9 گیاه آپارتمانی مناسب برای حمام

دسته بندی :وبلاگ ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 444
9 گیاه آپارتمانی مناسب برای حمام


گیاه آپارتمانی مناسب برای حمام یکی از انتخاب‌های سخت است که شما اگر بخواهید حمام و سرویس بهداشتی خود را تزیین کنید شاید به فکر انتخاب گل‌وگیاه برای این بخش‌ها افتاده باشید.

انتخاب گیاه برای حمام و سرویس بهداشتی به‌خاطر شرایط خاص این بخش‌ها نیاز به راهنمایی دارد زیرا شما باید گیاهی را انتخاب کنید که در رطوبت بالا و گرمی هوا و همچنین در نبود نور بتواند رشد کند.

تزیین حمام و سرویس بهداشتی امروزه بسیار رواج پیدا کرده است و باید بگوییم که تزیینات این بخش می‌تواند تأثیر خوبی روی زیبایی خانه شما بگذارد.

در ادامه همراه ما باشید تا گیاهانی را به شما معرفی کنیم که بتوانید در سرویس بهداشتی و حمام خود از آن‌ها استفاده کنید. پس با شیرآلات تهران همراه باشید.

چه عواملی روی گیاهان حمام و سرویس بهداشتی تأثیر دارند؟

چه عواملی روی گیاهان حمام و سرویس بهداشتی تأثیر دارند؟

قبل از اینکه به معرفی گیاه آپارتمانی مناسب برای حمام برویم باید عوامل آن را بررسی همان‌طور که گفته شد شما باید عواملی را که روی رشد و ماندگاری گیاهان در این مکان‌ها تأثیرگذار است بشناسید که در ادامه این عوامل را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نور

در برخی از حمام‌ها و سرویس بهداشتی‌ها پنجره‌ای وجود ندارد و یا این که پنجره‌های بسیار کوچکی وجود دارد که برای رشد گیاهان نمی‌تواند کافی باشد پس برای حل مشکل شما می‌توانید از لامپ‌های مخصوص رشد گیاهان استفاده کنید.

برای  خرید موارد زیر می‌توانید به صفحات مورد نظر مراجعه کنید:

رطوبت و دمای بالا

زمانی که در حمام آب داغ را باز می‌کنید فضای حمام به‌سرعت گرم شده و باعث بالارفتن رطوبت می‌شود که می‌تواند باعث نابودی گیاهان شما شود پس باید از گونه‌های گیاهی خاص مانند استوایی استفاده کنید‌.

محل قرارگیری گیاهان

باتوجه‌به فضای محدودی که شما در حمام و سرویس بهداشتی در اختیار دارید نمی‌توانید از گیاهان بلند و در واقع بزرگ استفاده کنید. شما می‌توانید که گیاهان را در پنجره‌ها قرار بدهید چون نور هم دریافت می‌کند و یا این که گیاهان را به‌صورت آویز قرار بدهید.

9 گیاه آپارتمانی مناسب برای حمام

9 گیاه آپارتمانی مناسب برای حمام 2

در ادامه به 9 گیاه آپارتمانی مناسب برای حمام که شما می‌توانید در حمام و سرویس بهداشتی استفاده و از آن‌ها را تزیین استفاده کنید را به شما معرفی می‌کنیم.

بامبو

یکی از گیاهانی که شما می‌توانید در حمام و سرویس بهداشتی از آن استفاده کنید گیاه بامبو است زیرا این گیاه به نور بسیار کمی نیاز دارد و شما برای رشد آن می‌توانید آن را درون آب قرار بدهید و آب آن را هر دو الی چهار هفته عوض کنید و نیاز به خاک ندارد.

برخی از گیاهان بامبو به‌صورت خیلی سریع‌تر رشد می‌کند که شما می‌توانید رشد آنها را محدود کنید و بالای سر آنها یک فضای بسته قرار بدهید تا باعث ایجاد مشکل در حمام و سرویس بهداشتی نشود‌.

بگونیا عروس

یکی از گیاهانی که همیشه در منزل استفاده می‌شود هم این گیاه است که شما می‌توانید آن را درون حمام خود قرار بدهید زیرا در فصل زمستان بیشتر این گیاه را درون منزل نگهداری می‌کنند و فضای حمام می‌تواند برای این گیاه مناسب باشد.

رطوبت حمام می‌تواند برای این گیاه مناسب باشد و حتی تأثیر خوبی روی رشد آن داشته باشد و حتی شما با استفاده از یک لامپ رشد گیاه می‌توانید از آن به‌سادگی در حمام خود نگهداری کنید

آلوئه‌ورا

یکی از جاودانه‌ترین گیاهان هم این گیاه است که شما می‌توانید آن را در همه‌جا استفاده کنید و فضایی که در آن این گیاه وجود داشته باشد می‌تواند سرشار از مواد معدنی باشد همچنین شما از روغن این گیاه می‌تواند برای شفافیت پوستی و پوست خود استفاده کنید زیرا تأثیر مثبت دارد.

رطوبت موجود در حمام می‌تواند که آب این گیاه را تأمین کند اما شما سعی کنید این گیاه را نزدیک پنجره قرار بدهید تا به‌صورت کاملاً صحیح در حمام از آن استفاده کنید.

سرخس بوستون

این گیاه مربوط به جنگل‌های استوایی است و با شاخه و همچنین برگ‌های زیبا و آویزان می‌تواند فضای بسیار زیبایی را ایجاد کند.

ذات این گیاه اجازه می‌دهد که آن را در رطوبت قرار بدهید زیرا رطوبت می‌تواند روی آن تأثیر مثبت بگذارد و همچنین شما می‌توانید از سایر مدل‌های گیاه سرخس استفاده کنید زیرا تمامی آن‌ها می‌تواند در حمام برای شما مناسب باشد.

دیفن‌باخیا

اگر شما دارای حمام بزرگی هستید و می‌توانید فضای بزرگی را در اختیار گیاهان قرار بدهید می‌توانید از این گیاه استفاده کنید چون این گیاه دارای برگ‌های بزرگ و آویزان است و می‌تواند فضای بسیار زیبایی را ایجاد کند.

استفاده از این گیاه در حمام یک سری ضرورت‌هایی دارد که شما باید آنها را رعایت کنید این گیاه همیشه به رطوبت نیاز دارد و همچنین لامپ رشد گیاه برای آن اجباری است تا شما با فراهم‌کردن این شرایط می‌توانید از این گیاه در حمام خود نگهداری کنید.

آگلونما

این گیاه یک گیاه بسیار مقاوم است که‌برگ‌های آن دارای مقاومت خوبی هستند و برای رشد به نور کمی احتیاج دارد و شما می‌توانید از آن در حمام خود استفاده و نگهداری کنید.

این گیاه رطوبت موجود در حمام را دوست دارد و می‌تواند با آن ارتباط خوبی را برقرار کند و به‌صورت کلی در هر فضایی که قرار بگیرد در آن فضا می‌تواند رشد کند و همان‌طور که گفته شد شما در نور بسیار کم و نور غیرمستقیم هم می‌توانید از آن نگهداری کنید.

گیاه برگ عبایی

یکی از جان‌سخت‌ترین گیاهان هم این گیاه است که حتی اگر شما به آن رسیدگی زیادی نا کنید باز هم رشد می‌کند و روی آبیاری و یا هم چنین نور حساس نیست و شما می‌توانید آن را به‌صورت همیشگی نگه دارید.

البته اگر می‌خواهید از این گیاه به‌صورت منظم و مرتب نگهداری کنید همیشه قبل از اینکه آبیاری آن را انجام بدهید مطمئن شوید که خاک آن به‌صورت کامل خشک شده باشد و همچنین هرگز آن را در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.

دراسنا

یکی از گیاهانی که می‌تواند کار تصفیه هوا را نیز انجام بدهد هم این گیاه است که دارای ۴۰۰ گونه مختلف است.

این گیاه اگر در مقابل آفتاب قرار بگیرد برگ‌های آن می‌سوزد و همچنین باید در فضایی که رطوبت وجود دارد قرار بگیرد پس شما می‌توانید از آن در حمام استفاده کنید زیرا دارای رطوبت است و همچنین نور مناسبی برای این گیاه وجود دارد.

برگ‌انجیری

یکی از گیاهانی که اگر در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد و برگ‌های آن شروع به زرد شدن می‌کند همین‌جا هست پسر کنی دانلود در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار ندهید ولی اگر متوجه شدید که در حال خراب‌شدن است می‌توانید از لامپ‌های مخصوص رشد گیاه استفاده کنید.

این گیاه به دلیل اینکه با رطوبت متوسط سازگاری دارد می‌تواند در حمام و سرویس بهداشتی رشد کنند و شما می‌توانید در این فضاها از این گیاه نگهداری کنید.

جمع‌بندی

شاید تابه‌حال نمی‌دانست که می‌توانید از گیاهان و گل‌ها در حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید اما اگر به دنبال این هستید که تزیینات حمام و سرویس بهداشتی را انجام دهید می‌توانید از گیاهان این فضاها استفاده کنید و یک فضای بسیار زیبا را به وجود بیاورید زیرا گیاهان می‌توانند آرامش خانه را بالا ببرند و همچنین باعث شوند که فضای شما جذاب‌تر به نظر برسد. در این مقاله سعی کردیم گیاهانی را به شما معرفی کنیم که بتوانید در حمام و سرویس بهداشتی از آن‌ها استفاده کنید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: