جذابیت چند برابری آپارتمان با 20 درختچه آپارتمانی!

دسته بندی :وبلاگ ۸ دی ۱۴۰۱ سهیل رئوف پناه 380
جذابیت چند برابری آپارتمان با 20 درختچه آپارتمانی!

جذابیت چند برابری آپارتمان با 20 درختچه آپارتمانی! استفاده از درختچه‌ها در آپارتمان می‌تواند هم به تهویه هوا کمک کند و هم اینکه از نظر زیبایی و جذابیت به خانه شما رنگ و بوی بسیار زیبایی ببخشد. پس اگر قصد دارید که از درختچه‌های آپارتمانی استفاده کنید در این مقاله همراه شیرآلات تهران – shiralattehran باشید تا جذاب‌ترین درختچه‌های آپارتمانی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. 20 درختچه آرتمانی به شما کمک زیادی خواهد کرد.

جذابیت چند برابری آپارتمان با 20 درختچه آپارتمانی!

۱-درخت پول یا پاچیرا (Pachira aquatica)

یکی از زیباترین درختچه‌ها همین درختچه است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید. دمای مناسب برای این درختچه ۱۵ تا ۲۹ درجه است و نیاز به آبیاری و نگهداری در شرایط سخت ندارد و به دلیل اینکه دارای تنه دوکی شکل است می‌تواند انتخاب مناسبی از نظر زیبایی هم باشد.

۲- یشم یا کراسولا اواتا (Crassula ovata)

اگر وقت و حوصله زیاد برای رسیدگی به گیاه را ندارید این درختچه می‌تواند برای شما مناسب باشد زیرا نیاز به آبیاری زیاد ندارد و همچنین نگهداری از آن بسیار راحت است. دمای مناسب برای نگهداری از این گیاه ۱۰ تا ۲۱ درجه است و می‌توانید آن را در کنار پنجره نورگیر قرار بدهید و همچنین در فصل زمستان مقاومت بالایی دارد و به مشکل خاصی برخورد نمی‌کند.

۳- درختچه آپارتمانی یوکا (Yucca spp)

این درختچه دارای تنه بسیار تنومندی است و همچنین برگ‌های آن شکل چرمی دارند و به همین دلیل دارای زیبایی و جذابیت خاصی است. این گیاه نیاز به نور بسیار زیادی دارد و تا حد ممکن آن را در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار بدهید و اگر رشد آن زیاد شد می‌توانید که از آن قلمه بگیرید.

۴- گیاه چتری یا شفلرا (Schefflera spp)

این درختچه براگی نگهداری زحمت زیادی ندارد و همچنین اگر خانه شما نور کمی دریافت می‌کند و پنجره‌ای ندارد هم می‌تواند مناسب باشد چرا که به نور مستقیم آفتاب نیاز ندارد؛ اما یک نکته در نگهداری از این گیاه وجود دارد و آن هم این است که سعی کنید از آفت‌ها دورنگه دارید زیرا می‌تواند باعث به مشکل خوردن این گیاه شود.

این گیاه را در دمای بالای ۱۵ درجه قرار بدهید و همچنین باید بدانید که این گیاه رطوبت بالا را دوست دارد.

۵-کاج مطبق یا کاج جزیرة نورفولک (Norfolk island pine)

معمولاً ما این گیاه را در زمان کریسمس می‌بینیم؛ اما در زمان‌های متفاوت نمی‌توان در طول سال از آن استفاده کرد. باید بدانید که این گیاه در دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه باید قرار بگیرد و همچنین نیاز به نور زیاد دارد و شما با آبیاری متوسط آن و کوددهی ماهی یکبار می‌توانید که این گیاه را همیشه سبز در خانه خود نگهداری کنید.

۶- درختچة موز

ممکن است شما درختچه‌هایی را دوست داشته باشید که دارای برگ‌های بسیار پهن و بزرگ است، در چنین حالتی شما می‌توانید که درختچه موز را انتخاب کنید زیرا می‌تواند برای شما جذابیت بسیار زیادی داشته باشد. همچنین باید بدانید برخی از گونه‌های این درختچه حتی می‌توانند میوه داشته باشند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

سعی کنید در انتخاب درختچه موز از گونه‌های پاکوتاه آن استفاده کنید تا در نگهداری از آن به مشکلی برخورد نکنید. شرایط نگهداری این درختچه به صورتی است که نیاز به گرما دارد و باید در معرض نور کامل آفتاب قرار بگیرد و شما با تعویض کود آن به‌صورت منظم می‌توانید که از این درختچه به‌خوبی نگهداری کنید.

۷- فیکوس الاستیکا (Ficus elastica)

۷- فیکوس الاستیکا (Ficus elastica)

این درختچه یک درختچه استوایی است و مانند سایر درختچه‌ها نیاز به محیطی دارد که رطوبت کافی وجود داشته باشد و این درختچه از گیاهان بومی هند است.

دمای محیط این گیاه باید ۱۰ تا ۲۱ درجه باشد و همچنین باید کود آن به‌صورت دو هفته یکبار عوض شود و باید در معرض نور غیرمستقیم آفتاب همیشه قرار بگیرد و در این شرایط می‌تواند رشد خوبی داشته باشد.

۸- انجیر برگ‌ریز یا فیکوس بنجامین (Ficus benjamina)

باتوجه‌به اینکه این گیاه نیاز به نگهداری و مراقبت‌های خاصی ندارد همیشه میان افراد محبوب بوده است و فقط نیاز است که شما آن را در یک اتاق با نوربالا نگهداری کنید و در اتاقی که پنجره دارید نگهداری کنید و در چنین شرایطی می‌تواند زیبایی‌ها و جذابیت‌های خود را روزبه‌روز بیشتر کند.

برای آبیاری این گیاه زمانی را انتخاب کنید که سطح خاک به‌صورت کامل خشک شده باشد و همچنین دمای مناسب برای این گیاه ۱۸ تا ۲۹ درجه است. در ادامه همراه مقاله “جذابیت چند برابری آپارتمان با 20 درختچه آپارتمانی!” باشید.

۹-درختچه آپارتمانی مرکبات

اگر به دنبال درختچه‌هایی هستید که دارای عطر خوبی هستند و می‌توانند فضای خانه را عوض کنند، می‌توانید به سراغ درختچه‌های آپارتمانی مرکبات بروید و همچنین باید بدانید که برخی از این درختچه‌ها حتی میوه هم می‌دهند.

از نظر نگهداری شاید کمی شرایط سخت باشد؛ اما این گیاه نیاز به دمای ۱۰ تا ۲۱ درجه‌ای دارد و همچنین نیاز به نور و رطوبت بسیار بالایی دارد و سعی کنید آن را هرچند وقت یکبار در فضای آزاد قرار بدهید و همچنین نیاز به نور بالای آفتاب به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم دارد.

۱۰-انجیر برگ کمانچه یا فیکوس لیترا (Ficus lyrata)

این گیاه به دلیل اینکه در جنگل‌ها رشد می‌کند فضایی که دارای رطوبت زیاد است را دوست دارد. برای مثال شما می‌توانید در سرویس بهداشتی و حمام هم اگر نور کافی وجود دارد قرار بدهید. اگر فضای نشیمن شما دارای هوای سردی نیست و همچنین نور و رطوبت کافی وجود دارد می‌توانید از این گیاه استفاده کنید.

این گیاه نیاز به دمای ۱۵ تا ۲۱ درجه دارد و همچنین قراردادن آن در فصل‌های بهاری مانند خرداد در فضای باز مانند بالکن‌ها می‌تواند معجزه کند. همچنین نیاز به نور مستقیم و غیرمستقیم آفتاب دارد و تا جای ممکن آن را در نور کافی و غیرمستقیم آفتاب قرار دهید.

۱۱- لیندا یا نخل دم اسبی

رشد آهسته این گیاه باعث شده است که افراد برای آپارتمان و حتی روی میز از این گیاه استفاده کنند. شاید چندین سال طول بکشد تا اندازه این درخت به یک متر برسد به همین دلیل شما می‌توانید برای فضاهای کوچک هم از این درختچه استفاده کنید.

این گیاه را هر دو هفته یکبار باید آبیاری کنید و همچنین نیاز به دمای بالای ۱۵ درجه دارد و همچنین نیاز به نور کامل و مستقیم آفتاب برای رشد خود دارد.

۱۲-درختچه گواوا

این گیاه به‌صورت ذاتی یک گیاه گرمسیری است و نیازمند دمای ۱۸ تا ۲۹ درجه است و اگر شما بتوانید این فضا را برای این گیاه آماده کنید در خانه هم می‌توانید از این گیاه استفاده و نگهداری کنید.

به‌صورت کلی این گیاه به نور، رطوبت و گرمای زیادی نیاز دارد و در فصل‌های تابستان و بهار می‌توانید با قراردادن آن در فضای باز نور کافی را به آن برسانید.

۱۳- برگ‌بو

داشتن برگ‌های بیضی‌شکل و زیبا باعث شده است که افراد زیادی به سمت نگهداری از این درختچه بروند و همچنین شرایط نگهداری آسان و رشد آهسته باعث شده است که به یکی از محبوب‌ترین درختچه‌های آپارتمانی تبدیل شود.

این گیاه در دمای ۱۸ تا ۲۹ درجه می‌تواند شرایط ایده‌آلی داشته باشد. همچنین سعی کنید که آبیاری بیش از حد برای این گیاه انجام ندهید و گلدان با ریشه آن اندازه مناسبی داشته باشد.

۱۴- درختچه آپارتمانی کامکوآت (Kumquat)

۱۴- درختچه آپارتمانی کامکوآت (Kumquat)

این گیاه با شرایطی که دارد حتی می‌تواند در گلدان هم رشد کند و باتوجه‌به شرایط نگهداری حتی می‌تواند میوه هم بدهد. شما برای نگهداری از این گیاه‌کار سختی ندارید و فقط باید نور کامل به آن برسانید و از آبیاری بیش از حد به آن خودداری کنید.

بهترین دما برای نگهداری و رشد این گیاه دمای ۱۳ تا ۲۹ درجه‌ای است.

۱۵- نخل اریکا (Areca palm)

این گیاه به دلیل اینکه شباهت‌هایی با بامبو دارد نخل بامبو هم نامیده می‌شود و شما برای نگهداری از آن شرایط سختی را ندارید و فقط نیاز است که آن را در یک فضای مرطوب نگهداری کنید زیرا خشکی بیش از حد می‌تواند باعث می‌شود برگ‌های آن قهوه‌ای‌رنگ بشوند.

دمای هوای مطلوب این گیاه برای رشد و نگهداری ۱۸ تا ۲۴ درجه است و سعی کنید این گیاه را در این دما ثابت نگه دارید.

۱۶- دراسنا بلالی (Dracaena fragrans)

این گیاه به دلیل داشتن برگ‌های ضخیم و بلند از نظر زیبایی و جذابیت یکی از بهترین گیاهان است و به دلیل اینکه رشد آرامی دارد شما می‌توانید در داخل آپارتمان از این گیاه به‌راحتی نگهداری کنید. برای نگهداری این گیاه لازم است که در دمای ۱۵ تا ۲۴ درجه قرار بگیرد و همچنین رطوبت کافی برای گیاه وجود داشته باشد و از نور مستقیم آفتاب دور باشد.

۱۷- نخل پرشکوه یا راونیا ریولاریس (Ravenea revularis)

این درختچه دارای برگ‌های بسیار بزرگ و قوس‌داری که باز شده است و زیبایی خاصی دارد و رشد آن در سال کمتر از ۳۰ سانتی‌متر است و همین این امر موجب می‌شود که شما به‌راحتی بتوانید این گیاه را در داخل آپارتمان نگهداری و رشد بدهید.

این گیاه را در دمای ۱۸ تا ۲۹ درجه قرار بدهید؛ زیرا رطوبت و گرمای بالا را دوست دارد و در این شرایط سرسبزتر و جذابیت خود را بیشتر حفظ می‌کند و شرایط برای رشد آن هم مهیاتر است.

۱۸- نخل شامادورا الگانس (Chamaedorea elegans)

به دلیل اینکه این گیاه با نور کم و آبیاری کمتر شرایط بهتری دارد باعث شده است که افراد از این گیاه و درختچه در خانه خود نگهداری کنند و به دلیل اینکه مراقبت زیادی نیاز ندارد می‌تواند برای افرادی که مبتدی هستند انتخاب مناسب و راحتی باشد.

این گیاه در دمای ۱۸ تا ۲۶ درجه شرایط خوبی خواهد داشت و سعی کنید در این دما از این گیاه استفاده کنید و آن را زمانی آبیاری کنید که دو سانتی‌متر بالای خاک خشک شده باشد.

۱۹- درخت اژدها یا دراسنا پرچمی (Dracaena marginata)

این گیاه دارای برگ‌های بلند و شمشیری شکل است و اگر به دنبال گیاهی زیبا هستید می‌توانید این گیاه را انتخاب کنید و همچنین این گیاه مقاومت بسیار بالایی دارد و در گلدان هم می‌توانید آن را رشد دهید و نیاز به مراقبت بسیار کمی دارد.

این گیاه را بیش از حد آبیاری نکنید؛ زیرا ممکن است برگ‌های آن قهوه‌ای شود و در دمای ۲۱ تا ۲۶ درجه می‌توانید آن را قرار بدهید و نگذارید نور مستقیم آفتاب به آن بتابد؛ زیرا ممکن است برگ‌ها و ساقه‌های آن را بسوزاند.

۲۰- لیدی پالم یا نخل راپیس (Rhapis excelsa)

یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی لیدی پالم یا نخل راپیس است و باتوجه‌به نور کمی که احتیاج دارد شرایط رشد سختی ندارد و همچنین به دلیل رشد آرام شرایط نگهداری در آپارتمان را به‌خوبی دارد. دمای مناسب برای نگهداری از این گیاه ۱۵ تا ۲۶ درجه است و آن را در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار ندهید؛ زیرا ممکن است آسیب ببیند.

جمع‌بندی

جذابیت چند برابری آپارتمان با 20 درختچه آپارتمانی! درختچه‌ها امروزه سهم خوبی برای زیبا کردن و جذاب کردن خانه‌ها را در اختیار دارند و اگر شما هم به نگهداری از گیاهان و استفاده از مزایای آن‌ها علاقه دارید می‌توانید درختچه‌های آپارتمانی را انتخاب کنید.

در این مقاله ۲۰ درختچه که شرایط رشد و نگهداری در آپارتمان را دارد را به شما معرفی کردیم تا استفاده کنید. امیدواریم توانسته باشیم به شما عزیزان کمک کنیم.

به نظرتون کیفیت این بخش چطور بود؟
سهیل رئوف پناه

ما یک راه ساده تر برای برقراری ارتباط با کاربران خود پیدا کرده ایم: عضو کانال شوید:

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: