گیاه هاورتیا چیست و چگونه باید آن را نگهداری کنیم؟

دسته بندی :وبلاگ ۱۰ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 87
گیاه هاورتیا چیست و چگونه باید آن را نگهداری کنیم؟

گیاه هاورتیا چیست و چگونه باید آن را نگهداری کنیم؟ این گیاه که مربوط به بخش‌های جنوبی آفریقا می‌شود باتوجه‌به خاصیت‌های بومی خود باعث شده است که افراد از آن در منزل استفاده و نگهداری کنند و شما می‌توانید به‌راحتی آن را در گلدان و یا حتی باغچه‌های کوچک خود پرورش داده و نگهداری کنید.

این گیاه را شما می‌توانید در تمام فصول نگهداری کنید و در فصل‌های گرم مانند بهار و تابستان می‌توانید به فضاهای باز انتقال بدهید؛ زیرا در فصل‌های گرم هم می‌تواند در فضاهای باز هم قرار بگیرد. از نظر ظاهری این گیاه دارای برگ‌های بسیار زیبا و گوشتی شکلی است که شما برای نگهداری از آن کار سختی ندارید و به‌صورت کلی پرورش‌دادن و نگهداری از این نوع گیاهان کار سختی نیست. برای آشنایی با گیاه هاورتیا با شیرآلات تهران همراه باشید.

گیاه هاورتیا چیست و چگونه باید آن را نگهداری کنیم؟

گیاه هاورتیا چیست و چگونه باید آن را نگهداری کنیم

برای آشنایی با گیاه هاورتیا باید نکاتی را بدانید. نکاتی که دررابطه‌با نگهداری از این گیاه وجود دارد سخت نیست و فقط نیازمند این است که شما به‌راحتی آن‌ها را رعایت کنید و رسیدگی به گیاه را فراموش نکنید. در فصل‌های گرم مانند تابستان تأمین‌کردن نور کافی برای گیاه و همچنین فضای مرطوب می‌تواند شرایط ایده‌آلی برای این گیاه باشد و همچنین در فصل‌های سرد و زمستان نباید فضای خشکی وجود داشته باشد و گیاه نباید در فضای بسیار سرد قرار بگیرد و فقط نیازمند یک‌هوای معتدل، مانند دمای خانه است.

شما باید به‌صورت مستمر و در فواصل زمانی مشخص عملیات کوددهی به گیاه را انجام بدهید و کود آن را در زمان‌های مناسب تعویض کنیم و دیگر نکته خاصی دررابطه‌با نگهداری از این گیاه باقی نمی‌ماند.

همچنین اگر شما می‌خواهید این گیاه را در فضای باز نگهداری کنید مطمئن شوید که زیر نور مستقیم آفتاب قرار نمی‌گیرد و بهترین جا برای رشد این گیاه قرارگرفتن در سایه آفتاب است و همین ویژگی باعث شده است که افراد بتوانند در کنار پنجره، در گلدان و در فضای خانه هم بتوانند این گیاه را پرورش بدهند.

مشکلات رایج در نگهداری گیاه هاورتیا

مشکلات رایج در نگهداری گیاه هاورتیا

همان‌طور که گفته شد شما به‌راحتی می‌توانید از این گیاه نگهداری کنید؛ اما باتوجه‌به شرایط نگهداری ممکن است مشکلاتی برای این گیاه به وجود بیاید که بهتر است شما آن‌ها را بدانید تا اگر این مشکلات برای گیاه پیشامد بتوانید به‌راحتی مشکل را حل کنید در ادامه سعی می‌کنیم مشکلات را بررسی و راه‌حل مشکلات را به شما معرفی کنیم.

ریزش برگ‌

دلیل اینکه در برخی از موارد ریزش برگ برای گیاه به وجود می‌آید ممکن است به دلیل آبیاری نامنظم، زیاد و کم باشد که درنتیجه می‌تواند ظاهر برگ‌ها را به شکل چروکیده کند و به‌مرورزمان برگ‌های گیاه بریزد.

همچنین آبیاری زیاد گیاه می‌تواند باعث شود که ریشه گیاه از بین برود؛ زیرا زمانی که ریشه گیاه به‌صورت کامل خشک نشود مشکلاتی برای آن به وجود می‌آید که رشد و شرایط ایدئال گیاه را از بین می‌برد و برای اینکه مشکل حل شود شما زمانی گیاه را آبیاری کنید که مطمئن شوید که سطح خارجی خاک آن به‌صورت کامل خشک شده است و به‌این‌ترتیب هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

زردشدن برگ‌

همان‌طور که گفته شد این گیاه نباید در معرض نور شدید و مستقیم آفتاب قرار بگیرد و در چنین حالتی ممکن است رنگ برگ‌های گیاه تغییر پیدا کند و به‌مرورزمان برگ‌های این گیاه زرد خواهند شد. اگر چنین حالتی پیش آمد بدانید که شما باید گیاه را به محلی که سایه آفتاب وجود دارد منتقل کنید و از مقابل نور مستقیم آفتاب باید گیاه را دور کنید. در ادامه همراه مقاله “گیاه هاورتیا چیست و چگونه باید آن را نگهداری کنیم؟” باشید.

در نگهداری از گیاه هاورتیا باید چه مواردی را بررسی کنیم؟

در نگهداری از گیاه هاورتیا باید چه مواردی را بررسی کنیم؟

هر گیاه باتوجه‌به شرایط بومی خود باید سازگار باشد و همان‌طور که گفته شد این گیاه می‌تواند در فضای خانه رشد کند و اگر شرایط ایده‌آلی برای آن وجود داشته باشد مشکل خاصی برای این گیاه به وجود نخواهد آمد و شما با بررسی موارد زیر و فراهم‌کردن آن‌ها می‌توانید که گیاه را در بهترین حالت خود داشته باشید. همچنین عمل تکثیر و قلمه‌زدن برای گیاه را انجام بدهید تا بتوانید برای چندین سال از این گیاه با شکل ظاهر جذاب و زیبا استفاده کنید.

پس برای اینکه گیاه شما با مشکل روبرو نشود و بتوانید این گیاه را همواره در کنار خود داشته باشید موارد زیر را بررسی کنید و از شرایط خوب گیاه خود مطمئن شوید.

۱- نور

۲- خاک

۳- آب

۴- دما و رطوبت

۵- کود

آفت‌های رایج هاورتیا

یکی دیگر از مزیت‌ها و ویژگی‌های خوب گیاه این است که آفت‌ها را به خود جذب نمی‌کند و برای اکثر آفت‌ها جذابیتی ندارد. همین امر موجب می‌شود که شما اگر نگران آفت‌ها هستید بتوانید این گیاه را با خیال راحت‌تری انتخاب کنید.

اما برای این گیاه تنها یک نوع آفت وجود دارد و آن هم شپشک آردی است که شما برای ازبین‌بردن آن می‌توانید با حذف فیزیکی آفت و همچنین استفاده از اسپری‌های حشره‌کش و مخصوص گیاه برای آفت‌کشی استفاده کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی هم که دررابطه‌با این موضوع وجود دارد این است که اگر شما گیاه را به‌صورت نامنظم آبیاری کنید و یا رطوبت گیاه و همچنین خاک آن بیش از حد زیاد باشد فضای مناسبی را برای رشد پشه‌های قارچ دوست را فراهم کردید. راه‌حل این مشکل همان‌طور که گفته شد این است که شما در زمان مناسب گیاه را آبیاری کنید و گیاه را دور از رطوبت همیشگی نگه دارید.

جمع‌بندی

گیاه هاورتیا چیست و چگونه باید آن را نگهداری کنیم؟ این روزها نگهداری گیاهان در خانه فواید زیادی دارد و شما هم برای این که بتوانید زیبایی خانه خود را بهبود ببخشید و همچنین فضایی را برای گردش هوا و هوای تازه ایجاد کنید می‌توانید که از گیاهان مختلف استفاده کنید. اما شما باید بدانید گیاهی را انتخاب کنید که شرایط رشد و نگهداری در داخل منزل و آپارتمان را داشته باشد. ما سعی کردیم در این مقاله امروز یکی از این گیاهان را که شرایط نگهداری سختی ندارد و مطمئناً آن‌ها شما را با مشکلاتی روبرو نمی‌کند و جذابیت و از نظر ظاهری هم ویژگی‌های خوبی دارد را به شما معرفی کنیم تا شما با بررسی آن بتوانید از آن نگهداری کنید.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: