پاک کردن چربی روی کاشی با استفاده از 5 روش

دسته بندی :وبلاگ ۱۰ مهر ۱۴۰۱ مرتضی عبدالرزاقیان 1581
پاک کردن چربی روی کاشی با استفاده از 5 روش

پاک کردن چربی روی کاشی های آشپزخانه کار سختی نیست و همیشه در آشپزخانه افرادی که در آن حضور دارند از وجود لکه‌های زیاد اذیت می‌شوند و مخصوصاً اگر لکه‌ها مربوط به روغن باشد پاک‌کردن آنها کار راحتی نیست و نیازمند راهنمایی برای پاک‌کردن آن‌ها به‌صورت کامل است. مخصوصاً اگر شما به‌صورت مدت زیادی لکه‌های مربوط به روغن پشت گاز آشپزخانه و همچنین کاشی‌های آشپزخانه را از روغن‌ها تمیز نکرده باشید این روغن‌ها بسیار سخت می‌شوند و تمیزکردن آنها به همین راحتی ممکن نیست و همین موضوع باعث می‌شود که شما اذیت شوید. ما امروز در این مقاله به شما عزیزان می‌گوییم که چگونه لکه‌های مربوط به روغن را تمیز کنید و آسیبی به بخش‌های مختلف آشپزخانه وارد نکنید پس در ادامه با شیرآلات تهران همراه باشید.

روش‌های پاک کردن چربی روی کاشی

روش‌های پاک کردن چربی روی کاشی

راه‌های زیادی برای پاک کردن چربی روی کاشی وجود دارد. همان‌طور که گفته شد؛ چون برای تمیزکردن لکه‌های مربوط به روغن و چربی می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید تا همگی این راهش را به‌صورت طبیعی است و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از مواد شوینده صنعتی و اسیدی استفاده نکنید زیرا می‌تواند آسیب وارد کند پس در ادامه از روش‌هایی که می‌گوییم برای تمیزکردن حتی لکه‌های چربی سخت استفاده کنید.

استفاده از موم شمع

شما می‌توانید در روش اول از موم شمع استفاده کنید و موم شمع را در محل‌هایی که چربی روغن وجود دارد بریزید و سپس آن را پاک کنید و نتیجه را مشاهده کنید.

استفاده از سرکه

همیشه یکی از محلول‌هایی که می‌تواند برای تمیزکردن خانه در هر بخشی به ما کمک کند استفاده از محلول آب و سرکه است و شما می‌توانید از محلول آب و سرکه به‌صورت مساوی نیز برای تمیزکردن لکه‌های چربی و روغن هم استفاده کنید.

یک‌پارچه و یا یک دستمال را درون این محلول برات بدهید و سپس با استفاده از آن لکه‌های چربی و روغن را تمیز کنید و شما از این محلول برای تمیزکردن کابینت‌ها هم می‌توانید استفاده کنید؛ زیرا تأثیر بسیار خوبی روی میکروب‌زدایی و همچنین ازبین‌بردن کثیفی‌ها دارد.

استفاده از مواد طبیعی

یکی دیگر از مواد طبیعی که شما می‌توانید برای ازبین‌بردن لکه‌های روغن از آن استفاده کنید استفاده از آب برنج است؛ زیرا با چسبناک بودن خود بعد از گذشت مدتی که روی لکه‌ها قرار بگیرد می‌تواند باعث کنده شدن لکه‌های روغن شود.

محلول بادی که می‌تواند به شما برای تمیزکردن لکه‌های روغن و چربی کمک بسیار زیادی کند استفاده از محلول آب و جوش شیرین است که می‌تواند برای تمیزکردن لکه‌ها به‌صورت منظم و مستمر نیز برای شما مناسب باشد.

اگر بخواهیم یک محلول بسیار سخت را به شما معرفی کنیم که می‌تواند تأثیر بسیار خوبی روی لکه‌های بسیار سفت‌وسخت داشته باشد استفاده از محلول جوش شیرین و لیمو است. این محصول یک محلول بسیار قدرتمند است که می‌تواند تمامی لکه‌های چربی و همچنین آلودگی‌های مربوط به لکه‌های قدیمی را هم از بین ببرد.

یکی دیگر از پیشنهادهای ما این است که اگر لکه‌های شما تازه هستند و هنگام آشپزی روی کاشی‌ها و کابینت‌ها ریخته شده است به‌سرعت می‌توانید با استفاده از آب داغ آنها را از بین ببرید و نگذارید کجایی شما به‌صورت مدت‌زمان زیادی باقی بمانند تا در نتیجه زحمت شما را نیز برای تمیزکردن زیاد کند و آب داغ یک پیشنهاد خوب برای تمیزکردن فوری و سریع است.

استفاده از مواد شوینده

شما می‌توانید که از مواد شوینده هم برای تمیزکردن چربی روی کاشی استفاده کنید؛ اما خب می‌تواند به پوست و محیط آسیب وارد کند پس در نتیجه شما می‌توانید که مواد شوینده را با آب گرم مخلوط کنید تا یک محصول رقیق‌تر در اختیار داشته باشید تا آسیب زیادی وارد نکند.

استفاده از روغن های گیاهی

روغن‌های گیاهی در تمام آشپزخانه‌ها وجود دارد و ما از آنها برای مصرف خود استفاده می‌کنیم؛ اما شما باید بدانید که از این روغن‌های گیاهی شما برای تمیزکاری هم می‌توانید استفاده کنید به صورتی که می‌توانید روغن گیاهی را روی دستمال کاغذی بریزید و با استفاده از آن لکه‌ها را تمیز کنید و در نتیجه مشاهده کنید که تأثیر خوبی روی تمیزکردن لکه‌های چربی و روغن دارد.

نمک برای تمیز کردن چربی روی کاشی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند برای تمیزکاری و مخصوصاً برای تمیزکردن چربی روی کاشی و روغن به شما کمک بسیار زیادی کند استفاده از نمک است. شما می‌توانید نمک را درون آب گرم و یا حتی درون سرکه و الکل بریزید؛ اما دقت کنید که اگر درون الکل و یا سرکه نمک می‌ریزیم باید مقدار آن بسیار کم باشد. در نتیجه با استفاده از این مخلوط‌ها می‌توانید که لکه‌های چربی و روغن را از بین ببرید و می‌تواند برای تمیزکردن لکه‌های چربی سخت که چندین سال است باقیمانده نیز تأثیرگذار باشد.

برای  خرید شیرآلات راسان می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

تمیز کردن چربی روی کاشی و سطوح فلزی خانه

تمیز کردن چربی روی کاشی و سطوح فلزی خانه

یکی دیگر از بخش‌های خانه و مخصوصاً آشپزخانه که همیشه لکه‌های مربوط به اثر انگشت و یا لکه‌های مربوط به هنگام آشپزی روی آن وجود دارد سطوح فلزی خانه هست که به دلیل اینکه می‌تواند کثیفی‌ها را زیاد نشان بدهد برای افراد خانه بسیار مهم است که همیشه تمیز باشد.

برای تمیزکردن لکه‌های انگشت و تمیزکردن چربی روی کاشی می‌توانید از اسپری‌های آشپزخانه استفاده کنید و سپس با یک دستمال آن را تمیز کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که همیشه لکه‌ها را سریع پاک کنید و نگذارید که مدت‌زمان زیادی باقی بمانند مخصوصاً اگر لکه‌های شما اسیدی باشند؛ مانند لکه‌های مربوط به غذاهای اسیدی بعد از گذشت مدتی تمیزکردن آنها بسیار سخت است و باعث می‌شود که شما به محل لکه آسیب وارد کنید و سریع لک‌ها را با استفاده از مواد طبیعی تمیز کنید تا مجبور نباشید از مواد شوینده صنعتی و اسیدی استفاده کنید.

براق کردن سطوح فلزی

همه خانم‌ها دوست دارند که آشپزخانه آن‌ها براق باشد و یکی از بخش‌های خانگی که براقیت بسیار بالایی دارد سطوح فلزی است پس می‌توانید برای براق کردن سطوح فلزی از روش‌هایی که می‌گوییم استفاده کنید.

امروزه در بازار جلادهنده‌های بسیار زیادی برای براق کردن سطوح خانه وجود دارد؛ اما اگر می‌خواهید از مواد مقرون‌به‌صرفه‌تر و طبیعی‌تر استفاده کنید می‌توانید که از روغن زیتون بهره بگیرید.

روغن زیتون را روی بخش‌های فلزی و یا هر بخش دیگر بریزید و با دستمال آن را پاک کنید و متوجه خواهید شد که طی چندین هفته براقیت بسیار زیادی روی بخش‌های فلزی خانه شما به وجود خواهد آورد.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که از اسفنج‌ها و یا سیم‌ها برای تمیزکردن سطوح فلزی نباید استفاده کنید؛ زیرا باعث به‌وجودآمدن خط‌وخش می‌شود و در نتیجه باعث ازبین‌رفتن زیبایی آن خواهد شد پس از حوله و دستمال‌های بسیار نرم و پارچه‌ای استفاده کنید.

جمع‌بندی

پاک کردن چربی روی کاشی اگر به‌صورت اصولی انجام شود می‌تواند کار راحتی باشد؛ اما اگر شما از روش‌های مناسب برای تمیزکردن لکه‌های روغن و چربی آگاه نباشید می‌توانید به خودتان و همچنین محیط آسیب وارد کنید.

شما سعی کنید از روش‌هایی که گفتیم بهره بگیرید و تأثیر فوق‌العاده آن را مشاهده کنید با استفاده از این روش‌های طبیعی می‌توانید همیشه یک آشپزخانه براق و تمیز و بدون هیچ‌گونه لکه چربی در اختیار داشته باشید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
مرتضی عبدالرزاقیان

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: