۱۰ کاربرد سفیدکننده در خانه غیر از تمیزکردن لکه‌ها

دسته بندی :وبلاگ ۲۲ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 49314
۱۰ کاربرد سفیدکننده در خانه غیر از تمیزکردن لکه‌ها

۱۰ کاربرد سفیدکننده در خانه غیر از تمیزکردن لکه‌ها به شما کمک می‌کند که از سفیدکننده‌ها بیشتر استفاده کنید و از کاربرد آن‌ها بهره بیشتری ببرید. سفیدکننده‌ها یکی از بهترین مواد برای تمیزکردن و ازبین‌بردن باکتری‌ها هستند که با اثرگذاری شیمیایی خود لکه‌ها را بی‌رنگ کرده و باعث می‌شود که شما راحت‌تر بتوانید لکه‌ها را از بین ببرید.

مطمئناً شما هم بطری‌های مختلف سفیدکننده در خانه خود دارید که شاید استفاده زیادی از آن‌ها نکنید و زمانی که فقط نیاز دارید یکی دو بار از آن‌ها استفاده کنید و آن‌ها را درون کابینت‌های خود قرار داده‌اید و ما می‌خواهیم در این مقاله به شما مواردی را آموزش بدهیم که بتوانید از سفیدکننده‌ها استفاده کنید. نکته مهمی که قبل از هر چیزی باید آن را بگوییم این است که سعی کنید از سفیدکننده‌ها در فضاهای باز استفاده کنید و در هنگام استفاده از چشمان خود محافظت کنید زیرا می‌تواند آسیب منفی بگذارد. تا آخر با سایت شیرآلات تهران همراه باشید.

۱۰ کاربرد سفیدکننده در خانه غیر از تمیزکردن لکه‌ها

۱۰ کاربرد سفیدکننده در خانه غیر از تمیزکردن لکه‌ها (2)

۱- لکه چای و قهوه از فنجان را از بین ببرید!

ممکن است لیوان و ماگ محبوب شما در اثر برخورد زیاد با چای و قهوه دچار لکه‌هایی شده باشد که نتواند با استفاده از تمیزکننده‌ها آن‌ها را از بین ببرید و در چنین زمانی شما می‌توانید درون لیوان و یا محل موردنظر خود را با آب جوش پرکرده و مقداری سفید کنندگان اضافه کنید و اجازه بدهید که چند دقیقه در این حالت بماند و سپس به‌راحتی تمام لکه‌ها از بین می‌رود و در دفعات بعدی هم تمیزکردن لیوان و یا فنجان شما کار راحت‌تری خواهد بود.

۲- وسایل پلاستیکی را تمیز کنید!

ممکن است در خانه خود وسایل پلاستیکی مانند صندلی سفید در اختیار داشته باشید که بعد از گذشت مدتی رنگ آن‌ها کدر شده باشد و یا کثیفی‌هایی در آن به وجود آمده باشد که به‌راحتی و با شستشو از بین می‌رود در چنین زمانی می‌توانید به‌ازای ۴ لیتر آب یک فنجان سفیدکننده اضافه کنید و سپس با استفاده از این محصول می‌توانید به‌راحتی تمام وسایل پلاستیکی را تمیز کنید تا مانند روز اول شود.

۳- ازبین‌بردن خزه و جلبک

ممکن است شما در خانه زندگی کنید که دارای حیاط است یا در شرایطی زندگی کنید که در مقابل خانه شما و یا مسیرهای مختلف خزه و جلبک وجود داشته باشد، در چنین زمانی می‌توانید از سفیدکننده برای ازبین‌بردن آن‌ها استفاده کنید.

۴ لیتر آب در اختیار داشته باشید و یک فنجان به آن سفیدکننده اضافه کنید سپس این محلول را روی کاشی‌ها و هر مکان دیگری که جلبک و خزه وجود دارد بریزید و با استفاده از دستکش و یا دستمال به‌خوبی تمیز کنید تا از بین بروند؛ اما مراقب باشید که به گیاهان اطراف آسیبی وارد نشود.

۴- ابزارهای باغبانی و گلدان‌ها را ضدعفونی کنید.

ضدعفونی‌کردن گلدان‌ها و یا ابزارهای باغبانی کار سختی است؛ زیرا باکتری‌ها ممکن است زیاد به آن‌ها نفوذ کرده باشند و در چنین زمانی شما می‌توانید از سفیدکننده‌ها برای ازبین‌بردن کثیفی‌ها و همچنین باکتری‌ها از روی این موارد استفاده کنید. همیشه سعی کنید که در هر فصل گلدان‌های خود را به‌صورت کامل تمیز کنید و ابزارهای باغبانی خود را بعد از هر بار استفاده به‌خوبی تمیز کنید؛ زیرا ممکن است میکروب‌ها روی آن باقی بمانند. در ادامه همراه مقاله ۱۰ کاربرد سفیدکننده در خانه غیر از تمیزکردن لکه‌ها باشید.

درون یک ظرف که می‌توانید گلدان و ابزارهای باغبانی خود را قرار بدهید آب بریزید و به‌ازای هر یک لیتر یک فنجان سفیدکننده را به آن اضافه کنید و اجازه بدهید ابزارهای باغبانی و گلدان به‌صورت کامل خیس بخورند و سپس آن‌ها را در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار بدهید تا به‌صورت کامل خشک شوند.

۵- دورکردن پشه‌ها

۵- دورکردن پشه‌ها

شما می‌توانید با استفاده از سفیدکننده‌ها محلولی را درست کنید که با کمک آن بتوانید پشه‌ها را دور کنید؛ اما مقدار سفیدکننده باید بسیار کم باشد، به‌طوری‌که به‌ازای هر ۲۰۰ لیتر آب فقط باید یک فنجان سفیدکننده به این محلول اضافه کنید. این محصول می‌تواند بسیار اثر مثبتی روی دورکردن پشه‌ها بگذارد و تأثیرگذاری آن بالا است.

۶- طرح لباس‌ها را تغییر بدهید.

شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ اما با استفاده از یک‌قلم و سفیدکننده و مقداری رنگ می‌توانید که طرح‌های مطلوب خود را روی لباس‌ها بکشید و بعد از شستشو متوجه خواهید شد که طرح موردنظر شما روی لباس قرار گرفته است. اگر به این کار علاقه‌مند هستید می‌توانید از اینترنت کمک بگیرید و طرح‌ها و همچنین آموزش‌های مربوط به تغییر لباس‌ها را مشاهده کنید.

۷- افزایش طول عمر گل‌ها

زمانی که گل تازه‌ای را درون یک گلدان می‌کارید و تازه می‌خواهد جوانه بزند ممکن است نتواند به‌خوبی آب را جذب کند و در چنین زمانی شما می‌توانید به‌ازای هر یک لیتر آب ۱ چهارم قاشق‌چای‌خوری به گلدان خود این محلول را اضافه کنید و در نتیجه باعث می‌شود که گل‌های کوچکی که تازه کاشته‌اید تازه‌تر بمانند و از نظر ظاهری هم تازه به نظر بیایند.

۸- علف‌های هرز را از بین ببرید!

همان‌طور که در بالا گفته شد و متوجه شدید سفیدکننده می‌تواند جلبک‌ها و خزه‌ها را از بین ببرد می‌تواند علف‌های هرزی که وجود دارند را هم از بین ببرد و مانند روش قبل می‌توانید روی علف‌های هرز سفیدکننده را با همان مقدار بریزید. اما اجازه ندهید که به گیاهان اطراف آسیبی وارد بشود زیرا می‌تواند به‌صورت کامل آن‌ها را از بین ببرد، همان‌طور که علف‌های هرز را از بین خواهد برد. مراقب باشید مقدار سفیدکننده زیاد نشود؛ زیرا می‌تواند به خاک آسیب وارد کند و آن را از بین ببرد.

۹- سطل زباله را ضدعفونی کنید.

ازبین‌بردن بوی بد سطل زباله و همچنین کثیفی‌های آن می‌تواند اتفاق خوبی باشد و در چنین زمانی سفیدکننده می‌تواند به شما کمک کند. به‌ازای هر ۴ لیتر آب می‌توانید یک فنجان سفیدکننده به آن اضافه کنید و با استفاده از این محلول و اسپری‌کردن آن درون سطل زباله و یا دیواره‌های آن را به‌خوبی تمیز کنید و آن را عاری از هر نوع باکتری کنید.

هیچگاه سفیدکننده را با مواد شوینده و شیمیایی دیگری ترکیب نکنید؛ زیرا باعث به‌وجودآمدن گازهای سمی خواهد شد و به تنفس شما می‌تواند آسیب جدی وارد کند.

۱۰- بوی خاک گربه را از بین ببرید.

خاک گربه بعد از گذشت مدتی به دلیل برخورد با باکتری‌های مختلف می‌تواند بوی بدی داشته باشد و محلی که خاک گربه در آن وجود دارد ممکن است همیشه این دو را در خود نگه دارد. شما برای اینکه بتوانید آن را از بین ببرید می‌توانید از سفیدکننده کمک بگیرید و به مقدار یک فنجان سفیدکننده را درون ۴ لیتر آب بریزید و با استفاده از آن محل قرارگیری خاک گربه را به‌خوبی تمیز کنید و شستشو را انجام بدهید.

جمع‌بندی

۱۰ کاربرد سفیدکننده در خانه غیر از تمیزکردن لکه‌ها به شما کمک می‌کند که شما از سفیدکننده‌ها برای تمیزکاری در خانه و بخش‌های مختلف استفاده کنید و این سفیدکننده می‌تواند به شما در تمیزکاری‌های مختلف کمک زیادی کند. از نکات و ترفندهایی که گفته شده استفاده کنید تا بتوانید در بخش‌هایی که مشکل دارید، باکتری‌ها و کثیفی‌ها وجود دارد آن‌ها را از بین ببرید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

 1. زهرا اسدی گفته؛
  18:41 1401/09/29

  ممنون از مقاله خوبتون.
  ببخشید سوالی که برای بنده پیش اومده اینکه شیرآلات تهران که نمایندگی رسمی راسان هم هست آدرس دقیقا کجا هست؟
  چون بنده قصد دارم به صورت حضوری شیرآلات راسان رو ازتون بخرم. خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.

  • سلام و درود خدمت شما
   برای خرید حضوری از شیرآلات تهران می‌توانید به آدرس “تهرانسر، چهار راه صدف، نیلوفر غربی، رو به روی بانک صادرات، فروشگاه رسمی راسان” مراجعه کنید که همکاران ما در خدمتتون هستن. البته شما از طریق نقشه هم می‌تونید راحت‌تر فروشگاه رو پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: