معدنی را با استفاده از دستمال کاغذی به محل موردنظر بزنید و برای اینکه تأثیرگذاری بیشتر شود می‌توانید از مقدار کمی جوش شیرین هم استفاده کنید و محل موردنظر را با دستمال کاغذی به‌خوبی تمیز کنید. سپس با استفاده از یک دستمال کاغذی جدید و خشک محل را تمیز کنید تا براقیت آن به چشم بیاید.

روش بعدی و یا اینکه در ادامه راه می‌توانید از یک محلول دیگر به اسم آب و سرکه استفاده کنید که می‌توانید به مقدار مساوی آب گرم و سرکه را با طی کرده و محل موردنظر را تمیز کنید و اگر چربی‌های موردنظر از بین نرود می‌توانیم از سرکه سفید خالی استفاده کنید و در نهایت با آب محل را به‌خوبی تمیز کنید. شما می‌توانید این ترکیب را با استفاده از حوله و یا اسفنج به محل موردنظر بزنید و همان‌طور که گفته شد اگر سرمایه‌های موردنظر سختی بیش از حد دیدش و ازبین‌رفتن می‌توانیم دسته‌چک سفید خالی نیز استفاده کنید و در نهایت با آب سرد محل موردنظر را بشویید.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

یکی دیگر از بخش‌هایی که بسیار چربی در آنجا وجود دارد فیلتر هود آشپزخانه است که برای تمیز کردن لکه چربی از آشپزخانه آن می‌توانید از محلول آب گرم و جوش شیرین استفاده کنید به‌طوری‌که آب گرم را درون یک قابلمه ریخته و بجوشانید و مقداری کمی جوش شیرین به آن اضافه کنید و در نهایت فیلتر را درون آن قرار دهید و به‌خوبی بشویید و در نهایت با استفاده از یک دستمال آن را خشک کنید ولی اگر چربی‌های موردنظر فیلتر از بین نرفت می‌توانید این فرایند را چند بار تکرار کنید و در نهایت فیلتر هود را با استفاده از آب گرم به‌خوبی بشویید.

شما با بخش‌های دیگر را مانند فن اگزوز و اجاق‌گاز آشپزخانه و همچنین کابینت‌ها را نیز می‌توانید با استفاده از ترکیب آب جوش و جوش شیرین با استفاده از یک دستمال به‌خوبی تمیز کنید و تأثیر فوق‌العاده آن را مشاهده کنید. اگر روغن معدنی در دسترس ندارید می‌توانید از روغن گیاهی هم استفاده کنید ولی روغن گیاهی مرور زمان می‌تواند رنگ زردی به بخش موردنظر بدهد و چسبندگی ایجاد کند که شاید خوشایند شما نباشد و به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم از روغن معدنی استفاده کنید که خاصیت ضد زنگی دارد و هیچ آسیبی نمی‌رساند.

روش دوم

راه دومی که می‌خواهیم به شما پیشنهاد بدهیم که خاصیت چربی‌زدایی زیادی دارد استفاده از ترکیب جوش شیرین و پراکسید هیدروژن است چه خاصیت چربی‌زدایی هم زیاد است و مخصوصاً شما می‌توانید برای ورود آشپزخانه از آن به‌راحتی استفاده کنید و تأثیر آن را مشاهده کنید همچنین استفاده از لیمو و نوشابه نیز تأثیر خوبی در چربی‌زدایی دارد.

همان‌طور که می‌دانید صابون می‌تواند با استفاده از آب گرم یک محلول کف را به وجود بیاورد صابون به دلیل اینکه قلیایی است می‌تواند چربی‌ها را از بین ببرد پس شما می‌توانید با استفاده از آب جوش و مقداری صابون کف را ایجاد کنید با استفاده از این کف می‌توانید که تمامی کابینت‌های خود را به‌راحتی تمیز کنید و در آخر با استفاده از آب سرد و یا دستمال خیس محل موردنظر را خشک کنید.

نکته مهمی که برای کابینت وجود دارد این است که برخی از کابینت‌ها به دلیل اینکه کیفیت خوبی در فلز و چوب خود ندارند بعد از اینکه شما آنها را تمیز می‌کنید و تر می‌شوند به‌زودی‌زود زنگ می‌زنم و یا اینکه باد می‌کند پس از خشک‌کردن کابینت‌ها هم به‌اندازه شستن آنها اهمیت دارد و شما باید به‌خوبی آن‌ها را خشک کنید و اگر از مواد طبیعی مانند روغن و غیره استفاده کردید محل موردنظر را سر کنید به‌خوبی تمیز کنید تا هیچ ماده دیگری روی محل موردنظر باقی نماند زیرا می‌تواند محلی برای اجتماع باکتری‌ها و قارچ‌ها باشد که برای سلامتی شما می‌تواند ضرر ایجاد کند.

چگونه لکه‌های روغن را از بین ببریم؟

چگونه لکه‌های روغن را از بین ببریم؟

زمانی که روغن را فشرده می‌شود یک مسیر معین را طی می‌کند و شما می‌توانید که با مشخص‌کردن مسیری که روغن در آنجا پخش شده است به‌راحتی تمیزکاری را انجام بدهید و دیگر زحمت اضافی به خود ندهید اول مهر موردنظر خود را مشخص کنید. شما برای اینکه بتوانید لکه‌های روغن را از روی دیوار پاک کنید باید از دستمال‌های سفت استفاده کنید زیرا می‌تواند روی دیوار شما خط‌وخش به وجود بیاورد و همچنین مسیر تمیزکردن خود با دستمال را مشخص کنید.

از یک سمت دیوار به سمت دیگر و یا اسانس پایین‌به‌بالا بروید و از حرکت دایره‌ای برای تمیزکردن استفاده نکنید زیرا باعث به‌وجودآمدن لک می‌شود و برای این کار شما راحت بعد از هر بار روغن به اطراف پاشنه می‌شود محل موردنظر را سریع‌تر پاک کنید زیرا می‌تواند کار را برای شما راحت‌تر کند و همان‌طور که گفته شد اگر کابینت‌های شما حتی در فلزی و چوبی هستند محل موردنظر را به‌خوبی خشک کنید زیرا در مورد زمان می‌تواند باعث زنگ‌زدگی و یا باد کردن چوب بشود.

معرفی سایر مواد برای تمیز کردن لکه چربی از آشپزخانه

موم شمع، آب برنج، مواد شوینده، لیمو و جوش شیرین، آب گرم سایر مواردی هستند که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید بخش‌های موردنظر آشپزخانه را از هر چربی و لکه روغنی پاک کنید.

جمع‌بندی

پاک کردن لکه چربی از آشپزخانه می‌تواند یکی از کارهای سخت باشد ولی شما با دانستن تکنیک‌های چربی‌زدایی این کار را می‌توانید راحت‌تر انجام بدهید. امروز به شما عزیزان مواردی را گفتیم که با رعایت آن‌ها تمیز کردن لکه چربی از آشپزخانه شما کار راحت‌تری خواهد بود امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: