۱۰ گیاه آپارتمانی مقاوم که در تراریوم خوب رشد می‌کنند + آموزش ساخت تراریوم در منزل

دسته بندی :وبلاگ ۲۸ آذر ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 442
۱۰ گیاه آپارتمانی مقاوم که در تراریوم خوب رشد می‌کنند + آموزش ساخت تراریوم در منزل

۱۰ گیاه آپارتمانی مقاوم که در تراریوم خوب رشد می‌کنند! این موضوع به شما کمک می‌کند تا گیاهان آپارتمانی را که در تراریوم می‌توانید نگهداری کنید را بهتر بشناسید و اگر قصد نگهداری گیاهان را دارید، شرایط هر یک را به‌صورت کامل در اختیار شما قرار می‌دهیم و گیاهان مربوط به نگهداری در تراریوم را به شما نیز معرفی می‌کنیم تا بتوانید از آن‌ها در خانه خود نگهداری کنید.

همچنین تراریوم را بررسی خواهیم کرد و به شما آموزش ساخت آن را خواهیم گفت که خودتان هم بتوانید آن را بسازید و گیاهانی که قصد دارید از آن نگهداری کنید را در آن قرار بدهید. پس تا آخر با shiralattehran همراه باشید.

آموزش ساخت تراریوم در منزل به ساده‌ترین روش

آموزش ساخت تراریوم در منزل به ساده‌ترین روش

شما باتوجه‌به گیاهی که می‌توانید در تراریوم استفاده کنید باید تراریوم خود را بسازید. برای مثال برخی گیاهان نیاز به هیچ‌گونه محل عبور هوا ندارند؛ ولی در برخی از گیاهان شما باید محلی را برای عبور هوا قرار بدهید که اولین قدم این است که گیاه موردنظر را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گیاه شما کار سختی ندارید و در محل‌هایی مانند تنگ ماهی هم می‌توانید یک تراریوم ساده بسازید که در ادامه وسایلی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا شما بتوانید تراریوم را بسازید و حتی از آن برای هدیه‌دادن استفاده کنید زیرا می‌تواند جذابیت بسیار بالایی داشته باشد.

برای تهیه تراریوم به وسایلی مانند: بیلچة باغبانی، ظرف شیشه‌ای، شن و ماسه یا سنگ‌های ساحلی، کربن فعال (قابل تهیه از گل‌فروشی‌ها یا فروشگاه‌های حیوانات خانگی)، چند گیاه مخصوص تراریوم، خاک گلدان نو، پیت ماس، وسایل تزیینی (اختیاری) دارید.

تراریوم خالی خود را بردارید و ابتدا آن را به‌خوبی تزیین کنید و مواردی مانند خاک را به آن اضافه کنید و در نهایت گیاه خود را درون آن قرار دهید. شما برای اینکه بتوانید آبیاری گیاه را هم انجام بدهید می‌توانید از اسپری‌کردن آب استفاده کنید که می‌تواند روش خوبی باشد؛ اما به‌صورت کلی گیاهانی که در تراریوم قرار می‌گیرند نیاز به آب زیاد ندارند و فقط هرچند وقت یکبار نیاز است که شما به آن‌ها آب بدهید تا از بین نروند.

معرفی ۱۰ گیاه آپارتمانی مقاوم که در تراریوم خوب رشد می‌کنند!

معرفی ۱۰ گیاه آپارتمانی مقاوم که در تراریوم خوب رشد می‌کنند!

همان‌طور که گفته شد قصد داریم ۱۰ مدل از گیاهان آپارتمانی که در تراریوم رشد می‌کنند را معرفی کنیم، البته باید بگویم که همه گیاهانی که با رطوبت و نور ارتباط خوبی دارند را می‌توان در تراریوم رشد داد؛ اما به‌صورت کلی 10 گیاه را به شما معرفی می‌کنیم.

۱- گیاه پوتوس

گیاه پوتوس

یکی از گیاهانی که مقاومت بالایی دارد و شما می‌توانید به‌راحتی آن را در تراریوم و خانه نگهداری کنید گیاه پوتوس است. این گیاه نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی ندارد و شما می‌توانید فقط با هرس‌کردن آن ظاهر و جذابیت آن را حفظ کنید. از نظر ظاهری این گیاه جذابیت بسیار زیادی دارد و در هر نوع موقعیت آب‌وهوایی می‌تواند رشد کند و به همین دلیل شما می‌توانید از این گیاه استفاده کنید.

شرایط نگهداری و مشخصات: نور زیاد و غیرمستقیم – آب نسبتاً کم، از آب دادن بیش از حد به پوتوس خودداری کنید – برگ‌های سبز با رگه‌های سفید و زرد.

۲- گیاه قاشقی یا پپرومیا

گیاه قاشقی

از این مدل گل و گل‌های عاشقی موارد بسیار زیادی وجود دارد؛ اما شما می‌توانید از این گیاه استفاده کنید و نگهداری کنید؛ زیرا شرایط نگهداری از آن آسان است و همچنین برگ‌های سبز و قرمز آن می‌تواند جذابیت و ظاهر بسیار خوبی داشته باشد و به همین دلیل این گیاه بین مردم بسیار محبوب است. در برخی از مواقع این گیاه می‌تواند رشد گل هم داشته باشد که در نتیجه به جذابیت آن اضافه می‌کند پس ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از گل‌های قاشقی و گیاهان کاش یا پیرومیا هم استفاده کنید. در ادامه ۱۰ گیاه آپارتمانی مقاوم که در تراریوم خوب رشد می‌کنند + آموزش ساخت تراریوم در منزل همراه ما باشید.

شرایط نگهداری و مشخصات: نور کم تا زیاد ولی غیرمستقیم – آب نسبتاً کم، آن را بیش از اندازه آب ندهید – برگ‌های سبز یا قرمز و سبز.

۳- گیاه چمن عروس یا اشک نوزاد

گیاه چمن عروس

این گیاه رشد آرامی دارد؛ ولی اگر فضا برای آن مهیا باشد می‌تواند تمام فضای ممکن را پوشش بدهد و از نظر زیبایی و جذابیت دارای برگ‌های ریز است که می‌تواند برای شما جذاب باشد و از طرفی دیگر برخی از افراد اعتقاد دارند که این گیاه می‌تواند آرامش خانه را چندین برابر کند و حتی روی آن گیاه فرشته هم نام‌گذاری کردند.

شرایط نگهداری و مشخصات: نور زیاد – رطوبت دائمی – گل‌هایی به رنگ سفید و کرم.

۴- گیاه سرخس دکمه‌ای

گیاه سرخس دکمه‌ای

نگهداری از این گیاه‌کار راحتی است زیرا نیاز به مراقبت زیاد ندارد و می‌تواند خشکی را تحمل کند. این گیاه زیباترین گیاهانی است که شما می‌توانید آن را انتخاب کنید و منبع اصلی این گیاه کشور نیوزلند است و از آن کشور رشد کرده است. از نظر ظاهر و زیبایی نیز این گیاه از زیباترین گیاهانی است که شما می‌توانید آن را انتخاب کنید

 شرایط نگهداری و مشخصات: سایة کامل یا نور فیلتر شده – آب‌دهی به شکل هفتگی – برگ‌های سبزرنگ.

۵- گیاه انجیر رونده

گیاه انجیر رونده

این گیاه برگ‌های شبیه قلب کوچک دارد و از این نظر می‌تواند جذاب باشد و از طرف دیگر این گیاه رونده است و شما می‌توانید به‌راحتی آن را در تراریوم نگه دارید و در هر طرف که خواستید بکشانید. باتوجه‌به این شرایط شما می‌توانید که از این گیاه در تراریوم استفاده کنید.

شرایط نگهداری و مشخصات: نور کامل یا جزئی آفتاب – گاهی اوقات به آب نیاز دارد – برگ‌های سبز.

۶- گیاه کروتون

گیاه کروتون

این گیاه هم دارای جذابیت بسیار بالایی است و باتوجه‌به اینکه تنوع رنگ برگ‌های آن بسیار زیاد است میان مردم بسیار محبوب است. یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های این گیاه برگ‌های طلایی آن است و باتوجه‌به اینکه مراقبت زیادی نمی‌خواهد و در شرایط مختلف رشد می‌کند شما می‌توانید آن را در گلدان و یا حتی تراریوم رشد بدهید.

شرایط نگهداری و مشخصات: نور زیاد و غیرمستقیم با تاب لکه‌ای نور – گاهی اوقات به آب نیاز دارد – سبز، طلایی، نارنجی

۷- گیاه پیله‌آ میکروفیلا

گیاه پیله‌آ میکروفیلا (آموزش ساخت تراریوم در منزل)

این گیاه یکی دیگر از گیاهانی است که شما می‌توانید آن را انتخاب کنید و به دلیل شباهت‌هایی که با سرخس دارد حتی آن را به سرخس هم می‌شناسند؛ اما از یک خانواده نیستند و شما برای نگهداری از آن می‌توانید با یک مراقبت مستمر به‌خوبی آن را نگهداری کنید. از نظر ظاهری و جذابیت جزو گیاهانی است که ظاهر زیبا و دوست‌داشتنی دارد و به همین دلیل میان افراد محبوب است.

شرایط نگهداری و مشخصات: نور متوسط تا زیاد و غیرمستقیم – متوسط – گل‌های قابل‌توجهی ندارد.

۸- گیاه پیله‌آی نقره‌ای یا گیاه آلومینیومی

گیاه پیله‌آی نقره‌ای

یکی از گیاهانی که به نور کم نیاز دارد و در هوای مرطوب و گرم رشد خوبی دارد هم این گیاه است و از نظر زیبایی به دلیل اینکه در برگ‌های خود رنگ‌های نقره‌ای و سفید دارد ظاهر بسیار جذاب و زیبا دارد. به دلیل اینکه این گیاه خیلی زود رشد می‌کند شما باید آن را زودبه‌زود هرس کنید تا فضای مربوط به خود را پر نکند. شرایط نگهداری از آن تا حدودی راحت است.

شرایط نگهداری و مشخصات: کم تا متوسط – آب‌دهی منظم در بهار و تابستان، آب‌دهی کمتر در فصل‌های دیگر سال – برگ‌های سبز با رگه‌های سفید و نقره‌ای.

۹-گیاه گل سنگ

گیاه گل سنگ

این گیاه هم دارای رنگ‌های متنوع است و شاید یکی از نکاتی که شما باید به آن دقت کنید این است که رشد این گیاه بسیار زیاد است و نیاز است شما آن را هرس کنید و همچنین نگهداری از آن بسیار راحت است و نیاز به مراقبت‌های خاص و ویژه‌ای ندارد، پس شما می‌توانید این گیاه را هم انتخاب کنید.

شرایط نگهداری و مشخصات: نور زیاد و غیرمستقیم – آب‌دهی منظم در بهار و تابستان، آب‌دهی کمتر در فصل‌های دیگر سال – برگ‌های سبز با رگه‌های سفید انواع مختلف این گیاه، رنگ‌های متعددی دارند.

۱۰- گیاه مارانتا لوکونورا

گیاه مارانتا لوکونورا (۱۰ گیاه آپارتمانی مقاوم که در تراریوم خوب رشد می‌کنند)

یکی از گیاهان بسیار خاص هم این گیاه است. زمانی که نور به‌صورت کافی به آن می‌تابد برگ‌های خود را جمع می‌کند و حتی به آن گیاه دعاخوان هم گفته می‌شود، به دلیل اینکه برگ‌های خود را در طول روز جمع می‌کند و شکل بسیار خاص و زیبایی دارد و به دلیل داشتن رگه‌های قرمز در برگ‌های خود از نظر جذابیت هم جزو زیباترین گیاهانی است که شما می‌توانید انتخاب کنید. این گیاه نیاز به هوای گرم دارد و سعی کنید آن را کنار پنجره و یا جاهای سرد قرار ندهید و همین نکته کافی است و دیگر نگهداری آن کار سختی ندارد.

جمع‌بندی

۱۰ گیاه آپارتمانی مقاوم که در تراریوم خوب رشد می‌کنند + آموزش ساخت تراریوم در منزل مقاله‌ای بود که در اختیار شما قرار دادیم تا شما بتوانید از این اطلاعات به‌خوبی استفاده کنید و گیاهانی را بشناسید که می‌توانید در تراریوم از آن‌ها استفاده کنید.

آموزش ساخت تراریوم را هم در منزل در اختیار شما قرار دادیم و با رعایت نکات و روش‌هایی که گفته شد می‌توانید یک تراریوم زیبا برای خودتان بسازید و در اختیار داشته باشید. همان‌طور که گفته شد به دلیل زیبایی و جذابیت بالا آن را به دیگران می‌توانید هدیه بدهید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان اطلاعات خوبی را ارائه داده باشیم و همچنین به شما کمک کرده باشیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: