چگونه کابینت‌های سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۲ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 366
چگونه کابینت‌های سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟

چگونه کابینت‌های سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟ به دلیل اینکه کابینت‌های سفید، زیبایی خاصی را به خانه و آشپزخانه می‌بخشند و همچنین ست کردن آن با خانه کار راحتی است و فضای خانه شما را به‌صورت رسمی‌تر و کلاسیک‌تر نشان می‌دهد، افراد سعی می‌کنند از این رنگ کابینت در آشپزخانه استفاده کنند. اما با گذشت زمان ممکن است رنگ آن تغییر کند و به رنگ زرد مایل شود یا به دلیل کثیفی‌ها و وجود گردوغبار مانند روز اول جذابیت خود را نداشته باشند؛ اما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های مختلف به‌سادگی کابینت آشپزخانه خود را مانند روز اول تمیز کنید.

به دلیل اینکه کابینت‌های سفید جذابیت بالایی دارند و همیشه خود را نمایان می‌کنند نیاز است تا آن‌ها همیشه سفید باشند تا خانه و آشپزخانه شما زیبا دیده شود. در ادامه مقاله سایت شیرآلات تهران سعی می‌کنیم روش‌های تمیزکردن کابینت‌های سفید آشپزخانه را در اختیار شما بگذاریم.

چگونه کابینت سفید را اصولی تمیز کنیم؟

شما برای اینکه بتوانید کابینت‌های سفید را تمیز کنید ابتدا باید علت کثیفی را پیدا کنید برای مثال اگر کابینت‌های بالای گاز شما کثیف شده باشد می‌تواند به دلیل نشستن چربی و دود روی آن باشد، پس از ابتدا دلیل کثیفی کابینت سفید را پیدا کنید. در چنین حالتی برای ازبین‌بردن چربی‌های روی کابینت شما می‌توانید از محلول مایع ظرف‌شویی و آب استفاده کنید و با استفاده از حوله به‌آرامی این محلول را روی کابینت‌ها بکشید و اگر چربی‌های سخت روی کابینت وجود دارد، می‌توانید از برس برای ازبین‌بردن چربی‌های سخت استفاده کنید.

در ادامه مقاله “چگونه کابینت‌های سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم” می‌خواهیم بگوییم اگر کابینت‌های شما دلایل دیگری برای کثیفی دارد، یکی از مواد طبیعی که همیشه می‌تواند برای تمیزکردن به شما کمک کند و قابلیت ازبین‌بردن باکتری‌ها را هم دارد محلول سرکه و آب است. شما می‌توانید این محلول را با استفاده از یک اسپری روی کابینت‌ها بزنید و سپس بعد از گذشت چند ثانیه با استفاده از دستمال آن را تمیز کنید. این روش یکی از روش‌های بسیار کارساز است.

چگونه کابینت‌های لمینت را تمیز کنیم؟

چگونه کابینت‌های لمینت را تمیز کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید برخی از کابینت‌ها از جنس چوب نیستند و رنگ سفید روی آن‌ها زده نشده است؛ بلکه جنس آن‌ها مانند لمینت هست و رنگ سفید درون آن‌هاست. شما برای تمیزکردن آن‌ها باید ابتدا جنس کابینت‌های خود را تشخیص بدهید. یکی از روش‌ها برای تمیزکردن کابینت‌های لمینت این است که شما یک قاشق جوش شیرین و ۳ لیتر آب را با هم مخلوط کنید تا یک مایع خمیری شکل در اختیار داشته باشید. سپس شما با استفاده از آن می‌توانید کابینت‌ها را تمیز کنید، همچنین می‌توانید لک‌ها و چربی‌های آشپزخانه را هم با این مخلوط از بین ببرید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که کابینت‌های لمینت به آب حساس هستند پس سعی کنید به‌خوبی بعد از تمیزکردن، آن‌ها را خشک کنید و یا آب اضافه دستمال یا حوله را هنگام تمیزکردن بگیرید تا هیچ‌گونه لکه آب روی کابینت‌ها نماند.پ

چگونه از کابینت‌های سفید آشپزخانه محافظت کنیم؟

اگر شما می‌خواهید که رنگ کابینت‌های سفید شما مانند روز اول باقی بماند باید یک سری موارد را رعایت کنید برای مثال اجازه ندهید آفتاب به‌صورت مستقیم روی کابینت‌های سفید بتابد؛ زیرا می‌تواند باعث زردی کابینت‌ها شود.

یکی دیگر از مواردی که در آشپزخانه می‌تواند کابینت‌های سفید را کثیف کند چربی‌های مربوط به روغن در هنگام پخت‌وپز است که اگر حتی مقدار آن کم هم باشد می‌تواند در درازمدت تأثیر بسیار منفی روی کابینت‌های شما بگذارد. شما می‌توانید از هواکش برای ازبین‌بردن چربی‌ها هنگام آشپزی استفاده کنید.

یکی دیگر از مواردی هم که می‌توانند در درازمدت اثر منفی روی کابینت‌های سفید شما بگذارد شستشوی ناصحیح از شوینده‌های شیمیایی است. پس برای تمیزکردن کابینت‌های سفید سعی کنید از مواد طبیعی در خانه استفاده کنید.

روش‌های تمیزکردن کابینت‌های آشپزخانه

تا به اینجا سعی کردیم یک سری اطلاعات کلی در مورد تمیزکردن کابینت‌های آشپزخانه مخصوصاً کابینت‌های سفید را در اختیار شما بگذاریم، اما در ادامه می‌خواهیم روش‌هایی را به‌صورت کاربردی در اختیار شما بگذاریم تا با استفاده از این روش‌ها بتوانید کابینت‌های آشپزخانه خود را همیشه تمیز نگه دارید.

استفاده از جاروبرقی

زمانی که گردوغبار روی کابینت‌ها قرار می‌گیرد راحت‌ترین و تأثیرگذارترین روش برای رهایی از گردوغبار می‌تواند استفاده از برس جاروبرقی باشد. گرفتن جاروبرقی روی گردوغبار هم می‌تواند به‌صورت هفتگی آن‌ها را از بین ببرد پس دیگر نیاز نیست با استفاده از دستمال و یا سایر روش‌ها گرد و غبارها را از بین ببرید.

استفاده از دستمال پارچة میکروفایبر

برای اینکه کابینت‌های سفید شما همیشه تمیز باشد نیاز است که به‌صورت مستمر آن‌ها را با استفاده از دستمال تمیز کنید. با استفاده از دستمال‌هایی مانند میکروفایبر می‌تواند باعث شود در درازمدت آسیبی به کابینت‌های شما وارد نشود و به دلیل اینکه در کابینت‌های سفید لک‌ها به‌راحتی دیده می‌شود شما می‌توانید به‌صورت روزانه هم لک‌ها را تمیز کنید و همیشه کابینتی تمیز داشته باشید.

برای تمیزکردن کابینت سفید از آب زیاد استفاده نکنید!

برای تمیزکردن کابینت سفید از آب زیاد استفاده نکنید!

برای تمیزکردن کابینت‌ها سعی کنید دستمال را فقط مرطوب کنید و آن را در آب قرار ندهید، زیرا لکه‌های آب می‌تواند در کابینت‌ها و در گوشه‌های کابینت جمع شود و در درازمدت باعث شود تاب در کابینت‌های شما به وجود بیاید. استفاده از اسفنج‌ها هم می‌تواند روش مناسبی باشد؛ اما همیشه سعی کنید از دستمال یا حوله‌هایی استفاده کنید که آب را به‌صورت کامل از خود خارج می‌کند و هنگامی که دستمال را روی کابینت می‌کشید آب از آن روی کابینت قرار نگیرد.

استفاده از مسواک برای تمیزکردن

برای ازبین‌بردن لکه‌هایی که در گوشه‌های کابینت وجود دارد و یا لکه‌های سختی که با استفاده از دستمال از بین نمی‌رود، می‌توانید از مسواک برای تمیزکردن آن‌ها استفاده کنید. به این صورت گوشه‌های کابینت را هم می‌توانید تمیز کنید.

می‌توانید مسواک را درون محلول آب و سرکه قرار دهید و با استفاده از آن به‌راحتی بخش‌های مختلف کابینت خود را تمیز کنید و در آخر با استفاده از دستمال مرطوب آن را تمیز کنید. اجازه ندهید که سرکه روی کابینت باقی بماند و حتماً در نهایت با استفاده از دستمال خشک آن را خشک کنید.

استفاده از کاغذ مومی برای بالای کابینت سفید

بخش‌های بالای کابینت‌ها همیشه محل اجتماع چربی‌ها هستند و شما نمی‌توانید به‌راحتی این بخش‌ها را تمیز کنید پس برای اینکه کار شما راحت باشد و این بخش چربی نگیرد می‌توانید از کاغذ مومی برای بالای کابینت‌ها استفاده کنید. کاغذهای مومی را بالای کابینت قرار بدهید و زمانی که می‌خواهید تمیزکاری را انجام دهید فقط نیاز است که کاغذها را تعویض کنید و دیگر نمی‌خواهد بخش‌های سخت کابینت را با زحمت فراوان تمیز کنید.

جمع‌بندی

چگونه کابینت‌های سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟ اگر شما هم از کابینت‌های سفید در آشپزخانه خود استفاده می‌کنید ممکن است همیشه این نگرانی برای شما وجود داشته باشد که کابینت‌های سفید شما کثیف می‌شوند و شما برای تمیزکردن آن‌‎ها زحمت زیادی باید بکشید. شما با دانستن یکسری نکته و روش می‌توانید کابینت‌های سفید خود را مانند روز اول همیشه تمیز نگه دارید.

سعی کنید کابینت‌های سفید خود را به‌صورت مستمر تمیز کنید تا کثیفی‌ها روی آن‌ها باقی نماند و در نتیجه کار شما را برای تمیزکردن سخت نکند. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: