چگونه کاشی‌های آشپزخانه را تمیز و درخشان کنیم؟ (۵ روش برای پاک کردن کاشی‌های آشپزخانه)

دسته بندی :وبلاگ ۲۷ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 517
چگونه کاشی‌های آشپزخانه را تمیز و درخشان کنیم؟

چگونه کاشی‌های آشپزخانه را تمیز و درخشان کنیم؟مطمئنا یکی از بخش‌های خانه که به دلیل تردد زیاد و همچنین آشپزی می‌تواند دسترسی‌های زیادی داشته باشد آشپزخانه است. به همین دلیل بخش‌های مختلف آن مانند کاشی‌ها می‌تواند لکه و کثیفی را زیاد به خود جذب کند. در نتیجه به دلیل اینکه آشپزخانه قلب خانه است و همیشه اگر آشپزخانه شما تمیز باشد روی زیبایی و جذابیت خانه شما تاثیر گذار است و باید اهمیت ویژه‌ای به آشپزخانه و بخش‌های مختلف آن بدهید.

نگران نباشید شما به راحتی می‌توانید کاشی‌های آشپزخانه خود را تمیز و درخشان کنید. در ادامه همراه سایت شیرآلات تهران باشید تا روش‌های کاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

در نگهداری از کاشی‌های آشپزخانه چه نکاتی را همیشه رعایت کنیم؟

در نگهداری از کاشی‌های آشپزخانه چه نکاتی را همیشه رعایت کنیم؟

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تمیز کردن کاشی‌های آشپزخانه را به‌صورت مستمر انجام بدهید و اجازه ندهید که کثیفی روی آن‌ها به‌صورت مدت زمان زیادی باقی بماند. اگر این چنین باشد تمیزکاری کاشی‌ها هم کار راحت‌تری خواهد بود.

قبل از اینکه کاشی‌های خود را با تی تمیز کنید سعی کنید یک جارو برقی بکشید. سپس می‌توانید به‌صورت راحت‌تری باقی مانده لکه‌ها و کثیفی‌ها را از بین ببرید.

از آنجایی که آشپزخانه می‌تواند محل مناسبی برای تجمع میکروب‌ها و باکتری‌ها باشد سعی کنید به‌صورت مستمر از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید تا آشپزی شما به‌صورت صحیح و سالم انجام شود و هیچ گونه باکتری و میکروب در آشپزخانه شما وجود نداشته باشد.

همچنین در هنگام تی‌کشیدن سعی کنید از دو عدد تی استفاده کنید زیرا با این کار شما می‌توانید که سریع‌تر فرایند تمیز کردن و درخشان کردن کاشی‌های آشپزخانه را انجام بدهید.

چگونه کاشی‌های آشپزخانه را تمیز و درخشان کنیم؟

چگونه کاشی‌های آشپزخانه را تمیز و درخشان کنیم

در هر کاری برای تمیز کردن اگر یک روال و فرایندی را انجام بدهید مطمئناً نتیجه کار بهتر خواهد بود. به همین علت قصد داریم از ابتدا تا انتهای تمیز کردن کاشی‌های آشپزخانه را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله در اختیار شما قرار بدهیم که در ادامه به آن اشاره شده است. در ادامه همراه مقاله “چگونه کاشی‌های آشپزخانه را تمیز و درخشان کنیم؟” باشید.

مرحله اول: جارو و دستمال کشیدن کاشی‌های آشپزخانه

مرحله اول برای پاک کردن کاشی‌های آشپزخانه جارو و دستمال کشیدن کاشی‌های آشپزخانه است. همان‌طور که اشاره شد قبل از اینکه آب روی کاشی‌ها بریزید و آن را تمیز کنید. سعی کنید با استفاده از جارو و دستمال موادی که روی کاشی‌ها هستند به‌راحتی از بین ببرید زیرا اگر آب با آن‌ها برخورد کند می‌تواند این مواد را به لکه‌هایی تبدیل کند که به‌راحتی از بین نمی‌روند. پس قبل از شروع کار خود جارو و دستمال کشیدن را فراموش نکنید.

مرحله دوم: در ابتدا سعی کنید لکه‌های سخت را از بین ببرید!

ابتدای کار خود سعی کنید لکه‌های سخت و قدیمی را از بین ببرید. با این کار شما می‌توانید در ادامه کار راحت‌تری داشته باشید. از هر ماده شستشوی که استفاده می‌کنید اجازه بدهید چند دقیقه روی لکه‌ها و روی کاشی باقی بماند و بعد از گذشت چند دقیقه تمیز کردن کار راحت‌تر خواهد بود زیرا کثیفی‌ها و همچنین لکه‌ها آماده تمیز شدن هستند.

مرحله سوم: تمیز کردن بین کاشی‌ها

یکی از بخش‌هایی که افراد به آن توجه نمی کنند و معمولاً همیشه کثیف است بین کاشی ها است. شما برای تمیز کردن آن‌ها می‌توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید اما شاید بهترین و ساده‌ترین روش استفاده از مسواک باشد. همچنین استفاده از جوش شیرین و سرکه هم می‌تواند ماده بسیار موثری برای تمیز کردن این بخش باشد.

مرحله چهارم: تمیز کردن کاشی‌های دیوار آشپزخانه

ممکن است دیواره‌های شما دارای کاشی باشد و در چنین حالتی نیاز دارید که آن‌ها را هم تمیز کنید. قبل از اینکه تمیز کردن دیوارهای آشپزخانه را شروع کنید ابتدا از جنس کاشی‌های دیواری آشپزخانه خود مطمئن شوید زیرا در همه کاشی‌ها شما نمی‌توانید از اسفنج استفاده کنید زیرا می‌تواند به آن‌ها آسیب وارد کند و باید متناسب با جنس کاشی تمیز کاری را انجام بدهید.

می‌توانید از مواد شوینده مختلف استفاده کنید اما می‌توانید از مواد طبیعی مانند سرکه هم استفاده کنید به‌صورتی که مقدار مناسب سرکه و آب جرم را با یکدیگر مخلوط کنید. با استفاده از دستمال می‌توانید با این مخلوط دیوارهای آشپزخانه خود را تمیز کنید.

مرحله پنجم: تمیز کردن کاشی های کف آشپزخانه

بعد از اینکه کاشی‌های دیوارهای آشپزخانه را تمیز کردید می‌توانید که به سراغ کاشی‌های کف آشپزخانه بروید. قبل از شروع تمیزکاری با استفاده از جاروی برقی و یا دستمال سر تمامی گرد و غبارها و مواد اضافی را جمع کنید. با این کار مطمئن شوید که دیگر هیچ‌گونه گرد و غباری وجود ندارد که مزاحم تمیزکاری شما شود.

برای تمیز کردن بین کاشی‌ها و بین کاشی‌ها نمی‌توانید که از روشی که در بالا گفته شد استفاده کنید. برای اینکه درخشندگی را به کاشی‌های آشپزخانه خود برگردانید می‌توانید از آب گرم و سرکه استفاده کنید و با تی می‌توانید این محلول را روی کاشی‌های آشپزخانه بکشید. اجازه دهید خشک شود و در نهایت آن را خشک کنید و دستمال مرطوب روی آن بکشید. در پایان کار از نظر درخشندگی و براقیت کاشی‌های آشپزخانه خود می‌توانید لذت ببرید.

جمع‌بندی

چگونه کاشی‌های آشپزخانه را تمیز و درخشان کنیم؟ تمیز کردن کاشی‌های آشپزخانه می‌تواند کار سختی باشد اما اگر روش‌های اصولی و مرحله‌به‌مرحله را انجام بدهید. این کار هرگز برای شما یک کار سخت نخواهد بود و همیشه یک آشپزخانه جذاب و براق و تمیز در اختیار خواهید داشت.

اگر مراحلی را که در بالا گفتیم انجام بدهید می‌توانید با استفاده از این مواد طبیعی که در همه خانه‌ها وجود دارد آشپزخانه خود را برق بیندازید و همیشه آشپزخانه تمیز بدون کثیفی داشته باشید. امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم.

منابع: Ovenclean Oven Cleaning، King Of Maids، Design Cafe

5/5 - (4 امتیاز)
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: