چگونه سینک آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟ (تمیزکردن انواع سینک)

دسته بندی :وبلاگ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 2052
چگونه سینک آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟ (تمیزکردن انواع سینک)

چگونه سینک آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟ یکی از بخش‌های خانه، یا به‌نوعی مهم‌ترین بخش و قلب خانه، آشپزخانه است و این بخش مهم به دلیل برخورد با انواع مواد غذایی می‌تواند محلی برای تجمع باکتری‌ها باشد و آلودگی‌های دیگری مانند چربی‌ها، روغن‌ها و سایر کثیفی‌ها وجود داشته باشد. تمیزکردن آشپزخانه همیشه یکی از بزرگ‌ترین معضل‌ها و چالش‌ها بوده است. شما تمام شست‌وشوی خود را در سینک آشپزخانه انجام می‌دهید و نیاز دارید که این بخش همیشه مانند روز اول تمیز باشد و بدرخشد؛ اما برای تمیزکردن آن‌همه افراد نمی‌خواهند که از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنند. در ادامه می‌خواهیم بگوییم که چگونه می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی و خانگی سینک آشپزخانه را مانند روز اول تمیز کنید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

چگونه سینک آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟ (تمیزکردن انواع سینک)

چگونه سینک آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟

تمیزکردن سینک استیل ضدزنگ (تمیزکردن انواع سینک)

سینک‌های آشپزخانه دارای جنس‌های مختلفی هستند و به همین دلیل برای تمیزکردن آن‌ها نیاز است که برای هرکدام، از مواد جداگانه استفاده شود پس ما نمی‌توانیم از یک فرمول برای تمیزکردن تمامی سینک‌ها استفاده کنیم. برای همین سعی داریم انواع سینک‌های ظرف‌شویی را بررسی کنیم و تمیزکردن هر یک را در اختیار شما قرار بدهیم.

اولین مدل از سینک ظرف‌شویی که قصد آموزش تمیزکردن آن را داریم سینک استیل ضدزنگ است که در ادامه مراحل آن را به‌صورت کامل در اختیار شما قرار می‌دهیم.

مواد لازم: یک اسفنج تمیز – مقداری بی‌کربنات سودا (جوش‌شیرین) – چند قطره سرکه – کمی پوست لیمو (پوست پرتقال) – کمی روغن زیتون – دستمال حوله‌ای

مراحل انجام: ابتدا با استفاده از آب، سینک ظرف‌شویی را یک شستشوی کامل دهید و سپس جوش شیرین را روی آن پخش کنید و با استفاده از اسفنج به‌آرامی جوش شیرین را در بخش‌های مختلف سینک حرکت بدهید و تمیزکاری را به‌صورت آرام انجام بدهید تا خط‌وخش روی سینک نیفتد.

در مرحله بعدی با استفاده از سرکه یک شستشوی کامل را داشته باشید و برای اینکه بتوانید از بوی سرکه خلاص شوید، می‌توانید با استفاده از پوست لیمو یا پرتقال سینک خود را تمیز کنید و در بخش‌های مختلف سینک بکشید.

در آخر هم برای اینکه سینک شما درخشش روز اول را داشته باشد می‌توانید روی دستمال حوله‌ای روغن زیتون بریزید و سینک خود را با استفاده از آن تمیز کنید و از سینک خود لذت ببرید.

تمیزکردن سینک سرامیکی (چگونه سینک آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟)

ممکن است شما از سینک‌های سرامیکی در حمام و سرویس بهداشتی و بخش‌های مختلف استفاده کنید و به دلیل اینکه لکه‌ها روی این نوع از سینک‌ها زیاد است در ادامه سعی داریم آموزش تمیزکردن آن را در اختیار شما قرار بدهیم.

مواد لازم: آب تمیز – سرکة سفید – دستمال نرم – مسواک – نصف یک لیمو

مراحل انجام: در شروع کار می‌توانید آب و سرکه را به مقدار مساوی با یکدیگر مخلوط کنید و یک محلول تمیزکننده را در اختیار داشته باشید. سپس حوله را در این محلول قرار بدهید و سپس با استفاده از حولة آغشته به محلول، بخش‌های مختلف سینک سرامیکی خود را تمیز کنید و برای اینکه لکه‌های سخت را از بین ببرید می‌توانید از مسواک استفاده کنید.

در مرحله بعدی می‌توانید با استفاده از آب گرم سینک خود را بشویید. برای اینکه بوی بد را از بین ببرید می‌توانید آبلیمو را در سینک بریزید و چند دقیقه صبر کنید تا در همین حالت بماند، این کار باعث می‌شود که درخشش سینک شما بالا هم برود.

تمیزکردن سینک گرانیت و کوارتز 

از گذشته تابه‌حال سینک‌هایی وجود داشته است که از ترکیب چند نوع سنگ و یا فلز درست شده‌اند و به دلیل اینکه این مدل از سینک‌ها کمی حساس هستند، شما برای تمیزکردن این مدل از سینک‌ها باید حساسیت بیشتری به خرج بدهید.

مواد لازم: آب تمیز – جوش شیرین – سرکة سفید – روغن زیتون (روغن آشپزی)- یک دستمال نرم

مراحل انجام: ابتدا با استفاده از جوش شیرین و سرکه می‌توانید یک مخلوط را به وجود بیاورید و سپس با استفاده از حوله این مخلوط را در بخش‌های مختلف سینک خود بکشید و تمیزکاری را انجام بدهید. سپس با استفاده از آب گرم سینک خود را بشویید. در ادامه با استفاده از حوله تمیز آن را به‌خوبی خشک کنید.

در ادامه هم برای اینکه درخشندگی آن بالا برود می‌توانیم با استفاده از روغن زیتون بخش‌های مختلف سینک را بپوشانید و بعد از گذشت چند دقیقه با استفاده از دستمال آن را تمیز کنید. در انتها سینک خود را به‌خوبی بشویید. به شما پیشنهاد می‌کنیم همیشه قبل و بعد از استفاده از سینک ظرف‌شویی آن را به‌خوبی با استفاده از حوله خشک کنید و نگذارید لکه‌های آب روی آن قرار بگیرد.

تمیزکردن سینک چینی / لعابی (تمیزکردن انواع سینک)

تمیزکردن سینک چینی لعابی (تمیزکردن انواع سینک)

تمیزکردن سینک چینی و یا لعابی تقریباً شبیه سینک‌های سرامیکی است و شما برای تمیزکردن آن کار سختی را در پیش ندارید.

مواد لازم: آب تمیز – جوش شیرین – سرکة سفید – دستمال نرم – مسواک – نصف یک لیمو

مراحل انجام: مانند سینک سرامیکی با استفاده از آب و سرکه یک محلول را درست کنید و حوله را درون آن فروبرده و با استفاده از حوله سینک خود را تمیز کنید و اجازه ندهید این محلول و سرکه مدت‌زمان زیادی روی سینک باقی بماند زیرا می‌تواند آسیب وارد کند.

اگر لکه‌های شما از بین رفت می‌توانید از جوش شیرین هم برای تمیزکردن استفاده کنید و از مسواک هم برای تمیزکردن لکه‌های سخت می‌توانید استفاده کنید و در آخر برای ازبین‌بردن بوی بد و یا درخشندگی بیشتر سینک می‌توانید از لیمو و آب آن استفاده کنید.

تمیزکردن سینک مسی (چگونه سینک آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟)

جنس مس می‌تواند در اثر برخورد با مواد شوینده شیمیایی و موادی که می‌تواند به آن آسیب وارد کند باعث شود که روکش آن از بین برود و به‌مرورزمان مورد آسیب قرار بگیرد. پس برای تمیزکردن آن باید اطلاعات کافی داشته باشید.

مواد لازم: صابون ملایم – آب تمیز – یک دستمال نرم

مراحل انجام: شما برای تمیزکردن می‌توانید آب و صابون را باهم مخلوط کنید و سپس با استفاده از حوله به‌آرامی سینک را تمیز کنید. از هیچ‌چیز دیگری برای تمیزکردن سینک مسی نباید استفاده کنید؛ زیرا به آن آسیب وارد می‌کند.

جمع‌بندی

چگونه سینک آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟ برای تمیزکردن سینک آشپزخانه شما حتماً نباید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید و می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی در منزل، حتی سرسخت‌ترین کثیفی‌ها را هم از بین ببرید. سعی کردیم برای هر نوع از سینک‌ها طریقه تمیزکردن را در اختیار شما قرار بدهیم و عمل تمیزکردن را برای شما راحت کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: