پرلاتور چیست؟

دسته بندی :وبلاگ ۲۰ تیر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 661
پرلاتور چیست؟


پرلاتور چیست؟ در شیرآلاتی که در روشویی‌ها و سایر شلنگ‌ها وجود دارد وسیله‌ای وجود دارد به نام پرلاتور یا سرشیر کاهنده مصرف آب که وظیفه اصلی آن کاهش مصرف آب و هدررفتن آب است که جزو قطعات اصلی است. پرل یا pearl در زبان انگلیسی به معنای مروارید است و پرلاتور به‌نوعی در معنی آب را به جریانی مروارید مانند تشبیه می‌کنند. در ادامه به پرلاتور چیست می‌پردازیم. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

پرلاتور شیر آب چگونه ساخته شده است؟

ساختار اصلی این قطعه به صورتی است که پلاستیک یا تور به‌صورت لایه‌لایه قرار می‌گیرد و باتوجه‌به ترکیب آب‌وهوا باعث می‌شود که تا ۵۰ درصد مصرف آب کاهش پیدا کند. در واقع زمانی که این قطعه در شیرآلات قرار می‌گیرد آب‌وهوا ترکیب می‌شود و آب به‌صورت خالص خارج نمی‌شود و به همین دلیل استفاده از این قطعه بسیار الزامی است. الان که می‌دانید پلاتور چیست در ادامه به دسته بندی آن می‌پردازیم.

برای خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

دسته‌بندی انواع پرلاتور

دسته‌بندی انواع پرلاتور

این قطعه دارای انواع جنس‌ها و در دسته‌بندی پای مختلف است که انواع آن‌ها می‌تواند تأثیری که در مصرف آب می‌گذارد متفاوت باشد و به همین دلیل این قطعه دارای انواع مختلفی است. برای مثال کارکرد پرلاتور از نوع هوا دهنده ترکیب آب‌وهوا است که بدون اهمیت به‌ظاهر جریان آب خروجی کار خود را انجام می‌دهد. اما پرلاتور میکادو به‌غیراز این که بر ترکیب آب‌وهوا تأثیر می‌گذارد می‌تواند جریان خروجی آب جذابی را هم از نظر ظاهری به وجود بیاورد.

پرلاتور هوا دهنده

این نوع از پرلاتورها آب را با هوا قاتى می‌کند و باعث می‌شود آب با فشار خوبی در اختیار شما قرار بگیرد و آب با حجم خوب همراه با سفیدی بیشتر از جریان خارج می‌شود و باتوجه‌به نوع پرتاب آب باعث می‌شود که آب به‌صورت نرم‌تر روی پوست شما بنشیند و به اطراف پرت نشود. این نوع از پرلاتور در شیرآلات منزل بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

پرلاتور لمینار

اگر شما قصد دارید از نوع پرلاتور استفاده کنید باید بدانید که بیشتر برای پرتاب آب مستقیم و بدون دخالت هوا کاربرد دارد. پس اگر شما به جریان زیادی از آب با فشار بالا نیاز دارید می‌توانید از این نوع پرلاتور استفاده کنید.

پرلاتور اسپری‌کننده

اگر که فشار آب کمتر از میزان موردنیاز برای تولید جریان آب مخلوط با هوا و یا خالص لمینار است شما می‌توانید که از این نوع پرلاتور برای تولید خروجی آبی با الگوی دوش استفاده کنید که کار شمارا راحت‌تر می‌کند این جریان هم به‌صورت مناسب پراکنده است و درعین‌حال متمرکز است و همین امر موجب می‌شود در هنگام شستشو تمام سطح دست را پوشش دهد.

پرلاتور اسپری‌کننده باران

این پرلاتور باتوجه‌به ساختار خود تجربه متفاوتی را برای مشتریان به وجود میاورد و حس دوش گرفتن خوبی برای شما خواهد داشت. تعداد زیادی خروجی ریز آب وجود دارد که به تولید جریان آب زیاد و اشباع شده با هوا کمک می‌کند.

پرلاتور میکادو

پرلاتور میکادو جریان آب را به‌صورت قابل‌توجهی زیبا می‌کند. این طرح خارق‌العاده و به‌صورت چهارخانه آب را از خروجی پرلاتور به مکمل دکوراسیون‌های خاص و جذاب تبدیل می‌کند.

چگونه می‌توانیم پرلاتور را تعویض و یا نصب کنیم؟

چگونه می‌توانیم پرلاتور را تعویض و یا نصب کنیم؟

شما برای نصب پرلاتور از قطعه‌ای به نام بوش باید استفاده کنید که همراه آن واشر برای زیر پرلاتور جهت آب‌بندی بهتر هم وجود دارد.

چگونه پرلاتور را نصب و یا تعویض کنیم؟

برای نصب پرلاتور از وسیله‌ای به نام بوش استفاده می‌شود که همراه واشر زیر پرلاتور باعث می‌شود آب‌بندی بهتر باشد. اگر بخواهیم به‌صورت ساده‌تر بگوییم بوش پرلاتور همان بخش سر عَلَمک در شیرآلات است که قابلیت جداشدن را هم دارد و در بعضی از مدل‌ها به کمک آچار مخصوص باز می‌شود. پس از این که  پرلاتور در بوش قرار دارد سعی کنید آن را با دست در مسیر خروج آب سفت کنید و آب‌بندی کنید. شما زمانی که از آچار استفاده می‌کنید مواظب باشید که سفت شدن بیش از حد آن موجب دردسر نشود مخصوصاً زمانی که شما می‌خواهید آن را برای تمیزکردن رسوبات باز کنید.

شما باید به این موضوع دقت کنید که جمع‌شدن رسوبات می‌تواند باعث شود فشار آب کم شود و یا باعث شود که جریان آب از مسیر مستقیم خارج شود و به اطراف پرت شود در این مواقع شما باید بوش پرلاتور را باز کنید و توری آن را به کمک وسایلی مانند فشار آب یا مسواک تمیز کنید و یا برای تمیزکردن از وسایل طبیعی مانند سر که هم می‌توانید استفاده کنید و آن را چند ساعت در سرکه قرار دهید و سپس نصب کنید.

آیا پرلاتور در تعمیر شیر و رسوب‌زدایی شیرآلات نقش دارد؟

به دلیل اینکه این قطعه در خروج شیر آب قرار گرفته است ممکن است بعضی اوقات دچار رسوب گرفتگی شود و این اتفاق می‌تواند همراه با رسوب گرفتگی در پشت توری همراه باشد و یا می‌تواند رسوب گرفتگی در خود پرلاتور اتفاق بیفتد. در چنین زمان‌هایی برای شما مشکل کم‌آبی پیش می‌آید و شما برای حل مشکل باید رسوب‌زدایی را انجام بدهید. البته که کم‌شدن فشار آب می‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد و یا رسوب گرفتگی می‌تواند در بخش‌های دیگری هم باشد. اما همان‌طور که مشاهده شده است بیشترین علل کم‌فشار شدن آب رسوبات در توری پرلاتور است.

ساختار جدید در پرلاتورهای جدید

همان‌طور که همه ما می‌دانیم صنعت در زمینه‌های مختلف در حال پیشرفت است و شرکت‌های تولیدکننده این قطعه هم در تلاش هستند قطعات را طوری تولید کنند که استفاده از آن برای مشتریان بسیار راحت‌تر باشد و همین امر موجب شده است که در ساخت پرلاتور از تکنولوژی‌های جدید استفاده شود.

برای مثال پرلاتورهای ضد رسوب و سکه‌ای دو نوع از جدیدترین تولیدها هستند و کاربرد پرلاتور ضد رسوب به این صورت است که شما به‌راحتی می‌توانید آن را تمیز کنید و کار سختی ندارد و با استفاده از پرلاتور سکه‌ای راحت‌تر می‌توانید باز و بسته کردن پرلاتور را انجام بدهید و همگی این‌ها ویژگی‌های پرلاتورهای جدید است. در ادامه پرلاتورهای ضد رسوب و سکه‌ای را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پرلاتور ضد رسوب چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که گفته شد بعضی از شرکت‌ها از تکنولوژی‌های جدید در تولید پرلاتور استفاده می‌کنند و در حال تولید پرلاتورهای ضد رسوب هستند و تفاوت آن با پرلاتورهای معمولی این است مه به‌جای توری از مواد پلاستیکی نرم استفاده می‌شود. وجود پلاستیک نرم باعث می‌شود که شما بتوانید رسوبات را به‌سادگی با دست تمیز کنید و نگران این نباشید که بعد از رسوب گرفتگی باید پرلاتور را تعویض کنید.

منظور از پرلاتور سکه‌ای چیست؟

منظور از پرلاتور چیست؟ در مورد پرلاتور سکه‌ای هم یک اشاره کردیم و گفتیم که باز و بسته کردن آن آسان است و نیاز به آچار ندارد و شما این کار را حتی با دست هم می‌توانید انجام بدهید و دلیل ساخت این نوع از پرلاتورها این بود که شاید تمامی افراد به آچارهای مخصوص دسترسی ندارند. همان‌طور که از نام این قطعه مشخص است شما برای باز کردن و یا تمیزکردن رسوبات پرلاتور سکه‌ای می‌توانید از سکه استفاده کنید و به همین کار با آن‌ها آسان‌تر است.

البته شما باید در هنگام سفت کردن دقت کافی را داشته باشید تا سفت کردن آن به‌اندازه‌ای نباشد که شما نتوانید دوباره آن را باز کنید.

جمع‌بندی

پرلاتور چیست؟ پرلاتورهای شیرآلات یکی از مهم‌ترین قطعات شیرآلات است که استفاده از آن دلایل مختلفی دارد که همگی این دلایل مثبت هستند. برای مثال برای کاهش مصرف آب و یا تغییر شکل ظاهری خروجی آب‌ها شما می‌توانید از پرلاتورها استفاده کنید. امروز سعی کردیم قطعه پرلاتور را مورد بررسی قرار بدهیم تا شما به‌صورت کامل با آن آشنا شوید همچنین انواع مدل‌های پرلاتور را هم به شما معرفی کردیم تا راحت‌تر بتوانید تعویض و یا تمیزکردن را انجام بدهید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

ارتباط با شیرآلات تهران

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: